Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Aliexpressten kask getirtme

Motovento
    REKLAM ALANI
    hayko5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Twin Café racer
    Aliexpressten 137$ dolar değerinde TT&CO kask getirtmek istiyorum takılır mı arkadaşlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    byyacut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDIAL
    bilgim kadarıyla konuşayım yanlışım varsa düzeltin gelir gelmesine ama 100$ ın üstündeki ürünler gümrükte kalıyor diye biliyorum vergisi isteniliyor diye biliyorum

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Bayrandan 1 ay önce ve sonraki yurt dışı siparişlerinde gümrük vergisi limiti artıyor. Normalde 100$ olan limit bu zaman diliminde 320$ a çıkıyor.

Konu bence vergi filan olmamalı. Çinden gelen kask kullanılır mı? Hangi kötü şartlarda kötü muamele ile oraya buraya fırlatılarak gelicek ve siz onu sorunsuz sanıp kullanıcaksınız. Bunu bi düşünün...

BalkanRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Hop boluyorum Revzilla dan 150 dolarlik bisey siparis versem bayramdan once veya sonra takilirmi en fazla 90 dolarlik bisey aldim su ana kadar hic takilmadi

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Alıntı BalkanRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hop boluyorum Revzilla dan 150 dolarlik bisey siparis versem bayramdan once veya sonra takilirmi en fazla 90 dolarlik bisey aldim su ana kadar hic takilmadi
    Araştırdığım kadarıyla sipariş bayramdan 1 ay önce ve sonraki dönemde gelmeli. Google dan araştırıp daha kesin bilgi alabilirsiniz. Benim araştırmamda bazıları limit 320$ diyor bazıları 400$. Ben de kamera alıcam duruma göre.
    Kısaca ben;

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Yasak madde değil.Takılmaz ama 80 tl civarı gümrük vergisi verirsin.Aldığın satıcıya mesaj atıp ürünün fiyatını 90 dolar göstermesini isteyebilirsin.Böylelikle vergiden de yırtarsın.Ben herşeyi yurt dısından alıyorum.Artık ekmek almak kadar benim için bu işler.Şimdi action camera siparişi verdim mesela 49 dolar

Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yasak madde değil.Takılmaz ama 80 tl civarı gümrük vergisi verirsin.Aldığın satıcıya mesaj atıp ürünün fiyatını 90 dolar göstermesini isteyebilirsin.Böylelikle vergiden de yırtarsın.Ben herşeyi yurt dısından alıyorum.Artık ekmek almak kadar benim için bu işler.Şimdi action camera siparişi verdim mesela 49 dolar
    Aliexpress ve Ebayda yapilan seyler ama Revzilla da olmuyor kurumsal olduklari icin herhalde
    YOU DONT NEED A THERAPIST IF YOU OWN A MOTORCYCLE-Anonymous

Alıntı BalkanRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aliexpress ve Ebayda yapilan seyler ama Revzilla da olmuyor kurumsal olduklari icin herhalde
    İsim vermeyeyim zamanında kurumsal bir alman firmasından faturayı gümrüğe takılmayacak şekilde istemiştim. 250€ yerine 81€ yapmışlardı, ben olayı net bir şekilde yazıp rica etmiştim. Ancak anlattığım olay 5-6 sene önce yaşandı.

Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Alıntı Wrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İsim vermeyeyim zamanında kurumsal bir alman firmasından faturayı gümrüğe takılmayacak şekilde istemiştim. 250€ yerine 81€ yapmışlardı, ben olayı net bir şekilde yazıp rica etmiştim. Ancak anlattığım olay 5-6 sene önce yaşandı.
    FC-Moto yu kastediniz herhalde bende bi e posta salayim revzillaya bakalim nasil karsilik alacaz

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Takılır mı derken?
    Kafaya takılır mı?
    Gümrüğe takılır mı?

Motosikleti
    MT07
    Tam sorduğunun cevabı değil ama fcmoto dan aldığım 700tl lik kaska gümrük ödemedim.Bunu yanında sjcam in offical sitesinden 99$ a aldığım actioncam e yanlış hatırlamıyorsam 100tl civarı gümrük ödemiştim kapıya gelen kargocuya.

Harbiden niye böyle oldu??

Bilgili biri benide aydınlatsın şimdi :D

SELAMÜNALEYKÜM Arkadaşlar, yeni konu açmak istemedim HONDA XL 185 S sele yüksekliğini bilen varmı ? internette bulamadım. ayrıca XL 185 S sele yükseltmek mümkün müdür?

Motosikleti
    Tmax 530
    Benim de bildigim takilma olmuyor. Amazon.com da soyle bir uygulama var.
    Ulke bazinda vergi oranlari mevcut ellerinde.
    Turkiyenin sinir asiminda %20 vergi aliyor olmasi lazim.
    200 usdlik bir urun aldiginizda otomatik amazon 240 usd cekiyor kartinizdan.
    Eger Turkiye ayaginda bir gumruk kesintisi olmaz ise 40 usd lik farki iade ediyorlar.
    Kisacasi amazon size ekstradan yok ptt ye yok gumruge para yatirmanizi engellemis oluyor..
    Diger internet siteleri hakkinda bilgim yok maalesef. Ancak bayram muhabbeti dogru ise saldirmak lazim..

bagriacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT600E - Custom Cafe Racer
    Alıntı elyasta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SELAMÜNALEYKÜM Arkadaşlar, yeni konu açmak istemedim HONDA XL 185 S sele yüksekliğini bilen varmı ? internette bulamadım. ayrıca XL 185 S sele yükseltmek mümkün müdür?
    Yeni konu aç çünkü konuların alakası bile yok birbiriyle.

84 modelin 820mm sele yüksekliği.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı elyasta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kafası da dahil edelim mi?
    weirdo1 bunu beğendi.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Alıntı AWESQME adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayrandan 1 ay önce ve sonraki yurt dışı siparişlerinde gümrük vergisi limiti artıyor. Normalde 100$ olan limit bu zaman diliminde 320$ a çıkıyor.

Konu bence vergi filan olmamalı. Çinden gelen kask kullanılır mı? Hangi kötü şartlarda kötü muamele ile oraya buraya fırlatılarak gelicek ve siz onu sorunsuz sanıp kullanıcaksınız. Bunu bi düşünün...
    Mağazalardan satın aldığımız kasklarda hemen hemen aynı şartlarda geliyor, sonuçta Türkiye'de üretilmiyorlar. Kargo süreçleri onlarda da var. Bence konu kargoda olmamaşı, satıcının ve kask firmasının güvenilirliği olmalı.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bence oradan Türkiye ye gelene kadar O kaska neler olur bilemeyiz.Zaten yere düşürdügün zaman çöp oluyor.Açıkçası benim fikrim Türkiyeye gelene kadar pek güvenilirliği kalacagını zannetmiyorum... Ama senin tercihin.Sağlam da gelebilir bilemeyiz...

Alıntı bagriacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni konu aç çünkü konuların alakası bile yok birbiriyle.

84 modelin 820mm sele yüksekliği.
    peki kardeşim tmm tşk ederim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)