Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

RKS/KUBA/KEEWAY sorunsalı

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba,
    Yakın zamanda motor almayı düşünüyorum. 2 aydır forumu takip ediyorum ama ilk defa bugün üyelik alıp paylaşım yapıyorum. 200/250cc lik cruiserlara bakarken kafam iyice karıştı. Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

Şimdi gelelim soruya;

Keeway'in iki farklı modeli var, Blackster (250cc VTwin) ve Superlight (200, tek silindir). Linkleri aşağıdadır;

Keeway Blackster 250 : http://www.keeway.com/detail/Blackster

Keeway Superlight 200 : http://www.keeway.com/detail/Superlight_200

Bu motorlara çok benzer, nerdeyse aynılarını farklı markalarda da gördüm; RKS Blackster 250i ve Kuba Superlight 200, linkler aşağıdadır;

RKS Blackster 250i : http://www.rksmotor.com.tr/v2/products.php?group=motorcycle&id=6

Kuba Superlight 200 : http://www.kubamotor.com/new5/product/chopper/superlight-200.html

Bu motorlar farklı mı ? Yoksa Keeway ile diğer markalar birleşti mi ? Biz Türkiye'de hangisini alacağız ?

Konuyla alakasız ama diğer bir sorum da RKS Blackster 250i ile RKS Cruiser 250 aynı motor mu ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikletler tamamen aynı.Eskiden Keeway aynı isimle Türkiye'ye geliyordu ama şu anda Superlight Kuba markası altında,250cc lik V silindir modelleri de RKS markası altında Türkiye geliyor.Şimdi 0 km alırsanız Kuba yada RKS alacaksınız.

RKS Blackster 250i ile RKS Cruiser 250 hemen hemen aynı motosiklet.Blackster,biraz görsel olarak makyajlı,mat siyah renkli bir versiyon.İkisinde de Virago 250 motor bloğu var,ikisinin de şasiler birbirinin hemen hemen aynısı.

Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletler tamamen aynı.Eskiden Keeway aynı isimle Türkiye'ye geliyordu ama şu anda Superlight Kuba markası altında,250cc lik V silindir modelleri de RKS markası altında Türkiye geliyor.Şimdi 0 km alırsanız Kuba yada RKS alacaksınız.

RKS Blackster 250i ile RKS Cruiser 250 hemen hemen aynı motosiklet.Blackster,biraz görsel olarak makyajlı,mat siyah renkli bir versiyon.İkisinde de Virago 250 motor bloğu var,ikisinin de şasiler birbirinin hemen hemen aynısı.
    Cevap için çok teşekkür ederim. Peki sizce yedek parça/ satış sonrası destek vs konularında Kuba mı RKS mi daha iyidir?

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fark etmiyor ikisini de aynı firma getiriyor.Ama nedense bu şekilde saçma sapan markalara ayırmış.Asıl önemli olan alacağınız modele karar vermek.Superlight 200 daha ucuzdur 2.eli daha fazla var ama daha güçsüz 13 bg civarı tek silindir.RKS Blackster 250i ve RKS Cruiser 250 çift V silindir,sesi daha hoş,daha güçlü(18 bg civarı) ve doğal olarak daha pahalı.Bu modellerle ilgili ayrıntılı bilgi için forumun model başlıklarına bakın.Kullanıcılara sorun.Genelde ufak tefek sorunlar dışında kullanıcılar memnun.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fark etmiyor ikisini de aynı firma getiriyor.Ama nedense bu şekilde saçma sapan markalara ayırmış.Asıl önemli olan alacağınız modele karar vermek.Superlight 200 daha ucuzdur 2.eli daha fazla var ama daha güçsüz 13 bg civarı tek silindir.RKS Blackster 250i ve RKS Cruiser 250 çift V silindir,sesi daha hoş,daha güçlü(18 bg civarı) ve doğal olarak daha pahalı.Bu modellerle ilgili ayrıntılı bilgi için forumun model başlıklarına bakın.Kullanıcılara sorun.Genelde ufak tefek sorunlar dışında kullanıcılar memnun.
    Blackster ile superlight arasında 5-6 beygir fark var ama nedense blackster için max taşıma kapasitesi 140-150 demişler, superlight için 180. Tekrar teşekkür ederim cevap için, araştırmaya devam o zaman

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Forumda cruiser 250, blackster 250 ve superlight 200 konuları var, okuyup kararını verebilirsin.

