Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

125cc pişmanlık mıdır?

Motovento
    REKLAM ALANI

Özet geçiyorum, bütçemiz sürekli batan kur paritesi yüzünden kısıtlı, eldekinin değeri azalıyor, 7 bin lira motor bütçem var bununla 125cc bir motor tercihinde bulunsam beni mutsuzluğa itebilir mi bir süre sonra? Yoksa bekleyip 250 den mi başlamak mantıklıdır?
    Not: Hız düşkünü değilim fakat kimi görsem 3-4 ay sonra cc yükseltme eğiliminde ve bu da beni tedirgin etti bisiklet gibi hissettliklerini söylüyorlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    evet 125cc, 250cc'den daha tehlikelidir. sollamaya çıkamazsın. çıkarsan tıkanır kalırsın. bu en büyük tehlikelerden birisi. güç olarak çok fark hissetmezsin zaten.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Pulsar al en azından uzun süre tatmin eder çünkü 140-150 km'ye kadar çıkabiliyor yeri geldiğinde. Bu bütçe sırf motor içinse tabi yoksa ekipman da para tutacağı için ona da en az 1000 tl ayırman lazım. Artı bir de sigorta var.

Uğur Gündüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    askerden sonra olacak
    Ben 100cc kullanıyorum hiç de pişman değilim. Trafikte %10 hızlı olmak her zaman daha iyidir diye okumuştum bir yerden. Çok doğru fakat yinede yeter 100cc sollamalar'da fakat sadece şehir içinde

Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet 125cc, 250cc'den daha tehlikelidir. sollamaya çıkamazsın. çıkarsan tıkanır kalırsın. bu en büyük tehlikelerden birisi. güç olarak çok fark hissetmezsin zaten.
    Doğru. İstanbul gibi bir şehirde yaşıyorum ve bu dediğiniz çok sıkıntılı olabilir. Peki mutlaka düşüp kalkıcam, honda cbr serisini baz alırsak 250r maliyeti yüksek midir 125r a göre?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:05 ----------

mersinde sorun olmayabilir fakat istanbulda trafikte medeniyet kavramı yok motosiklet sürücüsüysen kendi şeridinde bile tacize uğrayabiliyorsun, videolarda çok denk geldim.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    3.000-5.000 km kullanılmış temiz uygun fiyatlı bir pulsar200 alın. Sizin için en mantıklı tercih bu olur muhtemelen.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Alıntı 188likAdam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğru. İstanbul gibi bir şehirde yaşıyorum ve bu dediğiniz çok sıkıntılı olabilir. Peki mutlaka düşüp kalkıcam, honda cbr serisini baz alırsak 250r maliyeti yüksek midir 125r a göre?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:05 ----------

mersinde sorun olmayabilir fakat istanbulda trafikte medeniyet kavramı yok motosiklet sürücüsüysen kendi şeridinde bile tacize uğrayabiliyorsun, videolarda çok denk geldim.
    başlangıç motoru olarak grenajlı bi motor almanızı önermem. arkadaşın dediği gibi pulsar 200ns falan alabilirsiniz. öğrenirken düşer kalkarsanız parçası çok ucuz canınızı yakmaz. motorun kendi fiyatıda uygun, satarken çok zararda etmezsiniz. cbr 250 ile düşerseniz iyi bi grenaj masrafınız olur.

Alıntı RedCBR125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3.000-5.000 km kullanılmış temiz uygun fiyatlı bir pulsar200 alın. Sizin için en mantıklı tercih bu olur muhtemelen.
    pulsar 200rs çok aşırı beğenmiştim,fakat şurayı incelerseniz yakıt değerlerinin çok yüksek oldğunu görebilirsiniz.
    mt-125 max 2.2 tapagaz yakıt tüketimiyken 200rs 4.5 civarı yazıyor..
    http://www.yakittuketimi.net/bajaj-pulsar-rs-200/
    Bir de pulsar 200 serisinin yedek parçası tamiri fiyatlar genel düzeyi hakkında bilgiye sahip değilim.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Az yakar 125lik birde küçük boyutlu ve kıvraktır onun dışında pişmanlıktır

Motosikleti
    gt250r
    125cc scooter var hafta içi en az 3gün sabah ve akşam trafiğinde boğaz köprüsünü kullanıyorum,gayet işimi görüyor. H2r bile o trafikte benden hızlı olamaz,ufacık yerlere girip çıkıyor ama trafik olmayan güzergahlarda kullanılacaksa 250cc altı biraz sıkıntı.

Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    başlangıç motoru olarak grenajlı bi motor almanızı önermem. arkadaşın dediği gibi pulsar 200ns falan alabilirsiniz. öğrenirken düşer kalkarsanız parçası çok ucuz canınızı yakmaz. motorun kendi fiyatıda uygun, satarken çok zararda etmezsiniz. cbr 250 ile düşerseniz iyi bi grenaj masrafınız olur.
    Doğru bir yorum olmuş, ve mutlaka düşeceğim zaten orasına şüphe yok fakat estetiği önemseyen biri olarak MT serisini çok beğeniyorum, fiyatları yüksek oldğu için tercih edemiyorum 200ns MT'den sonra pek cezbetmiyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:25 ----------

Alıntı kahraman1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125cc scooter var hafta içi en az 3gün sabah ve akşam trafiğinde boğaz köprüsünü kullanıyorum,gayet işimi görüyor. H2r bile o trafikte benden hızlı olamaz,ufacık yerlere girip çıkıyor ama trafik olmayan güzergahlarda kullanılacaksa 250cc altı biraz sıkıntı.
    İstanbul'un boş yollarında gidip geleceğim, gebze-kocaeli 60 km lik boş yollarda kullanma düşüncesindeyim.

rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikletten ne beklediğinize göre değişir bu durum. Ekonomik olsun diyorsanız 125 değil, 250 pişmanlık olur. Ybr 125 kullanıyorum, şehir içi için ilaç gibi. İstanbul trafiğinde de çok kullandım, motorun yapabileceklerinin ve yapamayacaklarının farkında iseniz, başka bir deyişle bilinçli bir kullanıcı iseniz sıkıntı yaşamazsınız. Defalarca uzun yol da yaptım, ekonomik olarak sorunsuzca her yere götürür sizi.

Ekonomiklik bir kriter değilse daha yüksek cc tabii ki daha keyifli olacaktır. 250'lik bir motorla 125'lik bir motorun gösterişi açısından da çok fark var, 125'lik ilgi çekmez.

Motosikleti
    Pulsar 200NS-Yamaha R25-Xmax 250-Fz6 Fazer
    Dostum ayni durumdaydim gecen hafta elimde nakit 7 bin vardi scooterimi satmadim 150cclik . Baktim japonlar 7 8 milyar 125 cc olani . O paraya degmezdi gozumde bende pulsar 200ns aldim kafam cok rahat . Babam 80 kg ben 70 kg yinede yokuslari deli gibi cikiyor cok seri makine tavsiye ederim . 7 bin motor 120 tl niter 1000tl sigorta hepsini hesaba kat

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Vallahi düşük cc'de motorcuları felan çok sıkıştırıyorlar. Ama yüksek cc olunca istedigin zaman fark açıp kaçabilme fırsatınız oluyor.Ama tabi ne kadar köfte o kadar ekmek.Yüksek cc de benzin içiyor.

Alıntı Emre Fırat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum ayni durumdaydim gecen hafta elimde nakit 7 bin vardi scooterimi satmadim 150cclik . Baktim japonlar 7 8 milyar 125 cc olani . O paraya degmezdi gozumde bende pulsar 200ns aldim kafam cok rahat . Babam 80 kg ben 70 kg yinede yokuslari deli gibi cikiyor cok seri makine tavsiye ederim . 7 bin motor 120 tl niter 1000tl sigorta hepsini hesaba kat
    yakıt ortalaması nedir hocam, birde memnun musunuz 200ns'den iyi kötü yanları nedir ısınmaya başladım.

Motosikleti
    Pulsar 200NS-Yamaha R25-Xmax 250-Fz6 Fazer
    Alıntı 188likAdam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yakıt ortalaması nedir hocam, birde memnun musunuz 200ns'den iyi kötü yanları nedir ısınmaya başladım.
    Cbr 125 kullandim iyi geliyordu ama 200ns baska 24 hp motor sehir ici cok atak bayilma hic yok yeterki basin . Yakit cok ekonomik 3 lt anca 100kmde sehir ici tapagaz oda. Suan tek memnun olmadigim yani stop etme sorunu var vites kuculturken yazilimla geciyormus yarin servise gidip gorucem artik hallolursa fiyatina gore 10 numara ama hallolmazsa gozumde cbf 150 bile olmaz artik

Bence kişiden kişiye gore degisir ve motordan motorada degisir her motor ayni derecede tatmin etmez hic motorun olmadigi icin bence 125 cc bi motor seni tatmin eder.

Kendimden örnek vereyim eğer işe gidip gelicem istanbulda trafik ten kurtulayım aralara rahat grip çıkayım dersen yeri geliyor kaldırıma çıkıp inmek gerekiyor cbf ybr gibi motorlar bence ideal bende cb125 vardı mesela. 250 CC istiyorum şu an neden çünkü ara ara gezmek uzak yerlere gitmek istiyorum. Kullanım amacın önemli.

Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    Küçük yerlerde şehir içinde çok makbuldür, ekonomi düzelsin mt125 alıp köşeye koyacağım kitap gibi motor sakin kullanımda 1.7 litre yakıyormuş komedi :D

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Boş yolda olsa stabil gidiceğin hız 80 100 hız sınırını geçince madalyamı vericekler ben beylikdüzünden gebzeye gittim 80 100 bazen 110 eğim gördüğüm zaman 120 görmüşümdür ama 80 100 iyidir 250 cc alsan en fazla basıcağın 140 30 km re hızlı gidersen sana ne kazandırıp ne kaybetiricek onu düşün
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)