Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

V-Strom 800De ile 2023Km (İstanbul-Köyceğiz-Fethiye-Antalya-İstanbul)

Motovento
    REKLAM ALANI
    selsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vstrom 800DE

Tüm rodaj şehir içinde işe git-gel ile tamamlanmıştı. İlk fırsatta eş dost görme bahanesiyle yollara vurdum kendimi. Daha önce en fazla 400km civarı turlarım olmuştu. Benim için de çok iyi bir deneyim oldu.

800De ile alakalı inanılmaz memnunum. Sanırım tek şikayetim yok belli olumsuzlukları olsa da. Yakıt olarak da üzmedi. İncelemelerde en fazla dillendirilen konu belli bir devir aralığında titreşim olduğuyla alaklıydı. Hatta oktan giderek artan bir titreşim olduğunu söylüyordu incelemesinde. 3-4-5. viteslerde 6000-6500 devir arası bir titreme var ve zaten vites yükseltmenizi istiyor motor o an. 6. viteste çok daha hafif hissediliyor o titreşim ve hızı arttırdığımda da gidiyor. (şöyle örnek verebilirim, Antalya-İstanbul arasını az mola vererek geldim elde veya ayakta herhangi bir uyuşma veya rahatsızlık hissetmedim. Daha önceki motorum inazuma ile ki titreşimsiz konforlu bir motosiklettir. 300km sürdüğümde genelde elde uyuşma oluyordu.)

Yine ısınma problemi olduğu söyleniyor. Sürdüğüm havalarda böyle bir problemim olmadı. Fethiye şehir içi trafiğinde sıcaklığı hisettim sadece.

Selesi çok konforlu, her molamda veya konakladığım yerlerde herhangi bir rahatsızlığım veya ağrım yoktu.

Tur camı + Deflektör sürüş sırasında çok fazla titriyordu rüzgar yedikçe. Bi tık gerildim ve deflektörü çıkardım köyceğiz-fethiye arası. Çok kötü bir kararmış, deflektör baya hayat kurtarıyormuş, sonrasında taktım tekrar.

Forumda açılan bir başlıktan kulaklığın müzik dinlemeye engel olmadığını öğrenmiştim Gerçekten olmazsa olmazmış.. Bu ürün muadillerine göre daha uygun fiyatlıydı. Alpine falan kullanmadım tabi bilemem ama ben çok memnun kaldım bu üründen. (PLUGGERZ Motosiklet İçin Kulak Tıkacı)

Kendi adıma birkaç tecrübem oldu. Sırt çantasını yolcu koltuğuna bağlar, sabitler öyle çıkarım yola diyordum. Sele yüksek, bacağı dik atıp binemedim. Pegi kullanıp motosiklete binebiliyordum fakat inme kısmı zorladı. Dedim kesin bi benzinlikte saçma sapan düşerim dedim sırt çantam sırtımda kaldı. Daha fazla eşya taşıma ihtiyacında soft yolcu koltuğu çantaları düşünüyordum. Sanırım düşüncede kalacak.

Yüksek cc bir motorla ilk uzun yolum, belki de viraj ile alakalı bu motorla çok pratiğim olmadığından bazı yollarda bi tık panikledim. (Tatlı virajlar değil tabi bahsettiğim) Erken apexe girme, viraj öncesi hızı doğru ayarlayamama gibi. Ve bazı virajlarda kazınmış asfalt. Bi tehlike yaşamadım ama biraz sürüş özgüveni açısından düşündürücüydü. Vakit buldukça İstanbul yakını yollarda ufak turlar planlıyorum bunun için.

Toplam Km: 2023.7
    Yakıt: 5.5L / 100Km

Sürçülisan ettiysek affola, videodan keyif alırsınız umarım, saygılar.

tommygun, freasy, spacenet ve 10 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    GPS izine bakınca keşke Kemer Kaş üzerinden gelseydin dedim çok güzel bir yoldur hatta haritadaki güzergahta en güzel yol diyebilirim neyse birdahaki tura inslh , bu mevsimde güzel gezmişsin yeni motorun heyecanıyla birleşince nasılda keyif vermistir ;) yalnız 5,5 lt ortalama tüketim bana fazla geldi , ya hesap hatası var yada yazdığının aksine tempolu sürüş yaptın..
    selsa ve F54 bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Tebrik ederim, harika bir gezi olmuş.
    selsa bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    PARMAK için geçmiş olsun
    köpeğin adı çok ilginç geldi hayvanlara insan adı takmak iyi güzel bazen tatsız tesadüfler olabiliyor
    keyifli bir gezi olmuş motosiklet yeni diye sanırım sanırım yakıt biraz fazla yaktı lt olarak 5.5 çok değil ama sınıfında yeni transalp 750 veya t7 daha ekonmiktir büyük ihtimalle geçen hafta TA 750 test ettim 110 km/h 4.1 gösteriyordu ekranda suzuki dede bu değerlerin olmasını beklerdim belki zamanla senin motor da 5 lt nin altına düşer senin motora da metal arka çanta yakışır plastik iyi güzel de böyle büyük cc endurolarda ağırlık dezavantajı olsada demir çanta bence daha güzel duruyor
    bu arada video nun tamamını izledim dönüş yolun ekimde dahi soğuk olan bir rota güneş olsada gündüz 5 /7 derece sıcaklık oluyordu güneş olsada soğuk ısırır
    motosiklet ile uzun yol yapmayı özlediğimi hatırlattı video yağmur olmadığı bir gün kendimi yollara vuruyorum en kısa zamanda
    selsa bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güzel bir tur olmuş, iyi yağmurlara denk gelmemişsiinz kaç gün sürdü
    selsa bunu beğendi.

Motosikleti
    Vstrom 800DE
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GPS izine bakınca keşke Kemer Kaş üzerinden gelseydin dedim çok güzel bir yoldur hatta haritadaki güzergahta en güzel yol diyebilirim neyse birdahaki tura inslh , bu mevsimde güzel gezmişsin yeni motorun heyecanıyla birleşince nasılda keyif vermistir ;) yalnız 5,5 lt ortalama tüketim bana fazla geldi , ya hesap hatası var yada yazdığının aksine tempolu sürüş yaptın..
    Buradan Antalyalı bir arkadaş da kesinlikle o rotayı önerdi, kendi kendime deniz manzarasındansa dağ manzarası daha iyi dedim de çok iyi bir karar değilmiş :D Bir dahakine umarım.

Benzin konusu da şöyle biraz daha sakin güzel yolların görselleri var videoda da bu tur içinde şehiriçi gezmeleri ve düz yollarda biraz daha performanslı sürüşler de var. Onlar biraz ortalamayı yükseltti.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:32 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel bir tur olmuş, iyi yağmurlara denk gelmemişsiinz kaç gün sürdü
    Eş dost ve süre sıkıntısı olmayınca şehirlerarası gidişleri hava durumuna göre biraz ayarlardım. Parmağa da dikiş yiyince zaten uzadı tur, 24 şubat-10 mart arası yollardaydım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:37 ----------

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    PARMAK için geçmiş olsun
    köpeğin adı çok ilginç geldi hayvanlara insan adı takmak iyi güzel bazen tatsız tesadüfler olabiliyor
    keyifli bir gezi olmuş motosiklet yeni diye sanırım sanırım yakıt biraz fazla yaktı lt olarak 5.5 çok değil ama sınıfında yeni transalp 750 veya t7 daha ekonmiktir büyük ihtimalle geçen hafta TA 750 test ettim 110 km/h 4.1 gösteriyordu ekranda suzuki dede bu değerlerin olmasını beklerdim belki zamanla senin motor da 5 lt nin altına düşer senin motora da metal arka çanta yakışır plastik iyi güzel de böyle büyük cc endurolarda ağırlık dezavantajı olsada demir çanta bence daha güzel duruyor
    bu arada video nun tamamını izledim dönüş yolun ekimde dahi soğuk olan bir rota güneş olsada gündüz 5 /7 derece sıcaklık oluyordu güneş olsada soğuk ısırır
    motosiklet ile uzun yol yapmayı özlediğimi hatırlattı video yağmur olmadığı bir gün kendimi yollara vuruyorum en kısa zamanda
    Ben daha motor gelmeden çanta almıştım. Motorun kendi taşıma demiri var sert plastikten, montajı ona yaparım diye plastik çanta tercih ettim. Ama ona uygun olmayınca çantanın kendi platei, taşıma demiri ve ayrı bağlantı tablası almam gerekti. muhtemelen bütçe uygun olduğunda hard case alırım ama onlar da maşallah çok pahalılar artık.

