Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

TİGER 250 cc... (20 bg) resimli

Motovento
    REKLAM ALANI
    safak52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet arkadaşlar yine çin çarptı Burdan beni tanıyan arkadaşlarım bilirler. mondial 110 ft motorumu satıp yerine bu 2. el 2005 model tiger 250cc 20 beygir gücündeki bu canavarı aldım.canavar diyorum çünkü gerçekten muhteşem bir motor.öylesine gösterişli vede ağır bir motor ki(185 kg) görenleri hayrete düşürüyor.motor sanki 500 lük gibi.öyle bir çalışması varki keşke sesi kaydetseydimde dinletseydim.öylesine uzun uzun yazmak isterdimki ama fazla sıkmak istemiyorum..arkadaşlar ben yeniyim bu motorda.bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim...

(unutmadan bi ara ıslatırız arkadaslar )

Makina gerçekten cok gösterişli.o 500 lük 750 lik chopper tipi kawasakilere yada hondalara merakı olupta alamayanlar bu motor sayesinde gercekten mutlu sona ulaşabilirler.ben öyle yaptım vede çok mutluyum.

Gördüğünüz gibi motor gayet heybetli vede gercekten güzel bir işçilik var.boyu uzun olanların altında bile motor kendini çok rahat ortaya koyuyor.

Motorun sağına soluna konan ufak tefek nikelajlarda gayet hoş durmuş.bence ii düşünülmüş.motorda asla bir sadelik söz konusu değil.tam anlamıyla oturaklı vede kaslı bir motor.

18 litrelik kocaaa bir benzin deposu var.ayrıca depo üzerindeki devir saatide çok hoş olmuş ya arkadaşlar.baksanıza

motorun üzerine kim oturursa otursun gercekten cok yakısıyor.çok farklı bir tarzı var.gayet kaslı vede iri bir motor.dedim ya arkadaşlar tam tamına185 kg.

motor gördüğünüz gibi hidrolik tek amotisörden oluşmuş.ayarlanabilir.yaylanma olayı muhtesem.bence gayet yumuşak bir amortisör sistemine sahip

motor gayet derli toplu vede diğer 250 cc lerin 2 katı sayılabilir.işçilk gerçekten güzel olmuş...

Buda önden görünüşü.ön amotisörler gayet kalın vede gösterişli.heybetli

Püskülleri ben taktırdım.motorcularda 25 ytl ama ben bu işlerle uğraşan bir abimize yaptırdım.hakiki deri.15 ytl.

Arkadan görünüş bence çok hoş.diğer çinliler biraz leylek misali.ama bu arkadan oturaklı vede daha iri gözüküyor.özellikle arka dizayn çok hoşuma gitti.

uzun lafın kısası bence diğer çinlilere göre işçilik biraz daha kaliteli.motoru kullanmak gerçekten çok keyifli .sanki altında 800 lük bir shadow varmıs gibi.benim görüşüm motor fiyat performans olayı mukemmel.ben 2. el aldım.vede ii yapmışım diyorum..chopper tarzı sevenler vede maddi olanakları kısıtlı olan arkadaşlar bu motor derdinize derman olabilir.motor 6000 km de.satan arkadaşım hiç bir sorunla karşılaşmamış şimdiye kadar.İNŞALLAH bende karşılaşmam.sn. TIGER CILAR yorumlarınızı vede bana bu motor hakkında verebileceğiniz fikirleri burada paylaşmak istiyorum.

BU arada unutmadan ön fren ÇİFT DİSK...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KoD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 250
    Hayırlı olsun kardeş. Allah kaza bela vermesin. İyi yapmıssın gerçekten güzel bi motor tiger. Bende biraz fazla sorun çıkardı ama memnunum. En azından uzun yolda çok rahat bi kullanım sağlıyo. Keyifli sürüşler !

SAKAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Matrix 150
    Hayırlı olsun..keşke bende alsamda bu kadar heyacanlı olsam
    büyük para büyük araba büyük kalçalı kızlar, tek düşündüğüm yalnız bunlar(üstü açık mercedes içi kız dolu)

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tiger a ait konu vardı ama üşendim şimdi aramaya sorum şu arkadaşlar tiger ile diger 250 chopperler arasında yakıt sarfiyatında fark varmı sanki bu dev cüsse daha fazla yaktırır gibi geliyor 185kilo250cc ye biraz ağır değilmi

ayrıca alan arkadaşa kazasız belasız sürüşler..

LaCiVerTSaRi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLE 500
    Birkaçtanesini gördüm gayet şık duruyorlardı.. umarım dayanıklıdırlar..sorunsuzdurlar... hayırlı olsun güle güle kullan
    Akıllı efendi uslu sür motorunu ADAM desinler..
    Kaskını Tak Takmayanları Uyar..!!!
    http://www.setcom.com.tr

Alıntı bbaday adlı üyeden alıntı
    tiger a ait konu vardı ama üşendim şimdi aramaya sorum şu arkadaşlar tiger ile diger 250 chopperler arasında yakıt sarfiyatında fark varmı sanki bu dev cüsse daha fazla yaktırır gibi geliyor 185kilo250cc ye biraz ağır değilmi

ayrıca alan arkadaşa kazasız belasız sürüşler..
    Öncelikle msj yazan vede yazacak olan tüm arkadaşlarımdan ALLAH razı olsun.hepimiz kazasız belasız İNŞALLAH.
    Dün motorun benzin ışıgı yandığında 10 ytl benzin aldım vede km saatini sıfırladım..bugün tekrar yandı 90 km yol yapmışım.yani 110 bin tl yakıyor ortalama.fakat dur kalklarım çok oldu.uzun yolda daha az yakabilir sanırım.fakat çoğu çin 250 cc lerde 20 bg yok...

kenya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Silverwing 400
    Kardeş hayırlı olsun ya motorunu çok sevmişsin belli aman iyi bak ona Kazasız belasız kullanırsın inşallah...
    İnandığınız gibi yaşayamazsanız, yaşadığınız gibi inanmaya başlarsınız...

sinan1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dostum gerçekten motorun görünüşü çok hoş
    gülegüle kulanmanı dilerim... hayırlı olsun ....

parvez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 250
    Sen elektrik tesisatlarını önce bir kontrol et de yolda alev alma dostum.Silindir ısındıkça aküye giden kabloları ısıtıp eritip ark yaptırmayasın.zincir korumasına dikkat et kopmasın.Vidaları geğiştir paslanmasın.Karbüratöre bağlanan(manifolt ve hava filtresi arası) kelepçeleri bir an önce değiştir de yolda kalmayasın
    dikkat et de polyester kafalı aynaların yolda giderken seni bırakmasın.5 ay sonra beni ara (eğer izmir civarında olursan )seni tanıdığım bir kromajcıya götüreyim de adam gibi kromaj yapsın egzostlarına çünkü hepsi nikelajını atacaklar.debriyajının bulunduğu yerdeki vidaları daima sıkmayı ihmal etme sıkıntı yaşarsın.yedek gaz teli ve arka fren teli çatalı bulundur yoksa 1 hafta mağdur olursun.arka dişlinin vidalarını her 10 km de bir sık ki sakatlara gelmeyesin.benzin horumlarını değiştirmesen de olur nasıl olsa onlar 2-3 ay sonra ceviz kırmaya yarar.Sakın yağmurlu havalarda dolanma ;orjinal kromajlar motorun rengi gibi sarı olur.Arka frene basmamaya gayret et çünkü fren pedalı lastiği bundan pek hoşlanmıyor olabilir haberin olsun.Tüm bunlardan sonra en önemlisi sakın motoruna kızıp ta benzin bidonuna vurma ;yamulabilir .yenisi 260 ytl.boyatması(çamurluklar dahil 350 ytl 'yi buluyor.Karbüratörde sorun olursa yenisi 260 ytl.Tavsiyem tıpatıp uyan SUZUKi intruder vl 250(rahat edersin)Tavsiyelerime uyarsan daha da rahat eder ve motorunun en yakın arkadaşlarına karşı mahçup olmaz ,onlar 130 u bulurken sen de rahat rahat tek silindirle 150 yi bulursun.Fazlasını da bekleme.Daha da yazacaktım ama moralini bozmak istemedim kardeşim.Haaaa bu arada ben ismini hürrem sultan koydum.Geleneği bozmak istemem.Bu arada ;saakın sakın sakın egzostları açtırma,hiiiiiiç ilerleyemezsin.Ayar tutmuyor,seni kandırmalarını istemem.En fazla egzostların arkasındaki iki delik var ya hani ;onu avuç içi canavarla kes ,gerisi boş.Sevgilerimle ................(bak bu resimde gördüğün seninkinin aynısı idi.Cuma günü kanuniyi toprağa vereceğim.p.tesi günü yeni resmini koyarım)Bak şimdi farkettim......yavaş yavaş başlamış.....silindir çıkışından egzost kromajları renk vermeye.........Tamam versin ama......Allah için birkaç ay (en azından 1 5 ay)müsaaade be dostum.Dediklerimi kulak arkası etmessen motorundan hiç kimsenin alamayacağı kadar verim alırsın ve onunla gurur duyarsın emin ol çünkü aslında çok eksiğine rağmen çok güçlü......bu arada o altındaki yakışıklı 21 beygür gücünde ....Hoş olan üzerindeki karbüratörün japon olması ama dediğim gibi sorun olursa vl 250 intruder tıpatıp uyuyor

bilgilerin için t. ederim arkadaşım.fakat ben motoru yeni almadım.yani 2005 model.6000 km.bu zamana kadar sorun çıkarmamış.inşallah bendede çıkarmaz.bilgilerini kulak arkası yapmıycam.beni zamanla dahada aydınlatırsan sevinirim...ayrıca ben bayraklıdayım.görüşelim...

