Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

2006 Kawasaki Zx 636 ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Xavosa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Merhabalar,

Zx 6 basligi olu oldugundan belki burada bir iki ninja arkadasimizi yakalariz diye dusunuyorum
    Yamaha r25 i satip 2006 zx 636 almak istiyorum. Ozellikle 2006 cunku 05-06 en sevdigim kasasi. Fiyatlar 19-20 bin, km ler 50 bin civarlarinda. Motosiklet hakkinda ne dusunursunuz, bize bir sorun cikartir mi? 2. Vitesten atma gibi kronik bazi sorunlardan bahsediliyor, bunlar ne kadar dogru? Parca bakim vs r25 e oranla ne gibi farkliliklar ve dikkat edilmesi gereken hususlar vardir? Surus dinamigi farkliligi 600 cc de ne gibi bir etki yaratir? Motor sahibi ve bilgisi olanlarin yol gostermesine ihtiyacim var.
    Tesekkurler.

Ayrica bu motor benim cocukluk askim ve kotu yorumlari huzunle takip edecegimi belirtmek isterim : p

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bi iyi bi kötü yorum yapıcaktım ama hüzünlenmeni istemem (zaten alacağınıda sanmıyorum o yüzden iyi yazayım hayalini kurup dur) oturumu, sürüş konforu ergonomisi sınıfına göre aşırı rahat. 10 sene evvel sürdüm

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Dostum üzülme ama senin çocukluk aşkının üstünden 6 senede çok kişi geçmiştir..

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Dostum ilk veya ikinci sahibinden bulsan al derim, bende o kasayı beğeniyorum ve kısa bi sürüş yapmıştım. Gerçekten güzel. Ama 10 senelik SS. Yani girmeni tavsiye etmiyorum. Ne bileyim tdm 900, 1150gs falan desen bunlar çok apaçi elinde olmadı ve yarış makinaları değil. Bu yüzden ben pek tavsiye etmiyorum.

Motosikleti
    Yamaha R25
    @mamba09 Vallahi acikcasi cok dusunuyorum hocam ama bu is sevgi isi bazen mantigin onune geciyor. Cevrem guzelim sifir motorun var kullan niye alicaksin 10 senelik ss diyor, haklilar belki ama motorumdan soguma oldu, daha once de konustuk burada sagini solunu toparlayip satmayi dusunuyorum. Dediginiz motorlar icin tecrubem yeterli gelmeyebilir 600 cc icin dahi belki erken diye dusunuyorum ama bu donem motorumu satma niyetinde oldugumdan gecebilecegim ve istedigim tek motor 06 ninja 636.

Bir kac motor sahibiyle konstum memnun olduklarini soylediler ki bunlar ilan sahipleri. genelde sik sik kontak kurup bilgi almaya calisiyorum ama hala netlestiremedim kafamda. Bir problem olursa cevre illere gecmek zorundayim yamaha servisi ise evimin asagisinda. Ileride o motoru rahat da elden cikaramayabilirim. Belki her sey mantiksiz duruyor ama dedigim gibi bu is bir sevgi meselesi. Baska bir motor alirsam mutlu olacagimi zannetmiyorum.

sefir67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja ZX 636
    Dostum oncelikle aramiza katilirsin umarim. Bende de ayni motorun ayni kasa 2006 model olaninin yesil rengi var. Suan mesaideyim uzun yazmak icin vakit bulamam ama ilk firsatta buraya ansiklopedi uzunlugunda motor hakkinda bilgi yazisi doseyecegim.

Alıntı Xavosa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Zx 6 basligi olu oldugundan belki burada bir iki ninja arkadasimizi yakalariz diye dusunuyorum
    Yamaha r25 i satip 2006 zx 636 almak istiyorum. Ozellikle 2006 cunku 05-06 en sevdigim kasasi. Fiyatlar 19-20 bin, km ler 50 bin civarlarinda. Motosiklet hakkinda ne dusunursunuz, bize bir sorun cikartir mi? 2. Vitesten atma gibi kronik bazi sorunlardan bahsediliyor, bunlar ne kadar dogru? Parca bakim vs r25 e oranla ne gibi farkliliklar ve dikkat edilmesi gereken hususlar vardir? Surus dinamigi farkliligi 600 cc de ne gibi bir etki yaratir? Motor sahibi ve bilgisi olanlarin yol gostermesine ihtiyacim var.
    Tesekkurler.

