Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Fahiş sigorta fiyatları motosiklet satışlarına darbe vurdu !

Motovento
    REKLAM ALANI
    fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Bu sigortacilar, neye gore fiyat belirlediklerini ne zaman aciklayacaklar acaba. Daha yazili bir sey goremedik, hep kulaktan dolma seyler.
    Yok mu bunun bir tablosu falan, bence kafalarina gore fiyat veriyorlar. Ben de yaptirmiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı fazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sigortacilar, neye gore fiyat belirlediklerini ne zaman aciklayacaklar acaba. Daha yazili bir sey goremedik, hep kulaktan dolma seyler.
    Yok mu bunun bir tablosu falan, bence kafalarina gore fiyat veriyorlar. Ben de yaptirmiyorum.
    devlet sırrıdır söylemezler. kahrolası firmalar.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Alıntı kadango adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş anlamıyorum size nasıl bu kadar fazla sigorta fiyatı çıkıyor... Yani esas şaşırdığım senelerdir ehliyeti ve motosikleti olup da kazasızlık şartıyla 400-500TL üzeri sigorta çıkmasını... Ehliyetim 6 senelik, 24 yaşındayım sigortam 150 civarı çıkmıştı iki sene önce şu an motosiklet yok. Arkadaşta M800 var, benden bir yaş büyük ehliyeti benimle aynı zamanda alınma ona 250-300 arasında bir rakam çıktı en son sigorta yenilenmesinde benim ona göre biraz daha az çıkıyor. Şimdi motosiklet alsam tahminen 250 civarı çıkacaktır. Arkadaşın üzerine bir araba üç motosiklet oldu geçmişten bu yana, benim üzerime dört araba bir motosiklet oldu. Arkadaşın ufak tefek birkaç kazası var kusurlu olduğu, benim yok. 30 yaşında senelerdir ehliyeti olan üzerinden araç geçen adamlara nasıl çıkıyor 400-500TL?
    Benim yıllardır arabam var sigortalı ve sıfır kaza olduğu halde ve yaşım 44 olduğu halde en düşük 400 tl çıktı. Sana nasıl öyle rakam çıkabiliyor?

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Birkaç sene önce avrupa'da zorunlu trafik sigortalarının yıllık ortalama 140 Euro olduğunu duymuştum vay a... demiştim. Bizde de en düşük sigortayı 140 Euro'ya çektiler tebrikler doğrusu

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Alıntı Norton772 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim yıllardır arabam var sigortalı ve sıfır kaza olduğu halde ve yaşım 44 olduğu halde en düşük 400 tl çıktı. Sana nasıl öyle rakam çıkabiliyor?
    Ben de onu diyorum size nasıl bu kadar fazla sigorta rakamı çıkıyor?

Motosikleti
    Honda
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merak ettim. Ehliyet yok, motor var. Bu durumda 10 bin mi çıkıyor sigorta?
    Motorum nişanlımın üsyüne ve adına kayıtlı hiçbir sürücü belgesi yok sürekli araç alır satarım hep onun üzerine hep 1250 1350 ama bu hafta crf aldm 22plaka 364yl ödedik bizde şoktayız sesimizi çıkartmadık.

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Trafik sigortasının olmaması satışa engel teşkil etmiyor, alıcının tercih etmemesine sebep olabilir ama yasal olarak bir sorun yok.

Dublebas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS150
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merak ettim. Ehliyet yok, motor var. Bu durumda 10 bin mi çıkıyor sigorta?
    Ehliyete bakmıyorlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:42 ----------

Arkadaş anlamıyorum size nasıl bu kadar fazla sigorta fiyatı çıkıyor... Yani esas şaşırdığım senelerdir ehliyeti ve motosikleti olup da kazasızlık şartıyla 400-500TL üzeri sigorta çıkmasını... Ehliyetim 6 senelik, 24 yaşındayım sigortam 150 civarı çıkmıştı iki sene önce şu an motosiklet yok. Arkadaşta M800 var, benden bir yaş büyük ehliyeti benimle aynı zamanda alınma ona 250-300 arasında bir rakam çıktı en son sigorta yenilenmesinde benim ona göre biraz daha az çıkıyor. Şimdi motosiklet alsam tahminen 250 civarı çıkacaktır. Arkadaşın üzerine bir araba üç motosiklet oldu geçmişten bu yana, benim üzerime dört araba bir motosiklet oldu. Arkadaşın ufak tefek birkaç kazası var kusurlu olduğu, benim yok. 30 yaşında senelerdir ehliyeti olan üzerinden araç geçen adamlara nasıl çıkıyor 400-500TL?
    2 sene önce ile şu anda çok fark var, geçen sene aralık ayında 450 TL sigorta yaptırdım motora, sattım ağustosta baska motora yaptırdım 1100 TL cıktı İstanbul

Sen de tekrar bir dene 2 katı çıkacak meraklanma
    MotoVlog > https://goo.gl/8jrwAL

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    yaa arkadaşım sigorta yapmayınca ruhsatı vermiyorlar, o yüzden satış için mecbur bırakıyorıar sigorta yaptırmaya.

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Az önce sigortacı ile konuştum.

Ehliyetim 6 yıllık ve hiç kazam yok. Yaş 40, motorum 07 plakalı.

280 TL sigorta bedeli çıkmış.
    Tecrübe, limitlerini bilmektir.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    iş sadece sigorta değil motosiklet fiyatları çok arttı 600 yüzlük ikinci el bir motor fiyatına araba alabiliyorsunuz vatandaşda mantığını kullanıyor motoru bırakıyor bu fiyata bu kadar motorcu bile fazla yarın öbür gün fuarda zamlı motorları görünce bu rakam daha da düşecektir

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Darbeyi dibe diye okudum, niye öyle olmamış ki

Motosikleti
    Pulsar NS150
    Alıntı vader adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az önce sigortacı ile konuştum.

Ehliyetim 6 yıllık ve hiç kazam yok. Yaş 40, motorum 07 plakalı.

280 TL sigorta bedeli çıkmış.
    07 plakalı motor arayacağım ben de resmen senin 4 Katın ödüyorum

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Alıntı Dublebas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehliyete bakmıyorlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:42 ----------

2 sene önce ile şu anda çok fark var, geçen sene aralık ayında 450 TL sigorta yaptırdım motora, sattım ağustosta baska motora yaptırdım 1100 TL cıktı İstanbul

Sen de tekrar bir dene 2 katı çıkacak meraklanma
    Aslında o payı hesaba katarak hesapladım... Arkadaşın benim 150TL'ye sigorta yaptırdığım dönem Ankara plaka sigortası 200'e yakın çıkmıştı, en son yaklaşık bi sekiz az önce yaptırdığı Denizli plaka 300'e yakın çıktı... Bu sebeple 250TL civarı ön gördüm. İzmir plaka idi benim motosiklet. Plaka az da olsa fark ediyor. 300'e kadar razıyım, bakalım sezonda göreceğiz ne çıkacak...

Motosikleti
    Pulsar NS150
    Aslında o payı hesaba katarak hesapladım... Arkadaşın benim 150TL'ye sigorta yaptırdığım dönem Ankara plaka sigortası 200'e yakın çıkmıştı, en son yaklaşık bi sekiz az önce yaptırdığı Denizli plaka 300'e yakın çıktı... Bu sebeple 250TL civarı ön gördüm. İzmir plaka idi benim motosiklet. Plaka az da olsa fark ediyor. 300'e kadar razıyım, bakalım sezonda göreceğiz ne çıkacak...
    Hem arabaya hem motora 1100 TL veriyorum sorma çok koyuyor aslında

İzmirde ailem var oraya aldırasım var ikametgahı zaten, plaka baya farkediyor bence.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)