Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

KTM RC 390 hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    Merhaba arkadaşlar bir üst motora geçmek istiyorum.Fakat bir 600lük kadar güçlü motor istemiyorum.160 170 lere rahat çıksın o hızda rahat gitsin başka birşey istemiyorum. aklımda 2 motor var.İlki cbr 250rr ikincisi ise rc 390. 390 cc lik 44 beygir makine bu isteğimi karışlar mı? Ömürlük motor istiyorum.Uzun yıllar son otorum olarak kalacak.Sizce hangini tercih etmeliyim?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fuar ı bekle bir sürü yeni model gelecek. 20K ya çıkabiliyorsan hiç RC390 a bulaşma.

Motosikleti
    Alıntı 127 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fuar ı bekle bir sürü yeni model gelecek. 20K ya çıkabiliyorsan hiç RC390 a bulaşma.
    neye bulaşayım?

dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    rc serisini birebir kullanan tanıdığım var.

Özet yorumu; Aşırı yatık oturuş pozisyonu,Yüksek devirde Gelen titreşim,Cok sert ve kayan bir sele.

Şahsi görüşürüm; Rc serisi Tam anlamıyla keyif motoru. Arada sırada uzun olmayacak kullanımlarda çok ama çok keyifli ve kaliteli olduğundan eminim.

Ama uzun süre tek motor Pulsar gibi kullanıcam dersen gelmez dostum.

Ha yok kullanıcam dersen Gözlemlediğime göre uzun yol sonrası tipin buna dönüşebilir ;

''ulan hata ettik''

Ha şu tipi görünce Ulan ananı avradını alacam diyor insan o ayrı

Konuşmak istersen rc sahibiyle özel mesaj atarsın.

iyi forumlar
    Mengu16 bunu beğendi.
    Suzuki AN125 47000Km,Sym Gts 250ievo 4000km,CBR 125 6500Km, ,Kawasaki Ninja 250R 14000km
    Yamaha Xmax250 ABS 7000km, KTM Duke 200 ABS 3100km Yamaha Xmax250 8000km, Xj6n 18000km Xmax 250 Yollarda..

Motosikleti
    CBR 125R / Keeway Arn 125
    İyi günler ben de sizinkine benzer bir ikilemde kaldım. Eğer aceleniz yoksa fuarı beklemelisiniz. Yeni modelleri görelim, rekabet artacağı için markaların kampanyaları da olabilir.

Motosikleti
    Alıntı dovahhkin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rc serisini birebir kullanan tanıdığım var.

Özet yorumu; Aşırı yatık oturuş pozisyonu,Yüksek devirde Gelen titreşim,Cok sert ve kayan bir sele.

Şahsi görüşürüm; Rc serisi Tam anlamıyla keyif motoru. Arada sırada uzun olmayacak kullanımlarda çok ama çok keyifli ve kaliteli olduğundan eminim.

Ama uzun süre tek motor Pulsar gibi kullanıcam dersen gelmez dostum.

Ha yok kullanıcam dersen Gözlemlediğime göre uzun yol sonrası tipin buna dönüşebilir ;

http://3.bp.blogspot.com/_13VoR7VVFH...ak-sezer-6.png

''ulan hata ettik''

Ha şu tipi görünce Ulan ananı avradını alacam diyor insan o ayrı

http://im.rediff.com/getahead/2015/f...m-rc-200-6.jpg

Konuşmak istersen rc sahibiyle özel mesaj atarsın.

iyi forumlar
    ben dik değilde daha çok yatık motor istiorum yani şu benim rs gibi olmasın turuş racing havasını hissedeyim.sele sertliği sıkıntı olabilir bitek malum rsinki de çok sert

SolidSnake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fuar ne zaman?

Motosikleti
    CBR 125 R
    ben de aynı düşüncelerle rc390 da karar kılmıştım , arkadaşlar çok övmüştü... henüz almadım ben de önümüzdeki yazı bekliyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:14 ----------

20bine bildiğiniz daha iyi bir motor var mı

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Romedon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben dik değilde daha çok yatık motor istiorum yani şu benim rs gibi olmasın turuş racing havasını hissedeyim.sele sertliği sıkıntı olabilir bitek malum rsinki de çok sert
    Duke lere göre konuşursam bunlar küçük motor. Boy 1.50-1.60 değilse RC nin de sana yatış pozisyonu kadar yer sunacağını sanmıyorum. Araştırman gerekli bunu. Çünkü bildiğim kadarıyla aynı şaşi üzerinden işlev görüyorlar ve bu da motorda sele pozisyonuyla gidon arasında yatabileceğin mesafenin azlığı demek oluyor. Şöyle söylim CBR125R da bile depo üstüne tam yatarsın boy ortalama ise ama bunda o kadar yer yok.

Ha ama benim ki teorik bilgi belki RC leri daha büyük yapıyorlardır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:16 ----------

Alıntı tmsn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de aynı düşüncelerle rc390 da karar kılmıştım , arkadaşlar çok övmüştü... henüz almadım ben de önümüzdeki yazı bekliyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:14 ----------

20bine bildiğiniz daha iyi bir motor var mı

kawasaki 4 silindir honda 2 silindir 250cc lik motorlar getiriyorlar. Bir sürü yeni model gelecek hatta R25 in bile yenileneceği söylentiler arasında. Fuar ı beklemek daha mantıklı.

Motosikleti
    Duke lere göre konuşursam bunlar küçük motor. Boy 1.50-1.60 değilse RC nin de sana yatış pozisyonu kadar yer sunacağını sanmıyorum. Araştırman gerekli bunu. Çünkü bildiğim kadarıyla aynı şaşi üzerinden işlev görüyorlar ve bu da motorda sele pozisyonuyla gidon arasında yatabileceğin mesafenin azlığı demek oluyor. Şöyle söylim CBR125R da bile depo üstüne tam yatarsın boy ortalama ise ama bunda o kadar yer yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:16 ----------

kawasaki 4 silindir honda 2 silindir 250cc lik motorlar getiriyorlar. Bir sürü yeni model gelecek hatta R25 in bile yenileneceği söylentiler arasında. Fuar ı beklemek daha mantıklı.
    ama 250 cc işte ondan arasında kaldım. 44 beygi olabilseler yada en azından 17 lerde rahat gtiseler cc umrumda olmayacak

Motosikleti
    CBR 125 R

ben gittim bindim, oturuş boyu gayet rahat, cbr 125r ye göre biraz daha yatık ama nolursa olsun ufak degil. selesi biraz yüksek ama ayağım yine de değiyodu yere. ince uzun bir motormus gibi hissediyo insan binince.
    boyum : 1.80

Motosikleti
    ben gittim bindim, oturuş boyu gayet rahat, cbr 125r ye göre biraz daha yatık ama nolursa olsun ufak degil. selesi biraz yüksek ama ayağım yine de değiyodu yere. ince uzun bir motormus gibi hissediyo insan binince.
    boyum : 1.80
    benim motor 810mm yükseklikte ayaklarım 3/1 deyiyor bu 820 mm çok fark eder mi?

Motosikleti
    CBR 125 R
    Alıntı Romedon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motor 810mm yükseklikte ayaklarım 3/1 deyiyor bu 820 mm çok fark eder mi?
    1 cm fark ediyo işte, heralde biraz kalın tabanlı bi ayakkabı giyince çözülür

Arkadaşlarından duyanlara ve kullanmayanlara itibar etme öncelikle. 30 bin km cruiser kullanımımdan sonra rc 390'a geçtim.

Tork ve ivmelenme konusunda R25, 250r falan yaklaşamaz hepsini haşat ediyorsun. Son sürat olarak R25 yiyebilir oda iki silindir diye ki yakalaması çok zor hani düm düz boş yol olacak sen son hızlara gelicende oda götüm götüm arkadan gelicek kısaca hikaye.

Tork ve ivmelenme olarak mükemmel bir cihaz, bir sürü özellikleri var. Motorda kronik sorun olarak 2014 üretimlerde yada 2015 lerde fanda arıza vardı o garantiden değişiyormuş onun haricinde sorun yok diye biliyorum ben 4 bin kmdir sürüyorum hiç bir sorun yaşamadım.

13 bin kmlik makinanın lastikleri bitik durumda ve ısıtınca buna rağmen fena virajlara giriyor.

Frenler çok iyi, gidiş mükemmel. Titreşime gelirsek kime göre? 4 silindirden inip buna binersen var ama titreşimli can malları motorlara göre kat kat çok az. Örn tvs apachee 150-180 köpek gibi titriyor, ondan buna binince hayat bulursun

Titreşim ayak peglerinde var ben airmax tarzı ayakkabı kullanıyorum yüksek tabanlı çok rahat diye ve titreşimi inan inanılmaz kesiyor.

Geçen nike'ın ip ince tabanlı ayakkabısını giydim titreşimden rahatsızlık duydum.

Oturuş pozisyonndan kaynaklı selenin sertliğini hissetmiyorsun, bende stomgrip var kaymayı engelleyen 200-300tl civarına taktırmış aldığım kişi onların sayesinde kayma yaşamıyorum.

Konfor çok yok ama uzun yolda yormuyor, ş.içi çok yoruyor ama kiloluyum diye zayıf biri olsam yormaz.

Fakat gazı açınca pati çekerek uzaması, torku ivmelenmesi ve bilimum özelellikleri mükemmel makina öneriyorum al pişman olmazsın.

Seni çok rahat 4 silindire hazırlayacak bir makina. Seside çok kötü bu arada (egzozlu) egzozsus seviyorum.

Motosikleti
    CBR 125 R
    Alıntı ssCi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlarından duyanlara ve kullanmayanlara itibar etme öncelikle. 30 bin km cruiser kullanımımdan sonra rc 390'a geçtim.

Tork ve ivmelenme konusunda R25, 250r falan yaklaşamaz hepsini haşat ediyorsun. Son sürat olarak R25 yiyebilir oda iki silindir diye ki yakalaması çok zor hani düm düz boş yol olacak sen son hızlara gelicende oda götüm götüm arkadan gelicek kısaca hikaye.

Tork ve ivmelenme olarak mükemmel bir cihaz, bir sürü özellikleri var. Motorda kronik sorun olarak 2014 üretimlerde yada 2015 lerde fanda arıza vardı o garantiden değişiyormuş onun haricinde sorun yok diye biliyorum ben 4 bin kmdir sürüyorum hiç bir sorun yaşamadım.

13 bin kmlik makinanın lastikleri bitik durumda ve ısıtınca buna rağmen fena virajlara giriyor.

Frenler çok iyi, gidiş mükemmel. Titreşime gelirsek kime göre? 4 silindirden inip buna binersen var ama titreşimli can malları motorlara göre kat kat çok az. Örn tvs apachee 150-180 köpek gibi titriyor, ondan buna binince hayat bulursun

Titreşim ayak peglerinde var ben airmax tarzı ayakkabı kullanıyorum yüksek tabanlı çok rahat diye ve titreşimi inan inanılmaz kesiyor.

Geçen nike'ın ip ince tabanlı ayakkabısını giydim titreşimden rahatsızlık duydum.

Oturuş pozisyonndan kaynaklı selenin sertliğini hissetmiyorsun, bende stomgrip var kaymayı engelleyen 200-300tl civarına taktırmış aldığım kişi onların sayesinde kayma yaşamıyorum.

Konfor çok yok ama uzun yolda yormuyor, ş.içi çok yoruyor ama kiloluyum diye zayıf biri olsam yormaz.

Fakat gazı açınca pati çekerek uzaması, torku ivmelenmesi ve bilimum özelellikleri mükemmel makina öneriyorum al pişman olmazsın.

Seni çok rahat 4 silindire hazırlayacak bir makina. Seside çok kötü bu arada (egzozlu) egzozsus seviyorum.
    hocam bu motorun , 120 - 160 arası ivmelenmesi nasıldır. tek derdim sollamalarda vs. çeviklik

kuzan14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600RR
    Ömürlük olmaz o en geç 1 yıl sonra satcam demeye başlarsın, ben 3 sene binerim diyip 3 ay içinde satmıştım

Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rc390'ın adanmış bir sürüş pozisyonu var, yerinde olsam arkadaşımı gaza getirip aldırırım, arada bir kullanırım, kıyamam kendime

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    eğer işe git gel yapıcaksan yolunu kısa tutucaksan bence olabilir.uzun yolada çıkılır ama o zaman eksi yönleri ortaya çıkmaya başlar.ben günlük 20km işe git gel yol yapıyorum o yüzden orange day testinde kullandım bana hitap ediyor.ama yol uzadıkça bence çekilmez bi hal alabilir.hacim seni yanıltmasın ufak falan da değil motor.pulsardan sonra resmen öne yatıyorsun ki pulsardada öyle çok dik bir oturuş yok boyum 182.motor çok fena 44 beygir ağzına geliyor desem yeridir.0 alıcaksan 2016 modellerde motor makyajlandı egzoz eklendi fren kaliperleri büyüdü şasi güçlendi artık dahada sert.titreşim pulsardan çok daha fazlaydı.

hocam bu motorun , 120 - 160 arası ivmelenmesi nasıldır. tek derdim sollamalarda vs. çeviklik
    Motorun vites aralığı uzun, 2 ci vitesde 80-90 larda kesiciye giriyordu 3 cü vitesde 120 küsürleri görüyor 5 ci vitesde zaten 150-160 ları görüyorsun.

Vites aralığı kısa değil çok uzunda değil tam ideal o yüzden sollamalardan vites düşürüp çok çabuk ivmelenip solluyorsun yanlız şunu söyleyim.

120 ile giderken sollama yapabileceğin araç yok çünkü ben istanbul içinde 120 ile zar zor gidiyorum anca otoban falan filana çıkınca 140-160 yapabiliyorsun direk trafik başlıyo sonra yavaşlıyorsun ki 120 ile stabil gidebileceğin bir yol pek yok ki gitsen bile en önde ki kişi sen olursun, 120 stabil gidebileceğin yol varsa 130-160 lara vurursun yine kimse seni sollamaya gelmez :D

Tip, Parça kalitesi, Uzun ömürlü, Bakımları ve parçaları pahalı, Titreşimi rahatsızlık veriyor ama kalın tabanlı spor ayakkabı yada bot ile çok rahat, Torku ivemelenmesi çok güzel, Rüzgarı güzel kesiyor, Kafa sallama sorunu var ki her makinada var bu racinglerde oda 140 üzeri süratlarda var hafif gidon sağ sola sallıyor o yüzden gidon amortisörü takıyorlar öhlinsten falan ama buna gerektirecek bişi yok 200 üzeri gezmediğin için sorun yok.

Kısaca seni 600 lüğe hazırlayacak sağlam güzel kaliteli pişman etmeyen bir makina. R25'in sesine aşığım salyangoz egzoz akrapovic ile geçen sürdüm çok güzel titreşimi benim makinaya göre az oturuşu selesi nispeten daha iyi gidişide güzel ama sanki 250 den 150 ccye bindiğimi hissettim o gücü hissedemedim maalesef.

Şu anda bu fiyat bandında en iyi giden en iyi duran en güvenli en iyi makinalardan biri, CBR 500r var oda balıkçı dede motoruna benziyor ama iyimi? iyi motor tasarımı mükemmel ( 2016 modeli ) daha alt olanlar balıkçı motoru gibi 2016 olanada 26 bin tl verecek paran varsa düşünmeden al.

Ninja 300 ile RC 390 arasında kalmıştım son olarak konum var zaten. Ninja 300'ü o bütçeme uygun bulamadım. Fakat ikisi arasında iyiki rc 390 almışım.

Tek silindirin verdiği tork, tek silindirin verdiği yakıt çok az yakıyor 3.5-4 litre eğer basarsan ki basmadan gezemiyorum.

Ninja 300 2 silindir köpek gibi yakıyor.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Ninja 300 düşünün

3. Yilima gireceğim makineyle

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)