Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Direksiyon Sınavından Yine Kaldım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kanuni Breton 150
    Merhaba arkadaşlar bugün sınava girdik kalanlar olarak :D

Neyse parkuru yaptık trafiğe çıktık . Ben güzergahı bilmiyorum . Daha doğrusu sadece gidişi biliyorum gelişi bilmiyoırum ve hocam illa ısrar ediyor sende vardın güzergahta hocam yoktum diyorum yok vardın diyor. galiba ben sarhoşken gittim gördüm güzergahı ondan hatırlamıyorum . Neyse benden önce bir abi çıktı önümden o da a2 ye giriyordu ben tamam dedim onun arkasından fıtı fıtı giderim hallederiz işi dedim. Neyse takip ediyorum adam bir inşşata giriyor bir farklı yollara giriyor bende onu takip ediyorum adam gaza basıyor fren yapıyor bende onu geçmemek için bende çok gaza yüklenmiyorum ve frene basıyorum

Sonuç olarak önümdeki adamda kaldı yanlış yollara girdiğinde bende çok frene basmaktan . Nedeni buymuş Hayırlı olsun 150 tl daha verecez o değil rezil olmak ayrı birşey

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Hiç güleceğim yoktu sabah sabah
    Neyse, kısmet.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Motosikleti
    KAWASAKİ-R6
    Bazı kurslarda telsiz kullanılıyor, sanırım sizin kurs bu ilkel yöntemi kullanmayı bilmiyor.

Madem güzergahı bilmiyorsun ısrar etmen lazımdı, ya güzergahı gösterin ya da ben motora binmiyorum, sizin yüzünüzden sınavda kalamam diyemediniz mi?.
    https://www.youtube.com/watch?v=4R38-vqpBB0

neobirzenci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar ns 200
    Bende ehliyeti alırken telsizle iletiiişim kurduk yolları hiç bilmiyorum

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Baya enteresan bir hal almış gibi gözüküyor bu yeni sistem.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    böyle canlandı aklımda

selsa, jimi_hendrix ve Draconian bunu beğendiler.

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Eğitim verdilermi bilmiyorum ama eğitim alırken son dersinde sana o güzergahta sınav provası yaptırmaları lazım. O güzergahı öğretmeden sen neye göre kime göre o yolu bilip de gidecekmişsin ki? Geçen 8 çizerken kalmıştın dün dua edin yazmıştın bugün yine kalmışsın. Giden para 150 tl biçok insana göre az da olsa o para bizim gibi öğrenciler için 3 haftalık harçlığımız. Ya kursta sıkıntı var ua da sende. Biraz ağırlığını koy. A1 e verdiğin para A2 fiyatını aştı nerdeyse.

ufukt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kurs hocalarının bazıları dalaverecidir muhakkak güzergahı öğretmeyi unutyt hatasının üzerini kapatmaya çalışmış. Benim başıma da aynısı gelmişti güzergahı bir kere gördüm ama hayatımda ilk defa gittiğim yolu nasıl ezberlerim diye çıkışmıştım. Bir de bana aküyü,göstergeyi vs hiç bir bilgiyi öğretmedi hoca.

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Belki de sorun sendedir..

Motosikleti
    Ybr 125 Esd-Pulsar 200 NS(<3)
    Ben araba ehliyeti 4 te aldım anladım ki ben araba süremiyorum sonra motosiklet ehliyetini tekte aldım. Bence sen motor sürmeyi bırak arabaya yönel ... Arabada gene rant dönüyor da giren aşırı fazla motor ehliyetini nasıl alamazsın adamlar geçirmek için elinden geleni yapıyor giren az olduğu için çıkar maksatlı kimseyi bırakmıyorlar.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    HAHAHAHAHHAHAHAHA
    Draconian bunu beğendi.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı bilirkişi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben araba ehliyeti 4 te aldım anladım ki ben araba süremiyorum sonra motosiklet ehliyetini tekte aldım. Bence sen motor sürmeyi bırak arabaya yönel ... Arabada gene rant dönüyor da giren aşırı fazla motor ehliyetini nasıl alamazsın adamlar geçirmek için elinden geleni yapıyor giren az olduğu için çıkar maksatlı kimseyi bırakmıyorlar.
    Herkesin olayı farklı bilirkişi... Birisi motorda daha iyidir. Başkası da araba... Araba konusunda bunca yıl tır şoförlüğü yapmış babamdan daha fazla güven veren bir arkadaşım var. İşte o arkadaş motordayken viraj gördü mü eli ayağı birbirine dolaşıyor.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Burda amaç kişinin motoru güvenli sürüp sürememesinden çok şekilcilik olmuş gibi. Askerde kimi komutan elini yanlış tuttun, gömleğin yamuk falan diyip kızarken kimi için de sadece askerin saygılı olması yeter ya bu da aynen öyle olmuş. 10 yıldır motor kullanan kişiler bile kalabilir bu direksiyon sınavından.

Motosikleti
    mondial r3xi evo
    Ben geçtim şiir gibi 8 çizdim heykeltıraş gibi slalom yaptım denge tahtasında bir gelişim var akrobat bu dersin trafikte nasıl sürmüşsem komisyon kaç yıldır sürüyorsun dedi motora enduroyla başlamanın faydaları. Şaka şaka insan gibi sürdüm geçtim. Ama enduro nun faydasını görmedim değil.

