Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Her Şey Dahil 4500'e İkinci El Motor Alınamaz Mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    R25
    Al bi ybr keyfine bak Apache kullanıyorum tek artısı görünüm ve ybr den bi tık hızlı eksilerine gelecek olursak almadan önce cok araştırdım fakat tam olarak eksilerini yazanı görmedim söyleyeyim yokuş çıkarken arkanda artçı varsa ve biraz kilolu ise ön kalkıyor yavas hızlanman lazım ön farlar yetersiz titreşim var fakat ben önemsemiyorum, vites devrini cok cabuk istiyor, ön teker her ne hikmetse düz yolda giderken bile hafiften sekme yapıyor sebebini çözebilmiş değilim aklıma gelenler bunlar motor yönünden sağlamdır arıza çıkaracağını sanmıyorum...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Aquaium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07 MOTOCAGE
    Kardeşim kasko+sigorta ve noter ücretleri için kenara 2 milyar atman gerekiyor en azından ben böyle yaptım

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:08 ----------

Birde cbf 2009lara bakabilirsin

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Al bi ybr keyfine bak Apache kullanıyorum tek artısı görünüm ve ybr den bi tık hızlı eksilerine gelecek olursak almadan önce cok araştırdım fakat tam olarak eksilerini yazanı görmedim söyleyeyim yokuş çıkarken arkanda artçı varsa ve biraz kilolu ise ön kalkıyor yavas hızlanman lazım ön farlar yetersiz titreşim var fakat ben önemsemiyorum, vites devrini cok cabuk istiyor, ön teker her ne hikmetse düz yolda giderken bile hafiften sekme yapıyor sebebini çözebilmiş değilim aklıma gelenler bunlar motor yönünden sağlamdır arıza çıkaracağını sanmıyorum...
    ben 60 kilonun altındayım ve 3 gün boyunca 105 kg artçım ile işe gidip geldim ve gittiğim yolu motor 3. viteste zor çıktı öyle söyleyeyim, devebağırtan derler öyle yokuşlara işte öyle yokuşta ön kalkmadı benim. Ama daha önceki günler şantiyede patronun çocuğunu 2 gün sadece iş çıkışı başka bir yere götürdüm ve bırak ön kaldırmayı motosiklet kendi kendine sağa sola dönüyordu.

elemana dedim ki bırakta ben süreyim motoru en son, arkandaki adam sağa ve sola eğilmeden dik duracak ve geriye doğru eğilmeyecek. taşıdığın artçı sana kaza bile yaptırabilir, öyleleri var ki arkanda birisinin oturduğunu unutursun.

vitesi çabuk istemesi benim hoşuma gidiyor ne garipsiniz anlamıyorum yarış motoru havası katıyor ve o serilik ve yakışıklı tipi benim için diğer kusurları bastırıyor.

titreşim olmasa daha iyi olurdu tabi ki ama titriyor biraz. cbf150 ye de bindim oda titriyor arkadaş. sanırım tek silindirlerin ortak özelliği bu titremek.

ama şunu söyleyeyim, dik oturamıyorsun apache de ve bel ve omurga kemiği için sağlıklı bir durum. sert bir kasiste belin bile incinebilir dik otururken ama yatık durumda sadece gidona yapışırsın beline bişey olmaz. Gerçi sert kasislerde ben ayağa kalkıyorum hiç sorun olmuyor.

edit: osman nerdesin, hondacıları ybrciler burda yardım et

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    4500 az para değil. herşey alınır

iskender123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    41 binde motor yapıldıysa bu motor ömrü olarak sıfır olmaz mı? şu açıdan da bak; sıfırı neredeyse benim aldığım fiyatın iki katı. ben bunu alırken en ucuz apache 3400 tl idi ve bundan daha kötüydü, vites boşa geçmiyordu bir kere.

ben özellikle sarı istedim, diğer renklere hiç bakmıyordum bile. Renk çok önemli.
    Abi öylede metal yorgunlugu mu öyle bişey var ,benim cinli bile 10 yildir biniyoz 23 bin km anca oldu ama daga tasa heryere suruyoz artik dokuldu topladik komple ,bu kadar km demek o kadar şasinin yipranmasi demek tekerlerin jantlarin maşaların,kısaca motorun tum parcalarinin yorulması demek,bilmiyorum ustalar daha iyi bilir ama ben sahsen korkarim 40 bin km

Hala kararsızım.

2012-2013 YBR araştırayım bari istediğim fiyatlara :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:41 ----------

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-yaza-hazir-tertemiz-ybr-304878506/detay

Nasıl bu motor sizce?

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Uğur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bajaj boxer,discover,şansın ve sabrın varsa temiz bir ybr bulabilirsin.

Sıfır çinli de alınır aslında ama işte çok narin davranmak,zorlamamak lazım.

Mesela ben 49100 km'de ki 10 yaşında olan ybrnin anasını ağlatıyorum bir gün olsun tık demedi.Ağır bakım yaptırmadığım halde hemde.

Burdan bir çıkarım yapabilirsin.
    evet, bende böyle düşündüğüm için kendini kanıtlamış markalara yöneldim ikinci el olsa bile. hem şöyle bir durum var, motosiklet alan çoğu insan ilk önce görünüme bakarmış.

görünümü içine sinecek ondan sonra kalan elemeleri yapıcaksın, bu durumda seçim konusunda daha çabuk sonuca ulaşırsın. şahsen tipinden dolayı ybr ve cbf kafadan gitti benim için.

zaten dikkat edersen ybr 2011 model ve sonrasında tip olarak "apache" andırıyor, kopya çekilmiş denilebilir ama yinede çirkin çünkü cılız.

ramazan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache rtr 150 2014
    Herzaman apache bi adım önde olacak ne derseniz deyin gerisi teferruat.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı ramazan07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herzaman apache bi adım önde olacak ne derseniz deyin gerisi teferruat.
    işte doğruları yazan biri çıktı sonunda hele yeni kasalar ne kadar güzel duruyor. bir hafta sonra 5 ay olacak apaçim ile geçen zaman.

apache yeterince sağlam geldi bana. 41 bide aldım ve şu an 48 bin küsür oldu. ne zaman ölecek diye bakıyorum desem yalan olur, basıyorum ne varsa. bugün ağzımın tadıyla "tankslapper" yaşadım birde ohh miss gibi

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Al bi ybr cbf aldığın fiyata sat. Ya da 0 çinli al yarı fiyatına alıcı ararsın. Bu işler böyle gerisi boş. Ne alsan bir sene sonra sıkılacaksın zaten. Bari toton ağrımadan bin motoruna. Japon hariç masaj koltuğu bu commuter segmenti.
    redmap bunu beğendi.

balamir01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki VanVan
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...28162753/detay

Aha bundan al. 3250tl ye alabilisin. gerisini de masrfına ayır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    İlla çinli alacaksan kuba cr1 düşürmeye bak ybr en mantıklı seçenek.

demirarch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 İntegra
    neden illa ybr , cbf yönlendiriyorsunuz ki ,
    cross motorlara da bakabilirsin ,
    kuba blackcat - extreme 150 - motoran - bunlar da seçenek olabilir

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Babanın trafik kazası geçmişi yoksa motoru onun üzerine al. Sigorta daha az çıkar.

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı datalay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Motora yeni başlıyorum, ehliyet, ekipman her şey tamam fakat motoru satın alma noktasında tıkandım.

4500 TL bütçem var her şey dahil. Dün öğrendim ki sırf trafik sigortasına bile 800-900 ayırmak gerekecekmiş.

E 3500 TL kalıyor geriye, 200-300 de noter masrafları desek; sahibinden'e baktığımda o fiyata ancak 2007 model YBR görebiliyorum. 9 senelik motor, 50.000 kilometrede, o para verilmez diye düşünüyorum.

Sizce haksız mıyım? Ya da şu motora bak, şu model al vs diyecekseniz fikirlerinizi merak ediyorum.
    Ucuza Mondial Drift 135, Mondial Drift 150 vb alınabilir. 400-500tl'de iyi lastik. Bazen mağazalarda bir önceki model yılından motorlar oluyor 2015 drift gibi, daha ucuza (ör 3000Tl civarına bulunabiliyor)

bende kararsızım bu konuda kanuni phantom falan düşündüm o nasıldır acaba bi araştır istersen

K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1-titanic
    2-bajaj modelleri
    3- adam akıllı kaskı var ceketi var bu işin 700 ayır en azından ölüm riskini %70 azaltırsın

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 3500 tl ye sıfır mondial mh 125 drift alacaktım ama gittim 3250 tl ye bu motoru aldım
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...3682862/detay/

pişman değilim. 41 binde motoru sıfırlanmış, sanırım hor kullanmışlar. aldığımdan beri tek masrafım arka lastik değişimi. kırık sinyal tamiri, buji değişimi, hava yağ filtresi gibi standart bakım parçaları oldu ve şu an 47600 küsür km durumda.

şansına bağlı, araba alırken expertis mi ne işte öyle bir şey var motor ömrünü söylüyorlar. motosiklette de vardır belki.
    hacı senin yağ durumu ne oldu

Başlangıç için cross düşünüyorsan uyarsa Bak derim tiplerde güzel xtreme max yuki izci gibi vs

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Kardeşim, burdaki herkes saçmalıyor. Al cbf ybr keyfine bak. 7senelik değil 17senelik ybr cbf olsun, yan yana getirip bakarsan biraz kullanırsan dersin ki bu çinliler çöp. Bu kadar basit.
    2.olarak zaten durumun belli ki çok iyi değil. Paranı sokağa niye atıyorsun. Ben de aynı kararsızlıkta kaldım zamanında aldım bir ybr. Ertesi sene aldığım paranın 200tl fazlasına sattım.
    Dersen ki şekil yapıcam, sende şekil yapacak adam ol ondan sonra yap derim. Şekil yapacak motoru haketmemişsin daha. 3500tl ye şekil için kalitenin yarısını çöpe atan motor alırsın anca.

Biliyorum zor geliyor. Ama aralarında ciddi fark var emin ol. Her yeri zangır zangır zangır titreyen bir motor? Alınmaz dostum alınmaz.

Burdakilerin yarısı çocuk yarısı da romantik.
    Aklın mantığın yolunu dinle saçma sapan iş yapma.
    Bu arada Tvs apachi de düşünebilirsin çinli değil ama arada bir yerde.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)