Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

!!! dikkat !!! sahibinden.com ilanımdan motorumun plakası kopyalandı...

Motovento
    REKLAM ALANI
    fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    20 tl veren herkese istediği plakayı basan yerler var.hal boyle oluncada piyasada istediginiz plakayı bastırmak mümkün.geçmiş olsun inşallah çözersiniz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Sahibinden.com bu işi kolaylaştırıyor. Düşünün; motosiklet çalmak için geziyorsunuz ve bir gece 2006 model gri 600F buldunuz ve çaldınız.. Sonra sokaklara çıkıp 2006 model gri renk 600F mi arayacaksınız? plakasını not mu edeceksiniz? Kaldı ki trafikte gezen kaç 600cc de plaka takılı yada üstü bir şekilde kapalı değil? Adamlarda o yüzden sahibindene girip çaldıkları motorun marka-model-yıl ve rengini yazıp, aynısını bulup (farklı ilden olursa daha güzel olur) o plakayı 20 TL ye bastırıp geziyorlar..

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Aynen kardeşim aynen. Trafikte plakanın kopyalanması milyonda bir ihtimalse sahibinden.com daki ilandan kopyalanması binde bire düşüyor. Bugün trafik polisleriyle konuştum.bağladığınız motosikletin şase nosunu kontrol etmiyor musunuz ? Diye sordum. Etme zorunluluğumuz yok dediler. Yani plaka ve motor benzerse şaseye bakmıyorlarmış. Buda hırsızların işini çook kolaylaştırıyor.
    Çaldıkları motorun birebir aynısının sahibinden.com ilanlarından temiz bir plaka bulup basıyorlar. Takıyorlar sahte plakayı çalıntı motorlarına. Hgs den geçer radara girer. Plakanın gerçek sahibi ödesin anasını satayım. Olduya polis durdurdu. Motor zaten çalıntı. Bırak polise bağlasın. Nasılsa onun cezası bile gerçek plaka sahibine gidecek.
    Sonra git başka motor çal. Gene devam...ohhh sistem hırsızı çok güzel kolluyor valla...

Motosikleti
    arkadaşlar tekrar gelişme var. malumunuz motosikletim sistemde İSTANBUL TAKSİM VAKIF OTOPARKında bağlı gözüküyor. bugün motosikletimin plakasını söküp istanbul a gittim. benim motorumun marka model kopyası olan motoru otoparkta gördüm. fakat otoparkçının verdiği bilgiye göre plakasız gelmiş otoparka. büyük ihtimal çalıntı.

salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Abi sana da istanbul gezmesi çıkmış. Yeterince delil elde etmişsin ama ceza er geç iptal olacak.

Motosikleti
    Evet kardeşim, yanlız motor tam orjinal, ybr esd kafa, honda tur camı heryer yağ içinde.
    İlginç olan istanbula plakasız gitmeme rağmen yolda en az 10 polis gördüm, 1 tanesi bilader ne ayaksın demedi. Tabi bu istanbulda çalıntı motorlar cirit atar
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Motosikleti
    2009 Ducati Monster 696
    aslında önünee gelen mühürsüz plaka basıp cayır cayır satmasa kimsenin plakasını gizlemesine ihtiyacı olmaz da neyse..

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eğer aynı marka motor çalmışsa plakayı kopyalaması muhtemel. En mantıklı seçenek bu. Başka şehir diye de sizin plakayı seçmiştir.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)