Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Eds trafik cezası

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    R25
    Muhterem abilerim emniyet şeridinden, radardan geçince ceza geliyormu bunu kesin olarak bilen biri varmı bugüne kadar cok geçtim fakat bi ceza gelmedi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    4 ayda 2 bin TL trafik cezası yedim ve bu 2 bin liranın 810 lirası radar ( 412+199+199) kalanı da kırmızı ışık, park cezası vs aklına gelebilecek her şeyden yedim.
    O yüzden çok dikkat etmekte fayda var illa da basacaksın gece bas. Gece radarlari yok denecek kadar az tek tehlike gezici radarlar onda da karşı şeritten selektor yapıp uyarıyor vatandaşlar.
    Yediğim radar lakin hepsi gündüz vakti oldu geceleri seyahat ediyorum artık hiç cezayla karşılaşmadım.

MoKo777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Alıntı sadraf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 ayda 2 bin TL trafik cezası yedim ve bu 2 bin liranın 810 lirası radar ( 412+199+199) kalanı da kırmızı ışık, park cezası vs aklına gelebilecek her şeyden yedim.
    O yüzden çok dikkat etmekte fayda var illa da basacaksın gece bas. Gece radarlari yok denecek kadar az tek tehlike gezici radarlar onda da karşı şeritten selektor yapıp uyarıyor vatandaşlar.
    Yediğim radar lakin hepsi gündüz vakti oldu geceleri seyahat ediyorum artık hiç cezayla karşılaşmadım.
    Yanlış hatırlamıyorsam sizin motorunuz yoktu.Burası motosiklet forumu olduğundan, arkadaş motorla ceza yiyen var mı diye soruyor haliyle.Keşke arabayla yediğinizi belirtseydiniz de yanlış bilgi edinmese okuyanlar.

Ben aktif olarak emniyet şeridini kullanıyorum, eds olan yerlerde de kullanıyorum henüz bir cezayla karşılaşmadım.Zaten açılan önceki konulara da bakıldığında emniyet şeridinden ceza yiyen motor sayısı oldukça az.Ama radarda nasıl oluyor bilmiyorum.Yine forumda okuduğum kadarıyla radar cezası yiyen baya bi motorcu var.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Benim de bildiğim kadarı ile emniyet şeridi cezasını yazarsa memur manuel olarak yazıyor. Yani tepede duran kameranın resim çekmesi v.b durumlar söz konusu olmuyor diye biliyorum. 2 senedir Büyükçekmece - Levent arası işe gidip gelirim hep de emniyet şeridini kullanmışımdır ( tamamen güvenlik amaçlı ) gelecek olsa ceza çoktan gelirdi herhalde.

Tabi ben burada TEM'de bulunan emniyet şeridinden bahsediyorum.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    İstanbul içerisinde emniyet şeridi kullanımı sebebi ile motosikletlere ceza yazılmaması hususunda epey yetkili bir kişinin "şifayen" talimatı olduğu kulağıma geldi.
    kaynak sağlamdır.

işbu mesaj emniyet şeridi kullanımını özendirmek ya da kullanan kişinin cezai müeyyideye uğramayacağı anlamı ihtiva etmemektedir.

bikerboi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Piaggio Beverly S 400
    Motorla 2 kere radara girdim. Biri Hasdal'da 4 şeritli kaymak gibi yolda 101 km hızla. Diğeri de Anadolu yakasında sahilde 93 km hızla. Ama yine de Hasdal'daki daha komikti, çünkü o hızda bile tırlar, hafriyat kamyonları sizi zaten solluyor

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Yıllardır yaldır yaldır emniyet şeridini kullanırım, bu sebepten daha hiç ceza yemedim. Hatta bazen trafik polisleri işaret ediyor emniyet şeridinden git diye

Ama radar olayı sakat. Bir gece caddebostan pendik sahil yolunda gaza geldim motorla, çılgınlar gibi gaz açıyorum. Rüzgarı iliklerime kadar hissediyorum. Adeta bilgisayar oyunu gibi. Öyle ki, gözümü yoldan ayırıp kadrana bakamıyorum kaçla gidiyorum diye.

Sonra eve ceza geldi tabi. 61km/h ile girmişim radara. Dedim ben napmışım böyle yaa. Bu nasıl bi kendini bilmezliktir, nasıl bi tehlikeli sürüştür!!!1bir!1!
    O gün bugündür sahil yolunda azami hız tabelalarına hep uyarım.
    kaanklky bunu beğendi.

kaanklky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Emniyet şeridini geçtimde benim bildiğim yolda EDS koridorlarında bile motorlar ceza yemiyor, çünkü tepedeki kameralar ön plakadan okuyor; bizde ön plaka yok.

Ama gezici radar her türlü, toplamda yaklaşık 1000 lirayı bulan ve hepsi gezici radar tarafından yazılmış birkaç cezam var, aman aman hız yaptığımdan değil, EDS koridorunda herkes 50 ile giderken hepsini geçmek çok keyifli oluyor be.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yıllardır yaldır yaldır emniyet şeridini kullanırım, bu sebepten daha hiç ceza yemedim. Hatta bazen trafik polisleri işaret ediyor emniyet şeridinden git diye

Ama radar olayı sakat. Bir gece caddebostan pendik sahil yolunda gaza geldim motorla, çılgınlar gibi gaz açıyorum. Rüzgarı iliklerime kadar hissediyorum. Adeta bilgisayar oyunu gibi. Öyle ki, gözümü yoldan ayırıp kadrana bakamıyorum kaçla gidiyorum diye.

Sonra eve ceza geldi tabi. 61km/h ile girmişim radara. Dedim ben napmışım böyle yaa. Bu nasıl bi kendini bilmezliktir, nasıl bi tehlikeli sürüştür!!!1bir!1!
    O gün bugündür sahil yolunda azami hız tabelalarına hep uyarım.
    Merakımdan soruyorum,plakanız orjinalimi yoksa app plakamıdır?
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merakımdan soruyorum,plakanız orjinalimi yoksa app plakamıdır?
    App plaka kullanıyorum.
    Hatta ilginç bir şekilde çevirmeye girince polisler plakama bakıp övgüler yağdırmaya başlıyorlar. 3 kere başıma geldi bu.
    İlk önce ironi yapıyor, kesin bağlayacak motoru yada ceza yazacak diyorum ama evraklar için teşekkür edip gönderiyorlar
    Motosikletli Kaplumbağa...

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    sahilde yaşamış olduğunuz mevzu aslında o bölgede çok agresif ve egosit sürücülerin olmasından ötürü ceza kesmek isteyenler için bir cennet yoludur aslında
    birde o bölgedeki insanların bu tarz sürüş yapanlardan çok şikayetçi olmalarıda bu eds kazıklarının artmasına sebeb oluyor.Normal otobanda belki bu çok göze batmıyor ama okul,hastane gibi genele hitaben risk taşıyan yollarda sürüclerin canını ceza keserek frenlemeye çalışıyorlar.

Kısacası kafalarına göre ceza sistemi var istanbul trafiğinde,bunun eds yada polis çevirmesi çok bir şey ifade etmiyor.Adam tipine bakıyor ya yol veriyor yada ceza kesiyor.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)