Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Lifan Hakkında. Lifan Alacaklar Dikkat!!! Uyarı!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Lifan Tay100, Honda CBF150
    Lifan Tay 100 Cub motosiklet kullanıcısıyım. Motosiklet alacak arkadaşlara bu markadan uzak durmalarını öneririm. Motosikletim 1000 kmde özen göstererek kullanmama rağman parça kalitesizliğinden olsa gerek disk frenden cik cik cik ses geliyor (diskte herhangi bir yamukluk yok). Sprey alıp temizledim sorun hala devam ediyor, büyük ihtimal balataların kalitesizliğindendir. Aldığım yere gittim çünkü teknik servisi de orasıydı, ama oradaki usta işi bırakmış artık servis hizmeti vermiyorlarmış. Bayinin sahibine dinlettim ses gelmediğini söyledi dalga geçer gibi! Garanti kapsamında mı diye sordum, yağ değişimini(500 bakımı) burda mı yaptın dedi, evet dedim, git bi sanayideki servisine göster hallederiz falan deyip geçiştirdi. Servise gittim usta sesi duydu çünkü duyulmayacak gibi değil! Balata tozundandır iyice temizle deyip o da salladı. 2. sorun subap vurması! 2 kere teknik servise gittim 1 kere de aldığım yere gittim sonuç hep hüsran. İlgilenmiyorlar. Lifanın motorlarında subap vurması normaldir deyip yolluyorlar fazla hararet yapıyormuş ondan oluyormuş. Subap ayarını yaptırmak istememe rağmen sanırım garantiden işi bedavaya getireceğimden korkuyorlar ama halbuki parasını verip yaptırıcam ama yok yine yok uğraşmak istemiyolar. Öyle şık şık şık cik cik cik geziyorum. Rölanti ayarını yapmama rağmen lambalarda durunca stop ediyor.Bir usta buldum ona da subap sorununu söyledim ve normal olduğunu söylüyorlar dedim o da normal değil, yarın gel yaparım dedi oraya götürücem bakalım. Bu motosikletten çok şey beklemiyorum sonuçta ucuz kalitesi düşük ama bu kadar da olmaz ya sonuçta para veriyoruz zamanla daha fazla sorun çıkarmaz umarım. Sizlere tavsiyem bütçeniz yeterliyse imkanlarınız varsa eğer bir şekilde japon motosikletlerine yönelin. Şuan imkanım olsa anında değiştiririm çok can sıkıcı bir durum. Şık şık şık cik cik cik Ha bide arada bir fıııırrr fııırrr diye bir ses geliyor o nereden bilemedim. (Lifan şirketine de 2 tane mail attım sorunla ilgili hala dönüş yapılmadı.)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Kardeş çin malı anca bukadar oluyor. Millet aptal mı o kadar parayı japona verişyor ? kalite için.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Yamaha Crypton tavsiye ederim

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    z1000e kesik.
    cik cik ler kasisten yada yoldan birazcık yüksek bi yerden geçerken mi duyuluyor, yoksa sürekli mi var?

Motosikleti
    Alıntı Ertugyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş çin malı anca bukadar oluyor. Millet aptal mı o kadar parayı japona verişyor ? kalite için.
    Haklısın zaten bende belirttim ama bu kadar da kötü beklemiyordum. Tecrübe edinmiş oldum bir daha mı çin malı! Asla!

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:54 ----------

Alıntı 000000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cik cik ler kasisten yada yoldan birazcık yüksek bi yerden geçerken mi duyuluyor, yoksa sürekli mi var?
    Sürekli oluyor. Kuzenlere gidiyorum, diyor senin geldiğini anlıyorum cik cik sesinden
    furkanuc bunu beğendi.

Alıntı Kamix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısın zaten bende belirttim ama bu kadar da kötü beklemiyordum. Tecrübe edinmiş oldum bir daha mı çin malı! Asla!
    Uzun zamandır Çin malı kullanıyorum şu an Japon alacak maddi gücüm olmadığı için 10 senelik modelide kullandım sıfırını da kullandım. Beni hiç üzmedi biraz da şans işi bunlar şu iğrenç servise denk gelmesen benim ki gibi garantide olmayan parçayı bile garantiden değiştiren bir servisin olsaydı bu kadar mutsuz olmazdın. Aynı şekilde Japon alıp servis yüzünden tiksinenler var.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    z1000e kesik.
    .
    Sürekli oluyor. Kuzenlere gidiy...orum, diyor senin geldiğini anlıyorum cik cik sesinden
    Muhtemelen usta haklı, balataları biraz fren yaparak erit, ardından balata spreyi ile güzel bi temizle viyk viyk sesleri kesilir.

Yada uğraşamam canım sıkılıyor diyorsan, yeni bi takım güzel balata al, git bi ustaya balataları söktür, taktır.

Not: amortisörde benzer seslere sebep olabilir (kasis mevzusunu o yüzden sordum), yağ kaçağı vs varmı diye kontrol etmen doğru olacaktır.
    Tüm mesajlar içkili olarak yazılmaktadır. Hoşunuza gitmediyse göz ardı edin.

Motosikleti
    EmreKocyigit - Yaa haklısın satanında servisininde kötüsüne denk geldim. Ama kalite kalitedir yine de.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:06 ----------

Muhtemelen usta haklı, balataları biraz fren yaparak erit, ardından balata spreyi ile güzel bi temizle viyk viyk sesleri kesilir.

Yada uğraşamam canım sıkılıyor diyorsan, yeni bi takım güzel balata al, git bi ustaya balataları söktür, taktır.

Not: amortisörde benzer seslere sebep olabilir, yağ kaçağı vs varmı diye kontrol etmen doğru olacaktır.
    Tavsiyen için teşekkürler deneyeceğim. Ama çalıştırmadan tekerleği döndürdüğümde de ses geliyor sorun balatada bakalım eritmeye cçalışıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:12 ----------

Alıntı Felis Leo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha Crypton tavsiye ederim
    Tavsiyen için teşekkür ederim bakacağım.

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    seneler önce almıştım bisan lifan diye geçiyordu o zamanlar. İlk motorumdu hatta, eşeğe biner gibi binmeme rağmen beni hiç üzmedi sinyaller hariç. Tabi seneler önce bisandan çıktı diye biliyorum sanırım baya kalite düşüşü olmuş.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    z1000e kesik.
    EmreKocyigit - Yaa haklısın satanında servisininde kötüsüne denk geldim. Ama kalite kalitedir yine de.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:06 ----------

Tavsiyen için teşekkürler deneyeceğim. Ama çalıştırmadan tekerleği döndürdüğümde de ses geliyor sorun balatada bakalım eritmeye cçalışıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:12 ----------

Tavsiyen için teşekkür ederim bakacağım.
    Ses jant göbeğinden geliyor olmasın? Balatanın ses yapması problem değilde, rulmanda problem varsa, işin rengi değişir, aman dikkat.
    Tüm mesajlar içkili olarak yazılmaktadır. Hoşunuza gitmediyse göz ardı edin.

Motosikleti
    Ses jant göbeğinden geliyor olmasın? Balatanın ses yapması problem değilde, rulmanda problem varsa, işin rengi değişir, aman dikkat.
    Sanmıyorum çünkü freni hemen sıkıp bıraktığımda ses 5-10 saniyeliğine kesiliyor sonra tekrar başlıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:27 ----------

Alıntı freewill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    seneler önce almıştım bisan lifan diye geçiyordu o zamanlar. İlk motorumdu hatta, eşeğe biner gibi binmeme rağmen beni hiç üzmedi sinyaller hariç. Tabi seneler önce bisandan çıktı diye biliyorum sanırım baya kalite düşüşü olmuş.
    Olabilir. Forumda da okuduğum kadarıyla kullananlar subaplardan şikayetçi, servis de sorunlu olduğunu söyledi. Tabi bide servisin ilgisizine denk geldim. İlk bakımını garantisi devam etsin diye aldığım yerde yaptırdım. 25 liralik yağa 50 lira aldılar sırf garanti için yaptım ama bir daha kesinlikle kendim değiştiricem. 50liliği alırken iyi hoş sohbet bir sorun olursa gel para mühim değil falan, iş arızaya geldiğinde ''ee bakarız kem küm''.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    balataları sök biraz kalın zımpara veya eğe ile taşla. tak ses mes kalmaz.

subap ayarınıda git başka bi yerde parasıyla yaptır.

servisle garantiyle uğraşırsan motordan soğursun.

Motosikleti
    Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    balataları sök biraz kalın zımpara veya eğe ile taşla. tak ses mes kalmaz.

subap ayarınıda git başka bi yerde parasıyla yaptır.

servisle garantiyle uğraşırsan motordan soğursun.
    Aynen öyle yapıcam konuştum bi ustayla halledicek.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    bende snapyy var lifanları tokatlıyor kimse inanmıyor.sen max kaç yaptın ?
    jimi_hendrix ve Mitoqondri bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    Bisan-Lifan roadstar 250 ve shalter,xplorer cross modellerini toplamda 20.000 km kullandım.Ufak tefek sorunlar hariç sorun yaşamadım.Hiç yolda kalmadım.Ha lifan alıyorsanız. Servismiş garantiymiş uğraşmayın(beş para etmezler bu konuda).Adam gibi usta bulup bakımları ona yaptırın. Lifan sağlam motor yapıyor da saçma sapan insanlara servisçilik yaptırdıkları için çok satmıyorlar.Cup konusunu bilemeyeceğim.benim kullandığım modellerde durum bu.

Motosikleti
    Motoru bugün başka bir ustaya götürdüm subap ayarlarını yaptırdım. Ama ses gitmedi egzantrik milinden kaynaklanıyormuş. Artık öyle idare edicem.

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Lifan Tay 100 Cub motosiklet kullanıcısıyım. Motosiklet alacak arkadaşlara bu markadan uzak durmalarını öneririm. Motosikletim 1000 kmde özen göstererek kullanmama rağman parça kalitesizliğinden olsa gerek disk frenden cik cik cik ses geliyor (diskte herhangi bir yamukluk yok). Sprey alıp temizledim sorun hala devam ediyor, büyük ihtimal balataların kalitesizliğindendir. Aldığım yere gittim çünkü teknik servisi de orasıydı, ama oradaki usta işi bırakmış artık servis hizmeti vermiyorlarmış. Bayinin sahibine dinlettim ses gelmediğini söyledi dalga geçer gibi! Garanti kapsamında mı diye sordum, yağ değişimini(500 bakımı) burda mı yaptın dedi, evet dedim, git bi sanayideki servisine göster hallederiz falan deyip geçiştirdi. Servise gittim usta sesi duydu çünkü duyulmayacak gibi değil! Balata tozundandır iyice temizle deyip o da salladı. 2. sorun subap vurması! 2 kere teknik servise gittim 1 kere de aldığım yere gittim sonuç hep hüsran. İlgilenmiyorlar. Lifanın motorlarında subap vurması normaldir deyip yolluyorlar fazla hararet yapıyormuş ondan oluyormuş. Subap ayarını yaptırmak istememe rağmen sanırım garantiden işi bedavaya getireceğimden korkuyorlar ama halbuki parasını verip yaptırıcam ama yok yine yok uğraşmak istemiyolar. Öyle şık şık şık cik cik cik geziyorum. Rölanti ayarını yapmama rağmen lambalarda durunca stop ediyor.Bir usta buldum ona da subap sorununu söyledim ve normal olduğunu söylüyorlar dedim o da normal değil, yarın gel yaparım dedi oraya götürücem bakalım. Bu motosikletten çok şey beklemiyorum sonuçta ucuz kalitesi düşük ama bu kadar da olmaz ya sonuçta para veriyoruz zamanla daha fazla sorun çıkarmaz umarım. Sizlere tavsiyem bütçeniz yeterliyse imkanlarınız varsa eğer bir şekilde japon motosikletlerine yönelin. Şuan imkanım olsa anında değiştiririm çok can sıkıcı bir durum. Şık şık şık cik cik cik Ha bide arada bir fıııırrr fııırrr diye bir ses geliyor o nereden bilemedim. (Lifan şirketine de 2 tane mail attım sorunla ilgili hala dönüş yapılmadı.)
    Bisan lifan TAY 100 cub modelini 1.5 yıl kullandım. 2 kere yan yatmam var. 5000 km den sonra titreşimden 30 km sonrası cenabet olabilirsin. Malzeme kalitesizliğinden dolayı 3000 km den sonra sorunlar başlıyor. Debriyaj balata ve aktarma organları metal yorgunluğu yaşamaya başlıyor, frenler ses yapmaya ve titreşim artmaya başlıyor. Yüksek devirlerde kesik kesik zorlanma sesleri gelmeye başlıyor. vb vb vb. Önerim hemen sat, 2. el de olsa crypton ya da kymconun cub modeline bak. Bulabilirsen orijinal honda c90, innova da bakabilirsin. Cubların babası bunlar. Artçılı binişlerde cub motorlar konforlu olmuyor malesef.
    Canını sıkma olur böyle şeyler, sat kurtul.

sidd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer900
    Konuyu okuduğumda çipet pet çi amca geldi aklıma. Lezzetli cik cik onlar

agrsifedvard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tam olarak cik cik diyemi çıkıyor?
    Belki içine kuş kaçmıştır.

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    Servis garanti olayını boş ver sen, bu motorları ya kendin yapacaksın ya da adam akıllı bir usta bulacaksın, canını sıkmayacaksın...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler