Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Puig Koruma Takozu, Düşme ve Sonuç

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Z800
    Oncelikle bu konuyu arkadaslarima yol gostermek maksadiyla actigimi belirtmek isterim.
    Z800 motorumla keskin 8 cizmeye calistigim esnada zayif oldugunu bildigim ve bir gun dusecegimi tahmin ettigim sag tarafa donus yonunde calismalar yaparken motoru yasik 5 km hizla dusurdum ve 400 Tl ye aldigim ve cok guvendigim Puig takoz karsilastigi yuksek mukamevete dayanamadi ve kirildi. Takozun kirilmasiyla birlikte motorun govdesi yere degdi ve eksozda birkac cizik ve fren manetinin kirilmasi. Cok sukur takoz az da olsa ise yaradi ama ilk darbeyi engelledi sadece ya motor ortalama bi hizda seyretseydi ve dusulseydi sonuc ne olacakti merak ediyorum. Hepinize hayirli bayramlar.Allah kazalardan belalardan korusun cumlemizi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Pangea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR 125 X
    Koruma takozuna bu kadar fazla para vermeye karşıyım.Daha uygun fiyatları ürünleri tercih etmek daha mantıklı gibi,zaten görevi kendini feda ederek değerli parçaları korumak.Sizede geçmiş olsun pahalı bir antreman olmuş

Hamza Toruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DORUKOĞLU
    Pig malzemeye benziyor tamiri olmayan ufak darbede kendini feda eden .... Bunların yerine tornada yaptırılsa hem daha ucuz hem daha uzun ömürlü olmaz mı ?

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı AZADE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pig malzemeye benziyor tamiri olmayan ufak darbede kendini feda eden .... Bunların yerine tornada yaptırılsa hem daha ucuz hem daha uzun ömürlü olmaz mı ?
    Olur hem de yerli üretici de kazanmış olur ama sahibinden.com'da motoru satarken aksesuarlar bölümüne Hasan ustaya yaptırdığım koruma takozu yazamazsın dimi

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Takozlarınızı kendiniz yaptırın...

Motosikleti
    Z800
    Cuma gunu ilk isim bir tornaciya gitmek olacak insallah

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Eger duzgun takildiysa Puig'e boyle birsey olmamasi lazim. Cok kotu. Bu fiyata ayip resmen. Bence musteri hizmetlerine e-mail atin. Ne olur ne olmaz. Hatta motorsikletin yurt disi forumlarina da yazip link verirseniz ciddiye alma ihtimalleri artar.

Ben daha hizli dusmustum ve gayet guzel korumustu T-rex ve RG marka slider'lar. Ancak yere dusup motoru dondurmesi ve yavaslatmasi sonucu insana carpma riskini arttirmasi nedeniyle metal boru seklinde yapilanlara yoneldim. Sw-motech yapiyor motora ozel.

Gecmis olsun.

yasoyaso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf250L
    İyi bi koruma takozu hangi malzemeden olur?

CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    Kendine parkur kurup gymkhana benzeri çalışma yapıyorsanız bu tip korumalar pek işe yaramaz. Surucu kurslarında kullanılan tarzda bükülmüş borulardan (chromoly) korumalar daha koruyucu oluyor. Tabi motorun goruntusunu berbat ediyor.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı yasoyaso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi bi koruma takozu hangi malzemeden olur?
    Aşırı sert olmayan, kayabilecek ve zemine takılmayacak bir yüzeye sahip malzeme ile uygun şekilde yapılmalıdır. Topuz çok sert ve dayanıklı olursa darbe anında şaseyi kırar veya büker.
    kadango ve fazil bunu beğendiler.

Hamza Toruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DORUKOĞLU
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olur hem de yerli üretici de kazanmış olur ama sahibinden.com'da motoru satarken aksesuarlar bölümüne Hasan ustaya yaptırdığım koruma takozu yazamazsın dimi
    Bizde kopyalarız ,benzerini solidworks de yada catıa gibi bir programda çizer işleyecek adama veririz hem işleyen usta daha rahat işler . Bu arada cuma günü tornacıya gidicem demişşiniz sakın bir yerden fiyat alıp oraya yaptırmayın benden bir makına parçası için önce 200 lira istediler sora sora 40 liraya yaptırdım .yer OSTİM

cerkezbiker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar
    takoz yan sanayi olmasın?
    İçeceğin suda köpek öldürme. Çerkez Atasözü.

yasoyaso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf250L
    Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aşırı sert olmayan, kayabilecek ve zemine takılmayacak bir yüzeye sahip malzeme ile uygun şekilde yapılmalıdır. Topuz çok sert ve dayanıklı olursa darbe anında şaseyi kırar veya büker.
    Aliminyum iş görür o zaman

essegesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco New Grand Dink 250--Honda CB 900F Hornet
    Valla benim Hornet'te beyaz teflon korumalar var.Ama hiç düşmedim şükür.

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    kardeşim orijinal puig değil bu.

Motosikleti
    Z800
    Nasil anlasiliyoki orjinal olup olmadigi kutusu ve icerik orjinal gibi duruyordu lakin calisma yaptigim asfalt 2-3 gunluktu acaba cok yeni olmasi asirir tutuculagimi sebp oldu bunu merak ediyorum ki boyle bise varsa o zaman calisma yapmak icin yillanmis bir asfalt mi kullanmak lazimki slider ler kaysin gitsin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)