Ayrica bu motor benim cocukluk askim ve kotu yorumlari huzunle takip edecegimi belirtmek isterim : p
    bildiğim kadarıyla o model çok güzel ama zaten bir kere kullandınmı anlarsın bir şeyi varsa, belki o yüksek heycandan anlamayadabilirsin varsa büyük motor kullanan tanıdığın onunla git, vitesde öyle problem varsa alma sakın masraflı olur düzelttirmesi, r25 e göre daha güvenli olabilir diyebilirim her ne kadarda gördüğü halde önüne çıkan oc dolu bir ortamda da olsak yüksek sesten seni farkeden bir sürü canlı olucak giderken, birazda sürücünün kendini bilmesi lazım korku hayatta tutar, bende bir sonrakinde öyle bir şey almayı düşünüyorum
    insta: veli_montana_

Morphin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR650F
    2009 öncesi 600cc motor alıyosan motosiklet ustası falansın sanırım?
    O makineye 15 bin MAX verilir oda temizine. 10 yılda 50 bin km yapıldığına inanıyosan zaten git al.
    Fazla binmeyen bir insan yılda ortalama 10 bin km yapar. Muhtemelen o motorlar 150 bini devirmiştir.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    50 bin km standarttır

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı Morphin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2009 öncesi 600cc motor alıyosan motosiklet ustası falansın sanırım?
    O makineye 15 bin MAX verilir oda temizine. 10 yılda 50 bin km yapıldığına inanıyosan zaten git al.
    Fazla binmeyen bir insan yılda ortalama 10 bin km yapar. Muhtemelen o motorlar 150 bini devirmiştir.
    7 ayda 3500 km yol yaptım tamamı şehir dışı. Satacağım zaman km'yi ileri mi sardıralım?
    fazil bunu beğendi.

Motosikleti
    Ninja ZX 636
    Alıntı Morphin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O makineye 15 bin MAX verilir oda temizine.
    Surdan fiskiran kibir, Uludag'in zirvesinde Erikli dolum tesislerindeki membaadan fiskirmiyordur... Temizine max 15 verilirmis... Arkadas nasil zoruma gitti ya ! Ulan temizini bulduk adamdan yalvar yakar 22 bine zor aldik. Sen bul bana temizini 15 bine 15 tane ben hepsini satin alacagim kredi cekip, bir tanesini de sana hediye edecegim soz. Bi de km 150 bin felandir demis asfdadsadsaddsaddsa Hadi 70 - 80 bin desen eyvallah derim, 150 bin ney la ? Herkes motorun tepesinden inmeyecek diye bir kural yok araba degil ki bu her yere bununla gidesin. E kurye motoru da degil is yapasin bisey tasiyasin...Bu bildigin hobi, pahali bir hobi. Adam sezonda sadece hafta sonlari kullanmistir ki genelde de oyle oluyor is guc derken. Neyse ya benim tansiyon yukseldi
    fazil ve keremkrmn bunu beğendiler.

webingo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Ben bozulursa hallederim sorun değil diyorsan sorun yok alınabilir temizi. İyide para ister bu arada özellikle Kawasaki zaten parçayı önce bulcan sonra parçaya vercek parayı bulcan o derece motosikletlerden. Çocukluk aşkın hayalinde kalsa daha iyi olur diye düşünüyorum ama illede temiz ve 2. sahibinden felan bulursun göster al .

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Temizi bulunursa alınır.
    2006 r6 aldım sezon başında , Allah'a şükür problemsiz biniyorum.
    Ama benden önceki sahibi yaklaşık 4-5 bin tl masraf etti motora ve yapılan tüm bu işlemlere tanıklık ettim.
    Bu yüzden de alırken hiç tereddüt etmeden aldım

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Shamy reis gelsin de şenlensin
    spoiler vereyim. 10 yaşında bir 4 silindir.

O kadar eski alacağına, daha modelli xj6 veya diversion f ler iş görebilir. En azından daha bir uysal.

edit: km lerini çok çok iyi araştır.

