Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motor Sigortalarında Şeffaf Dönem

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Lifan Traveller 150 - Xmax 250 - NC 750 X DCT
    Arkadaşlar demin haberde gördüm. 2016 itibari ile sigortalara gelen %400 civarı zamma devlet dur demek için tek sistemde toplama kararı almış. Çok şikayet geldiği için fiyatlarda düzenleme yapılacak. Uygulamaya geçene kadar sabredin, sigortaları yaptırmadan evvel biraz bekleyin isterseniz. Belki fiyatlar daha uygun hale gelir.

saygılarımla

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Crixa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha 1100 dragstar
    Yeni motor aldım en ucuz ışık 475 ankara 474 verdi beklemedeyim şuan 15 gün içerisinde yaptırmam lazım.eğer böyle birşey varsa ziraat sigorta ptt sigorta halk sigorta uygun vermesi gerekmiormu sonuçta devletin kurumu

PTT nin devreye girmesi piyasayı ucuzlatacak diyorlardı. PTT ile rekabete girmiş olabilirler.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    artık çok geç, düzenleme umrumda değil. fırsat olursa çekme belgeli r1 falan alacağım. onlar kaybetti

Evet aynı haberi bende gördüm artık herkes tek site üzerinden (anladığım kadarıyla devlet tabanlı) bütün sigorta şirketlerinden net teklifleri öğrenebilecek. Amaçlanan olay şirketlerin rekabet ederek fiyatları aşağı çekmesi. Pek bir ümidim yok ya...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    sadece tek bir yerden bakmanızı sağlayacak sigortalar da el birliği ile fiyatları artıracak hoppp girdi şey yani bize oldu olan

Bir buçuk sene önce 50TL üstü fazla gelirken şimdi 250'ye yaptıran kendini şanslı hissediyor. Devlet adamı böyle öper işte, 5-6 aydır da gündemde sizin için uğraşıyoruz mesajı verip pozitif görünüm kazanmak için iniyor! indi! daha da inecek! tipi haberler yaptırıyorlar.

Şimdi %10 indirim olsa devletimiz bir milyon yaşa diye sevinecek övünmeye yer arayan beyinsizler. Yok devlet yapmadı özel firmaların işi bu, yok iki madde girdi ondan oldu demesin kimse, hükümetimiz %90'ı yabancı olan sigorta şirketlerinin isteğini düşünerek yaptı bu hamleyi. Yarı bağımsız Türkiye'den tamamen bağımlı Türkiyeye geçildi artık.
    rebirth bunu beğendi.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Hocam çokta umutlanmayın

Crixa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha 1100 dragstar
    Benim umudum yok 6 aydır indirim gelecek göya beklesek busefer bişe olsa daha fazla cebimizden para çıkacak

yeni sigorta yaptırdım, 320tl ye, ağzından kaçırdı yarısı yani 150tl kaar ları imiş, yani direk sigortacının cebine giriyor, oysa bir başka sigortacı ya yiyen bana sadece %5 kalıyo dediydi..

şimdi buradaki mevzu şu, artan hayat şartlar vergiler geçim sıkıntısı vs, sigortacılarda bunlara göre arttırıyorlar kaarlarını, günde 10kişiden 1000tl cukka..

sigortacılar acenteler aracılar, whatsdan skypeden fiyat istiyorlar, neden direk firmadan 1. elden alamıyoruz?

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı okoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni sigorta yaptırdım, 320tl ye, ağzından kaçırdı yarısı yani 150tl kaar ları imiş, yani direk sigortacının cebine giriyor, oysa bir başka sigortacı ya yiyen bana sadece %5 kalıyo dediydi..
    150 liranla kendilerine bi güzel adana urfa söyleyerek yiyecekler. hatta belki daha da kötüsü.. neyse onu da söylemeyim fazlasıyla kıskandırdım zaten

valla 150liralık adana urfa, çok et yapar yiyemezler okadarını ))

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İndirim olayı bana hiç inandırıcı gelmiyor.

Daha 10 gün önce Sigortacılar Birliği bilmemnesi iblis suratlı bir adam TV de konuşuyordu.
    Hali hazırda %12 fiyat düşüşü oldu olabilecek en büyük düşüş %16 ile %18 seviyesini görebilir o da çok zor. Daha fazlası tamamen imkansız ve kesinlikle mümkün olmayacaktır. Önceki senelerdeki fiyatları herkes unutsun bir daha o seviyeler olmayacak diyordu.

TutkuluAcemi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İki senedir 300tl ödüyordum adres istanbul idi. bu sene zamları duyunca istanbuldan düzceye aldım adresi ne de olsa orada öğrenciyim. DAha az çıkar diye düşündüm. 805 tl para verdim. Düşün bir de Düzceye almasam 2000tl çıkardı heralde.

Motosikleti
    KTM DUKE 250 > Pulsar 200 NS
    Söz konusu haberde indirimden bahsedilmiyor ki . https://www.sbm.org.tr/ adlı siteden bir sonraki ay TC ve araç plakası ile tüm firmalardan fiyat sorgulatabileceğinden bahsediliyor. Böylece en uygun fiyat bulunup o firmadan sigorta yapılabilicekmiş. Ve tüm firmalar uygun fiyat vermek için rakebete girecekmiş fiyatlarda düşecekmiş. İyide ya rekabete girmezlerse ne olacak ? Devletin kendi bankası Ziraat sigortaya halen koll gibi fiyat çekerken özelin indirim yapmasını veya rekabete girmesini beklemek ne kadar mantıklı ? Madem Devlet başlatsın o zaman rekabeti diğerleri de peşinden gelsinde görelim hadi hadiii.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    her ay böyle haber çıkıyor. zamdan sonra standart oldu bu ay ki haberde buymuş.

ya siz ne zaman gördünüz devletin bindiği dalı kestiğini...

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Walla yaptiramayan bi suru arkadasim var insan hayatiyla oynuolar farkinda deiller

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    daha çooook beklersiniz
    ¡Por la sonrisa de mis padres que vale un millón!

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Demek ki sigortalara yine zam gelecek =)

Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    birşey soracağım şimdi benim axa sigortada ben önümüzdei sene ziraata filan geçsem 1 yıl kazasızlıktan düşenmesi gereken fiyat ziraatta da düşşer mi? Yoksa sadece axa mı düşrür?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler