Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

3000TL'ye kadar ekipman önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    Merhaba MT ailesi, arkadaş ilk motorunu aldı Pulsar 150NS. Fiyat/Performans oranı iyi, üzmeyecek, yazın yakıp kışın üşütmeyecek ekipman önerilerine ihtiyacımız var. İlla 3000e çıkmaya gerek yok 2000-3000TL arası güzel bir nokta yakalarsak tadından yenmez. Arkadaş bunları attı:

Nolan N87 - 695TL

Richa Boomerang 4 Mevsim Motosiklet Montu - 645TL

iXS TROMSÖ Dört Mevsim Motosiklet Pantolonu - 580TL

Five Gloves Yazlık Motosiklet Eldiveni - 255TL

iXS Dört Mevsim Gore-tex Motosiklet Çizmesi - 775TL

Toplam 2950,havale indirimiyle 2800 ediyor. Mağazada biraz daha indirim olur belki

Ben kask için bu konu
    daki kaskları deneyip hangisi içine sinerse onu al,
    Montta yine korumaları onaylı, daha uygun bir yazlık veya 4 mevsim mont şimdi + kış geldiğinde kışlık bi mont al yazın terleme kışın üşüme,
    Pantolonda da şimdi bi kevlar kot, kış geldiğinde su geçirmez bi pantolon,
    O eldivene o korumaya o para çok, korumaları iyi bi uzun eldiven + istersen kısa mesafeye kısa eldiven,
    Çizme olarakta Yds Diablo II diyorum

Siz ne dersiniz, tecrübeniz, görüşleriniz,başka önerileriniz hepsine açığız, siz olsanız nasıl yapardınız?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-25 ABS
    Kask olarak fiber olması nedeniyle marushin 999rs diyorum.4 mevsimin yazın yakacağını unutmayalım.Gerisine karışmıyorum

AhmeT16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sırtlık muhakkak eklemelisin.

Motosikleti
    MCX RoadraceR
    Alıntı KaskReis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask olarak fiber olması nedeniyle marushin 999rs diyorum.4 mevsimin yazın yakacağını unutmayalım.Gerisine karışmıyorum
    Ben de 4 mevsim yakar, Ankara kışında da tam ısıtmaz ilk seçenek yazlık olsun diyorum ama bakalım
    Marushini de ekleyelim toplam bütçeye uygun gelirse güzel kask teşekkürler

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    z1000e kesik.
    Alıntı RiDeR_2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba MT ailesi, arkadaş ilk motorunu aldı Pulsar 150NS. Fiyat/Performans oranı iyi, üzmeyecek, yazın yakıp kışın üşütmeyecek ekipman önerilerine ihtiyacımız var. İlla 3000e çıkmaya gerek yok 2000-3000TL arası güzel bir nokta yakalarsak tadından yenmez. Arkadaş bunları attı:

Nolan N87 - 695TL

Richa Boomerang 4 Mevsim Motosiklet Montu - 645TL

iXS TROMSÖ Dört Mevsim Motosiklet Pantolonu - 580TL

Five Gloves Yazlık Motosiklet Eldiveni - 255TL

iXS Dört Mevsim Gore-tex Motosiklet Çizmesi - 775TL

Toplam 2950,havale indirimiyle 2800 ediyor. Mağazada biraz daha indirim olur belki

Ben kask için bu konu
    daki kaskları deneyip hangisi içine sinerse onu al,
    Montta yine korumaları onaylı, daha uygun bir yazlık veya 4 mevsim mont şimdi + kış geldiğinde kışlık bi mont al yazın terleme kışın üşüme,
    Pantolonda da şimdi bi kevlar kot, kış geldiğinde su geçirmez bi pantolon,
    O eldivene o korumaya o para çok, korumaları iyi bi uzun eldiven + istersen kısa mesafeye kısa eldiven,
    Çizme olarakta Yds Diablo II diyorum

Siz ne dersiniz, tecrübeniz, görüşleriniz,başka önerileriniz hepsine açığız, siz olsanız nasıl yapardınız?

O bütçeye;
    yurtdışından daha iyi bi kask, daha iyi bi mont (ben olsam çift parça tulum + kevlar pantolon alırım), güzel eldiven, daha kaliteli bot ve sırtlık alınabilir. bide üzerine para cebimde kalır.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    Ben de ordaki kasklarin hepsini gozden geçirdim tavsiyeleri dinledim,araştırdım. Geriye Nolan N87,bell vortex ve ls2 FF396 CR1 kaldı. Bell vortexten agirligi dolayısıyla vazgectim. N87 ve FF396 yı denedim. Bizim honda bayiisi ali abi de LS2 yi alman daha iyi nir seçim olur dedi. Kasklardaki gunes vizorleri korumayı azaltabiliyormus hem. Ben de aldım ls2 ff396 cr1 aldım. 2 3 gündür kullanıyorum daha genel olarak memnunum reflektor var kaskta ceketten daha cok gozukuyor. Tek sıkıntısı biraz cok ses alıyor ama o da kulak tikaclariyla hallolacak bir sey. Bir de mont tavsiyesi olarak dort mevsim almasını tavsiye etmem. Yazın cok pisiriyor. Revit gt air ve ya dainese airflux dusunmesi daha mantikli ileride kislik bir mont daha alabilir. Sirt korumasi olarakta revit seesoft u tavsiye ederim. Pantolonu da mumkunse distan korumali alsin yani cikarilip takilabilen. Iceride oldugu zaman bulundugu cepleri deliyor koruma bu da rahatsızlık veriyor dizi rahatsiz ediyor. Rider denim in var oyle pantolonu modelini hatirlayamadim.

