Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Osmangazi Köprüsü Kaçak Geçiş Yapılabilir Mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CRF 1000L Africa Twin
    Oldu olacak burada kaçak akaryakıt, km düşürme teknikleri, sahte plaka vs. değişik sahtekarlık yöntemlerini de tartışalım. Hey ya rabbim muhabbete bak !!
    evural ve bursalıali bunu beğendiler.

evural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 300
    Adam utanmadan nasıl suç işleyeceği ile ilgili fikir danışmış. Moderatörlerin müdahalesini rica ediyorum.
    A.Volkan, Tecimen, bursalıali ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    R25
    Alıntı mucoist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba.

Birkaç gün içinde İstanbul'dan İzmir'e gitme niyetindeyim. Geçenlerde izlediğim bir videoda, öndeki aracın arkasına yapışarak bariyer kalkar kalkmaz geçen bir motorcu vardı. Tekniğini çok beğenmiştim. Aynı yöntemle gişelerden geçmek istiyorum ama bariyer bir anda inip beni düşürebilir mi, görevli önümü kesebilir mi, çıkışta çevirme yaparlar mı gibi endişelerim var. Benzer şekilde köprüden kaçak geçenler varsa beni aydınlatabilir mi?

Önemli uyarı: Ben devlete, bana yol yapsınlar diye her ay binlerce TL vergi ödüyorum. Hem vergi ödeyip, hem de kullandığım yol için para ödeyecek değilim. Yaptığın kul hakkına girer bilmem ne gibi şeylerle gelmeyin rica ederim.
    Devlet sana yol yapmış zaten bu özel ve paralı yol amaç zaten devletin para kazanması mezarcılığın alemi yok

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı zekizeki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vergi ödediğinizi sanmıyorum. Doğrudur heray binlerce tl vergi borcu yapabilirsiniz. Ayrıca o köprü yap işlet devret modeli ile yapıldı. Geçerken ücreti odeki ödediğin vergilerden oraya para gitmesin
    Haahah bu nasıl yorum lan
    Adam resmen "para ver ki vergi verme" diyor. Yani ya para vercen ya para vercen. Bu ülkede hükumetin cebine para koymadan yaşayamazsın çünkü

Neyse konunun özüne dönecek olursak, biraz riskli bir durum.
    Şöyle ki; arabanın dibine yapışsan dahi sistem bir şekilde ayırt ediyor ve laps diye indiriyor bariyeri.
    Ancak bir şekilde, gişeye giren aracın yanına yanaşır ve onla beraber kalkar gidersen bariyerin inme şansı kalmıyor.

Bu konudaki acı bir tecrübemi de paylaşmak isterim
    Zamanında köprülerde KGS sistemi vardı. Yani gişelerde bariyer vardı. Kartını okutunca bariyer kalkıyor ve geçip gidiyordun.
    Tabi ben yukarıda yazdığım şekilde kullanıyordum bu KGS denen dalgayı. Bu sayede bu salak sisteme para ödemiyordum.
    Fakat bu bende alışkanlık yapmış. Bir gün iş yerimin otoparkından çıkarken kartımı göstermeden öndeki araçla beraber geçeyim gideyim dedim.
    Arabanın yanında yanaşacak alan olmadığı için arka tamponuna yapıştım.
    Adam kartını okuttu ve bariyer kalktı.
    Ben de öndeki arabayla beraber kalktım. Arabayla aramda en fazla 30cm bir mesafe vardı.
    Araba bariyeri geçti. Ben de bariyerin hizasına geldim. Her şey çok güzel gidiyordu.
    Derken bariyer hiç beklemediğim bir hızla çotank diye kafama indi.
    Bütün şirkete rezil olmuştum. Güvenlik kahkahalar atarak yanıma gelmişti.
    Nasıl bozulmuştum anlatamam

Not: Köprüyü sadece bayramda, yani ücretsiz olduğu gün kullandım. O nedenle gişe genişliklerini hatırlamıyorum. Dediğim şeyi uygulayacaksan gişe genişliklerini öğrenmende fayda var.
    Motosikletli Kaplumbağa...

BalkanRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Bir kacak gecis ornegi buyrun
    MotorKafa, something123, kurubuz ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

blacktulip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    az kaçar,çok yakar.
    sen bi dene,bize deneyimlerini aktar. tabi bariyeri kafana yemezsen

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    ünlü düşürün dediği gibi bu sevdalar bosuna ley bu sevdalar bosunaaaa

Protesto etmek istiyorsanız kullanmayın. Şahsen ben halkın böyle sömürülmesine kılım ve ileride kullanmayı düşünmüyorum.
    mgora bunu beğendi.

Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Avrupa'da otoyol fiyatları burdan daha yüksek. Onlar vergi vermiyor mu ?
    Kaldı ki bu ülkede kimse kimseyi kandırmasın vergiyi sadece ücretli çalışanlar kaynakta kesinti yoluyla veriyor. Küçük esnafından, holding sahibine kadar beyan usulüyle doğru dürüst vergi veren yok. O yüzden bu kadar yüksek oranda dolaylı vergi ödüyoruz.
    Prof.Dr. muayenesi şu an 450 TL civarında (özel muayenehanede) Bir tek Hocamız(!) serbest meslek gelir makbuzu düzenleyip vermez, sekreterine söyleseniz küfretmişsiniz gibi yüzünüse bakar, kesecek olursa da ek %18 KDV ister. Günde de onlarca hasta muayene eder ama bir öğretmen kadar yıllık vergi verir mi vermez mi şüpheliyim.
    Almanyada otoyol ücreti yok. sadece kamyon-tır trafiğine karşı bazı yerlerde önlem amaçlı ücret var. Avrupa derken nereden bahsediyorsunuz? Bence, devletin yol için para alması saçmalığın daniskasıdır, hele ki bütün icraati 'YOL' olan bir hükümetse daha bir trajik.

edit: tabi türkiyede öyle başa böyle şapka durumu var. milletin vergiyi kaçırdığı devletin başka yerden acısını çıkardığı bir düzen

blacktulip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    az kaçar,çok yakar.
    Alıntı BalkanRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.youtube.com/watch?v=gcqPsxsl3OI
    insallah plaka tesbit edilir,saglam bir ceza girer bu elemana.

not: ucretin fazlalıgı konusunda hem fikirim,ama kullanım ücrete dayalı olarak az bir sayıda kalırsa devlet müdahalesi gelebilir.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı Wrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Almanyada otoyol ücreti yok. sadece kamyon-tır trafiğine karşı bazı yerlerde önlem amaçlı ücret var. Avrupa derken nereden bahsediyorsunuz? Bence, devletin yol için para alması saçmalığın daniskasıdır, hele ki bütün icraati 'YOL' olan bir hükümetse daha bir trajik.

edit: tabi türkiyede öyle başa böyle şapka durumu var. milletin vergiyi kaçırdığı devletin başka yerden acısını çıkardığı bir düzen
    Almanya'da otomobil kullanmadım ama Fransa İtalya Yunanistan gibi ülkelerin de Avrupa Kıtasında olduğunu düşünüyorum.
    Levent ve bursalıali bunu beğendiler.

Alıntı pikatel34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o riski almaya degmez.feribot gidis donus 20 lira hem de mola vermiş oluyor insan
    En mantıklısı feribot bence'de hem riske girmeye değmez hemde dinlenmiş olursunuz..
    bursalıali bunu beğendi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Almanya'da otomobil kullanmadım ama Fransa İtalya Yunanistan gibi ülkelerin de Avrupa Kıtasında olduğunu düşünüyorum.
    Evet bende bir çok Avrupa ülkesi ve Amerikanın muhtelif eyaletlerinde araç kullandım, para ödemediğim olmadı, ha bu bizim köprü ücretinin konik sivri olduğu gerçeğini değiştirmez..
    chopperrider bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Rx3i evo
    vay anasını 217 bin lira kazanıp passata binen zenginler var mı hacı bu ülkede? Ne bileyim benim en az 30 yıllık birikimim bile o kadar yapmaz da. Ekonomi büyük bir pasta gibidir. Ülkenin %70 ine % 20 lik gelir, %30 una %80 lik gelir. Ne tuhaftır ki asgari ücretli ağlamazken zenginlerimiz durmadan sızlar durur. Sanırım adam doğru söylemiş. Biz fakiri doyuramadığımız için değil, Zengini doyuramadığımız için dünya adaletsiz.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda PCX150 >>> PULSAR NS200
    Osmangazi köprüsünü ben de protesto etmekte ve kullanmamaktayım. Ama bunu usulüne uygun olarak vapur kullanarak yapmayı tercih ediyorum.

Ama arkadaşa yapmak istediği şey için hak vermemekle birlikte tepkisinde haklı olduğunu düşünüyorum.

Kimse bu köprü yap işlet devret modeliyle yapıldı dememeli. Çünkü işin gerçeği öyle değildi. Yapım döneminde yapımcı firmaya kredi veren yabancı bankaların, firmayla ilgili sıkıntı yaşamaları üzerine kredilerini geri çektiklerini ve sırf "bitirilemeyen proje" durumu oluşmasın diye kredilerin kamu bankalarımızdan yani yine bizden karşılandığını okumuştum (ki bu 3. boğaz köprüsü için olan bir haber olabilir, karıştırmış olabilirim). Yani köprü sırf zamanında bitirilsin diye firmaya hediye edildiği gibi, anlaşma gereği köprü masrafı firmadan çıkmış göründüğünden bir de üstüne para kazanmakta ve kazanamıyorsa devlet garantisiyle yine alacağını almaktadır...

Bunları söylerken maaşının %45'ini vergi olarak veren biri olarak konuşuyorum. Buna ÖTV, KDV, Emlak, Çöp vs. vergileri de dahil değil. Doğal olarak böyle bir duruma tepki duyuyor ve köprünün bedava veya çok cüzzi bir ücreti olması gerektiğini düşünüyorum ve devletin vergilendirme sisteminden hiç memnun değilim. Her şey biz çalışanlara yüklenmiş durumda maalesef...

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı BalkanRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.youtube.com/watch?v=gcqPsxsl3OI
    Süper. Adam bir de tek teker yaparak geçişini kutluyor. Yapacak cesaretim olmadığı için aynısını yapamıyorum, yoksa işin ahlaki boyutunu çoktan geçtim.

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    bende her ay binlerce TL vergi ödüyorum ( YAPIMALZEMELERİ SEKTÖRÜNDEYİM ) ve bende KAÇAK GEÇİYORUM. bu adam ekmek alsa vergi su alsa vergi ödüyor . kiimse cıkıpta ne iş yapıyorsun demez . zaten iş yapmayan vergi ödemez mantığıyla gittiğiniz için ülke bu halde.

sen yapış öndeki aracın kıcına devam et hacı dinleme kimseyi plakanı kapat gec. ben köprüden herzaman kacak geciyotum. ( ARABAYLADA KAÇAK GEÇİYORUM. ) nie bide yola para vereyim ? paramı sıcıyoruz ?

hgdr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    salcano wolf s
    Kul hakkı kul tüyü bitmedik yetimin hakkı var o köprüde
    bursalıali bunu beğendi.

BalkanRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Alıntı hgdr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kul hakkı kul tüyü bitmedik yetimin hakkı var o köprüde
    ne yetımın hakkımı devletın gecıs garantısı verdıgı sayılara yaklasmıyor bıle kopru gecmesek bıle gecmıs gıbı vergı verecegız yıne bıze yıne bıze kaçak geçişe karşı degilim nasıl olsa çıkıcak bizden o para hatta çıkıyor
    YOU DONT NEED A THERAPIST IF YOU OWN A MOTORCYCLE-Anonymous

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)