Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kocaeli de üzücü haber...

Motovento
    REKLAM ALANI
    whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Hocam yanlış anlaşılmasın eleştiri değilde ilk virajda birşeyler belliydi.Şöyleki ben yolda kendimi tarta tarta gidiyorum onun için böyle birşey söylüyorum aynı yolu yüzlerce kez gidiyor olması birşey değiştirmiyor baksanıza.
    Jemand bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam yanlış anlaşılmasın eleştiri değilde ilk virajda birşeyler belliydi.Şöyleki ben yolda kendimi tarta tarta gidiyorum onun için böyle birşey söylüyorum aynı yolu yüzlerce kez gidiyor olması birşey değiştirmiyor baksanıza.
    +1 ilk viraja girişi çoğu şeyi anlatıyor aslinda. yukarida o yolu 100 kez gectiginden bahsedilmis fakat bir yanliş 100 defa tekrarlaninca doğruya dönüşmüyor malesef. yakinlarina sabirlar diliyorum.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mekanı cennet olsun, keşke yaşanmasaydı böyle bişey.
    Şimdi o an orada ne oldu yüzde yüz bilmemiz imkansız, o yüzden ( sürücü hatalıydı gibi bir iddiaya veya suçlamaya girmeden) çıkarılacak derslere bakalım, başka canlar kaybolmasın.
    Tabi ki buradan çıkarılacak ilk ders, trafikte bu kadar hız yapmamak, ama buna kendim bile inanmadım, yani uygulayamam.
    İki husustan kaynaklı görünüyor kaza, ilki bakışı kaçırma, diğeri ise olmayacak yerde hız kesmek. Viraja ya daha yavaş girin, yada viraj içinde çok aksi bir durum yoksa gaz kesmek yerine biraz daha açıp, kontra verip daha kolay çıkın.

efemontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 Mondial Extreme Maxx 200
    Nereye bakarsan oraya gidersin. Panik yapıp bakışını sağ şeritteki arabaya kaydırdı ve oraya gitti. Grup sürüşlerinde varılacak noktaya aynı anda varmaya gerek yok. Bırakın önünüzdeki sizden 10 dk önce varsın. Bu ay kaçıncı ölüm haberi artık. Mekanı cennet olsun

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Arkadaşımızın mekanı cennet olsun.

ANCAK,

Videonun başındaki konuşmaları dinlerseniz...

Perşembenin gelişi çarşambadan belli zaten....

Saygılarımla.
    Tecrübe, limitlerini bilmektir.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster

İzleyin izlettirin

Allah rahmet eylesin
    Bu videonun uzun hali var mı ?

Sanki tanıtım videosu gibi.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Takip ettiği makina SS serisi R6
    Altındaki naked makine

R6 fiziksel yapı ve özelliği kullanıp yatarak viraja giriyor.
    Naked motor sürücüsü kararsızlık yaşıyor..
    Kuvvetle muhtemel ya kadrana takılıyor, yada başka bir şey dikkatini dağıtıyor ve viraja girdiğinin farkında bile değil.

Görünenler böyle

Dün grubundan birileri küfürle çıkıştı herkese;
    Arkadaş sürüş esnasında Beyin kanaması geçirmiş, yok öteki kalp krizi geçirmiş
    yoksa böyle olmazmış, iyi kullanıcıymış felan..
    İyide neden küfürle giriyorsun konuya..
    Ayrıca nereden biliyorsun nasıl bu kadar eminsin ?

Neyse Allah rahmet eylesin..

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Alıntı astrofizik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaza yapan kişi, tek başına o yolda gidiyor olsa idi, tüm bunlar olmayacaktı,
    Grup sürüşü kadar tehlikeli birşey olamaz,
    mutlaka o grupta; bir fırlama veya sizden daha iyi kullanan biri olacaktır,o alıp başını
    giderken, sizin arkada efendi efendi gitmeniz gerçekten zordur,
    Şimdi bakıyorum da kendime, en çok risk alıp motor kullandığım zamanların bir arkadaşımla
    yaptığım sürüşler olduğunu görüyorum,
    Bu kazada ilerideki motorcunun alıp başını giderek,arkadaki arkadaşını hızlı kullanmaya teşvik etmesi
    kazanın oluşmasına kesinlikle zemin hazırlamış,sonrası da çorap söküğü gibi gelmiş.
    Grup sürüşüne çıktığımız kişileri çok ama çok iyi seçmemiz gerekir,
    Ben tek başıma yola çıkmayı her zaman daha güvenli buluyorum .
    Fikrine hayran kaldım.
    o arkadaş bu forumdan birisi, kendisine biraz sonra link atacağım buraya gelsin gerekli açıklamayı yapsın.
    R6 lı arkadaş yani benim arkadaşım hemde bu foruma üye olan arkadaş, eve gitmekte ısrarcı olduğu halde mustafa abi son bir tur daha atalım diyordu.
    burada nasıl recebi kötülediniz?
    ayrıca birisi kendisini çatıdan atsa sende mi atacaksın?

ve bu yaşanan olay, zaten viraj yapma amaçlı bir toplanmadır. sen motoru sadece işe gidip gelmek için mi kullanıyorsun?
    bu kocaeli grubunda ki bir çok kişi teker yapmayı bile sevmeyen, sadece gaz açıp viraj yapmayı seven insanlar.
    ayıptır...

kyagmur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ F250
    ALLAH rahmet eylesin, geride kalanlarına da sabır

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    100 defa geçmesinden kasıt doğru yaptığı anlamında değil virajı bildiğini anlatmak için söyledim. Yani hiç bilmediğiniz bir yolda bir sonraki virajı tahmin etmek mi kolay yoksa sürekli geçtiğiniz yolumu? O virajda bir sürü viraj videosu var bu grup zaten orayı mesken etti viraj çok güzel evet ama hesaba katmadıkları şey sağ sol taraf bariyer nerede düşersen düş 5m sonran bariyer beton. İstersen 50 le düş gene bir yerin kıralacak bundan kaçış yok. Yer seçimi yanlış. Kendimde zx10 var ama bu grupla hiç bir sürüşe katılmadım katılmamda. Bir arkadaşta teker yapmıyorlar bile demiş istersen sana link göndereyim yapıyorlar mı yapmıyorlar mı.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Kimse de dememişki motorla viraja girecekken, ön frene dokunmak motoru dikleştirir.
    Allah rahmet eylesin.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    arka teker kaydı da düştü, fren sesi duyuluyor, zaten motorun kıçının kaydığı belli.

daha hala buraya gelip, abs'siz düşünenler yok mu? lan hakediyosunuz diyecem, bana sövecekler.

kocaelindeki arkdaşlar ve ordan geçecek olanlar dikkat edelim nefsinize hakim olun böyle haberler almayalım artık bu sık geldi sanki böyle haberler.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu kazanın, dahi geçen sene forudma Pulsar ile viraj dışına uçan arkadaşaın ve geçen kol, bacak kopartan arkadaşların gerçek kaza sebebi "kameradır" arkadaş. 2 video çekip, editleyip sağa sola koyma uğruna canlar gidiyor.

Viraja girişinden o motorun hakkını veremeyecek birisi olduğu aşikar. Yazık şunca seneye, yaşanmışlara ve hiç yaşanamayacak olanlara.

Olayın içinde SS olmasa dişimi kırardım zaten.

Bence sevindirici yanı kimseye zararı dokunmadan kendi kendini kaldırmış ortadan.

Geride kalanlarına sabır, dirayet ihsan eylesin yaratan.

Forumda tamamı yerli malı olan bu tip videoların fixlendiği bir başlık açılmalı. Yorum olmaycak. Sadece videolar olacak.

Yasin D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    22" Bajaj NS 200
    Kaza ile ayrıntılı bilgi var mı? Bu çarpma ile nasıl hayatını kaybetti anlamadım, boynumu kırıldı acaba

Allah rahmet eylesin, geride kalanlarına sabır versin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Dostum , sanırsam ilk darbeyi boynundan aldığı için vefat etti.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Motora para veren 700 TL ye boyunluga da verecek...

Ozellikle 1.45 e dikkat

Akhunturk bunu beğendi.

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motora para veren 700 TL ye boyunluga da verecek...

Ozellikle 1.45 e dikkat

http://youtu.be/XO6PNMbsRKg
    Boyunluk konusu en az kask kadar önemli bu tartışılmaz ayrıca videonun tekrar bize hatırlattığı bir şey bariyer tipi. Bizdeki şehiriçi bariyerler bile giyotin gibi maalesef ve bu konuda o kadar çabalara rağmen değişen bir şey yok.

Allah rahmet eylesin motor yüzünden evleri yanan çok kardeşimiz var 2 hafta önce altınova otobanda vefat eden arkadaşımız da oldu belki izlemişsinizdir kaza sonrası videosu çekilmiş gerçekten berbat bir durum. Aşırı dikkat ile anca önüne geçebiliriz böyle şeylerin bi heves uğruna arkada kalanları bu kadar yakmaya hakkımız yok arkadaşın da dediği gibi kimi 260 ile kaza yapıyor kırık ile kurtuluyor kimi scooterla 70 ile çarpıyor beyin kanamasından ölüyor. Havalar soğuk asfalt soğuk Lastikler ısınmıyor hele bu havalarda gösterdiğimiz dikkatin 3 katını göstermemiz lazım. Bu kardeşimiz de görüşüme göre çok rahat dönebilirdi orda sanki motoru yatıramayıp bakış açısını bariyerlere dikmiş gibi görünüyor o hızda kaçırırsan bakışını toparlamak zor anlık mesele insan korkuyor çoğu zaman öyle durumda soğuk kanlı olup motoru yatırıp daha çok gaz açmamız lazım belki o esnada arka teker hafif yolu bırakmaya çalışmış ondan düzeltmeye yeltenmiş de olabilir bilemeyiz ama öncelik olan motoru yatırmayı ve bakış açısını kaçırmış gibi görünüyor kardeşimiz. Allah geride kalanlara sabır versin kötü bir durum ama genç kardeşlerimizin ve hepimizin böyle kazalardan ders alması gerekmekte sonuç olarak kaporta biziz hava yastığı biziz olan geride kalanlara oluyor
    Tekrardan kardeşimize allah rahmet eylesin geride kalanlara sabır versin

Oncelikle Allah rahmet eylesin...

Kocaeli yollari guzel virajli, asfalti fena degil ama trafik o kadar kalabalik ki. Hem yaya hem de motorlu araclarin ana yola baglandigi ve tehlike yarattigi bircok durum oluyor. Buna sag seritten gereksiz yavas gidip birden bire duran veya sola dogru cikan dolmuslar ve her an gazli ve makasli giden arabalar da ekleniyor. Ben 4 tekerle pur dikkat ve huzursuz olarak o yolda gidiyorum her seferinde.

O yolda normal sekilde motor kullanmak bile bir soru isareti iken bi de gazlamak, viraj yapmak vs maalesef bu tur kotu olaylara davetiye cikariyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)