Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hero Dash VX mi TVS Jupiter ZX mi

Motovento
    REKLAM ALANI

Kıymetli arkadaşlar, hepinize merhabalar.

Öncelikle forum deneyimim olmadığı için başlıkta ve içerikte yaptığım/yapacağım hatalar sebebi ile şimdiden modaretörlerden ve sizlerden özür dilerim.

Ankara'da üniversite okumaktayım, evim okula 6-7 kilometrelik bir mesafede fakat toplu taşıma ile gitmek için Kızılay'a gidip okula gitmek gerekiyor. Hem masrafı çok oluyor, yorucu oluyor, uzun sürüyor. Şuan için araba alacak param da yok. Motora 1 senedir hevesim vardı. Bende okula gidip gelmek amacıyla, hem başlangıç motorum olsun, hem de Ankara şartlarında kullanımı kolay ve bir nebze daha güvenli olsun diye scooter almaya karar verdim.

Bütçem 5500 lira fakat 1000 lira civarında ekipman cart curt çıkacağı için 4500 lira seviyesinde araştırdım. İkinci el ve diğer modelleri eleyerek en son bu iki model arasında kararsız kaldım.

Sizler hangisini tavsiye edersiniz? İkinci el Honda Yamaha vs. dışında tavsiyeniz var mıdır model konusunda?
    Şimdiden teşekkür ederim, hayırlı forumlar dilerim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:10 ----------

up up up up

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    ankarada kışın motor kullanmak zordur. o soğuğa dayanabilmek lazım. ben şuan istanbulda tişört, fermuarlı üst ve kışlık ceket giyiyorum boyunluk ve geceleri de balaklava takıyorum. varın gerisini siz düşünün.

motor olaraksa jüpiter olabilir ama onunda frenler kampana galiba, heroyu hiç bilmiyorum.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Alıntı Tefoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor olaraksa jüpiter olabilir ama onunda frenler kampana galiba, heroyu hiç bilmiyorum.
    Hero da kampana kombine/entegre frenler var hocam.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    2 side hindistan malı alıcaksan heroyu al 5 yıl garantisi var her bakımda bi yağ değişimi beli km lerde buji değişimi hava filtreni arada kendin sök havayla temizle servis onada işçilik ister utanmassa böyle devam eder gidersin unutmadan ne kadar efendi ve temiz kulanırsan değişicek paraçaların ömrü uzun olur

Bende zamanında çok bakındım kararımı kymco super 8 aldım lastikleri büyük ve tipide hoşuma gitti bide forumda hakkındaki yorumlar güzel di malum ülke şehir içi yolar köy yolundan beter

Param olsa ufak cc japon alırmıydı o paraya az ekler 200 250 cc scooter alırım bea
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende zamanında çok bakındım kararımı kymco super 8 aldım lastikleri büyük ve tipide hoşuma gitti bide forumda hakkındaki yorumlar güzel di malum ülke şehir içi yolar köy yolundan beter

Param olsa ufak cc japon alırmıydı o paraya az ekler 200 250 cc scooter alırım bea
    kymco super 8'i araştırdım. Tekerlerinin büyük olması, çok avantajlı olur. Ankara çukurdan geçilmiyor. Temiz 2. el bulabilirsem tercihim kymco olur fakat nihayetinde öğrenciyim, bütçem kısıtlı.
    Tabsiye içinse çok teşekkür ederim, 5 yıl garantisi çok cazip geliyor gerçekten.

Motosikleti
    Alıntı emekl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kymco super 8'i araştırdım. Tekerlerinin büyük olması, çok avantajlı olur. Ankara çukurdan geçilmiyor. Temiz 2. el bulabilirsem tercihim kymco olur fakat nihayetinde öğrenciyim, bütçem kısıtlı.
    Tabsiye içinse çok teşekkür ederim, 5 yıl garantisi çok cazip geliyor gerçekten.
    2 el temiz 3 5 aylık 2 3 bin km lerde cebindeki paraya bulursan kaçırma 3 5 dk sgara wc molası ve benzin almak dışında 250 300 km re gittim yol üzerinde öyle çukurlara farketmeden girip dengemi kaybetmeden çıktığım oldu ama aklım gitti bana birşeyolmadı motora birşey oldumu diye çok baktım şükür maşşalahı var he bide almam sebebi scooter dedinmi kymco bilirim uzmanlık alanları scooter dır

Ama her halukarda çaresiz kalırsan hero scooterlarında 2 3 çeşidi var git bak ve bi modelinde orj jantları yamulan kıralan dandik bi jant varmış sıfır alırken 3 5 kuruşa kalite jant takma seçeneği mevcutmuş aklında bulunsun

Motosikleti
    Yamaha mt 700 tracer
    Kymco scooter ve uzmanlık alanı bravvooo sizeee. Hele Hero.Tvs.arabaları tutulmadı.Bu Hinduların.Motorlarından ne bekliyorsunuz ki....

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:01 ----------

Sordum abime skuter deyince, ne gelir aklına....O da bana tabiki uzman Kymco"başka ne olabilir ki neee dedi.Vaaay dedim uzadım.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    bende de agility 125 var, motor güzel ama konfor az her çukurda böbrekleri bırakacağım diye korkuyorum ve sürekli sırt ağrım var. korse vs takıyorum ayrıca popomun altına kalın yumuşak minder koydum ancak öyle katlanılıyor. yoksa kullanılcak gibi değil. tabi bu sadece motordan değil benden de kaynaklanıyor olabilir bilmiyorum. benim bir sonraki seçimim kesinlikle konforlu bi alet olacak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:05 ----------

Alıntı levent3410 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kymco scooter ve uzmanlık alanı bravvooo sizeee. Hele Hero.Tvs.arabaları tutulmadı.Bu Hinduların.Motorlarından ne bekliyorsunuz ki....

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:01 ----------

Sordum abime skuter deyince, ne gelir aklına....O da bana tabiki uzman Kymco"başka ne olabilir ki neee dedi.Vaaay dedim uzadım.
    sen onu boşver de benim gözüm ne zamandır xcityde, konforu nasıl bu motorun? çukurları vs leri hissetiriyor mu? bel sırt ağrısı hiç yapıyor mu?
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    valla bılmıyorum kardeşim ama honda yamaha nında her butceye uygun modelleri varken bunları almak şahsi fikrimce pek akıllıca değil

Param olsa da XCity alsam. Çinlilerin motorlarından daha sağlam duruyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:15 ----------

Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla bılmıyorum kardeşim ama honda yamaha nında her butceye uygun modelleri varken bunları almak şahsi fikrimce pek akıllıca değil
    Honda Yamaha'nın scooterları 6000 den aşağı bulamadım hocam. 2. el piyasasında temiz ve ucuz bulmak bu işe yeni başlayacak birisi için çok zor olur diye düşünüyorum.

Suzuki Adress ilaç 👍🏼

Motosikleti

Ben kymco scooter alanında uzman bilirim ben ama sen ve senin gibileri deyil okumayı ve anlamayı bilmiyorsan tekrar oku olmadı gözlük tak oku

Ülkemizde kymco yerlerde olması onun bi cacık olmadığı deyildir sen bunu anlıyamasın anlatmaya deymez neyse nerde kalmıştık

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:26 ----------

Alıntı Kadiroz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suzuki Adress ilaç ����
    Süziki scooterları güzeldir amma andresi unutmuşum neden elediğime gelirsek kol gibi servis fiyatlarından gözümde hiç görünmüyor ama ilaçtır lafım yok

Scooter = piaggo 4.5 sene kullandim 2007-2012 20.000km+ ve sikinti cok azdi.

Alıntı Dutchvibez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scooter = piaggo 4.5 sene kullandim 2007-2012 20.000km+ ve sikinti cok azdi.
    dediğim gibi bütçem kısıtlı. sıfırları 10-12 bin liradan başlıyor. benim 4500/5000 fiyat aralığında bir seçim yapmam gerekiyor.

Motosikleti
    Yamaha mt 700 tracer
    Çok km yaptım 5. X city motorum.Yol tutuşu ve konforu güzeldir.Hem iç hemde dış yolculuklar için idealdir.Kesinlikle sollamalarda ve ataklarda sıkıntı yaşamazsın.Seni gideceğin yere Zaman'ında ve güvenle ulaştırır.YOLU İYİ OKUDUĞUN MÜDDETCE......

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:32 ----------

Hı hıı ben de kymco kullandım.Yaşım 48 ve 18 yaşından beri bu makinelerin üstündeyim.Sen ve senin gibilerde,bunu anlamamakta ısrar ederler.İnan ki çok tecrübem oldu.1000 lik te. 600 lük te 125 likte kullandım.Tercihimi abartmadan.,250 ilk Torku gayet yerinde hizada duyarlı Yamaha X city Den yana kullandım.Akabinde sürüsü kadar servis sahibi ve motorcu arkadaşlarım oldu.Amacım burada marka fanatikliği değil.Ama Kymco ve Sym Hakkı'nda bu saydığım dostlar hiçte iyi şeyler söylemedi.Bilmem anlatabildim mi?????

Motosikleti
    Arkadaşı x max 250 taş gibi sele taş gibi amortsor ve 5 lt yakıt tüketimi ve işçilikte geranajların allaha emanet bölümüne alalım

Arkadaşı n.max 125 egsantirik sesi varyotorden gelen tuaf sesler için o konuya alalım sert amorstsoru unutmayalım

Arkadaşı r25 yağ ponpası kronik sorunu olan konuya alalım bana masal anlatma anne

Bizde 150 250 750 japon kulandık 125 kymco kulanıyoruz diye kulanmadık mı sandınız ulen tiribe girdim gene iyimi neyse nerde kaldık

Tavsiye verirken Zorla karalama kanpanyası açtırmayın bana herkesin ki kendine dağılın

Motosikleti
    Yamaha mt 700 tracer
    ...................

Arkadaşlar bu soruyu bende merak ediyorum. Fakat Allah için biriside adamın sorduğu soruya değil kendi fikirlerini bu konu altında konuşmuş. Şu sorulan soruya cevabı olanlar bir paylaşabilir mi? Kymco piaggo yada xcity'i sormuyor farkederseniz adam Hero dash vx mı TVS jupiter zx mi ?

Motosikleti
    BAJAJ DİSCOVER 125/HONDA SPACY ALPHA, SYM HD 200İ
    iki motoru da az buçuk araştırıp incelemiştim.
    TVS, HERO ve BAJAJ dünyanın en büyük motor üreticileri, Honda, Kawasaki, KTM vs. dünya markaları ile ortak üretim; daha doğrusu o markalara motor yapan firmalar.
    TVS ve HERO'nun genel anlamda kalite olarak pek farkları yok. ikisi de sağlam uzun ömürlü işletme maliyetleri düşük parça fiyatları ucuz motorlar üretiyorlar. bu nedenle ticari olarak kullanan sucular, tüpçüler, paketçiler vs. tercih ediyor..
    daha ucuz imalat yapıp daha düşük fiyata satmak amaçlı parça kalitesi ve ince işçilikte bir tık düşük imalat yapıyorlar.

eğer belirttiğin iki motor arasında tercih yapılacaksa kesinlikle Hero alırım. sebebine gelince başta 5 yıl garanti olmak üzere özellik, ince işçilik vs. hero bir tık daha üstün ve yeni üretilmiş bir motor. Jüpiter ise tamamen ticari kullanıcılar için ithal edilmiş bir model.
    heronun 2 kasa tipi var birincisinin grenajları saç, diğerinin ise plastik, biraz daha gösterişli ve ilave özellikli. geriye kalan şase, motor vs. her şey aynı.
    yalnız dikkat et Hero alacaksan saç jant ile değil aliminyum alaşımlı jant ile al. saç jant olanları cüzi bir farkla aliminyum jant ile satıyorlarmış.
    geçen yıl 2. motorumu almadan önce TVS bayisine gidip Jüpiter ve Wego yu kastederek bayiye "benim yerime siz olsanız hangisini alırsınız diye sorduğumda ben Wegoyu alırım demişti. Wego ile Heroyu kıyaslasam bile yine Hero alırdım.
    bu yıl 3. motoru almadan önce aklımdaki marka Hero idi ancak Honda kampanya yapıp fiyatları indirince Honda Spacy alpha yı tercih ettim.
    yine söylüyorum 4.500 civarında bir bütçem olsa ilk bakacağım marka Herodur.

şunu da belirteyim; 3 Kymco (active, süper8, agility )motorum oldu. Kymco öyle yabana atılacak bir marka değildir.sağlamlıkta Hondadan, Yamahadan geri kalmaz. tek kabahatleri Kymco ve Sym motorların amaortisörleri yol tutuş amaçlı sert yapılır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)