Motosikleti
    MCX RoadraceR
    Alıntı AhmeT16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sırtlık muhakkak eklemelisin.
    Montta sırtlık olacak ama montlarda kullanılan sırtlıklar iyi değil mi?

Ali Bircan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motor mu, ne motoru ? motor ne arar la ögrencide
    Sen genede önlemini al çok işine yarar
    Kes traşı, ver kontra'yı!

Motosikleti
    MT-25 ABS
    Genelde sünger gibi oluyor ama belli olmaz .

wind16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250 ABS
    Richa'nın genelde sırtlıkları çok iyi oluyor. D30 korumalı diyorsa mintta sırtlığı iyidir ekstra sırtlığa gerek yok.
    Bot ve pantolon pahalı olmuş. Ben olsam korumalı kot pantolon alırdım. Bot olarak da yine gorotex ama daha uygun fiyatli bişey mantıklı olur. Yazın ben uzun bot giyemeyeceğimi düşündüğüm için yarım bot aldım. Yazın o uzun boþ ayağınızı pişirir mantar olur valla.

Motosikleti
    MCX RoadraceR
    Alıntı 000000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O bütçeye;
    yurtdışından daha iyi bi kask, daha iyi bi mont (ben olsam çift parça tulum + kevlar pantolon alırım), güzel eldiven, daha kaliteli bot ve sırtlık alınabilir. bide üzerine para cebimde kalır.
    Aynen benim de ilk önerimdi yurtdışı ama arkadaş görüp deneyip alıp çıkmak istiyorum deyince seçenekler bu şekilde oldu

sven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Seçtiğin eldiveni 3-4 aydır kullanıyorum, çok rahat giyilip çıkarılıyor. Ele de tam oturuyor kasmıyor. Fakat 1.parmak boğumunun üst tarafında senin de göreceğin gibi biraz koruma zaafiyeti var. O kısımlar kumaş. 1 kez 30-40'la giderken düştüm sliderlar iş gördü ve herhangi birşey olmadı. Fakat yine de tam deri alsan daha iyi olur.

Seçtiğin pantolon da çok pahalı. Başlangıç için rider denim veya tech90 kevlar alsan yarı yarıya kârda olursun. Botu da YDS yaparsan artan parayla güzel bir sırtlık, daha iyi bir eldiven, ipek balaklava(yaz sıcağında hayat kurtarır) ve alpine moto safe pro kulak tıkacı alabilirsin. Zira o N87 ile uzun yol yapmayı düşünüyorsan sağır olmamak için kaliteli bir kulak tıkacına ihtiyacın olacak.

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Yurtdışından tavsiye eden arkdaşlar, nerede daha ucuza var biraz bilgilendirseydiniz biz de faydalanırdık. Ben referans fiyat olarak amerikan merkezli revzilla.com a bakıyorum fiyat farkı yok türkiyeyle. Mont eldiven konsuunda fiyat farkı yok gibi, kasklarda fiyat farkı var ancak onu da yurtdışı seyahatlerde uçakta yanında getirmek sıkıntı çıkarabilir diye düşünüyorum

Motosikleti
    MCX RoadraceR
    Alıntı BajajRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de ordaki kasklarin hepsini gozden geçirdim tavsiyeleri dinledim,araştırdım. Geriye Nolan N87,bell vortex ve ls2 FF396 CR1 kaldı. Bell vortexten agirligi dolayısıyla vazgectim. N87 ve FF396 yı denedim. Bizim honda bayiisi ali abi de LS2 yi alman daha iyi nir seçim olur dedi. Kasklardaki gunes vizorleri korumayı azaltabiliyormus hem. Ben de aldım ls2 ff396 cr1 aldım. 2 3 gündür kullanıyorum daha genel olarak memnunum reflektor var kaskta ceketten daha cok gozukuyor. Tek sıkıntısı biraz cok ses alıyor ama o da kulak tikaclariyla hallolacak bir sey. Bir de mont tavsiyesi olarak dort mevsim almasını tavsiye etmem. Yazın cok pisiriyor. Revit gt air ve ya dainese airflux dusunmesi daha mantikli ileride kislik bir mont daha alabilir. Sirt korumasi olarakta revit seesoft u tavsiye ederim. Pantolonu da mumkunse distan korumali alsin yani cikarilip takilabilen. Iceride oldugu zaman bulundugu cepleri deliyor koruma bu da rahatsızlık veriyor dizi rahatsiz ediyor. Rider denim in var oyle pantolonu modelini hatirlayamadim.
    Ls2 Ff323 Yonny Hernandez kaskı uzun zamandır takip ediyorum cok iyi kask Cr1i de sizin konuda görünce inceledim süper kask hayırlı olsun,şuan kask alacak olsam gidip deneyeceğim ilk 2kask, parasına göre sunduğu özellikler kaçırılmıycak şekilde ama arkadaş yinede Ls2ye uzak duruyor.
    Revit gt air çok şık mont ve seesofta hazır şekilde yapmışlar güzel bir kombo olur. Pantolonda içten korumayı hatırlattığınız iyi oldu çeşitli zorluklarını okumuştum dıştan koruma daha mantıklı hem istenildiğinde kolayca çıkarılıp rahat rahat gezilir öneriler için teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:37 ----------