Motosikleti
    Ninja ZX 636
    Yaklasik 2 yildir kullaniyorum yesil Ninjami. Simdiye kadar ne yolda birakti ne de uzdu beni. Burdaki tayfaya kalsa 5 yasindaki ss motor cop onlar icin. Uzerinden 75698734 kisi gecmistir ekmegi yenmistir, en yakin hurdaliga birakilip emekliye ayrilmalidir. Ustasi bulunmaz Jopanya'dan getirtmen gerekir. Parcasini mumkunu yok bulamazsin; evde labaratuvar ortaminda kendi uretimini kendin yapip kendin morota takmalisin

Arkadas basit periyodik bakimlari yapildiginda cinli motorlar bile 100 bin km goruyor da bana misin demiyor neyin copu Allah askina ? Kawasaki'den bahsediyoruz Kawasaki'den...Neyse sen bosver onlari gel beni dinle :

Motorumu gostergede gorunen 35 bin kmde ( bana kalirsa 60 - 70 bin kmde ) iken satin aldim. Ama gormen lazimdi dostum 3 yasindaki motora tas cikartir isil isil 20lik delikanli gibi dinc kesinlikle 8 yasinda demezdin, cok iyi bakilmis... Motorumu aldiktan sonra ilk isim yagini, yag filtresini,fren hidroligini, hava filtresini, bujilerini degistirmek ve yakit deposunun temizligini yapmak oldu toplam 300 tl odedim sadece malzemeler icin degisimini ve temizligini kendim yaptim. 1 yil yaz - kis kullandim (yaklasik 5 bin km ) bana misin demedi. Bir sonraki sezon lastikleri ve on fren balatalarini degistirdim 1200 lira da onlar tuttu baska da hicbir masraf yapmadim. Ne bir aykiri ses ne bir performans dusmesi zimba gibi... Bunlar disinda cok dikkatli kullandim redlineda sikistirmadim, tekere kalkma arka tekeri kaldirip yere vurma gibi akrobatik hareketler yapmadim uslubuyla kullandim ve kullanmaya devam ediyorum. Her 2500 kmde bir yag ve filitreyi degistiririm, her ay sonu gaz-fren-debriyaj tellerini greslerim, yine her ay sonu muhakkak hareketli yerlerini wd 40 ile yaglarim. Guneste birakmam, kapali garajinda pamuklu kapali garaj brandasiyla muhafaza ederim. Garaja koyarken her iki tekeri de sehpaya alirim. Kullanim oncesi ve sonrasi sivilarin seviye kontrolunu muhakkak yaparim. Bunlar haricinde internetten servis bakim kitapcigini indirdim ve orda yazan herseye uymaya calisiyorum. Mesela onumuzdeki sezon oncesi Mart ayi gibi motoru actirip baktiracagim motorda asinan parcalari degistirmek icin...

Bunlari anlatmamdaki sebep motorumu ovmek degil bakimlari yapildiginda en berbat cinli bile yukarda dedidim gibi 100 bin gorur. Eger maddi durumun bu aslanin yemini karsilamaya yetecekse bul bir tane temizini al bu efsane kasayi, inan pisman olmazsin. Facebookda zx636 grubu var orda yabanci elemanin biri 2.vitesten atma probleminin ne oldugunu soruyodu ayni senin gibi. Adamin biri de cevap vermis sadece bazi motorlarda o da cok yuksek devirlerde 1den 2ye atamayabiliyormus bazen cozum olarak da daha dusuk devirde vites degistir sorun yasamazsin diyordu.Benim basima gelmedi hic.

Biraz da kullanimla ilgili bilgi vereyim:

Surus konforu cok cok iyi yukardaki arkadaslarin da dedigi gibi kullanirken buyuk zevk alirsin. Tam bir performans canavari. Eger iyi bir kullaniciysan hicbir 600cc kuyruguna yanasamaz agresif kullanimlarda. Kawasaki icin bir soz vardir : " Gittiginden daha iyi durur ". Frenleri mukemmeldir kullandiginida goreceksin. Benim motor sakin kullanimda 100kmde 6-7 litre arasi yakit harciyor. Ama agresif kullanirsan 9 litreyi goruyor denedim onu da. Yalniz parca fiyatlari diger japonlara gore bir tik daha pahalidir soyliyim. Eger bakimlarini anahtar teslim servisinde yaptirmak istersen malzeme beklemen gerekebilir, zira parcasi bir Honda bir Yamaha gibi bol degildir. Bu da sagolsun Z-motonun politikasi elinde parca bulundurmuyor pek istek uzerine getirtiyor. Eger Ebay ve Aliexpress gibi yurtdisi sitelerden alisveris yapmasini biliyorsan parca konusunda kesinlikle sorun yasamazsin, her parcasi bol bol var. Daha aklima bisey gelmiyor. Senin varsa sorabilirsin cevaplarim.
    sey_47, fazil, sailor33 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Cok guzel anlatmissiniz motorunuzu. Fotograf da guzelmis.
    Bir sorum var. Motorun gaz ve debriyaj tellerini greslemek dediginiz nedir, ben telleri ince yag ile yagliyorum (silah yagi kullaniyorum)

bumbala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    2006'da pist versiyonunu yani ZX-6RR'ı 2008'e kadar 24 bin km kullanmıştım. Çok keyif alarak sorunsuz kullanmıştım. Temizi hala var mıdır bilemiyorum.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    2006 model ss motor

motosiklet tamircilerinin gelir kapısı ekmeği en çok yenen motor her ay serviste ohh tıkır tıkır para getirir

Motosikleti
    Yamaha R25
    @ sefir67 Hocam basta siz olmak uzere herkese tesekkurler. Isten yeni geldim okuyorum. Kafamdaki cogu seyi cevaplamissiniz. Oncelikle ben oyle motorla hareketlere merakli, on kaldiran teker kaydiran falan birisi degilim ancak agresif ve yuksek devir suruyorum. Tabi bu 600 cc de dizginleyebilecegim bir olay. Bunun ciddiyetinin farkindayim. Kaldi ki yakit tuketimi de cok gozardi edemeyecegim bir baska konu olacaktir. Ben fethiye de yasiyorum, en yakin servis marmarisde, 1-1 bucuk saatlik bir yol cok sikinti olmaz sanirim. Tabi oncelikle buranin dogru duzgun bir yetkili servis mi yoksa yetki verilmis derme catma bir sanayi ustasi olup olmadigini kontrol etmem lazim henuz bir bilgim yok, arastiracagim. Bakim konusu cok bir bilgim yok yakinimda servis vardi, zaten sifir motorum cok oyle bir bakim hevesim olmadi acikcasi yol ustu en ufak sikintida servise gidiyorum. Ama tabi bu yaptiklarinizi not ederek, uzerine duserek eksiksiz yapmaya calisacagimdan emin olabilirsiniz. Ninja benim icin de sizin gibi bir tutku.

Motorun ilanlarini sik sik takip ediyorum ve dediginiz gibi 22 bin civarlarinda da, baksan gayet bakimli 19-20 binlere de satislar var. Bunlari iyi arastirmak gerekiyor ama bir 22 civari da anlasilan ayirmak lazim. Daha uygun bulunursa da ufak tefek degisimler icin esnek bir butce olur.

Bu sirada aliexpress ve ebay kullaniyorum, urun cesitliligini biliyorum. Su anki motorum icin elcik fren pedali jant trimi ve bir iki ufak tefek parcayi bu yolla getirttim.

Tekrar cok tesekkurler sizinle yine mumkunse kontakta lalmak isterim cunku inanin bu motorun kullanicilarina ulasmakta cok zorlaniyorum.

Motosikleti
    Ninja ZX 636
    Alıntı fazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cok guzel anlatmissiniz motorunuzu. Fotograf da guzelmis.
    Bir sorum var. Motorun gaz ve debriyaj tellerini greslemek dediginiz nedir, ben telleri ince yag ile yagliyorum (silah yagi kullaniyorum)
    Merhaba. Ben yag degisimlerinde motordan cikan eski yagi sanayiye atik yag olarak vermeden once cikan 4 lt yagin 1 litresini bu tip yaglama isleri icin ayiririm. Sonra gaz teline yukardan siringa ile ortalama 30cc kadar sikarim ve gaz kolunu cevirerek yagin iyice tele islemesini saglarim. Frenler ve debriyajda kordonu soker teli ortaya cikaririm. Sonra elime muayene eldiveneni giyer motordan cikardigim motor yagini tele iyice yediririm. En son ortu gorevi gorup telleri (her ne kadar kapali olsa da ) yagmura camura karsi koruma amacli gresler tekrar kordonunu takarim. Bu sekilde pamuk gibi oluyor. Ben gres olarak Mobil'in Mobilux EP2 gresini kullaniyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:24 ----------

Alıntı Xavosa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ sefir67 Hocam basta siz olmak uzere herkese tesekkurler. Isten yeni geldim okuyorum. Kafamdaki cogu seyi cevaplamissiniz. Oncelikle ben oyle motorla hareketlere merakli, on kaldiran teker kaydiran falan birisi degilim ancak agresif ve yuksek devir suruyorum. Tabi bu 600 cc de dizginleyebilecegim bir olay. Bunun ciddiyetinin farkindayim. Kaldi ki yakit tuketimi de cok gozardi edemeyecegim bir baska konu olacaktir. Ben fethiye de yasiyorum, en yakin servis marmarisde, 1-1 bucuk saatlik bir yol cok sikinti olmaz sanirim. Tabi oncelikle buranin dogru duzgun bir yetkili servis mi yoksa yetki verilmis derme catma bir sanayi ustasi olup olmadigini kontrol etmem lazim henuz bir bilgim yok, arastiracagim. Bakim konusu cok bir bilgim yok yakinimda servis vardi, zaten sifir motorum cok oyle bir bakim hevesim olmadi acikcasi yol ustu en ufak sikintida servise gidiyorum. Ama tabi bu yaptiklarinizi not ederek, uzerine duserek eksiksiz yapmaya calisacagimdan emin olabilirsiniz. Ninja benim icin de sizin gibi bir tutku.

Motorun ilanlarini sik sik takip ediyorum ve dediginiz gibi 22 bin civarlarinda da, baksan gayet bakimli 19-20 binlere de satislar var. Bunlari iyi arastirmak gerekiyor ama bir 22 civari da anlasilan ayirmak lazim. Daha uygun bulunursa da ufak tefek degisimler icin esnek bir butce olur.

Bu sirada aliexpress ve ebay kullaniyorum, urun cesitliligini biliyorum. Su anki motorum icin elcik fren pedali jant trimi ve bir iki ufak tefek parcayi bu yolla getirttim.

Tekrar cok tesekkurler sizinle yine mumkunse kontakta lalmak isterim cunku inanin bu motorun kullanicilarina ulasmakta cok zorlaniyorum.
    Fethiye'de cok sevdigim bir zamanlar beraber calistigimiz bir arkadasim var, bakarsin yolum duser bir gun oralara da gazlariz Koycegiz'e dogru Ne kadar temiz bir motor alirsan al kafadan 500 lira masraf edecegini unutma. Ben sahsen kendi arkadasimdan bile motor alsam yagini dun degistim daha dese o yagi degisirim ornegin. Alirim sehpaya gicir gicir ederim onu bi guzel. Once icim sinecek sonra totom binecek Ilan sitelerinde 18 bine de var mesela satiliyor adam agir bakimlariyla ugrasmiyim cikariyim elden diye veriyor. Bu demek degilki butun ekmegi yenmis motorun... Al motoru agir bakimlarini sen yaptir kullan yine... Nedendir yani bu milletin bakim isteyen motordan-arabadan depar atarak kacmasi akil veremiyorum. Eger bulamazsan oralarda bu isin ustasini bir gununu ayirir motoru Istanbul'a getirirsin. Sonucta her yil olan seyler degil bu agir bakimlar. Kartal Soganli'da Kawasakinin piiri olan ustasi var Burak usta ona verirsin. Istanbul Kadikoy Hasanpasa'da arkadas var benim askerlik arkadasim. O tavsiye etti Burak ustayi.Internetten de arastirdim arkadasimin dedigini dogrular sekilde herkes kawasaki icin ayni adami isaret ediyor.Benim yasadigim ilde hem yamaha hem kawasakinin yetkili servisligini elinde bulunduruan servis olmasina ragmen ben mesela mart bakiminda motoru acmasi icin ona goturmeyi dusunuyorum. Motorumu seviyorum ve isi en iyi bilenin motoruma bakmasini istiyorum. Burdan ozelden yazabilirsin istedigin zaman elimden geldigince de yardimci olurum
    fazil bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)