TheWitac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 883L '09
    Keeway firması zamanında fabrikayı kapattığında Superlight modelini Kuba'ya, Land Cruiser modelini de RKS'ye sattı diye biliyorum. Blackster dediğin model de zaten Land Cruiser modelinin geliştirilmiş hali. Ben bu şekilde biliyorum yine de bir araştırmakta fayda var.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    RKS Keeway'in bir model adı. Kuba Motor A.Ş. tarafından RKS adı motosiklet markası yapıldı, Keeway marka motorlar RKS diye satıldı.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı TheWitac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keeway firması zamanında fabrikayı kapattığında Superlight modelini Kuba'ya, Land Cruiser modelini de RKS'ye sattı diye biliyorum. Blackster dediğin model de zaten Land Cruiser modelinin geliştirilmiş hali. Ben bu şekilde biliyorum yine de bir araştırmakta fayda var.
    fabrika kapatma olayını nerede okudunuz? o modellerin satılması falan ne iş tamamen uydurmaca gibi geldi bana ...

http://www.keeway.com/our-company
    http://www.keeway.com/products/BLACKSTER
    http://www.keeway.com/products/SUPERLIGHT
    http://www.keeway.com/products/DORADO
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Motosikleti
    Artık Yok...
    fabrika kapatmak diye bir şey yok türkiyede fabrikası yok ki kewwayin kapatsın. kewway hala duruyor yeni model serilerini rks adı koymuş ..

o modelleri de türkiyede rks markası olarak satışa çıkarmışlar.. sanırım kewaayi ithal eden firma kapandı.. ve tekrar sanırım isim hakkında sorun oldu bir ara hysoung global motor ve kanuni arasındaki sorun gibi kanunin getirttiği hyo lar s&t hyo diye geliyordu.. sonra çözdüler sıkıntıyı.. benzeri olabilir ..

Yalnız yeni adı dorado eski adı keeway land cruiser modelini ithal etmemişler bence en güzeli oydu. duruşuyla jantlarıyla heybetiyle..

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Keeway isim tescillenmesi yüzünden rks olarak geliyor Türkiye'ye. Zamanında Hyosung kanuniye ilk geçtiğinde benzer durum yaşanmıştı. Hyosunglarin deposuna kanuni yazmışlardı tescillenmeden dolayi.

Ek bilgi olarak rks olarak gelen modeller eski keewaylere gore sanki bir çit ucuz olarak duruyor niyeyse. 2009 keeway Cruiser 250 ile daha yeni rks 250 yanyana görünce farketmistim,belki bana öyle gelmiştir

Rks de virago 250 kasası oldugu için mükemmel bir yol tutusu saglar.keeway ilk bindiğinde iyi gelebilir fakat bence bir cruiser değildir. Tabiki bütçeye göre . 1 sene sonra sıkılırsın superlighttan .İkisinide kullanmış birisi olarak bütçeye göre rks Bütçe yetmıyorsa yetene kadar superlight.

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    bence regal raptor daytona 250 bakmalısın.

Motosikleti
    Artık Yok...
    keeway de 3 model vardı cruiser ayağında biri super shadow zaten o lifan 250b modeli idi v motorlu ..
    superlight vardı birde land cruiser vardı..

şu anki modellerde rks serisinde superlight gene superlight .. blackster sanırım super shadowun makyajlanmış versiyonu .. jantlar falan değilmiş bir iki akseusar eklenmiş..

dorado da land cruiser modeli herhalde..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)