Alıntı taylan730 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yurtdışından tavsiye eden arkdaşlar, nerede daha ucuza var biraz bilgilendirseydiniz biz de faydalanırdık. Ben referans fiyat olarak amerikan merkezli revzilla.com a bakıyorum fiyat farkı yok türkiyeyle. Mont eldiven konsuunda fiyat farkı yok gibi, kasklarda fiyat farkı var ancak onu da yurtdışı seyahatlerde uçakta yanında getirmek sıkıntı çıkarabilir diye düşünüyorum
    http://www.fc-moto.de/

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:40 ----------

Alıntı Ali Bircan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen genede önlemini al çok işine yarar
    Alıntı KaskReis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genelde sünger gibi oluyor ama belli olmaz .
    Alıntı wind16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Richa'nın genelde sırtlıkları çok iyi oluyor. D30 korumalı diyorsa mintta sırtlığı iyidir ekstra sırtlığa gerek yok.
    Bot ve pantolon pahalı olmuş. Ben olsam korumalı kot pantolon alırdım. Bot olarak da yine gorotex ama daha uygun fiyatli bişey mantıklı olur. Yazın ben uzun bot giyemeyeceğimi düşündüğüm için yarım bot aldım. Yazın o uzun boþ ayağınızı pişirir mantar olur valla.
    Diğer çoğu montta olduğu gibi CE onaylı korumalar diyor sadece. Bütçeye sığacak şekilde mont + sırtlık daha mantıklı görünüyor. Zaten pantolonla botu başka seçince bütçede fazlasıyla yer açılır. Uzun bot sıcaklarda beni de düşündürdü ama yds bot konusnda yaz kış kullandıklarını yazmışlar bakalım fabrikası burada zaten bi gidip denemek lazım

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:58 ----------

Alıntı sven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seçtiğin eldiveni 3-4 aydır kullanıyorum, çok rahat giyilip çıkarılıyor. Ele de tam oturuyor kasmıyor. Fakat 1.parmak boğumunun üst tarafında senin de göreceğin gibi biraz koruma zaafiyeti var. O kısımlar kumaş. 1 kez 30-40'la giderken düştüm sliderlar iş gördü ve herhangi birşey olmadı. Fakat yine de tam deri alsan daha iyi olur.

Seçtiğin pantolon da çok pahalı. Başlangıç için rider denim veya tech90 kevlar alsan yarı yarıya kârda olursun. Botu da YDS yaparsan artan parayla güzel bir sırtlık, daha iyi bir eldiven, ipek balaklava(yaz sıcağında hayat kurtarır) ve alpine moto safe pro kulak tıkacı alabilirsin. Zira o N87 ile uzun yol yapmayı düşünüyorsan sağır olmamak için kaliteli bir kulak tıkacına ihtiyacın olacak.
    Öncelikle geçmiş olsun, kullanıcı yorumu çok iyi oldu karar vermede çok yardımcı olacak diye düşünüyorum
    Pantolon riderdenim olacak gibi, korumalarının dıştan çıkması ve kevların üzerinde astar olup cilde direk temas etmemesi güzel
    Bota da YDSye karar verdik
    N87de de mi rüzgar sesi sıkıntılı, kullanıcı yorumu pek bulunmadığından hala karanlıkta bi kask, bakalım sonuçta hangisi olacak ona göre kulak tıkacı alırız
    Kışın buff kullanıyorum ama balaklava ben kullanmadığımdan yaz için hiç aklıma gelmemişti bi bakıyım öneriler için teşekkürler

Motosikleti
    Café Racer
    3000 TL'ye tamamı Alpinestars olmak üzere kombin bile yaparsın, Türkiye'den ekipman alınmaz!

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:31 ----------

fcmoto.de göz atın.

n4me - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x DTC
    Fcmoto Türkiye'ye kargo yapmaya devam ediyor mu? Geçen bir konuda gördüm diye hatırlıyorum, paypal ve fcmoto Türkiye'ye kapılarını kapattı diye

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)