Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorum çekişten düştü 135 uag yardım edin

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mondial 135 uag
    abilerim ablalarım kardeşlerim mondial 135 uag motorum var yeni aldım motoru 5 ay oldu. km 1347 de ilk bakımı yaptırdığımda yağ ve buji değişti. İlk bakımdan sonra motor çekmemeye başladı yokuşlarda tıkanmaya başladı düz yolda 120 ile rahat giderken şimdi 100'e bile zor çıkıyor. Sorun neden kaynaklanıyor olabilir beni bilgilendirirseniz çok mutlu olurum hepinize iyi forumlar şimdiden verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Boşta iken el yordamı ile motoru itiver, herhangi frenaj zorluk varmı bakın , belki kampana teli vikvivki vs fazla sıkılmış ve fren yapıyor olabilir , rulmanlar bozulmuş dolayısı ile fren mekanizması harici tekerleri sıkıştırıyor olabilir.

Uyumsuz/gereğinden kalın yağ , uyumsuz buji , en isabetlisi yanlış debriyaj ayarı yapılmış teli aşırı gevşek/gergin olmuş olabilir bunlardan birinde sorun.

Hepsi tamam olduktan sonra o hızlarda seyr etmeyin lütfen , dengesiz ve sürat için yapılmış aletler değildir Cg'ler candır canandır ömürlüktür, ancak sürat için değildir, yoksa motoru pert edersiniz, hatta süren/artçı/masum yayalar/masum başka araç sahipleri zarar görebilir.
    kalbikırık bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial 135 uag
    Tamamdır abiciğim çok teşekkür ederim dediklerinizi yapıcam yardımcı olduğunuz için teşekkürler.

iskender123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Hava ayari subap ayari lastik havasi konulan yagin numarasi toplam yük yolun eğimi rüzgar bunlar hızı etkiler.servise bi git bende yasadim aynini hava ayarindan kaynaklanmis benimki bugunde motor rektefe yaptım simdi daha bi güzel
    Carbondioxid ve kalbikırık bunu beğendiler.

Alıntı iskender123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hava ayari subap ayari lastik havasi konulan yagin numarasi toplam yük yolun eğimi rüzgar bunlar hızı etkiler.servise bi git bende yasadim aynini hava ayarindan kaynaklanmis benimki bugunde motor rektefe yaptım simdi daha bi güzel
    Evet hava ayarını hızla yazınca gözden kaçmış, sübab ayarından da yapabilir doğrudur.
    kalbikırık bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Motorla sürekli yardırıyosan subap ayarı kaçmış olabilir. Karter havalandırması yağ kaçırıp hava filtresini yağlamış olabilir.
    kalbikırık bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    İlk bakımdan sonra problemlerin başlaması ve o kadar düşük kmde buji değişimi şüphelendirdi açıkcası. Bence ateşleme ile ilgili bir problem var.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)