Rakım yükseldikçe deneyimledim soğuğu, decathlanon ısı bantlarından kullandım bikaç yerde. çok tat kaçırıcı değildi neyse ki
    espresso ve F54 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Shadow VT 750
    Ayağınıza taş değmesin. Bu tarih diliminde resmen iftar hayal eden oruçlu gibi izledim. 🤤.
    @arican İn dediği gibi gel güzel havalar gelllll diyerek bitiriyorum 😊
    selsa bunu beğendi.

denizz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Çok güzel bi tur olmuş,bu tarz tekirdağ üstü ege turu bende istiyorum ama maalesef sektör turizm olunca yazın yapılamıyor,kışınsa sıcaklık kurtarmıyor.İmrenek baktım rotaya,elinize sağlık nice keyifli yollara diyelim.
    selsa bunu beğendi.

okanius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 850 Sport
    Ne güzel gezi olmuş... Yine özendim (Sürekli özeniyorum zaten).
    VSTROM 800 e bende çok yükselmiştim. Tur versiyonu olan modeldi baktığım. İyi kampanyada vardı ama nedense almadım :(
    Zaten almadığım her motorda aklım kalıyor. Ah Motoguzzi ah...
    selsa bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı okanius adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    VSTROM 800 e bende çok yükselmiştim. Tur versiyonu olan modeldi baktığım. İyi kampanyada vardı ama nedense almadım :(
    Komsumun tavugu kaz gorunur ;)

Simdiki aklin olsa tiger850 yerine suziyi alir miydin ?

Ben hayatta almazdim.japon oldugu halde gider tiger alirdim.korlas a ragmen.

Motosikleti
    Triumph Tiger 850 Sport
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Komsumun tavugu kaz gorunur ;)

Simdiki aklin olsa tiger850 yerine suziyi alir miydin ?

Ben hayatta almazdim.japon oldugu halde gider tiger alirdim.korlas a ragmen.
    Yahu senin gibi Japon cu bunu söyleyince ciddiye alamadım, kusuruma bakma lütfen. Keşke ciddi olduğunu düşünseydim, mutlu olurdum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Yahu senin gibi Japon cu bunu söyleyince ciddiye alamadım, kusuruma bakma lütfen. Keşke ciddi olduğunu düşünseydim, mutlu olurdum
    Ciddiyim zaten

Bende 2015 tiger xrx vardi. 3 silindir guzel bisey.
    Korlas sinirlendirdi beni,biraz da cirkin gorunuyordu patlak gozleri vardi.

Bu yeni seriler daha guzel.tabi ben olsam rally olani alirdim
    okanius bunu beğendi.

Motosikleti
    Vstrom 800DE
    Tur versiyon 2024de gelince uyuz olmuştum ben de neden 2023te çıkmadı bunlar diye. tubeless 19luk ön jant ve daha yol odaklı oluşundan dolayı. Ama De modeliyle keyfim yerinde şimdilik. Daha güzel turlar size kısmet olsun biz de triumpha salya akıtalım ^^

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:42 ----------

Alıntı denizz1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel bi tur olmuş,bu tarz tekirdağ üstü ege turu bende istiyorum ama maalesef sektör turizm olunca yazın yapılamıyor,kışınsa sıcaklık kurtarmıyor.İmrenek baktım rotaya,elinize sağlık nice keyifli yollara diyelim.
    Fethiye-Antalya arasında bir dağ köyünde tshirte ısıtıcı yapıştırırken andım seni, arkadaş haklıymış gitsene kaş-demreden neden zorluyorsun dağ yolunu diye
    denizz1 ve okanius bunu beğendiler.

denizz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Alıntı selsa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tur versiyon 2024de gelince uyuz olmuştum ben de neden 2023te çıkmadı bunlar diye. tubeless 19luk ön jant ve daha yol odaklı oluşundan dolayı. Ama De modeliyle keyfim yerinde şimdilik. Daha güzel turlar size kısmet olsun biz de triumpha salya akıtalım ^^

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:42 ----------

Fethiye-Antalya arasında bir dağ köyünde tshirte ısıtıcı yapıştırırken andım seni, arkadaş haklıymış gitsene kaş-demreden neden zorluyorsun dağ yolunu diye
    Hocam ben demiştim demeyi sevmem ama ben demiştim hahah,biz yazın orda yaylalara gider montsuz duramayız,mont dediğimde ceket falan değil bildiğimiz kışlık mont yinede tecrübelendik diyebilirsiniz bence

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:31 ----------

Konuyu baltalamak gibi olacak ama bu tiger sport 660 hakkında bi bilginiz varmıdır acaba,deneyimlediniz mi ?Benim de 2025 hedeflerim arasında bi tiger var ama bakalım.
    selsa bunu beğendi.

Motosikleti
    Triumph Tiger 850 Sport
    Alıntı denizz1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ben demiştim demeyi sevmem ama ben demiştim hahah,biz yazın orda yaylalara gider montsuz duramayız,mont dediğimde ceket falan değil bildiğimiz kışlık mont yinede tecrübelendik diyebilirsiniz bence

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:31 ----------

Konuyu baltalamak gibi olacak ama bu tiger sport 660 hakkında bi bilginiz varmıdır acaba,deneyimlediniz mi ?Benim de 2025 hedeflerim arasında bi tiger var ama bakalım.
    Bana bir tık ufak gibi geldi. Yurt dışı incelemelerini epey izlemiştim. Genelde yorumlar gayet güzel.
    denizz1 bunu beğendi.

Mallaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GS ADV
    Erken apex, viraj öncesi hız ayarlayamama; ileri sürüş eğitimi ile bir kaç saat içinde halledilebilecek basit hatalar. Limit noktası takibi konusunda kendinizi geliştirirseniz, viraj öncesi hızınızı ayarlamakta zorlanmazsınız. Taralı yollarda ise bakışınızı düşürmezseniz hiç bir sıkıntı olmaz.

Paniklediğiniz zaman sürüşe devam etmeyin. Biraz mola verin.

Viraj öncesi bütün yapılması gerekenleri yaptınız diyelim son olarak viraja girmeden derin bir nefes alın ve verin. Bu sizin kollarınızı gevşetecektir. Daha rahat viraj yaparsınız. Tabi öncesinde eğitim aldığınızı farz ediyorum. almadı iseniz mutlaka ama mutlaka ileri sürüş eğitimi alın.

Resimler ve anlatım için de teşekkür ederim.
    espresso ve selsa bunu beğendiler.

Motosikleti
    Vstrom 800DE
    Alıntı Mallaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Erken apex, viraj öncesi hız ayarlayamama; ileri sürüş eğitimi ile bir kaç saat içinde halledilebilecek basit hatalar. Limit noktası takibi konusunda kendinizi geliştirirseniz, viraj öncesi hızınızı ayarlamakta zorlanmazsınız. Taralı yollarda ise bakışınızı düşürmezseniz hiç bir sıkıntı olmaz.

Paniklediğiniz zaman sürüşe devam etmeyin. Biraz mola verin.

Viraj öncesi bütün yapılması gerekenleri yaptınız diyelim son olarak viraja girmeden derin bir nefes alın ve verin. Bu sizin kollarınızı gevşetecektir. Daha rahat viraj yaparsınız. Tabi öncesinde eğitim aldığınızı farz ediyorum. almadı iseniz mutlaka ama mutlaka ileri sürüş eğitimi alın.

Resimler ve anlatım için de teşekkür ederim.
    Hakimiyet eğitimi almıştım daha önce honda güvenli sürüşten. Cc büyüttükten sonra eğitim tazelenmesi gerektiğinin farkındayım da istenen paralar biraz ürküttü. Daha makul bir fırsatta eğitim almak şart, umarım denk gelir böyle bir şey. Teşekkür ederim yorum için.
    espresso ve Mallaca bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)