Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Supersport makineyi Köy yollarında kullanmak zararlı mıdır?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    Merhaba arkadaşlar. Gelecekte almayı planladığım ktm rc 390 ile mecburen köy yollarında girmek durumundayım. Bendeki rs 200 ile de bazenn çamurlu bazen kötü toprak yollardan geçiyorum.Gerek çukur gerek tümsek.Öncelikle bunun makineye zararı varmıdır? 2. sorum kötü yollarda ktm rc 390ı sürmeyip Ek bi çinli mi almalıyım?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SONSiyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok :(
    Öncelikle sıfır bilgim ve yanlış yönlendirmek istemem ama şimdi başlığı düşünelim

Supersport makineyi Köy yollarında kullanmak zararlı mıdır?

Başlık zaten beni koyma diyor. :D

http://www.motosiklet.net/forum/marka-ve-model-kiyaslamalari/65239-koyde-ne-tur-bi-motor-alinir.html

Tekrar diyorum hiç bir bilgim yok sadece fikrimi söyledim

Tahminimce teker bilyalarinin ömrünü azaltir surekli çukur ve tümsekler

rc 390 cok hos bir motor. ben de 250rc dusunur oldum. ss motorlarin amortisorleri elbette bir cross kadar toleransli degildir yani cukur ya da tumseklere sert girislerde kece patlayip yag sizdirabilir bozuk yollarda daha dikkatli kullanmaya calisirsiniz sorun olacagini sanmiyorum. bi diger konu, koy yolunda motorunuz daha cok tozlanacagi icin hava filtresinin bakiminda daha ozenli olursun, daha kisa surelerde hava filtresi temizligi yaparsan guzelce kullanirsin. bi sure once rc 250 ile kros yapiyorlardi bildigin camurda, derede, dagda kullandilar motor camur icinde kaldi tumsekten atladilar. o videodan sonra rc alinir dedim
    rumuz: alin bu comarlari buradan <3

oktay33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1600 GTL
    tek bir zararı var, böbrek taşların hızla düşer.
    başka bir zararı yok.

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Hem rc almayı düşünüyorsun hem toprak yolda sürerim diyorsun.Allah korusun çocuğun olmaz he

Motosikleti
    Alıntı Keoma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hem rc almayı düşünüyorsun hem toprak yolda sürerim diyorsun.Allah korusun çocuğun olmaz he
    işyerim ve ev arası 2 yol var biri mükemmel otoban fakat uzun yol diğeri köy yolu bozuk ama kısa yol o yüzden diyorum :D

R3d - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Romedon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işyerim ve ev arası 2 yol var biri mükemmel otoban fakat uzun yol diğeri köy yolu bozuk ama kısa yol o yüzden diyorum :D
    Ben gazlar otobandan gıderım dıyorsan rc al gıtsın. Ben usengec adamım kım erken cıkacak evden de otobandan gıdecek ohooo dıyosan al bır cross makına rahat et. Rc alsan, bobreklere vucuda zarar mazallah cocugun olmaz koy yolundan o motorla gecersen. Bu sana zararı, e bunun tozu var hava fıltresıne cok dıkkat etmen lazım. Amortısorlerden sıkıntı cekmemen ıcın yavas gıtmen lazım, e yavas gıttıkten sonra otobandan gıtsen daha ıyı. E bu toz zıncıre de yapısacak sureklı bı de onun temızlıgı var ohooo. Yerınde olsam ıs yerınde pantolon tozlanmıs falan derdımde yoksa alırım bır cross eglene eglene gıderım. Ha tarzın degıldır, otobandan baska caren olmaz otobandan gıtmeyeceksen hem rc'ye hem sana yazık olur.
    Keoma bunu beğendi.

yok beee ne zararı olacak boşwer bin gitsin

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Daha önce helezonları kesik kuş grubuna bindiysen eğer, nasıl birşeyle karşılaşacağını tahmin edersin. Ha böbrek taşı sıkıntısı varsa doğal yoldan tedavi için birebirdir.

Motosikleti
    Alıntı R3d adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben gazlar otobandan gıderım dıyorsan rc al gıtsın. Ben usengec adamım kım erken cıkacak evden de otobandan gıdecek ohooo dıyosan al bır cross makına rahat et. Rc alsan, bobreklere vucuda zarar mazallah cocugun olmaz koy yolundan o motorla gecersen. Bu sana zararı, e bunun tozu var hava fıltresıne cok dıkkat etmen lazım. Amortısorlerden sıkıntı cekmemen ıcın yavas gıtmen lazım, e yavas gıttıkten sonra otobandan gıtsen daha ıyı. E bu toz zıncıre de yapısacak sureklı bı de onun temızlıgı var ohooo. Yerınde olsam ıs yerınde pantolon tozlanmıs falan derdımde yoksa alırım bır cross eglene eglene gıderım. Ha tarzın degıldır, otobandan baska caren olmaz otobandan gıtmeyeceksen hem rc'ye hem sana yazık olur.
    benim pulsarla gidiyorum o yollardan yine kötü mıcır yol ama ben acımıyorum buna pek ktm ye acırım. O yüzden bi kuba black cat bakıyorum 3 bine alayım zaten ksıa mesafe

Kardeş al artık kurtulalım ya
    Şaka bir yana KTM'in sokak motorlarında ön amortisör keçeleri hassas oluyor. Bir kere keçe gitti mi kafadan 150 TL. Bunu bil ona göre sok o yollara
    Ha gider mi diyorsan pulsarida arkana bağlayıp sürüyerek götürürsün o ayrı.

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Zararlı olduğu kadar anlamsızdır da ...
    Mengu16 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Mexico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş al artık kurtulalım ya
    Şaka bir yana KTM'in sokak motorlarında ön amortisör keçeleri hassas oluyor. Bir kere keçe gitti mi kafadan 150 TL. Bunu bil ona göre sok o yollara
    Ha gider mi diyorsan pulsarida arkana bağlayıp sürüyerek götürürsün o ayrı.
    valla yav alamadık gitti. Kısmet olsa bi alıcaz

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    Yavas yavas gidersen bisey olmaz . Ben rc ile cross yapmistim dok zevkliydi :D amosorleri kaliteli bir motor ama agir agir gidersen keceyede sanada bsiey olmaz alti surtcek kadar yerlere girme toprak yolda frlan problem olmuyor .

Evet zararli motora olmasa bile sana zararli hatta normal bizim sehirde bile zararli tarla gibi yolumuz var valla naked kawasakimle bile zor oluyo

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)