Motosikleti
    Kanuni Breton 150
    Arkadaşlar benim motor sürmemde araba sürmemde gayet iyi bize verilen hoca 60 65 yaşında adama 2 aydır güzergahı bilmiyorum dedim adam hala biliyorsun diyor telsizde vardı ama anlaşılamıyor ve sandiginiz gibi nereye gideceğinizi söylemiyor.Kalmamin nedeni ise çok frene basıyormuşum ekonomik sürüş kuralını ihlal ediyormuşum sinirimden gülüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:22 ----------

Alıntı Stock Sever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğitim verdilermi bilmiyorum ama eğitim alırken son dersinde sana o güzergahta sınav provası yaptırmaları lazım. O güzergahı öğretmeden sen neye göre kime göre o yolu bilip de gidecekmişsin ki? Geçen 8 çizerken kalmıştın dün dua edin yazmıştın bugün yine kalmışsın. Giden para 150 tl biçok insana göre az da olsa o para bizim gibi öğrenciler için 3 haftalık harçlığımız. Ya kursta sıkıntı var ua da sende. Biraz ağırlığını koy. A1 e verdiğin para A2 fiyatını aştı nerdeyse.
    merhaba arkadaşım aynen öğrenciler için az değil ama para mesele değil ailem okul 8 saat dershane var okul uzak diyor diye harçlığı iyi tutuyor ama böyle olmaz ve ben güzergahı bilmiyorum malesef parkuru iyi yaptım tamam dedim öndeki adamı takip ettim adamda girmedik yol kalmadı arkada dan bana bas onu geç dedi en sonda beni kırmızı ışıkta durdu ve çok gaz fren yapıyorsun dedi kafayı yiyecegim.
    Bu arada diyorsun ya çok para verdim a2 alırdın ben herşey birlikte normalde 1130 tl iken ben 700tl ye kaydoldum kaybım yok ama canım sıkkın

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Keşke deseydin parkuru bilmiyorum, bu adamı takip ettiğim için gaz fren yapıyorum diye. Resmen pisi pisine kalmışsın.
    Peki öndeki nasıl yolu bilmiyor diye kalıyor da sen yol bilmemekten değil, ekonomik kullanmadığın için kalıyorsun?

Motosikleti
    mct 250 honda titan,mr 150 ydi satıldı
    üzme tatlı canını eninde sonunda alacak ehliyetini inşallah

gSol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS150 İnşallah :)
    ben de geçen hafta girdim. heyecan yapıcam diye çok endişe etmiştim, attım 2 tane dideral sabah, heyecandan eser yok öğretmen adımı söyledi vakit geldiğinde, geçtim Pulsar N150'nin başına, yalandan bi kaç soru sordu, sadece yağ göstergesini bilemedim, onu da kendi düzeltti. Ama heyecanımın olmamasının bir sebebi de öğretmenin çok naif ve güleryüzlü olmasıydı. Biz telefon ile iletişime geçtik trafikteyken, kulaklıkla. Hiç bir sıkıntı olmadı, yaklaşık yarım saat trafikte geçirdik, bi ara 50yi gördü ibre, yavaşla dedi. Sadece okulun kapısından girerken motoru stop ettirdim, onun da sebebi ; girmeden önce özellikle uyardı dikkatli gir arabalar bir anda çıkabiliyor okuldan diye. 2'yle girdim, hafif de yüksek tümseklik vardı, motor stop etti heyecan yaptım. Motor kendini boşa attı, çalıştırıp gitmek istedim ama boşta olduğunu sonradan farkettim motor epey bağırdı, tabii bu arada tüm okulun içindekiler bana bakıyor ardından 1e takıp biraz fazla gazla girdim okulun içine. Hocam dedim iyi miydik ? Sonucu akşama kalsın heyecan olsun biraz sana dedi gülerek. Ve ben de anladım tabi geçtiğimi.

Yani hocam sana güzergahı söylememeleri tamamen bir skandal. Bunu kesinlikle ciddi bir şekilde itiraz konusu yapmalıydın. Burada kursun da büyük hatası var. Ve heyecan da yapıyorsan sana şiddetle diderali öneririrm, çok kısa sürede insanın tüm heyecanını alıyor..

Bir dahaki partide umarım hak kazanırsın ehliyetini almaya...
    Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür, ve bir orman gibi kardeşçesine...

Motosikleti
    .
    Bazı insanın sınav,mülakat gibi olaylara karşı bahtsızlığı olabiliyor..

Üzülmeyin desekte,o sınavdan geçene kadar o bunalım hali devam edicektir.

Işte buna hırs diyorlar :-)
    Vazgeçmeyin.Unutmayın en kötü durumlar hep kötü,en iyi durumlar hep iyi kalmaz.Değişkendir.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Güzergah konusunu anlamadım.

Biliyorsanız, her yerde kullanabiliyor olmalısınız...

Kendinizi deli, sınav hocalarını da sizin toplumun içine salıverilme talebinizi onaylayacak doktorlar olarak görünüz; şunu dedirtmeniz lazım hocaya:

"Ben bunu trafiğe salarsam, ne kendine, ne de başkalarına bir zararı olur."

İmzalasın trafiğe çıkış belgelerinizi, ondan sonra siz yine isterseniz don lastiğinden sapan yapın... (böyle bi deli fıkrası vardı.. ) ....

Frenden bırakmış olmasının sebebi bu olsa gerek...

Güzergah konusunu ise hiç anlamadım... Önceden dağıtılmış testten tekrar sınava girer gibi ...

Sınav hocası olsam, daha önce hiç gitmedikleri yolları, yerleri dolaştırırdım...

Öğrenmiş olmak yerine, nerede ne şekilde kullanılması gerektiğini, öndekinin aynısını kopyalamaya çalışmışsınız sanki; ezberden ...

Kalmanız normal...

Çalışınız, öğreniniz; ve bildiğinizi gördükleri için sizi sınavdan hakkınızla geçirsinler...

İyi sürüşler...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)