Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Aksiyon Kamerası - Destek Lazım - SJ 4000 Wifi

Motovento
    REKLAM ALANI
    RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Selamın Aleyküm beyler. Elimde orjinal sj 4000 wifi aksiyon kamerası var. Kaskıma monte etmeyi planlıyorum ve forumda baktım araştırdım, youtubeda da baktım net bir fikre sahip olamadım yani karar veremedim. Soruya gelecek olursak
    1.) Kamerayı kaskın üst kısmına mı takayım yoksa sol yan tarafına mı? Kaza anında sağdan birisi vurusa soldaki kamera üstteki kameradan daha işlevsiz mi olur acaba?
    2.) Kutunun içinde 2 tane yapışkanlı parça çıktı. Biri kırmızı yüzeyli, taban kısmı içe yassı şekilli. Diğeri beyaz yüzeyli, düz şekilli bir tabana sahip. Bunların hangisini kullanacağım kask için kullanan bilen var mı? Fikirleriniz ve tavsiyeleriniz benim için önemli. Tekeriniz düz bassın.

Fotografta 2 yazan beyaz 1 yazan kırmızı yüzeyli aparat.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Hornet 650
    kaskın üst kısmında kullandım baya, rüzgardan gerçekten çok etkileniyor,

kafayı geri itiyor, türbülans yapıyor, 90 km den sonra yada rüzgarlı havalarda Allah kolaylık versin,

Şu an çeneye aldım rüzgardan etkilenmiyor, motosikletin gösterge kısmınıda alıyor görüntüye,

Üstteyken göstergeleri almaz, Yanda denemedim hiç de niyetim yok

coldboy35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben yan tarafa taktım. Açısını ayarlarsan biraz vizörü gösterir. Aşağıda kalınca göstergeleri gösteriyor.

Kaskım kavisliydi kırmızılı olanı kullandım.

Su geçirmez kap içerisinde kullanmıyorum çünkü aşırı derecede ısınıyor ve pilin şişmesine sebep oluyor.

Üst tarafa takmama sebebim; Kaskımı topcase koyarken aparatları ikide bir çıkarmakla uğraşmak istemedim.

Motosikleti
    @mhmtesk
    -Üstte olsa iyi olur diye düşündüm çünkü üstte olursa hem çevreyi daha geniş çeker hemde çoo göze çarpar millet trafikte kamerayı görürde beni pek taciz etmez diye düşündüm. Rüzgar sorun olursa bu seçeneği eliyorum.
    -Sol yanda iyi gibi duruyor çene en son aklıma gelen yer oldu ama tavsiyenizle seçenekler arasına ekledim belki de en mantıklısı çenedir. Şu yapışkanlı aparatlardan hangisini kullanacağım bilemedim, 2 side kask için mi acaba...

@Coldboy
    Bende su geçirmezden çıkardım sesi az alıyormuş diğer kapağı taktım. Hafıza kartım yok daha denemek nasip olmadı. Sol mu çene mi beyler konu an itibariyle oylamaya açıldı

coldboy35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dahili mikrofon girişi olmadığı için her şekilde rüzgar alır. Mikrofon girişi olsaydı rüzgar engellenebilirdi.

Biri kavisli yüzeyler diğeride düz yüzeyler için. Dene hangisi tam oturuyorsa onu kullan.

Motosikleti
    1 kişi sol yan, 1 kişi çene kısmı tavsiyesinde bulundu. Var mı başka açıdan değerlendirecek olan

BAIIHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB1000R
    ben çeneye ters takarak kullanıyorum.

Dik koyulduğunda yukarı doğrultamıyorsunuz ve devamlı motoru çekiyor. Ters koyulduğunda uygun bir açı ayarlamak mümkün. Çekilen videoları da 180 derece çevirmek gerekiyor tabi.

Motosikleti
    Dominar D400
    Yan tarafa takacaksanız sol yana değil de sağ yana takın. Daha sonra alma ihtimaliniz olan kask intercomları genelde kaskın sol yanına takılacak şekilde üretiliyor(Örnek1, örnek 2, örnek 2 sağa da takılabilir ancak cihaza kablo girişi yukarda kalır ) tabi her iki tarafa uygun olanı da var ancak geneli sol yan için.

Motosikleti
    Alıntı BAIIHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben çeneye ters takarak kullanıyorum.

Dik koyulduğunda yukarı doğrultamıyorsunuz ve devamlı motoru çekiyor. Ters koyulduğunda uygun bir açı ayarlamak mümkün. Çekilen videoları da 180 derece çevirmek gerekiyor tabi.
    Hocam ters konulduğunda çektiği alan küçülmez mi yani sağ sol olarak ?

@maktama
    Tavsiye için teşekkür ederim ama intercom almayı düşünmüyorum ilerde de almam diye düşünüyorum.

iskender123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Kaça aldınız ?

Motosikleti
    @iskender
    Hediye geldi hocam.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı RedCBR125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ters konulduğunda çektiği alan küçülmez mi yani sağ sol olarak ?

@maktama
    Tavsiye için teşekkür ederim ama intercom almayı düşünmüyorum ilerde de almam diye düşünüyorum.
    çenede kullanıyorum bende. ters kullandım bir süre, fakat ters takınca kaskın çok altına denk geliyor bende kamera. o yüzden çeneye montaj için kullanılan J-hook' un düz montajda kameranın dönme açısını daraltan noktasını traşladım. düz olarak kullanıyorum.

VOLkann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 Honda CB600F Hornet
    Her açıdan denemiş biri olarak;

Üstte: Görüntü güzel olur, ayarına göre gösterge vs görünür. AMA rüzgardan çok etkilenir. Yüksek süratlerde boynun ağrır, yarı yolda yeter artık diyip çıkartırsın. Tavsiye etmiyorum.

Yanda: Açı kaybı olur, tek taraflı görünür. Kask elinde taşırken sağa sola sürtersin. Rüzgarlı havalarda boynun ağrır. Tavsiye etmiyorum.

ÇEnede: Kesinlikle tavsiye ettiğim açıdır. Rüzgardan çok etkilenmez. Ben ters kullanıyorum düz olunca kameranın ucunu görmek hoşuma gitmiyor. Ayrıca ince ayar için ters durması daha iyi. Görüntü kaybı kesinlikle olmaz.

Yapışkan aparatların bazıları kavisli bazıları düz yüzey içindir. KAskın hangi bölgesine takarsan ona göre yapıştıracaksın. Bir de bazılarının içi delikli olur. Onları kaskta harcama daha çok vida ile sabitlenebilecek yerlerde kullan.

Umarım kaskın çenesi yapışkan için uygundur eğer değilse yapışkan hamur veya ek bağlantı aparatları alman lazım. Yarım yamalak yapıştırma kameran düşer. Ayrıca çeneye yapıştırdığında Vizorun tam kapanmasını engellemeden ince bir iple kaska da sabitleme yapabilirsin önlem olarak.
    4 TEKER BEDENİ 2 TEKER RUHU TAŞIR

Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı VOLkann adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her açıdan denemiş biri olarak;
    Umarım kaskın çenesi yapışkan için uygundur eğer değilse yapışkan hamur veya ek bağlantı aparatları alman lazım. Yarım yamalak yapıştırma kameran düşer. Ayrıca çeneye yapıştırdığında Vizorun tam kapanmasını engellemeden ince bir iple kaska da sabitleme yapabilirsin önlem olarak.
    şeffaf slikonla destek yaptım ben. kaskın hava alan bölmesine denk geliyor çenede çünkü. slikon tercih etmemin sebebi de kasktan çok rahat bi şekilde soyulup çıkartılabilmesi.

Ayberkx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 600
    Merhaba, ben sol yanda kullanıyorum bunun sebebi ise çenede oluşturduğu görüntüyü beğenmemem ve kask görünmediğinde çok garip bir his yarattığını düşündüğümden. Rüzgar meselesine gelecek olursak çeneyi denemediğim için bir şey diyemeyeceğim fakat sol yanda olduğunda super sport bir makina kullanıyorsan kapandığında etkilenmiyor. Ben en fazla kamerayla birlikte 180 gördüm kapandığım için etkilemedi fakat normal oturuşta 100 kilometreyi geçince sola çekme yapar kafanı. Yapışkan olarak kavisli (kırmızılı) olanı kullandım, diğeri güven vermiyordu ve kaska oturmuyordu.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL 650
    bende sj 6000 var , uzun süreli kayıtlarda dosya hatası veriyor zaman zaman. Kısa sürelilerde sorun yok.Kaç defa tur görüntülerini bu nedenle izleyemedik :(
    Cihaz MOV uzantılı bir dosya türü ile kaydediyor ve bu uzantı pc lerde ve bazı video uygulamalarında desteklenmiyor . Buna bir çözüm bulabilenvar mı acaba ?

oxus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650 - Yuki Scrambler - Kymco Downtown
    kaskın neresine taktıysam pişman oldum, özellikle 100 km den biri kafana asılıyor hissi veriyor. en son delik açıp boynuma asacağım

Motosikleti
    @Oxus
    Kamera kamera diye can atıyordum şimdi Takma şak olmaz

@Ayberk
    Cbr125 zaten hız yapmıyor hocam cbr 250 ye geçersem de pek hız yapmam ama ya sol tarafa ya çene takacağım. Soldayken sağ tarafta kör nokta kalıyor gibi ama bi bakalım artık

@jemand @ volkan
    Sanırım en mantıklısı çeneye takmak. Yanlış hatırlamıyorsam kaskın çenesinde yer vardı.

Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı Ayberkx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, ben sol yanda kullanıyorum bunun sebebi ise çenede oluşturduğu görüntüyü beğenmemem ve kask görünmediğinde çok garip bir his yarattığını düşündüğümden. Rüzgar meselesine gelecek olursak çeneyi denemediğim için bir şey diyemeyeceğim fakat sol yanda olduğunda super sport bir makina kullanıyorsan kapandığında etkilenmiyor. Ben en fazla kamerayla birlikte 180 gördüm kapandığım için etkilemedi fakat normal oturuşta 100 kilometreyi geçince sola çekme yapar kafanı. Yapışkan olarak kavisli (kırmızılı) olanı kullandım, diğeri güven vermiyordu ve kaska oturmuyordu.
    https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net...dd&oe=57EA15F9
    ben sürekli 160-170 hız ortalamasıyla kullanan bi adamım. kaskta bişiy takılı değilken bile kask suratıma yapışıyor naked motorda, bide kamerayı yana taksam boynumu fıtık ederim. çene montajı bile yan rüzgarlarda savuruyor kaskı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:48 ----------

Alıntı RedCBR125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @jemand
    Sanırım en mantıklısı çeneye takmak. Yanlış hatırlamıyorsam kaskın çenesinde yer vardı.
    yer olmasa bile curve olan kiti yapıştır oraya, boşta kalan yerlere de şeffaf slikon bas ardından elinle şekil ver slikona, macun çeker gibi. hem güçlü olur hem de görsel açıdan bir olumsuzluk yaratmaz.

iskender123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Hani bu arabalarda cama yapistiriyorlar , acaba motorun ontarafina bi yere yapistirilsa nasil olur ?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)