Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor Tavsiyesi Yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar Arkadaşlarım , abilerim , ve kardeşlerim.

Uzun süredir aklımda olan motor alma işlemi için harekete geçmiş durumdayım.Üniversite 3. sınıfa geçmemle birlikte artık herşeyim düzene oturdu ve birikmiş bir paramda var.

Mevcut Bütçem : 30.000 TL kadar.

Bana ait olan ilk motorum olucak. Fiziksel özelliklerim Boy : 196 Kilo : 105 Üniversitemin amerikan futbolundaki iri adamlardanım.

Ve altımda kaybolmucak motorlar istiyorum.Milyonlarca öneri okudum fakat kendimde açmaya karar verdim detaylı bilgi veriyorumki tecrübeli olan arkdaşlarım abilerim daha iyi yardımcı olabilsin

Kullandığım motorlar :
    KTM RC390
    YAMAHA YZF R25
    Ninja 300
    Kawasaki vn900

Öyle süpersport olsun veya tourning olsun gibi bir takıntım yok , genelde arkadaşlarımla çok gezen birisiyim uzun yol yapmayı seviyorum.

Sadece öneri bekliyorum, şimdiden teşekkürler aklınıza takılan birşey olursa sorabilirsiniz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Asya Nostalji, Mondial 125ZN
    Yamaha SR 400 ve bi Harley Davidsonlara bakmanı öneririm

Dostum eger racinglere ozel bir ilgin yoksa gerci racingte kullanmissin bol bol gazlama merakin virajda yatmalar felan bu tarz hayallerin yoksa super sportlara yonelme. Hizi her motor yapar asagi yukari zaten kanuni ve mantikli limitlerde ortada biliyosun. Vn900 kullanmissin sifirmi alican ikinci elmi bilmem ancak 30 bin liraya suan kawasaki vulcan s alabiliyosun sifir olarak. Altin elbiseli adaminda inceleme videosu var bir izle sen onu daha sonra test motoru yada esinde dostunda bulabilirsen birde surerek dene hosuna giderse kontagi ceviren ilk sen ol sifir motor candir

Alıntı fatih063838 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha SR 400 ve bi Harley Davidsonlara bakmanı öneririm
    Harleyler sanırım beni aşar :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:25 ----------

Alıntı tylnsbl2016 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum eger racinglere ozel bir ilgin yoksa gerci racingte kullanmissin bol bol gazlama merakin virajda yatmalar felan bu tarz hayallerin yoksa super sportlara yonelme. Hizi her motor yapar asagi yukari zaten kanuni ve mantikli limitlerde ortada biliyosun. Vn900 kullanmissin sifirmi alican ikinci elmi bilmem ancak 30 bin liraya suan kawasaki vulcan s alabiliyosun sifir olarak. Altin elbiseli adaminda inceleme videosu var bir izle sen onu daha sonra test motoru yada esinde dostunda bulabilirsen birde surerek dene hosuna giderse kontagi ceviren ilk sen ol sifir motor candir

Öyle bir takımtım yok illada super sport olsun diye daha çok rahatlıktan yanayım ama bunun yanında biraz şekilide isterim görenlerin şuna bak denmesi hoşuma gider :D

Motosikleti
    CRF 1000L Africa Twin
    Dostum sıfır olsun diye bir düşüncen yoksa ve yol yapmayı seviyorsan ikinci el olarak BMW F serisi olabilir. Belki biraz km'si yüksek olur bütçenden dolayı lakin hem rahattır hem de performansı tatmin eder.

Not : O olmazsa az daha ekle ybr al (bu cümleyi forumda hiç kurmamıştım bugüne nasip oldu) :D

Motosikleti
    mct 250 honda titan,mr 150 ydi satıldı
    kawasaki vn 900 süper olurdu

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Motor paraya gore degil tecrubeye gore alinir... birde rc 390 vn900 yazmissin tovbe tovbe eger eger ilk tecrubense diyecek birsey yok..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Harley-Davidson VRSC V-Rod
    Moto Guzzi Stone 750
    Triumph Speed Triple
    Ducati Multistrada
    Kawasaki Z 1000
    Ducati 848
    MV Agusta F4

25.000 TL 35.000 TL

45.000 TL ve üstüne gidebilirim dersen de Ducati Diavel
    Çünkü bende kısmen iri sayılırım 186 Boy 95 Kg diavel ile hem şehir içi hem şehirler arası yol yapmam konforlu ve keyifli oluyor.
    IVU bunu beğendi.

Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor paraya gore degil tecrubeye gore alinir... birde rc 390 vn900 yazmissin tovbe tovbe eger eger ilk tecrubense diyecek birsey yok..
    İlk tecrübem değil fakat bana ait olucak ilk motorum

Şuanki tercihlerimden vn900 en önde gidiyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:06 ----------

Alıntı U.KALKAVAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harley-Davidson VRSC V-Rod
    Moto Guzzi Stone 750
    Triumph Speed Triple
    Ducati Multistrada
    Kawasaki Z 1000
    Ducati 848
    MV Agusta F4

25.000 TL 35.000 TL

45.000 TL ve üstüne gidebilirim dersen de Ducati Diavel
    Çünkü bende kısmen iri sayılırım 186 Boy 95 Kg diavel ile hem şehir içi hem şehirler arası yol yapmam konforlu ve keyifli oluyor.
    Teşekkürler incelemeye aldım önerilerinizi

sven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    saydığın motorlar hepsi farklı bir tarz. oturuş, sürüş karakterleri farklı. hangisinde daha rahat ettiysen o tarzın seçeneklerine bak.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    ne kadardır motor sürüyon , ne kadar km tecrüben var onu de bakem ?

Konu günceldir

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı agris adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum sıfır olsun diye bir düşüncen yoksa ve yol yapmayı seviyorsan ikinci el olarak BMW F serisi olabilir. Belki biraz km'si yüksek olur bütçenden dolayı lakin hem rahattır hem de performansı tatmin eder.

Not : O olmazsa az daha ekle ybr al (bu cümleyi forumda hiç kurmamıştım bugüne nasip oldu) :D
    Bende aynı fikirdeyim.
    İster düşün... Kendini ister hayale kaptır...Uzar uzar, çünkü hiç sonu yoktur yolların.
    Bakarsın aldanmışsın, gördüğün bir seraptır. Sevimli bir hayale açılırken kolların.

Mt-07 , fazer 8 ve xv950 ye bi göz at

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    O paraya alabileceğin motosikleti sürecek kadar tecrübeli değilsin. Eğitim al önce sonra ufaktan başla bir 10000 km yap.

Ekipmanlara da 5000 TL civarı bir bütçe ayıracağım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)