parvez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 250
    Alıntı safak52 adlı üyeden alıntı
    bilgilerin için t. ederim arkadaşım.fakat ben motoru yeni almadım.yani 2005 model.6000 km.bu zamana kadar sorun çıkarmamış.inşallah bendede çıkarmaz.bilgilerini kulak arkası yapmıycam.beni zamanla dahada aydınlatırsan sevinirim...ayrıca ben bayraklıdayım.görüşelim...
    dostum ben bornova'dayım.bilgilendirmek istedim çünkü çok çektim.Beni ekle ;aelbek_35@hotmail.com ayrıca dilersen yarın uğra yanıma ,hazır motoru sökmüşken sana bunları detaylı olarak göstereyim.Ciddiyim.bu motorun bazı sorunlarını kesersen gerçekten daha çok zevk alır ve yollarda sıkıntı çekmessin.

Forumdan Uzaklaştırıldı ttopchu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben bu motoru hiç anlkayamadım tek siilndir acayip ağır bir motor ama herkesin dediği çok güzel gidiyormuş, biraz benim malım en iyisicimiyiz acaba?

güle güle kullanman dileğiyle kazasız belasız

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    hayırlı olsn.. kazasız belasız kullanman dilegiyle..
    CBR 600F Honda,

VampiReCRoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    [Kanuni TIGER (AYı) : Mondial 250mct (KuZGuN)] şu aN ==> Suzuki GS500E (TuğLa)
    slm millet bende de tiger var ve adıda 'ayı' nedeni aşikar 185 kilo hehe
    şafak arkadaşla bugün denk geldik görüntü olarak oldukça temiz duran bi makina hayırlısı olsun tekrar
    ve merak edenlere 185 kilo tek silindir 20 hp bu ayı mutelil rüzgarlı havada hiç sıkıntısız 150 gördü devir yaklaşık 10500 civarıydı yani kırmızıyı aldık biraz ve biraz daha da gideri var ama zorlamak istemedim.dişliyi değiştirince bakalım nasıl olacak...
    herkese ii sürüşler...

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Öncelikle hayırlı olsun. Güle güle kullan...
    Sevinç nedeniyle bu başlığı açmanı anlayışla karşılıyorum. Ama takdir edersin ki tiger çok yeni bir model değil ve bu modelle ilgili daha önce bir başlık açılmış olması kuvvetle muhtemel. Bunu düşünerek aratsaydın http://www.motosiklet.net/forum/show...ht=tiger+250cc başlığını bulurdun. Orada Tiger hakkında fazlasıyla bilgi bulacağından eminim.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Hayırlı olsun. Kazasız belasız kullanırsın inşallah.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı uğurlu olsun,kazasız belasız iyi günlerde kullanman dileğiyle

Arkadaşlar hepinize çok çok çok t. ederim.Hepimize kazasız belasız sürüşler inşallah..ama gercekten keyifli bir motor.Bazı arkadaslarım bu motorda ufak tefek sorunların cıkabılecegını söyluyorlar.o kadarına katlanırız artık.sonucta sorunsuz motor yoktur.TIGER sahipleri önceden tecrübe sahibi olan arkadaşlar bizleri aydınlatırsa cok sevinirim...

blackhawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 125-CBR 600 RR/Yamaha R1 (2007)AB RH (+)
    Hayırlı uğurlu olsun Allah kaza ve belalardan uzak tutsun seni ve motorunu.Birbirinize mükemmel uymuşsunuz çok yakışmış.Saygılar.
    AB RH (+) 506 357 7316
    http://www.facebook.com/vatandogukan
    https://www.facebook.com/Jand.komd.ozel.harekat

ispanyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hayırlı olsun kardeş Allah kaza bela vermesin bir şeyi hatırlatmakta fayda var bu motorlar hız motoru değil öyle 150 falan sakın deneme bunların son süratleri 100 civarıdır ona göre tasarlanmıştır tavsiyeme uyarsan uzun ve sağlıklı yaşarsın

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler