Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

egzoz a kesilen cezaya itiraz ederken ne demeliyiz?

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı berkay3212 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aletle desibel ölçümü yapılmadı diye itiraz edeceksin. Sesi yasal sınırları aşmıyor diyeceksin.
    Tamamdir bu kadar basit tesekkurler? Peki bu kanunun gercek olupbolmadigina nasl emin olabilirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    bak dostum şimdi uzun uzun anlatmayacagım özet gecim belkı okumussundur formda geçen sene iftara dogru iş yerine gidiyorum yer kağıthane axis avm karşısı öyle böyle trafik yok gıdım gıdım gidiyoruz önumde 5-6 araç var kırmızıda beklıyoruz hoş kırmızı olmasada trafik var arkaya geldi onun bunun önune kıra kıra anos aynen şu motorcu önumden kaybol sagımda kamyonet solda eşşek kadar banket var saga sola bakınırken 2 cı anons çıksana lan önumdennnnn elimle nereye gidim yermi var dedım çek saga dedi ehliyet ruhsat aldı elıne makbuzu 1 ci ceza trafik zabıtası uyarı ve ikazlarına uymama 2 ci ceza tehlikeli araç kullanma ve hızına uygun şeritten sürmeme mahkemeye itiraz ediyorum 1 - 2 avukatla görüşmüşüm kesin kazanıcam mobese var diyorum yerleşim yeri hız limiti 50 motosikletinde 50 usulsuz ceza kestiler görevi kötüye kullanmadan dava edicem diyorum belgeler var hani elimde gittim itiraz ettim 9 aya yakın sürdü ceza başına 20 şer puan ve 192 şer tl ozaman ödeseydim indirimde vardı ama diyorum ne ödeyeceğim 9 ay sonra mahkemeden bir kağıt gelir memuru haklı benı haksız bulmuşlar mobese görüntusu resmı kanun var hız lımıtı ile ilgili itiraz ettim ret cevabı geldi derken bu cezalar 492 kusur faizle ödedim şimdi köpruler gişeler Ü.G.S ile geçiyorum demem o ki boşa uğraşma mahkeme benim memurum işini bilir sende kimsin diyor zaten ceza kotasımı olur ... ülkesinde bu ne yaman çelişki yazmak için yazarlar hepsi bu sonunda öpülen taraf sen oluyorsun benden söylemesi..
    Mustaphalanx bunu beğendi.

Motosikleti
    Henüz yok. Olunca, ucuz bir Çinli olacak...
    Alıntı major24 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...sessiz bir şekilde ilerlemek gerçekten çok tehlikeli oluyor.
    O zaman neden sürekli kornaya basarak veya siren çalarak dolaşmıyorsun? Egzozdan daha ucuza gelir. Kanunlar kurallar, medeniyetin icadından sonra herkes kafasına göre takılmasın diye getirilmiştir. Ama açıkça görülüyor ki henüz her yere nüfuz edememiş...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:07 ----------

Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki bu kanunun gercek olupbolmadigina nasl emin olabilirim
    Kanunu bulur okur anlarsın. Anlamıyorsan hani o avukatın vardı ya, işte o avukatına sorarsın, o anlatır. Bu kadar geyik muhabbetinden bıkmadın mı yahu?

Alıntı etarhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman neden sürekli kornaya basarak veya siren çalarak dolaşmıyorsun? Egzozdan daha ucuza gelir. Kanunlar kurallar, medeniyetin icadından sonra herkes kafasına göre takılmasın diye getirilmiştir. Ama açıkça görülüyor ki henüz her yere nüfuz edememiş...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:07 ----------

Kanunu bulur okur anlarsın. Anlamıyorsan hani o avukatın vardı ya, işte o avukatına sorarsın, o anlatır. Bu kadar geyik muhabbetinden bıkmadın mı yahu?
    Kurallar çerçevesinde ve atılan mesajları çarpıtmadan yorumda bulunmayacaksanız lütfen yazmayın, kaliteyi düşürmeyin.

Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ,
    Hatırlıyorum karşılaştığınız bu durumu. Bu ülkede adaletin yerini bulması gerçekten çok zor. :(
    Nathan ve ayzek bunu beğendiler.

35Türk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 Gs Dakar & Mr Vulture 150
    Trafik ceza kanunu 30.madde 1/B derki " çevredekileri rahatsız edecek derecede duman veya gürültü çıkaran araçları kullanmak" tamamen uygulayan trafik polisinin toleransına kalmış şekilde cezaya tabidir.Yani kanunda herhangi bir desibel belirtilmemiş.Demem o ki boşuna uğraşma yok ölçmedi yok bilmem ne yapmadı diye.Bu ülkede motosiklet kullanıyorsan yapman gereken tek şey plakanı hafif yukarı kıvırıp, trafik uygulaması gördüğünde debriyaj sıkarak sessizce soldan soldan hiç kafanı çevirmeden olduğu gibi uzamaktır.Hiçbir trafik ekibi kalkıp dur şunu takip edeyim demez emin ol.He olduda ileride başka bir ekip durdurup neden durmadın vs derse "dalgındım kafamda bin türlü şey var farketmedim zaten kaçmam için bir sebep yok evraklarım tam" vs diyerek uzayabilirsin.Karar senin.
    Panashira ve Ali Bircan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Henüz yok. Olunca, ucuz bir Çinli olacak...
    Kurallar çerçevesinde ve atılan mesajları çarpıtmadan yorumda bulunmayacaksanız lütfen yazmayın, kaliteyi düşürmeyin.
    Galiba yazdığımız yorumları önce sana onaylatmak gerekiyor. Kusura bakma, gözümden kaçmış. Kalite zaten yerlerde sürünüyor, bu konunun bodrum katı da yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:09 ----------

Yapacağım seçim bunların arasında yer almıyor.
    Neden hatanız yüzünüze çarpılınca hemen kendinizi aşağılanmış hissedersiniz, ben de oldum olası bunu anlayamadım.

obarey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda CBR 250R (10k), 2015 Yamaha R25
    Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    egzoz neye göre sesli ses ölümü yaptımı polis egzozun sesli diyip ceza kesti ?

egzozunuz gercekten sesli ise ve siz hayır orjinaldi diyip polisi karalarsanız polis hakkında işlem baslatılır sizin zevkiniz , başkasının issiz kalması durumu olabilir.
    İşsiz kalması mı?
    Lüksemburg mu hocam burası Hiç polis veya mahkemeyle ugraşmadınız sanırım.
    birbilent bunu beğendi.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    git o cezayı öde. Sonra da fabrikanın önerdiği ''orjinal'' egzozu paşa paşa tak. yoksa motorun men edilir bi daha binemezsin...
    ölmek istemiyorsan arabaya bin. otobüse bin, trene bin.
    bu bahane olmaz. Senin zevkin için başkaların kafasını ütülemeye hakkın yok!!!
    farkedilmek istiyorsan, dolmuşçu gibi kornaya basacan!!!!
    birbilent bunu beğendi.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Hiç bir orijinal egzoz gaz verince kulağı tırmalamaz, tırmalıyor ise sen bunu araçlar beni farketsin diye kullanırsan, ekiplerde bu sesi ceza yazmak için kullanır. Bu durum böyledir.
    Kendini göstermenin başka bir yolunu bul bence.
    Hiç bir polis beni durdurup gürültü yapıyorsun diye cezai işlem yapmıyor 700cc lik MT7 var neden sessiz motora kimse bir şey demez.
    Senin 1000cc lik motorunun her bir silindirinden 250cc lik patlama sesi çıkarken benim 1 silindirden 350cc lik bir patlama sesi çıkıyor. Egzoz takarsam öyle bir durumda kimseye o egzoz hakkında savunma yapamam çünkü gerçekten rahatsız eder..

Egzoz kullanıyorsan bunları göze alacaksın. Ceza kesildi mi ? En mantıklı çözüm erken ödeme indirimini kaçımamak
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Erkenden ödeyip itiraz hakkımızı kullanabiliriz arkadaşlar. Tamamen tek taraflı ve senaryosunda çelişki olan anılarımız bize referans olamaz. Rüyasında arkadaşıyla kavga edip uyandığında arkadaşına kötü davrananlardan olmayalım belli bir zümreyi hele ki polisi düşman görmek size kötü tecrübeler getirmekle kalmaz kendinize olan saygınızdan götürür.

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Ay deli şey

Ersin. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Retro-R25-600rr
    İşin kanuni boyutuna bakarsan tabiki cezayı iptal edebilirsin. Çünkü egzozdan araç bağlamak kanunlarca yasal değildir ve kanun maddesini kişisel yorumlamaktan yetkiyi yanlış kullanmadan dolayı polis memuruna dava açabilir çokta güzel onun memurluk hayatıyla oynayabilirsin yeterki kanunları bil ve uğraşmak iste. Gelelim bu iddamın nerden kaynaklandığına. Memur bağlıyorum dediğinde sorucağınız tek şey hangi maddeden bağlıyosunuz memur bey/hanım. Vericeği cevap bak işine sen bana işimi öğretme olacaktır büyük ihtimal. Ardından tekrar sorucaksınız: 30 / 1b maddesindenmi bağlanıyorum yoksa 32 maddesinden mi? Bunu duyan polis afallıyacaktır haliyle çünkü sıradan vatandaşımızın bunu bilmeyeceğini düşünmektedir. Halbuki neden bilemesin?; sonuçta bu her Türk vatandaşının kullandığı çeşitli aktiviteleri kapsayan kendine uygun kanunu bilmesi kadar doğal bişey olmamalı. Size vereceği cevap eğerki 30/1b ise nasıl böyle bişey yaptığını ve o maddeden sizi bağlayamayacağını ve minimum size 1 hafta vize kağıdı verip gerekli test merciinden şüphelendiği konuyla ilgili belge istemesi gerektiğini belirtin. Verdiği vize süresince bu testi yaptırmadığınız ve tekrar bir uygulamaya girdiğinizde bağlanırsınız bunu bilelim.

Gelelim diğer cevaba; eğerki verilen cevap 32. maddeden bağlıyorum dediğinde size bir soru sorma hakkı daha doğmuş olacak. Ve soracaksınız: Hangi teknik değişikliğin ruhsatıma işlenmediğini iddia ediyorsunuz? diye. Gelen cevap tabiki egsoz eksoz egzost gibi bi cevap olacaktır. Sizde ne zamandan beri egzozun teknik bir değişiklik haline geldiğini alaycı ve küçümseyici bir tavırla sorabilirsiniz ve tabiki bu husumeti belli eden kanuni maddeyide beraberinde açıklamasını isteyebilirsiniz. Kanunlarda özgürlük hakkınıza ve malınıza el koyulma durumunda bunları size kanunun hangi maddesiyle yapıldığı açıklanmak zorundadır aksi halde yasa dışı bi gangsterden bi farkı yoktur o memurun. 32. madde yapılan her türlü teknik değişikliğin ruhsata işlenmesini öngörür fakat egzoz teknik bir değişiklik değildir. Bununda teyidini ilgili olan tüvtürk,tüv global, makina mühendisleri odası, gayrettepe trafik şube merkezi gibi merciilerden alabilirsiniz.

İşin özü 30/1b 'den yazarsa vize süresi verip sizi salmak zorundadır, bu maddeden bağlarsa memuriyetini tehlikeye atacak bi dava açıp hemde cezayı iptal edebilirsiniz. 32den yazıp bağlarsada yaptığı maddeyi kişisel yorumlayıp yetkiyi şahsi kanaatine göre kullanmaktan yeniden hem memuriyetini tehlikeye atacak bi dava açıp hemde cezayı iptal edebilirsiniz. Emsalleri vardır avukatınıza emsal teşkil eden davaları araştırmasını istemenizde fayda vardır. Tabiki bunları tamamen sonradan takıp kullandığınız egzozun orjinal egzozunuzun desibel ölçülerini ve emisyon değerlerini geçmediğini farzederek yazıyorum.(arge sonucu alınmış egzoz;akrapovic,tiger,two brothers.) Sanayide custom olarak yaptırdığınız egzozlarda bunlar aranmaz bağlanmanız kaçınılmazdır.

Bu yazdıklarımı okuyup saçma sapan cevap vericek arkadaşlar önce kendi nezdinde araştırmalarını yapıp aksini iddia edebiliceklerse olumsuz bi cevap versinler lütfen. Onun haricinde boş konuşmak goy goy yapmak için bir sürü farklı konular mevcut onları kullanmalarını tavsiye ederim. He tabiki şuda bi gerçek ne kadar kanunlarla yönetilsekte aslında çoğu kanuna uymadığımızı varsayarsak bu konular ne ilk nede son olacaktır. Hepinize bilinçli ve kazasız sürüşler.
    ayzek, Ali Bircan, bursalıali ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

yaptıgım ceza itirazına kesin olarak reddedildi cevabı geldi, şimdi bu konu hakkındaki kanunu tam olarak araştırıp bulup ona göre cezayı yazan polise dava açmayı düşünüyorum
    insta: veli_montana_

Motosikleti
    falcon flash 100
    ---egzoz orjinal tiger egzozu ben zevkine değil kaza yapmamak için arabalar tarafından farkedilmek için kullanıyorum, dedim ben km de 40 kr u boşuna mı yakıyorum o zaman ben ölmemek için bu egzozu kullanıyorum falan filan desemde nafile,----(not senin daha önceki yazından alıntı 13 haziran 2016 -17.09)

eğer yayalar tarafından da fark ediliyorsan ölmeni değil sana bir zarar gelmesini de değil ama motosikletinin parçalanmasını tercih ederim. milleti rahatsız etmeye kimsenin hiç bir sebeple hakkı yoktur. araçlar fark ederken eminim yayalarda fark ediyordur.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    yaptıgım ceza itirazına kesin olarak reddedildi cevabı geldi, şimdi bu konu hakkındaki kanunu tam olarak araştırıp bulup ona göre cezayı yazan polise dava açmayı düşünüyorum
    aga aynısı benimde başıma gelmişti devlet benım memurum işini bilir,görevi kötüye kullanmaz falan gibi yaklaşıyor malesef birde bu ceza kotası muhabbeti var ne kadarı doğru bilmiyorum ama ceza yazmak için yazanlar var git itiraz et diyip makbuzu tutuşturuveriyorlar eline uğraşsanda boş bimer üzerinden şikayet ettim emniyet genel müdürlüğüne aktarıldım emniyet genel müdürlüğü olayı inkar eden bir mail attı tekrardan görüntüleri vs attım cevap bile vermediler vatandaşını soyan bir devlet ne diyeyim
    Ali Bircan bunu beğendi.
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Bazı egzozlar varki sahibinin sülalesinin kulakları çınlıyordur. Takmayın şu dandik egzozları. Geçen beşiktaşda gördüm 40-50 yaşında adam mt07 ye oxygen midir nedir soba borusu takmış. basıncdan kulağım sağır oldu.

LostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Star Fire 48
    Bütün markalı performans egzostlarının kutusunda kılavuzunda kağıtlarında cadde de kullanmakk yasal değildir yazar. Tiger da da bu böyledir. Cadde de kullanmak isterseniz şu numaralı susturucu şu numaralı katalitik konvertör vs takın der. Boşuna tartışmayın Tiger la dolaşmak yasal değil.Çok görünmek istiyorsanız sık sık kornaya basın.

kuzan14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600RR
    egzoz standart bir arabaya göre sesli, ses ölçümü falan yapmadılar egzoz var mı dedi motorun yanına bile gitmedi nasıl yani dedim egzoz her araçta olur, orjinal mi ney dedi tiger egzoz orjinal değil dedim tamam bağlayın dedi ceza yazdı, çok komikti yani, dedim hocam nasıl oluyor bu iş adamı katil edicekler, polis memuru artist kekoların boynuna astığı zincirden takmış geçirmiş güneş gözlüğünüde cezasız adam bırakmıyo, dedim egzoz orjinal tiger egzozu ben zevkine değil kaza yapmamak için arabalar tarafından farkedilmek için kullanıyorum, dedim ben km de 40 kr u boşuna mı yakıyorum o zaman ben ölmemek için bu egzozu kullanıyorum falan filan desemde nafile, beni sallamadan işine devam etti, işsiz kalsın onada dava açıcam zaten haksız yere motoru bağladı yetkiyi zevkine kullanıyor, asıl amacını tam anlamadımda kendisine yalvartılmasından zevk alıyor gibiydi, ya da belki art niyet yoktu tamamen bilinçsiz iş yapıyorlar
    Antalya'da nerde yaşadın hocam bunu? Bende de var egzoz da böyle bi durum varsa hiç durmıyım o taraflarda çevirmelerde falan

Motosikleti
    mondial r3xi evo
    Devlet bize bakmiyir de.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)