Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 6789 SonuncuSonuncu

Suzuki Burgman 200 mü ? Honda Forza 300 mü ? [ Pcx sonrası ]

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı crawler34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir vespa LX 150 kullanıcısı ve seneye maxi scooter almayı düşünen biri olarak her sayfayı her yorumu keyifle okudum. Böyle bir konu açılması bir çok kişiye faydası olacağını düşünüyorum. Henüz hiçbir maxi-scooter incelemediğimi belirtmek isterim, yorumlara baktığımda bana en uygun Burgman 200 ve x-evo olduğunu düşünüyorum. (bugün TEM'de bir tane burgman gördüm, cidden güzel alet )
    Peki benim sorum şu olacak, Vespayı eşimde kullandığından satmayacağız, 200-250 sınıfında yukarıda belirttğim scooter aldığımızda cc farkı çok olmayacağından acaba yanlış bir tercih yapmış olur muyum? 300-400 cc bir scooter mı önerirsiniz?
    yorumlar için şimdiden teşekkürler.
    Konuya kağıt üzerinden yorum yapmak gerekirse;

Piaggio X EVO 250 22 hp 8250 rpm. / 20.2 Nm 6500 rpm. ancak max hız 130 km/h ? [ Yakıt tüketimi lt / 100 km. = 3.40 – 4.00 ]

Suzuki Burgman 18.4 hp 8000 rpm. / 17 Nm @ 6000 rpm. max hız 155 km/h [ Yakıt tüketimi lt / 100 km. = 3.23 – 3.78 ]

Burgman daha az beygir ve tork ile daha yüksek hızlara ulaşıyor ancak muhtemelen Piaggio'ya göre daha az bir ivme ile hızlanıyordur.

Yine tahminimce Piaggio tork ve beygir artısından dolayı ani ataklarda daha başarılı olabilir, bu durum da şehir içinde avantaj sağlayabilir.

Burgman kullanan arkadaşım fikirlerini paylaşmıştı, Piaggio X EVO 250 kullanıcıları da konuya dahil olursa daha güzel bir bilgilendirme olacaktır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    2011 Pcx ve 2014 xmax 250 kullanmış biri olarak xmax 250 öneririm. Abs li alırsan daha iyi olur. Digerlerini kullanmadım. Ancak türkiye şartlarında alırkende kullanırkende satarkende sadece xmax 250 en idealidir. Xmax yakıt tüketimi de başarılı pcx ten 1 lt fazla yakar ama buna fazlasıyla deger.

Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuya kağıt üzerinden yorum yapmak gerekirse;

Piaggio X EVO 250 22 hp 8250 rpm. / 20.2 Nm 6500 rpm. ancak max hız 130 km/h ? [ Yakıt tüketimi lt / 100 km. = 3.40 – 4.00 ]

Suzuki Burgman 18.4 hp 8000 rpm. / 17 Nm @ 6000 rpm. max hız 155 km/h [ Yakıt tüketimi lt / 100 km. = 3.23 – 3.78 ]

Burgman daha az beygir ve tork ile daha yüksek hızlara ulaşıyor ancak muhtemelen Piaggio'ya göre daha az bir ivme ile hızlanıyordur.

Yine tahminimce Piaggio tork ve beygir artısından dolayı ani ataklarda daha başarılı olabilir, bu durum da şehir içinde avantaj sağlayabilir.

Burgman kullanan arkadaşım fikirlerini paylaşmıştı, Piaggio X EVO 250 kullanıcıları da konuya dahil olursa daha güzel bir bilgilendirme olacaktır.
    Bende aynısını düşünüyorum, x-evo seri, burgman da uzun yolda daha memnun eder diye düşünüyorum.

Bir arkadaş Burgman'ı gayet güzel anlatmıştı. x-evo kullanıcısı var ise yorumları bekliyoruz.

Bu arada bir arkadaş da x-evo'nun arkasını hiç beğenmemiş, bende arkadan bayılıyorum ona

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Bende aynısını düşünüyorum, x-evo seri, burgman da uzun yolda daha memnun eder diye düşünüyorum.

Bir arkadaş Burgman'ı gayet güzel anlatmıştı. x-evo kullanıcısı var ise yorumları bekliyoruz.

Bu arada bir arkadaş da x-evo'nun arkasını hiç beğenmemiş, bende arkadan bayılıyorum ona
    Arkadan görüntüsünü beğenmeyen arkadaşla Burgman'ı güzel anlatan arkadaş aynı kişi

Arka bölüme kask koyuluyor bence gayet işlevsel. Gizli bir topcase gibi.

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    @Gökhan_Aygün hocam hayırlı olsun estağfurullah ne özür dilemesi yahu yaşasın skuter kardeşliği önceden de demiştim forzayı bende düşünmüştüm ama cc nedeniyle vergilendirmeden dolayı fiyatının gereksiz bir şekilde yüksek olması beni soğuttu. Onun dışında bir alıp veremediğim yoktu Rabbim kazasız belasız binmeyi nasip etsin

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı freewill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Gökhan_Aygün hocam hayırlı olsun estağfurullah ne özür dilemesi yahu yaşasın skuter kardeşliği önceden de demiştim forzayı bende düşünmüştüm ama cc nedeniyle vergilendirmeden dolayı fiyatının gereksiz bir şekilde yüksek olması beni soğuttu. Onun dışında bir alıp veremediğim yoktu Rabbim kazasız belasız binmeyi nasip etsin
    Teşekkürler kardeşim. Bilmukabele.

BigLion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo 250 ve Yamaha Tracer 700
    merhaba ben xevo m dan genel olarak memnun dediğiniz gibi seri bir motor max hız 145 ve şuana kadar ki ortalama şehir içi yakıtım 3.1, lastikleri de michelin le değiştirdim daha mağazadan çıkmadan, italyan dizaynı ile ve kalitesi ile uzak doğululardan önde olduğunu düşünüyorum, bir de sele si çok rahat

Alıntı BigLion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba ben xevo m dan genel olarak memnun dediğiniz gibi seri bir motor max hız 145 ve şuana kadar ki ortalama şehir içi yakıtım 3.1, lastikleri de michelin le değiştirdim daha mağazadan çıkmadan, italyan dizaynı ile ve kalitesi ile uzak doğululardan önde olduğunu düşünüyorum, bir de sele si çok rahat
    145 benim için çok çok yeterli bir hız. Bagaj konusunda nasıl peki, hiç şehir dışı yaptınız mı?
    Şimdiki vespamla Kuzey ege yada Yunanistan yapmak istiyorum ama 2 kişi pek güvenemiyorum. x-evo ile bu yolculukları rahat rahat yapacağımı düşünüyorum. ne dersin @BigLion
    Ferco'nun test şürüşü var mı acaba?

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    145 benim için çok çok yeterli bir hız. Bagaj konusunda nasıl peki, hiç şehir dışı yaptınız mı?
    Şimdiki vespamla Kuzey ege yada Yunanistan yapmak istiyorum ama 2 kişi pek güvenemiyorum. x-evo ile bu yolculukları rahat rahat yapacağımı düşünüyorum. ne dersin @BigLion
    vespa ile demeden önce normal bir scooter ile 2 kişi gezi yapılmaz malesef. maxi scooter bu açığı kapatma amacıyla yaratılmıştır zaten. xevo da bir maxi scooter olduğu için rahat yaparsınız. malzeme işçilik kusursuz gerçekten kaliteli. yinede test sürüşü yapmak gerekir elbet. ferco sitesinin iletişim bölümüne bir göz atınız gün bitmeden
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

Motosikleti
    Test sürüşünü bilemicem, Ferco yu direk arayın derim. Bagajdan dolayı çok memnunum dizaynı diğer maxiscooterlardan farklı, arkada kapak extra bagajmış gibi duruyo, bu hariç diğer bütün scooterlar birbirine benziyo gibi geliyo bana. 2 kişi de sorun olmaz. Avrupa da çok ama çok yaygın bu motor, benim aklımada orda görünce yattı zaten. Tr de malesef bi xmaxtır bi sym furyasıdır gidiyo, bu motor insanların sçenekleri arasında bile yok. Deneyin siz karar verin.

Motosikleti
    Forza 250
    Bir vespa LX 150 kullanıcısı ve seneye maxi scooter almayı düşünen biri olarak her sayfayı her yorumu keyifle okudum. Böyle bir konu açılması bir çok kişiye faydası olacağını düşünüyorum. Henüz hiçbir maxi-scooter incelemediğimi belirtmek isterim, yorumlara baktığımda bana en uygun Burgman 200 ve x-evo olduğunu düşünüyorum. (bugün TEM'de bir tane burgman gördüm, cidden güzel alet )
    Peki benim sorum şu olacak, Vespayı eşimde kullandığından satmayacağız, 200-250 sınıfında yukarıda belirttğim scooter aldığımızda cc farkı çok olmayacağından acaba yanlış bir tercih yapmış olur muyum? 300-400 cc bir scooter mı önerirsiniz?
    yorumlar için şimdiden teşekkürler.
    Ne kadardır kullanıyorsunuz vespa yı ? Birinci soru bu ikinci soru da artık size yetmemeye başladığını (güç olarak)düşünüyor musunuz ? Maxi den beklentiniz ne olacak ? Çünkü bu altlerin motor hacmi büyüdükçe ağırlıkları da artıyor. Örnek olarak symnin 400 lük maxi si 229 kg .

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı Pisman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    170cc dink 200i (136kg) den grand dink 250 i (166kg) ye geçtiğimde hem farkedilir bir şekilde performansı arttı, hem de ilk zamanlar ağırlığına alışmam gerekti. her ne kadar uzun yol sayılabilecek güzergahta kullansanda burgman hem yeterli olacak gücü ve son hızı, hem düşük ağırlığının avantajı (%20) hem ince kasası sayesinde daha kıvrak çevik olacaktır diye düşünüyorum.
    forza 300 kullanmadım, kymco downtown 300i kullandım ancak her ikisini de kullanan arkadaşlarım downtownun 160 küsür kg ağırlığının da avantajıyla çok daha seri olduğunu söylüyorlardı. benim ilk tercihim burgman olurdu, eğer burgmandan vazgeçersen downtown u da bir düşün derim.
    + forza 300 daelim 250 nin bile ardında kalıyor diye satıyor bi arkadaşım forzasını, kalıbının motoru değil gibi. tabi ivmelenme ve son hız senin önceliklerin arasında değilse o başka. zevkler ve renkler tartışılmaz...
    iki teker ruhunu taşır ...

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı Pisman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    + forza 300 daelim 250 nin bile ardında kalıyor diye satıyor bi arkadaşım forzasını, kalıbının motoru değil gibi. tabi ivmelenme ve son hız senin önceliklerin arasında değilse o başka. zevkler ve renkler tartışılmaz...
    Hocam Daelim 250'nin bile derken ? Daelim 250 zaten en hızlı maxi scooter [ 250 cc sınıfında ]

2 gündür kullanıyorum ve şuan anladığım kadarıyla Forza'nın ani ivmelenme + uzun yolda konforuna düşkün olanların motoru olduğu. Örnek ; 80 ile gidiyorsun sola giriş yapacaksın o da ne sağdan bir araç geliyor gazı açtığın an uçup gidebiliyorsun, bir anda 110 - 120 ler görülebiliyor. Düz yolda 130 stabil gidebiliyor. Çok zorlamadığım için max. ne yapıyor bilmiyorum ancak motosikleti aldığım arkadaş 145 - 155 aralığını gördüğünü belirtmişti ( Dr.Pulley baga ile )

Zaten bu maxi scooterlar son hızda - 10 , + 10 km oynuyor. Belki de ivmelenme ve atiklik çok daha önemlidir.

cagiran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1. Honda NSS 300 FORZA / 2. Suzuki GW250 INAZUMA
    Hocam Daelim 250'nin bile derken ? Daelim 250 zaten en hızlı maxi scooter [ 250 cc sınıfında ]

2 gündür kullanıyorum ve şuan anladığım kadarıyla Forza'nın ani ivmelenme + uzun yolda konforuna düşkün olanların motoru olduğu. Örnek ; 80 ile gidiyorsun sola giriş yapacaksın o da ne sağdan bir araç geliyor gazı açtığın an uçup gidebiliyorsun, bir anda 110 - 120 ler görülebiliyor. Düz yolda 130 stabil gidebiliyor. Çok zorlamadığım için max. ne yapıyor bilmiyorum ancak motosikleti aldığım arkadaş 145 - 155 aralığını gördüğünü belirtmişti ( Dr.Pulley baga ile )

Zaten bu maxi scooterlar son hızda - 10 , + 10 km oynuyor. Belki de ivmelenme ve atiklik çok daha önemlidir.
    Çok doğru tespit
    İmzamı atarım altına

Alıntı MimTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne kadardır kullanıyorsunuz vespa yı ? Birinci soru bu ikinci soru da artık size yetmemeye başladığını (güç olarak)düşünüyor musunuz ? Maxi den beklentiniz ne olacak ? Çünkü bu altlerin motor hacmi büyüdükçe ağırlıkları da artıyor. Örnek olarak symnin 400 lük maxi si 229 kg .
    4 ay gibi kısa bir süre oldu yaklaşık 3000 km yol yaptım (ilk motorum olduğunu da söyleyeyim). Güç olarak beklentimi karşılıyor, artçılı bile benim için yeterli. Lakin uzun süreli sürüşte artçı rahatsız olabiliyor. (topcase olmamasıda etken olabilir.)
    maxi scooterdaki beklentim, şehirler arası gezilerimi bundan böyle motorla yapmak istediğimi söyleyebilirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:03 ----------

@DKN @BigLion yorumlarınız için teşekkürler. ferco ile bir iletişime geçeyim test sürüşü yapar isem yorumlarımı burdan ileteceğim.

düzeltme: biraz önce aradım test sürüşü ve kiralama imkanı yokmuş.

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı cagiran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok doğru tespit
    İmzamı atarım altına
    Forza'yı yedirmeyiz

Fabrika verisi 25 beygir 26 tork diyor. 26 tork şuan 250 cc racinglerde bile yok, sanırım bu yeterli bir bilgi.

Bu arada 68 ben + 71 kilo artçım ile bugün Tem'de 142 gibi bir şey gördüm, dik yokuşlarda bayılmıyor olması da bence en büyük avantajı.

Yanlış anlaşılmasın ! Yeni aldığı malı daha tanımadan daha iyisi yokmuş gibi övenlerden nefret ederim ancak bunlar doğrular.

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    Forza'yı yedirmeyiz

Fabrika verisi 25 beygir 26 tork diyor. 26 tork şuan 250 cc racinglerde bile yok, sanırım bu yeterli bir bilgi.

Bu arada 68 ben + 71 kilo artçım ile bugün Tem'de 142 gibi bir şey gördüm, dik yokuşlarda bayılmıyor olması da bence en büyük avantajı.

Yanlış anlaşılmasın ! Yeni aldığı malı daha tanımadan daha iyisi yokmuş gibi övenlerden nefret ederim ancak bunlar doğrular.
    hadi yeni meni bir şekilde o motora sahipler ya hiç bırak kullanmadıkları motoru hatta görmedikleri motor hakında atıp tutanlara ne diyeceksin bu arada bagaları ağırlaştırarak hem son hızı arttırabilir hem de yakıt tüketimi sağlayabilirsin. Ben sipariş ettim bakalım dr pulley marka nekadar etkisi olacak göreceğim haa bir de ilk kalkışta torkta ufak bir kayıp oluyor

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı freewill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hadi yeni meni bir şekilde o motora sahipler ya hiç bırak kullanmadıkları motoru hatta görmedikleri motor hakında atıp tutanlara ne diyeceksin bu arada bagaları ağırlaştırarak hem son hızı arttırabilir hem de yakıt tüketimi sağlayabilirsin. Ben sipariş ettim bakalım dr pulley marka nekadar etkisi olacak göreceğim haa bir de ilk kalkışta torkta ufak bir kayıp oluyor
    Valla kardeşim ben motosikleti aldığım arkadaştan bagaları almasını rica ettim, malum garantiyi bozar sonra 3 senemiz çöpe gitmesin. ( Motosiklet 2015 model 4 yıl garantili. )

Zaten Forza için marş röle güncelleme durumu varmış, perşembe servise gideceğim eğer rölenin değişmesi gerekirse orijinal olmayan bi parça yüzünden işimi göremeyebilirim.

Birde yeni aldığı malı öveni anlarım tabii ki bu bir heyecan yeni bir sabaha uyanış sebebidir ancak senin gibi ben de kullanmadığı ürüne " benimki daha iyi " kafasında yaklaşana uyuz olurum.

Umarım herkes hak ettiğini yaşar

Herkese merhaba ,

En son mesaj bu konuda baya eski o yüzden aktif mi değil mi bilemedim.

Dün itibari ile PCX'imle vedalaştık. 1 haftadır da yeni motor arayışındayım. Önceliğim çok avantajlı olmaması dışında 0 motor almak.

Kafamda 4 motor vardı:

-Burgman 200 ABS
    -Yamaha XMAS 250 IRON ABS
    -Honda Forza 300 ABS
    -SYM Joymax 250

Bu motorlardan bazı sebeplerden dolayı XMAS ve SYM'yi sildim.

Geriye Burgman ve Forza kaldı ve inanılmaz kararsızım. Aslında iki motorda çok güzel motorlar ve arada 80 CC fark olmasına rağmen aradaki fiyat farkı çok çok az (bence) .

Benim için motorun max kaç KM/H yaptığı hiç ama hiç önemli değil sonuçta bunlar scooter ve bunlar şehir trafiğinden bir kaçış için piyasaya sürülmüş motorlar. Şimdi belki kafanızdan şunu diyorsunuz '' Hız önemli değil diyorsun ama temde bir kamyonun arkasında kalıp sollama yapmaya çalıştığında göriyim seni' . tabii ki bu durumda da kalmak istemiyorum nitekim iki motorda (Forza & Burgman) bu durumda bırakacak motorlar değiller.

Neyse önceliğim kız arkadaşım ile birlikte şehir içinde ve şehir dışında (Şile , Ağva vs .) güvenli ve konforlu yolculuk yapmak. Yok yokuş aşağı şu KM/H saat gördüm yok arkamdan rüzgar ile şöyle gittim gibi triplerim yok yani.

İki motor arasında yorumlarınızı bekliyorum benim beklentilerime istinaden. Hatta Kozyatağında oturuyorum iki motordan birine sahip biri varsa en azından selesinde oturma imkanı verebilen arkadaşlar olursa bir içecek ısmarlayabilirim

Herkese çok teşekkürler.

Motosikleti
    Alıntı WooWer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba ,

En son mesaj bu konuda baya eski o yüzden aktif mi değil mi bilemedim.

Dün itibari ile PCX'imle vedalaştık. 1 haftadır da yeni motor arayışındayım. Önceliğim çok avantajlı olmaması dışında 0 motor almak.

Kafamda 4 motor vardı:

-Burgman 200 ABS
    -Yamaha XMAS 250 IRON ABS
    -Honda Forza 300 ABS
    -SYM Joymax 250

Bu motorlardan bazı sebeplerden dolayı XMAS ve SYM'yi sildim.

Geriye Burgman ve Forza kaldı ve inanılmaz kararsızım. Aslında iki motorda çok güzel motorlar ve arada 80 CC fark olmasına rağmen aradaki fiyat farkı çok çok az (bence) .

Benim için motorun max kaç KM/H yaptığı hiç ama hiç önemli değil sonuçta bunlar scooter ve bunlar şehir trafiğinden bir kaçış için piyasaya sürülmüş motorlar. Şimdi belki kafanızdan şunu diyorsunuz '' Hız önemli değil diyorsun ama temde bir kamyonun arkasında kalıp sollama yapmaya çalıştığında göriyim seni' . tabii ki bu durumda da kalmak istemiyorum nitekim iki motorda (Forza & Burgman) bu durumda bırakacak motorlar değiller.

Neyse önceliğim kız arkadaşım ile birlikte şehir içinde ve şehir dışında (Şile , Ağva vs .) güvenli ve konforlu yolculuk yapmak. Yok yokuş aşağı şu KM/H saat gördüm yok arkamdan rüzgar ile şöyle gittim gibi triplerim yok yani.

İki motor arasında yorumlarınızı bekliyorum benim beklentilerime istinaden. Hatta Kozyatağında oturuyorum iki motordan birine sahip biri varsa en azından selesinde oturma imkanı verebilen arkadaşlar olursa bir içecek ısmarlayabilirim

Herkese çok teşekkürler.
    hİÇBİRİ, xevo 250 den başka maxi scooter önermem, çünkü konforlu, atik, kıvrak, yakıt sarfiyatı memnun bırakır ve italyan garantisi ile bakımları yapıldığı sürece ömürlük motordur.
    WooWer bunu beğendi.

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 6789 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)