Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

Aliexpress'deki Ucuz Faydalı Motosiklet Ürünleri (GÜNCEL)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HD Sportster 883R
    1-Elektronik kontrol kalemi, eğer elektronik anlamda bir şeyler yapmayı düşünüyorsanız ne olup bittiği konusunda oldukça yardımcı bir araç oluyor.
    Link

2-Baf, rengini sevdim diye aldım. Kumaşı fena değil, kısa süreli sürüşler için uygun.
    Link

3-Şişme yastık, cub ile uzun sürüşler yapıyor olduğum için sele ile sele kılıfı arasında yarım şişirilmiş vaziyette kullanıyorum. İyi geliyor.
    Link

4-Alyan takımı, çok sert davranmadan kullanıyorum ve bir sorun yaşamadım.
    Link

5-Yıldız alyan takımı, yine aynı şekilde nazik kullanınca sorun yok.
    Link

6-Vidasız klemens, kalıcı işlerde değil de denemeler yaparken kullanıyorum ve çok pratik oluyor.
    Link

7-Voltmetre, henüz gelmedi, bir sorun yaşarsam editlerim. Bir sonraki motosikletimde kullanmak üzere sipariş ettim. Birden fazla elektronik eklenti monte etmeyi düşündüğüm için akü durumunu gözlemlemek istiyorum.
    Link

8-Yarım eldiven, çok kalitesiz olduğunu biliyorum ancak hiç eldiven takmıyacağım dediğim anlarda yakın bir yere gidip gelirken vs. kullanmak için aldım. Tedirgin olsam da hiç takmayacağım zamanlarda bile takıyorum.
    Link

9-Su geçirmez bıçak sigorta tutucusu, henüz gelmedi bir sorun olursa editlerim. Türkiye'den de almıştım bildiğim bir ürün. Bir sonraki motosikletimin sele ısıtma, elcik ısıtma gibi parçalarının açma kapa düğmesi ile akü arasında kullanmayı planlıyorum.
    Link

10-Parmak sileceği, araba gibi pırıl pırıl yapmasada işe yarıyor diyebilirim.
    Link

11-Sele ısıtma düğmeleri, bir sonraki motosikletimin sele ısıtma kitini monte ederken kullanmayı düşünüyorum. İki kademeli ve ışıklı.
    Link

12-Sele ısıtma, bir sonraki motosikletimin sele kılıfına sabitleyerek monte etmeyi düşünüyorum. Çift taraflı bantları ile sabitlenebiliyor.
    Link

13-Zincir temizleyici, cub motorum için oldukça faydasını görüyorum
    Link

14-Kask filesi, fiyatı uygun diye aldım, her işte kullanılıyor.
    Link

15-Katlanır bıçak (kart şeklinde) alet çantasında dursun diye aldım. Çok az yer kaplıyor ve gayet keskin.
    Link

16-Ninja card, alet çantasında dursun diye aldım henüz lazım olmadı.
    Link

17-Neşter seti, ince işler yaparken çok faydalı oluyor. Oksit temizleme yada hassas kesim gibi.
    Link

18-Su geçirmez çakmak ve usb çıkışı, çiftli olması güzel içinden sigortalar da çıkıyor. Direk aküye bağlamadan önce ya kontaktan röle ile ya da sele altında bir anahtar ile kullanmakta fayda var.
    Link

19-Tekli çakmak çıkışı, bunun usb'li olanları da var ya da bir önceki ilanda gösterdiğim ikili'nin içerisindekiler buna uyuyor. İkili kaba duracağı için iki tane tekli alıp birini çakmak birini usb yapmayı planlayarak aldım. Bir sonraki motosiklete monte edicem ardiyede bekliyor.
    Link

20-Scooter için telefon tutucu, cub motosikletimde bir yıla yakın kullandım ve çok memnunum. Aynanın bağlantı kısmına takılıyor.
    Link

21-Gidon telefon tutucu, diğer scooter tutucu ile bağlantı aparatları farklı ancak telefon kılıfları birbirine uyuyor. Bunun bağlantı aparatını bisikletimin üzerinde takılı bırakıyorum. Telefon tutucumun kılıfı bisikletime de motosikletime de uymuş oluyor.
    Link

22-Bluetooth receiver & transmitter, ses gönderim modunda iken örneğin bir mp3 çaların kulaklık çıkışına bağladığınızda bluetooth'u olmayan bir mp3 çalardaki sesi bluetooth kulaklık ile dinleyebiliyorsunuz. ses alım modunda ise bluetooth olmayan bir kulaklığı bu aparata bağlayarak bluetooth kulaklık olarak kullanabilirsiniz. (not:intercom yapımında kullanılmaz, aynı anda çift yönlü çalışmıyor ya gönderici ya da alıcı olarak çalışıyor)
    Bundan bir çok yerde bir çok amaçla kullanıyorum, motosikletteki kullanımım marine tip olan mp3 çalarların ses çıkışına (gönderici olarak) bağlayıp bluetooth kulaklığım yada intercom'um ile müzik dinlemek.
    Link

23-Bluetooth kulaklık, ev yapımı intercom için mantıklı bir ürün.
    (Google'da "20 TL'ye Kaskımıza Bluetooth'lu İntercom Yapmak" diye aratırsanız çıkan sonuçta tarifi vardır.)
    Link

24-OBD II bluetooth aparat, ben arabamda kullanmıştım ancak motosiklette de işine yarayan olabilir belki diye paylaşıyorum.
    Link

25-Titreşime duyarlı alarm, kalem pil ile çalışıyor uzaktan kumandalı. Sesi yeterli ve hassasiyeti tam kararında. Bu yanlış geldi, satıcıyla uğraşıyorum ancak bu ürünü voqka35 nickli arkadaşımızda görüp inceleyerek almaya karar vermiştim. Güzel bir ürün.
    Link

Biraz uzun oldu, linkleri ölmüş olanları en ucuz ilanlardan kopyalayarak yeniledim. Benim işime yaradı bu ürünler umarım başkalarına da faydası olur.
    zapalka, chetaq, MotorKafa ve 8 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Merhaba Arkadaşlar Aliexpress'den 3-4 kere usb şarj çakmaklık aldım.Fakat hepside bozuldu.Önerebileceğiniz usb şarj varsa paylaşır mısınız?

OZARSLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 300 ABS - Bekleniyor
    Paylaşım için sağolun , birçok arkadaşımın zamandan tasarruf etmesi niteliğinde kaliteli bir paylaşım olmuş...
    cenkyenmez bunu beğendi.

Motosikleti
    HD Sportster 883R
    Alıntı designserhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar Aliexpress'den 3-4 kere usb şarj çakmaklık aldım.Fakat hepside bozuldu.Önerebileceğiniz usb şarj varsa paylaşır mısınız?
    Merhaba, çakmak çıkışlarının hepsi üç aşağı beş yukarı aynı olacaktır diye tahmin ediyorum. Montaj yerini, şeklini ve kullanımını detaylıca incelemek lazım. Detaylıca açıklayıp fotoğraflar ekleyerek farklı bir konu açarsanız, şurasını şöyle olmalı burası böyle olmalı şeklinde verimli yönlendirme yorumları gelecektir.

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    AliExpress'ten yüzlerce ürün aldım, alıyorum ve alacağım. hepsi de elime geçti. Ordaki satıcı firmaların bir kaçı ile arkadaş bile oldum, onlar bana yöresel hediye gönderdi. ben de onlara gönderdim. türk kahvesi lokum vb şeyler..
    mesajlaşırken Bro, Sister diye konuşuyoruz, Muhteşem bir doğa ve mimari var kırsal kesimlerinde. Whatsapptan yazışıp geyik yapıyoruz. gün içinde yaptıklarımızı birbirimize anlatıyoruz, sohbetleri güzel, arkadaş canlısı insanlar. Tabi doğru insanı bulmak da kolay değil. para avcısı da çok, hiç beklemediğin pakette hediye gönderen de...
    chetaq, doghouse ve ahmetyildiz bunu beğendiler.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı GT250rAlanya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    AliExpress'ten yüzlerce ürün aldım, alıyorum ve alacağım. hepsi de elime geçti. Ordaki satıcı firmaların bir kaçı ile arkadaş bile oldum, onlar bana yöresel hediye gönderdi. ben de onlara gönderdim. türk kahvesi lokum vb şeyler..
    mesajlaşırken Bro, Sister diye konuşuyoruz, Muhteşem bir doğa ve mimari var kırsal kesimlerinde. Whatsapptan yazışıp geyik yapıyoruz. gün içinde yaptıklarımızı birbirimize anlatıyoruz, sohbetleri güzel, arkadaş canlısı insanlar. Tabi doğru insanı bulmak da kolay değil. para avcısı da çok, hiç beklemediğin pakette hediye gönderen de...
    göndermeyin lokum falan.Sonra Aliexpress'de lokum görmeyelim.:D
    cenkyenmez ve GT250rAlanya bunu beğendiler.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    neşter seti iyiymiş ama satışta değil diyor.
    bu arada 20 nolu ürün link boş çıkıyor hocam.

Motosikleti
    HD Sportster 883R
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neşter seti iyiymiş ama satışta değil diyor.
    bu arada 20 nolu ürün link boş çıkıyor hocam.
    Malum aliexpress kafasına göre kaldırabiliyor yada ürünler zaman içerisinde satışa kapanabiliyor.
    Emsal olarak link'te aynı neşter seti mevcut. Fiyat şu an için 0,93USD görünüyor ama gelecekte ne olur bilinmez.
    20 no'daki telefon tutucu'da Link'teki ürünün aynısıdır.

Ekran görüntüleri ile paylaşmayı düşünmüştüm ancak hem çok zaman alacaktı, hem de çok yer kaplayacaktı. Umarım linkler ölmeden birilerinin işine yarar yada linkler ölse de en azından ürünlerin ismi bir fikir verme konusunda birilerinin işine yarar.

Motosikleti

DOGRU
    AMA YIYECEK SATAMAZLAR HERHALDE.. YOKSA ? LOKUMU CINDEN DAHA MI UCUZA ALIRIZ Kİ.
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

Motosikleti
    cbf150, fzs600
    Arkadaşlar 2 hafta önce italya da bir siteden r 1150 gs için brembo fren takımı aldım. Diskler ve balatalar. Pazartesi siparişi verdim. Adamlar hemen iletişime geçti bilmem ne derken, perşembe günü ürünler Atatürk Havalimanı gümrüğüne geldi. Cuma sabahı DHL kargo çalışanları ile gümrük işlemleri için iletişime geçtim. Ödemeler yapıldı. Cumartesi günü yönlendirdiğim şubeden ürünlerimi eksiksiz teslim aldım. (Y)

Bu arada elimde fazladan brembo ön fren balatası var. Yanlış sipariş vermişim. Bana arka lazım. R 1150-1200 GS ve diğer boxer silindirli serilere uygundur.

Sorum şu bu aralar Aliexpress üzerinden verilen siparişlerin gecikmesi veya elinize ulaşamaması gibi bir durum var mı ? Bugün sis farı siparişi verdim. Önümüzde ki bir ay boyunca merakla bekliyor olucam

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sorum şu bu aralar Aliexpress üzerinden verilen siparişlerin gecikmesi veya elinize ulaşamaması gibi bir durum var mı ? Bugün sis farı siparişi verdim. Önümüzde ki bir ay boyunca merakla bekliyor olucam

valla ben 11 kasım'da sis farı siparişi vermiştim, ürün elime 11 Şubat'ta geçti. bu süre zarfında satıcıyı epey yordum ama. her hafta mesaj geçiyordum, "ürünüm nerede, neden gelmiyor" minvalinde. geliyor ama geç gelebiliyor.
    doghouse bunu beğendi.

MustafaErdur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    İşte ilk alışverişlerde bu tür rahatsızlıklar veriyoruz satıcılara neyseki sonrasında çözülüyor durum. Valla süresi 2. uzatmada dahi biten ürünü onaylamıştım ben birkaç gün sonra da çıktı geldi, biliyorum çünkü para iadesi alsam gelecek birkaç güne adam mağdur olacak. gemiyi uçağı süren satıcı mı ki? Veriyor kargoya ne zaman gelirse işte 3 yıl civarı oldu kullanıyorum bu siteyi daha bi yamuk yapmadı çekikler umarım böyle devam eder
    Guven bunu beğendi.

