Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Kazalı Motorsikletimi satmam gerekiyor nasıl satabilirim?

Motovento
    REKLAM ALANI
    karadenizz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RTR 150-14'-Ninja 300
    Alıntı furkandeniz7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mart ayında Kawasaki Ninja 250 motorumla Antalyada kaza yaptım ve motorumu satmam gerekiyor. 2500 civarında hasar var ve ben yaptırmadan satmak istiyorum. Kazalı olduğu için büyük fiyat beklentilerim yok zaten sadece acil paraya ihtiyacım var o yüzden bir an önce elimden çıkartmak istiyorum.Ama nasıl satabileceğim konusunda bir fikrim yok sahibinden.com a falan koysam alan pek çıkmaz. Yardımcı olabilecek birisi var mı acaba?
    Hocam gidip yetkili servisle bir görüşün derim,çıkma parçalarla düzeltilebilir ve ya siz parça satışı ile iyi bir fiyata satabilirsiniz.3-5 diyenlere kulak asmayınız

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    ben senin yerinde olsam motoru garaja çekerdim parça parça satardım. krankını falan 800tl gibi rakamlara satarak daha çok para kazanırsın. motor bloğu sağlam sonuçta. silindir piston setini rahatça bin tlye satarsın. sadece biraz beklemen gerekebilir. ön disktir falan bunlar para eder. bence motoru parçalara ayırıp ilan ver. yoksa bu şekilde 2-3 bin tlden fazla vereceklerini sanmıyorum. ön amörtisör sıkıntılı görünüyor. o olmasa hadi naked yap bin derim de.

Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başkalarının muhtaclığından pay çıkarmaya çalışan aciz insan ayıp değilmi 1000 tl verirmiş sen bul böyle motor ben sana 2 bin veriyim
    Fiyat kötü hatta öldürmüş ama adam neticede teklif vermiş bunda ne kötülük var ki?

karadenizz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RTR 150-14'-Ninja 300
    Alıntı Hondolog adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyat kötü hatta öldürmüş ama adam neticede teklif vermiş bunda ne kötülük var ki?
    Kötülüğü yazmışsa,Başkalarının muhtaclığından pay çıkarmaya

Mantıklı mı sence 1000 tl ? Lafa geldik mi motorcu kardeşiz ;)

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu motoru bu şekilde simsarlar (al sat yapanlar) öpmediği eşehin önüne ot atmazlar uzak dur
    motorunu kendin kullanıcıya sat sahibinden com. da kendi modeline uygun linkte ilan aç takasla falan değerlendir öyle parçalayıp satayım deme onu yazanlar kaçtane motor satmış parçalayıp kaç para kazanmış

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1000 tl veririm... Ciddiyim
    Sen de ciddiysen anlasiriz
    motosiklet.net in mezarcısı

konu sahibinede geçmiş olsun çok fazla bi sorun yok gibi

sakın böyle ölücülere verme aman diyim

MANKU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Ön düzeni topla. Naked olarak bin. (Derim ben)

vsvr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 650 MT
    Öncelikle çok geçmiş olsun. Kimse merak etmemis. Ben sorayim. Bu kadar ciddi hasar oluşturacak kaza nasıl oldu acaba? Ve sen kazadan nasıl kurtuldun.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    Motor sıklet net seviyesi bu , il temsilcisinin verdiği fiyata bak. Maduruyetden nemalanma. Ayıp ayıp

Yönetimin bu arkadaşın temcisligini hemen derhal alıp , birde tüm ahaliden ÖZÜR Beya etmesi lazım.

Seviye yerlerde desen seviyenin olduğundan bahsetmiş olursun seviye bile yok ki seviye yerlerde olsun.

Birde motorcu kardeşliği imiş , he he sevsinler.

Kaza yapan blader sana da çok büyük geçmiş olsun , boşver cana geleceğine mala gelsin. Allah beterinden saklasin gönlünü ferah tut.

Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi örnek verirsek.

Motor ikinci eli 10000 tl ,kazadan dolayı 5000tl masraf var.kazalı olduğu ve bir dünya parça değişeceği için oluşan değer kaybınıda çıkarırsan .Bu motosikletin ederi 3000 tl felan olur.

