Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

MOTOSİKLET ALMALI MIYIM

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar,başlıkta da belirttiğim gibi çok kararsız kaldım aslında kararlıyım ama hevesimi körelttiler birazcık bende sizlerle de konuşmak istedim.Babamla ilgili hiçbir sıkıntı yok şimdi alalım hadi desem hemen gelecek.Durum aynen şu şekilde motosikleti alıyorum ve ardından direk eğitime giriyorum bilinçsiz bir sürücü olmamak adına,fakat karşıma kim gelse destekleyici bir şey söylemiyor annem de dahil.
    Şimdi benden çoğu insan yaşça büyük o yüzden abi diye hitap edeceğim sizlere.Abilerim şimdi bahaneler şöyle
    Üniversite sınavın var kaza yapsan sınava giremezsin nolcak ?
    Kış geliyor motora binemezsin napcan ?
    İlk soruya cevabım kaza olacaksa yaya iken de olur diyorum.Sadece motordan düşmek değil sınava girmek nasip değilse başka bir şey olur gene giremem.
    İkinciye ise cevabım elbet yerler kar buzken tabi ki sürmeyeceğim.Annemin asıl takıldığı nokta sınava girecek olmam zamanlaman çok yanlış diyor sürekli.Sizin düşünceleriniz nelerdir gerçekten hevesimi kırdılar bu arada anlık bir heves değil yıllardır olan bir istek gerçekten elime bir fırsat geçti babama hadi desem çıkacak ama annem böylesine gönülsüz olunca içim elvermiyo fikirlerinizi merak ediyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Crixa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha 1100 dragstar
    Gerçekten isteğin varsa bu soruyu sormadan alırsın hayalindeki motoru
    bk_26 bunu beğendi.

Alıntı Crixa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçekten isteğin varsa bu soruyu sormadan alırsın hayalindeki motoru
    Hayallerine koştuğun yolda önümüze çıkan engeller hayatınızda ki en önemli şeylerden biriyse(annem) görüşlerini almak ve uygulamak zorundayım kimse umrumda değil fakat aile benim için önemli biri gönülsüz olunca bir yanı eksik kalır insanın.

Sınavdan sonrada aynı şeyleri söyleyecekler özellikle annen, ama bence sınavın geçmesini bekle ondan sonra babanla gidin alın, zamanla alışırlar
    bk_26 bunu beğendi.

Alıntı Amonra47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sınavdan sonrada aynı şeyleri söyleyecekler özellikle annen, ama bence sınavın geçmesini bekle ondan sonra babanla gidin alın, zamanla alışırlar
    Annemin aynı şeyleri söylemse de farklı bahaneler bulacağından eminim ama tabi ki sınavın geçmesini beklersem eğer direk alırım babamla

Motosikleti
    BAJAJ BOXER
    Aileler genelde istemez özellikle anneler . 32 yaşındayım ilk önce motor alcam dedim bildiğin kaos oldu . Bir hafta sonra gittim aldim evin önüne getirdim bu motor benim dedim suan sorun yok ama her konu motoru satmama bağlanıyor . Sen ailene gerçekten istediğini ve alacağını söyle
    bk_26 ve Erhan Tosun bunu beğendiler.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Erkek adam ne istediğini bilmeli
    bk_26 bunu beğendi.

Crixa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha 1100 dragstar
    Benim ailem de almamı istemiyorlardı karşılardı ben gizlice ehliyet aldım sonra motorsiklet aldım ve kapının önüne geldim 1 hafta konusmadılar sonra çok sevdiler kaskımı annem almıstı Allah korusun biyerine bişe gelmesin diye şimdi çok seviyorlar 3 gün önce izmirden 505 km mesafeden motor getirdim bişe demedi hayırlı yolculuklar yavas yavas gel dedi.demek istediğim şu ki alışıyorlar burdaki motorcuların bence çoğu ailesi karşıydı
    bk_26 bunu beğendi.

Motosikleti
    Lifan Traveller 150 - Xmax 250 - NC 750 X DCT
    Kardeşim çok büyük bir acelen yoksa sınavı bekle. Sonuçta ölüm kalım meselesi değil. Hem kış gelme konusunda haklı olabilirler. Yeni başlamak için doğru bir mevsim olmayabilir. Sabır güzel bir huydur. Sonuda selamettir.
    bk_26 bunu beğendi.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Yazdığından anlaşıldığına göre bütçe ile ilgili sorun yok. Baba da olumlu. Öyleyse yapman gereken motoru almadan önce eğitimini almak olmalı. Hem bu arada kış geçer, sınav meselesi ortadan kalkar, annende sorun olmadığına inanır.
    bk_26 bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki EL-250 ,Mondial Z-ONE 150
    İstediğin motosiklet 150cc altı ise al , üstüne eğitim al, yağmurlar bitince al.

Üstü ise alma zira e5te yolun ortasında yaya yürümekten farkı yok , risk aynı risk değil.
    bk_26 bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motosiklet, büyülenmiş gibi farkında olmadan gidip alınır. uykuda ayağa kalkıp gezmek gibi
    Crixa ve bk_26 bunu beğendiler.

Alıntı Osm@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazdığından anlaşıldığına göre bütçe ile ilgili sorun yok. Baba da olumlu. Öyleyse yapman gereken motoru almadan önce eğitimini almak olmalı. Hem bu arada kış geçer, sınav meselesi ortadan kalkar, annende sorun olmadığına inanır.
    Aslında durum şöyle ben motosikleti aldığım da eğitimi de promosyon gibi bana verecekler anlaşma yapmışlar bir eğitmenimizle.Sanırım herkesin fikri sınavın geçmesi yönünde,teşekkür ederim.

Pusalik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kardeşim bende senle aynı durumdayım sınav olarak.Motor konusunda benim ailem kesinlikle izin vermiyordu.Yavastan sindire sindire her yemekte konuya girdim Motor hakkında,güvenli sürüş hakkında,ekipman önemi hakkında.Bilinçli bir kullanıcı olucagımo onlara hissettirmeye calıstım(baban rakı sofrasındayken kesinlikle tavsiye ediyorum)gerçi senin babanla iligili sorunun yok.Üstüne Hondanın güvenli sürüş egitimine katıldım.Ehliyet kursuna yazıldım bunların hepsinide kendim karsıladım.Bilinçaltlarına motor kullanıcagım mesajı verdim nasıl mı ? Şöyle : Evimin ordaki fitness salonuna gidiyordum küçük oldugu icin baska salona gecmek istedim.Gitmek istedigim yer yürüyerek gidilemiycek kadar uzaktı.Babam soruyodu nasıl gidiceksin diye bende motorla baba diye gayet emin bir sekilde cevaplıyordum mesela.Konularımda geçtigim adımları anlattıgım bir ergenin motor günlügü adındaki konuyu okuyarak daha detaylı bilgi alabilirsin.Sonuç şuan motor alma fikrine karsı çıkmıyorlar ama henüz alabilirsinde demediler.Gerçi babam hicbirseye olur demez hep böyle idare ettim ben
    bk_26 bunu beğendi.

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Kış geldi artık sürmen çok zor.İlla kar olmasına gerek yok.Hafif bir ıslaklıkta kayıp düşmen işten bile değil hele ki acemisin daha.Bence aileni dinle.Üniversiteyi kazan ondan sonra hayat senin.
    bk_26 bunu beğendi.

Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosiklet, büyülenmiş gibi farkında olmadan gidip alınır. uykuda ayağa kalkıp gezmek gibi
    Kesinlikle öyle haklısınız ama beni o güzel uykudan yüzüme su vurarak uyandıranlar var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:52 ----------

Alıntı Keoma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kış geldi artık sürmen çok zor.İlla kar olmasına gerek yok.Hafif bir ıslaklıkta kayıp düşmen işten bile değil hele ki acemisin daha.Bence aileni dinle.Üniversiteyi kazan ondan sonra hayat senin.
    İnşallah dediğiniz gibi olur,mantıklı sebepler söylemişsiniz teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:55 ----------

