Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Gögüs Ve Kaburga Koruma

Motovento
    REKLAM ALANI
    Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben sadece omuz ve dirsek koruması olan deri mont altına bunu kullanıyorum kullanışlı geliyor.

http://urun.n11.com/motosiklet-gozlu...A&gclsrc=aw.ds

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Zamanında korumalar ile ilgili ilgilendiğim ve araştırdığım için naçizane görüşlerimi paylaşayım. Şimdi, hayatta hiçbir şey mükemmel değil ve her ihtiyacı karşılayan ürün üretmek bazen çok zor, bazen pratik değil. Onun için, hiçbir şeyden dört dörtlük koruma beklememeliyiz. Şöyle bakın, kask ve kimi sırt korumalar dışında hemen hemen tamamı darbe emici şekilde tasarlanmışlardır, çok azı delici bir yaralanmaya karşı koruyucudur. Eğer 4/4'lük bir koruma istiyorsak mevcut korumaların üstüne bir de şövalyelerin giydiği gibi ağır zırh giymemiz gerekir. Ama öyle yapmıyoruz, neden? Çünkü hem pratik değil, hem de risk hesabına göre bir kazada delici bir yaralanmaya uğrama ihtimalimiz, delici olmayan bir darbeye uğramamızdan çok daha az. Bu nedenle delici yaralanmalar koruma kıyafetlerinde öncelikli değil. Ayrıca her ihtiyaca göre de farklı koruma geliştirilmiş. Mesela göğüs travmalarına daha çok motokros yarışlarında rastlanıyor ve daha çok motokrosçular giyiyor. Mesela MotoGP'de adamlar 300km/st ile gidiyor ama tek bir tanesinde bile göğüs koruma yok, ama kocaman sırt korumaları var. Neden? Çünkü o tarz sürüşlerde göğüs kafesine ciddi bir travma ihtimali düşük, dikkat edin yok demiyorum, düşük diyorum. Yani bir şeyi kullanırken riskini de değerlendirmek lazım. Sonuçta kalkıp size göğüs korumaya gerek yok, bir işe yaramıyor diyemem. Ama göğüs travmasına maruz kalma ihtimalinizin düşük olduğunu söyleyebilirim. Şunu diyebilirsiniz. Hızla gelen araba çarptı, havada iki takla bir parende atıp karşı arabanın camına yapıştığımda ne olacak? O kadar şiddetli bir travmada göğüs korumanın bir koruyuculuğu kalmaz zaten.

Alıntı Darkfriairs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi de göğüs korumasına gelene kadar, adam kask ve mont giyiyor, eldiven belki. Amma Pantolon ve bot giymiyor.

Üst iyi de alt olmuyor. Motosiklet üstüne donsuz binmek gibi birşey. Göğüs bellik gibi pantolon ve bot gerekli.
    Şu bakış açısı ile düşünüyor olabilirler: Pantolon ve botun koruduğu bölgelerde hayati organ yok, ancak göğüs korumasının olduğu yerlerde hayati organ var. Olası bir yaralanmadaki hasara bakarsak mantık doğru ancak bir kazada yaralanan bölgelere bakarsak bacak yaralanması göğüs yaralanmasından kat be kat fazla olduğunu görürüz. Bu nedenle, ben de sizin gibi düşünüyorum. Bence de pantolon ve bot göğüs korumadan önce gelmeli.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Ben sunu kullaniyorum tavsiye ederim konusunuda acmistim.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...sitesinde.html

Ufo markasina bakabilirsiniz fiyatlari gorece daha uygun.

brk194 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni bs 125-Yamaha R25
    Gögüse darbe alma oranı yüksek motogpde sürücüler gögüs korumasi takarlar. Yarışları dikkatli izlerseniz daha yeni Barkın Bayoglu ve Fuat Domaniç kaza yaptı ikisindede kaburga kırığı var ve spidi gögüs ve sırt koruması olmasına rağmen barkın bayoğlunda

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Evet, siz deyince baktım. Takıyorlarmış, benim hatam.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)