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Alıntı MustafaErdur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla süresi 2. uzatmada dahi biten ürünü onaylamıştım ben birkaç gün sonra da çıktı geldi, biliyorum çünkü para iadesi alsam gelecek birkaç güne adam mağdur olacak.
    AliExpress'ten yaklaşık 70'in üzerinde ürün aldım. Sadece bir ürünümü üçüncü uzatma sonrası (6 ay olmuştu) açık uyuşmazlıkla sonlandırdım. Para hemen iade edildi. ( 5 $ tutarında bir üründü )

Bir ay sonra ürün geldi ve ben satıcıyla irtibata geçtim. Ürünün geldiğini, iade edilen ücreti ödemek istediğimi yazdım. Satıcı, ürünü yeniden satın almamı ve akabinde site üzerinden ürüne ihtiyacım olmadığını bir mesajla belirtmemi istedi.
    Bu yöntemle ödemeyi yapıp, adamı mağdur etmemiş oldum.
    TIGERSHARK bunu beğendi.

Motosikleti
    Bizim TR'de ki satıcılardan daha güvenli satıcılar var. Bir üründen 7 adet almıştım. satıcı 6 adet koymuş içine. ucuz bişeydi 1.75 usd. satıcın paketin resmini istedi benden gönderdim. eksik ürün göndermesine rağmen olumlu yorum yapmıştım. satıcı da buna karşılık olarak bir sonraki siparişimde ödeyeceğini söz verdi. bana iki katı olarak geri ödedi. 3.50 indirim yaparak şaşırttı beni.
    Ürün bi şekilde geliyo. en hızlı kargomu 14 günde aldım. en uzun kargomu da tam 50 günde. içiniz rahat olsun. ama yine de takip sayfasından bol bol takip etmekde fayda var.
    11.11 de alışveriş yapmadım, herkesin çok alışveriş yapacağı belliydi. Geçenlerde de yeni yıl tatili vardı adamların. 16 17 gün. böyle zamanlarda ben almamayı tavsiye ediyorum.
    ergunerbaş bunu beğendi.
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

ergunerbaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 Z Tenere
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster

valla ben 11 kasım'da sis farı siparişi vermiştim, ürün elime 11 Şubat'ta geçti. bu süre zarfında satıcıyı epey yordum ama. her hafta mesaj geçiyordum, "ürünüm nerede, neden gelmiyor" minvalinde. geliyor ama geç gelebiliyor.
    Bu aralar acayıp hızlı geliyor kayıtlı postalar.Farklı satıcılardan alınan beş farklı ürünüm maksimum 18 gün civarında geldi.Kayıtsız gönderiler ise tam sabır işi elli günü bulabiliyor,bir kaç siparişim var bakalım durum ne olacak.
    GT250rAlanya bunu beğendi.

Alıntı ergunerbaş adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu aralar acayıp hızlı geliyor kayıtlı postalar.Farklı satıcılardan alınan beş farklı ürünüm maksimum 18 gün civarında geldi.Kayıtsız gönderiler ise tam sabır işi elli günü bulabiliyor,bir kaç siparişim var bakalım durum ne olacak.
    Kayıtlı posta olmasıyla ilgili değil bence. Bugün kayıtsız bir siparişim geldi tam 15 günde.

mart'ın 7'sinde aliexpressten sipariş verdim eldiven ve bandana 11'inde china'den çıktığı kargo takibi mesajını aldım 8gündür türkiye'ye geldi mi bilmiyorum bekliyorum ama ptt gerçekten sistemi ağırdan alıyor. bakalım bekliyorum

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    bir süredir sipariş vermiyordum. 5 martta sipariş verdim. 6'sında onaylandı. 16'sında istanbuldaydı. 17'sinde çanakkaledeydi. Bakalım ptt eve kaç günde getirecek :D

Ama aynı gün sipariş verdiğim bazı siparişler henüz yeni uçağa kondu. Yani her satıcı, her sipariş aynı olmuyor.

21 aşırı pahalı. Türk firmalar daha ucuza üretip satıyor.

Sayın @killingroad; tamamen haklısınız ama satıcıya ve ürüne yapılan yorumları zaman ayırıp iyice incelemek gerekiyor. Ürün taklit de olsa kaliteli çıkabiliyor. Almayı düşündüğüm eldivenlerle pistte 150 km/saat hızla düşen bir kişinin gönderisine ilişkin görselleri ekte sunuyorum. Amacım polemik yapmak değil, size hak verdiğimi yineliyorum. Elbette orijinal ürün her zaman daha iyidir.

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)