Alıntı Pusalik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim bende senle aynı durumdayım sınav olarak.Motor konusunda benim ailem kesinlikle izin vermiyordu.Yavastan sindire sindire her yemekte konuya girdim Motor hakkında,güvenli sürüş hakkında,ekipman önemi hakkında.Bilinçli bir kullanıcı olucagımo onlara hissettirmeye calıstım(baban rakı sofrasındayken kesinlikle tavsiye ediyorum)gerçi senin babanla iligili sorunun yok.Üstüne Hondanın güvenli sürüş egitimine katıldım.Ehliyet kursuna yazıldım bunların hepsinide kendim karsıladım.Bilinçaltlarına motor kullanıcagım mesajı verdim nasıl mı ? Şöyle : Evimin ordaki fitness salonuna gidiyordum küçük oldugu icin baska salona gecmek istedim.Gitmek istedigim yer yürüyerek gidilemiycek kadar uzaktı.Babam soruyodu nasıl gidiceksin diye bende motorla baba diye gayet emin bir sekilde cevaplıyordum mesela.Konularımda geçtigim adımları anlattıgım bir ergenin motor günlügü adındaki konuyu okuyarak daha detaylı bilgi alabilirsin.Sonuç şuan motor alma fikrine karsı çıkmıyorlar ama henüz alabilirsinde demediler.Gerçi babam hicbirseye olur demez hep böyle idare ettim ben
    Kardeşim hevesini asla kırdırma üstlerine git emin ol oluyor babam hakkımı helal etmemlerden başladı şimdi adam alacak direk sabrın sonu selamettir

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    hiç trafik tecrübesi olmayan gençlerin motosiklet kullanmasına karşıyım..önce otomobil ile trafiği okumayı öğren..köy gibi bir yerdeysen veya arazide kros motor süreceğim dersen yazdıklarım geçerli değildir..Allaha emanet ol anneni babanı üzme.
    berkcigdem ve bk_26 bunu beğendiler.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Git al diyenlere kulak asma. Ailen doğru söylemiş. Kaza bela olmasa bile ders çalışmak yerine motora zaman harcayacağın kesin. Sınava odaklan hem geleceğin hem de motosiklet zevkin için mantıklı hareket et.
    bk_26 bunu beğendi.

Motosikleti
    peugeot speedfight 2
    Bence Yaz ı Bekle Çünkü Gidip Yarın Bile Alsan Hayalindeki Motoru 2 Veya 3 Hafta Sürüp Havanın Kötü Olmasından Dolayı Düşmekten Veya Motorsikletine Bişey Olmasından Korkup Binemeyip Yaz ı Bekliceksin Ve O 5 Veya 6 Ay Boyunca Yazı Beklemek zorunda KalıP Üzülceksin

Bence Yazı Bekle Ve Havalar Biraz Daha İyi Olduğu Bir Tarih te Al Babanı Git Hangi Motorsikleti Alıcaksan Al :D

Ama Kesinlikle Eğitimini Al

Son Bir Sözüm Daha Var :D Büyük ihtimalle Benden Büyüksün :D İnşallah Sınavında Güzel Geçer :D Saygılar
    bk_26 ve mavisipa bunu beğendiler.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Annelerin önceliği güdüsel olarak çocuklarının güvenliğini sağlamaktır.riskli olan bişeyi

neden önersin? Zaten öğrencisin sınavını etkiler falan diyodur bi yandan tabii.

Kararsızsan alma! Alacağın bi gün varsa alırsın motosikletini. Soruyorsan o gün bugün değildir. Alma.

Motosikletin mevsimine inanmam, fakat yeni başlayacak olanlar için kış kesinlikle risklidir, böyle

havalar da patinaj çekerek daha zor öğrenirsin Yaşın kaç bilmiyorum ama bi bakmışsın istediğin olmuş belki de

kendi kazandığın parayla alırsın üstelik.. Ben epey bi yıl bekledim önceden severdim öylesine, sonra bi gün

kendimi gs1 ddeğitiminde buldum başka şehirde, sonra yine bekledim, bi baktım karar vermediğim bi gün kapıya

çekmişim..Neredeyse 365 gün kullanıyorum şimdi..
    bk_26 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)