Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 ZNU Gidon

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar. Motora daha yeni başlangıç yapacağım sadece işe gidip gelmelik çarşıya bankaya aöf sınavlarına gitmeye vs. ufaktan birşey almak istedim gözüme en hos gelen model 125 ZNU oldu. Geçen gün gittim mondial bayisine motora bakmaya oturdum koltuğa baktım direksiyonu tam sağa sola kırdığımızda bacaklara değiyor boyum öyle afaki uzun değil 1.78 falan. Eskişehir'de görüyorum benden ne uzun boylular kullanıyor bu motoru acaba herkeste aynı şey mi oluyor o şekilde mi kullanmaya devam ediyorlar diye çok merak ettim. Hadi gittim aldım diyelim gidonu biraz daha yüksek biraz daha kısa yaptirabilir miyim ? Yardımcı olursaniz sevinirim. Çünkü 0 bilgiye sahibim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kuba CR1
    bence motosiklete yanlış oturuyorsunuz bir kaç eğitim videosu izlemenizde fayda var böyle bişey olmaması gerekir diye düşünüyorum

Olabilir çünkü daha önce motor kullanmışlığım yok.Peki iki kişi olunca nasildir bu model ?

Hareket halinde gidonu tam kırma gibi durum olmayacak göze batmaz. Gidon açısının geniş olması iyi sabit veya çok düşük hızda u dönüşü alacağın zaman işine yarar gidonu o kadar çevireceğin zaman biraz geriye kayarsın olur biter. 1.84 boyla znuya bindim dediğin sorunu yaşamadım.

Tam alacakken bu sorun yüzünden vazgeçtim ama hangi model motorlara baksam bu modelden vazgecemiyorum baska modeller icime sinmiyor �� peki iki kişi oldugumuzda arkaya kayma gibi bi durum olmayacak onu nasil ayarlayabilirim ��

kuzan14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600RR
    Hepsinde olur o, küba nirvana ve asya nostalji'lere de bak. Aynı tasarım onlar da

Ayaklarını sağa sola salar öyle dönersin. Zaten tam kırdığın zaman çok yavaş olacaksın ayaklarını salmanda sıkıntı olmaz.

Mondial in tasarimi ve rengi daha cok hosuma gitti diger asya ve kuba ya gore tek sknti gidon olur diye düşündüm birde bilir kişilere danisayim dedim zaten cok hizla dönüş yapmayacagim sorun olmaz sanirim.Peki aldiktan sonra gidon degisimi yapilabiliyor mu bu modellerde ?

Motosikleti
    Kuba CR1
    gidon değişimi yapılır ama pek istediğin gibi bir gidon bulamayabilirsin bu modelde orjinal gidonu dizlerine değmicek şekilde büktürebilirsin ancak arkadaşlarında dediği gibi sadece durduğun yerde dönerken gidonu tam kırman gerekicek oda dizlerini açar bi şekilde durumdan kurtulursun hoşuna gittiyse al kullan derim ancak tavsiyem bu çinli scooterlar yerine vitesli commuter motosiklet olacaktır

En kaliteli iphone telefonlarin arkasinda bile made in china yaziyo dediğim gibi beni evden işe işten eve getirsin götürsün çarşıya pazara izin gunlerimde işim olursa islerimi halletmeye ayagimi yerden kessin o bana yeter onun dışında pek bi beklentim yok motordan. Birazda karizma olsun işte ;) Gidon olayını kafaya takmama gerek kalmadı o zaman. Şimdi gidonu degistirirsem nostaljilik bi durumda kalmayacak motorda. Iki kisi bindigimde inşallah dönüşlerde sorun yaşamam ;)

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Sorun değil ki bu, hiç kimse motoru sürerken tam sola veya tam sağa kırmaz. Ancak sıkışık bir alanda ileri geri yaparak tam ters yöne dönülecekse lazım olabilir. O zaman da ayaklar aşağıda durur. Bence motordan vazgeçmek için bir sebep değil bu. Gidon değiştirmek de olmaz. O motora başka gidon yakışmaz

Daha önce motor kullanmadigim icin hicbir bilgim yok gidon bacaklara deger mi degerse nasil olur sorun eder mi diye ? O yuzden vazgectiydim ama hâlâ gönlüm bundan yana o halde sorun etmez madem gönül rahatligi ile alabilirim .. Peki 125 cc ye göre yokuslarda nasildir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)