Millet enayi değil, 10000 tl lik kazalı ,hasar kayıtlı motoru tutupda 7 8 bine almaz.Bence kendin yaptır bir şekilde sonra sat .en azından daha yüksek meblağlara satabilirsin
    zaten benim ole fiyatlarda gozum yok 2 veya 3 bin civari bisey verirler mi diye yazdim buraya

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:04 ----------

Alıntı vsvr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle çok geçmiş olsun. Kimse merak etmemis. Ben sorayim. Bu kadar ciddi hasar oluşturacak kaza nasıl oldu acaba? Ve sen kazadan nasıl kurtuldun.
    tesekur ederim.sag diz kapagimin ustu kirildi ve platin takildi beni kurtaran ise kaskimdi. cunku 9 metre uctum ve kafa ustu dustum

CrosseR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu haldeyken zor satılır,satılsa bile öldürdükçe öldürürler..
    Bence ilk yapacağınız iş hangi ustaya sordunuz bilmiyorum ama ön takımı yani yürüyen aksamının ne kadara yapılacağını net bir şekilde öğrenmek,gidon çatal vs. en azından sorunsuz yürüyebilecek hale gelmesi lazım..
    Ondan sonraki masraf sadece grenaj gösterge far kalıyor..
    Onları takmak için usta olmaya gerek yok..
    Grenaj komple ortalama 1600-1700tl arası..
    Far 350-400 civarı..
    Göstergenın çalışma ihtimali var mı bilmiyorum fiyatından da emin değilim ama üçü max. 2300-2500 arası tutacaktır parça fiyatı olarak..
    Şimdi bu şekilde satılamayacağına ya da hurda parasına gideceğine göre seçeneklere gelecek olursak..
    Kaza yapmış ama sorunsuz sıfır toplanmış şekilde satıldığında 8000 civarında gidebileceğini farz edersek motoru yürür hale getirip kozmetik masrafını düştüğümüzde 5500-6000 civarı bir rakama satılabilme ihtimali olur en azından..
    Farkındayım paraya ihtiyacınız olduğunu belirtmişssiniz ama en kötü 2000 harcamanız şart..
    O şekilde 4000 civarında elden çıkartmış gibi birşey oluyorsunuz..
    Yani imkanları zorlayıp grenaj far gösterge vs. parça olarak alıp kendiniz takarak sorunsuz hale getirirseniz satarken de dürüst davranırsanız 8000 civarında satılabileceğini düşünüyorum..
    10bin tl lik motora 10000tl masraf çıkaran çıkmış,ufak kazalarla yatırmalarla karşılaştırarak ''yatınca 1000tl ise bu 10x kaza eder 10000'' gibi bi hesap çıkmıyor..
    Yatırırsın,sağ tek grenaj+işçilik 600,kafa grenaj+işçilik 400 etti sana en kötü 1000tl zaten..
    Ama kafadan kuyruğa komple grenaj takımı 1600tl..
    Yurtdışı siteleri ebay vb. de araştırın,masrafı tahmin edilenin 1000tl altına kadar bile çekilebirir..
    Durum bu,karar sizin..

Alıntı serkany adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor sıklet net seviyesi bu , il temsilcisinin verdiği fiyata bak. Maduruyetden nemalanma. Ayıp ayıp

Yönetimin bu arkadaşın temcisligini hemen derhal alıp , birde tüm ahaliden ÖZÜR Beya etmesi lazım.

Seviye yerlerde desen seviyenin olduğundan bahsetmiş olursun seviye bile yok ki seviye yerlerde olsun.

Birde motorcu kardeşliği imiş , he he sevsinler.

Kaza yapan blader sana da çok büyük geçmiş olsun , boşver cana geleceğine mala gelsin. Allah beterinden saklasin gönlünü ferah tut.
    tesekkur ederim sagolun

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:08 ----------

Alıntı CrosseR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu haldeyken zor satılır,satılsa bile öldürdükçe öldürürler..
    Bence ilk yapacağınız iş hangi ustaya sordunuz bilmiyorum ama ön takımı yani yürüyen aksamının ne kadara yapılacağını net bir şekilde öğrenmek,gidon çatal vs. en azından sorunsuz yürüyebilecek hale gelmesi lazım..
    Ondan sonraki masraf sadece grenaj gösterge far kalıyor..
    Onları takmak için usta olmaya gerek yok..
    Grenaj komple ortalama 1600-1700tl arası..
    Far 350-400 civarı..
    Göstergenın çalışma ihtimali var mı bilmiyorum fiyatından da emin değilim ama üçü max. 2300-2500 arası tutacaktır parça fiyatı olarak..
    Şimdi bu şekilde satılamayacağına ya da hurda parasına gideceğine göre seçeneklere gelecek olursak..
    Kaza yapmış ama sorunsuz sıfır toplanmış şekilde satıldığında 8000 civarında gidebileceğini farz edersek motoru yürür hale getirip kozmetik masrafını düştüğümüzde 5500-6000 civarı bir rakama satılabilme ihtimali olur en azından..
    Farkındayım paraya ihtiyacınız olduğunu belirtmişssiniz ama en kötü 2000 harcamanız şart..
    O şekilde 4000 civarında elden çıkartmış gibi birşey oluyorsunuz..
    Yani imkanları zorlayıp grenaj far gösterge vs. parça olarak alıp kendiniz takarak sorunsuz hale getirirseniz satarken de dürüst davranırsanız 8000 civarında satılabileceğini düşünüyorum..
    10bin tl lik motora 10000tl masraf çıkaran çıkmış,ufak kazalarla yatırmalarla karşılaştırarak ''yatınca 1000tl ise bu 10x kaza eder 10000'' gibi bi hesap çıkmıyor..
    Yatırırsın,sağ tek grenaj+işçilik 600,kafa grenaj+işçilik 400 etti sana en kötü 1000tl zaten..
    Ama kafadan kuyruğa komple grenaj takımı 1600tl..
    Yurtdışı siteleri ebay vb. de araştırın,masrafı tahmin edilenin 1000tl altına kadar bile çekilebirir..
    Durum bu,karar sizin..
    bu sekilde satarsam çok düşük gideceğinin farkındayım ama zaten büyük bir fiyat beklentim yok ve acil satmam lazım vaktim de yok o yüzden ne yapmam gerektiği hakında buraya soru yazdım

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:11 ----------

Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben senin yerinde olsam motoru garaja çekerdim parça parça satardım. krankını falan 800tl gibi rakamlara satarak daha çok para kazanırsın. motor bloğu sağlam sonuçta. silindir piston setini rahatça bin tlye satarsın. sadece biraz beklemen gerekebilir. ön disktir falan bunlar para eder. bence motoru parçalara ayırıp ilan ver. yoksa bu şekilde 2-3 bin tlden fazla vereceklerini sanmıyorum. ön amörtisör sıkıntılı görünüyor. o olmasa hadi naked yap bin derim de.
    2-3 bın tl benim işimi görür ama o kadar verirler mi o kadar versinler benim için hiç sıkıntı yok

Geçmiş olsun, usta sana hasarı değil kalanı 2.500TL demek istemiş olabilir.
    furkandeniz7 bunu beğendi.

Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı kasa Ninja 250r a çok basit bir yatmada bile arkadaşım 1.000 küsür lira para ödedi. Okadar basit masrafları vardıki hemde.

Bu motosikletin masrafı bence 6-7 binden aşağı değil. Ninja 250r ın parça fiyatı ciddi anlamda astronomik. Şu haline 5 bin verirlerse öpte başına koy bence.

Şahsi fikrimdir.
    5 binı kımse vermez ki buna 2-3 bin verseler öpüp başıma koyarım

Ozaman beklentinizi karşılayan rakamın bi tık üstünde 3-4bin tl neyse malum siteye ilanınızı koyacaksınız,net masraf araştırması yaparak açıklamaya ekleyerek gerektiğinde fiyat kırarak bu şekilde satışını beklemekten başka türlü en kısa zamanda paraya çevirme şansınız yok..

Alıntı redmap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor toplanmayacak gibi değil. Krenaj hasarlıysa ustan haklı o paraya toplarsın ama sanki gidon amortisör gösterge panelide gidik gibi.
    motor toplanmıyacak gıbı değil ama benim onu yapacak ne param ne de zamanım var acıl satmam lazım çok öldürücü bir fiyat olmadığı sürece kabulümdür

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:20 ----------

Ozaman beklentinizi karşılayan rakamın bi tık üstünde 3-4bin tl neyse malum siteye ilanınızı koyacaksınız,net masraf araştırması yaparak açıklamaya ekleyerek gerektiğinde fiyat kırarak bu şekilde satışını beklemekten başka türlü en kısa zamanda paraya çevirme şansınız yok..
    2500 veya 3000 e sahibinden e koyacam o zaman

Karar sizin,yalnız sahibinden.com daki kazalı motoru x rakama ilana koyduysa x-1000 tl ye bırakır mantığıyla yaklaşımını göz önünde bulundurarak fiyat belirlemekte fayda var..

Karar sizin,yalnız sahibinden.com daki kazalı motoru x rakama ilana koyduysa x-1000 tl ye bırakır mantığıyla yaklaşımını göz önünde bulundurarak fiyat belirlemekte fayda var..
    teşekkür ederim ona göre koyarım

Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ya da (şaside sorun yoksa) yuvarlak far alıp üst mesneti delip düz gidon takıp naked motosiklet sahibi olabilirsin. İşte o zaman 2500'e mal olur sana.

Alıntı Hondolog adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya da (şaside sorun yoksa) yuvarlak far alıp üst mesneti delip düz gidon takıp naked motosiklet sahibi olabilirsin. İşte o zaman 2500'e mal olur sana.
    Ama satmam gerekıyor

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler