Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İst'da ya da ist'a yakın illerde viraj yapmaya gidilebilecek yerler?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Arkadaşlar hafta sonlarını şehir içinde trafikte geçirmektense viraj yapmak için güzel asfalta sahip yerler arıyoruz. Bildiğiniz güzel virajları olan asfaltı güzel olup viraj keyfine doyabileceğimiz yerler var mıdır? Bildiğiniz yerleri bizimle paylaşır mısınız?

Şimdiden teşekkür ederim.
    Nathan bunu beğendi.
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    gt250r
    Şile hariç mi

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Cekmekoyu gecince sal kendini şileye.. ben o yolu cok seviorum.. birde riva yolu da guzel keyifli... tek gidis gelis biraz dikkatli olarak..

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Ağvadan kandıraya giden yol doyamazsın tadına
    Murat Ustaoğlu bunu beğendi.

okan kömür - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda grom
    garipçe yolu,belgrat ormanı o yollarda kafanıza göre gidebilirsiniz tüm yolları virajlı olduğu için çok keyif alırsınız

Motosikleti
    gt250r
    Alıntı okan kömür adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    garipçe yolu,belgrat ormanı o yollarda kafanıza göre gidebilirsiniz tüm yolları virajlı olduğu için çok keyif alırsınız
    Belgrad ormaninin içinden bahsediyorsaniz yollar çok tozlu viraj yapilacak gibi değil, yok bahçeköy yolunu diyorsaniz orada bol araç oluyor hem tehlikeli hem de max 5dk sonra yol bitiyor zaten viraj için gidilecek bir yer değil..

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Çatalca gokcealinin ilerisi
    Rahmetli ferit abiyle gitmistik
    efizikci bunu beğendi.

Motosikleti
    MT25 veya MT07 almayı palnlıyorum.
    Sarkoy gelibolu arasi haftaici bos oldugunda tam keyif yolu.Enduro veya buyuk teker varsa Evrese yoluda keyiflidir.Evrese yolu sarkidaki gibidar ve tam bir gorsel solendir.Yanliz yer yer biraz bozuktur.

Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Riva, sile, sile-agva(teke yolu), anadolu feneri ve tekirdag ucmakdere . Ucmakdere ve sile otoban disindakiler kisa suruyo, bi gidiste iki uc kere donmek lazim.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Motosiklet, doğası gereği, düz gitmek isteyen bir araçtır. Motosikletinizin dili olsaydı, viraj istemezdi.

Özetle, mümkün olduğu kadar düz gidin.

Viraj çalışmanın Türkiye yollarında sorunu şu ki; duble yollarda "dişe dokunur bir viraja yatmış olmak için" çok yüksek hızlara çıkmanız gerekir; çünkü yolların virajlarını oldukça geniş yapıyorlar artık. 90-100 ile duble yollarda viraja yattım diyemezsiniz bile, hafif meyillenmedir o .

Tek gidiş geliş yollarda ise, asfaltın bakımsız oluşu, karşı trafik, önünüzdeki trafik vs. gibi etkenler var.

Ve ayrıca, pistlerden farklı olarak, karayollarında virajlar başka türlü olamadığı için var; maliyet vs. falan açılarından... Yani pistlerdeki gibi, başı sonu belli, önü görülen, defalarca çalışıp avucunuzun içi gibi bildiğiniz, daha viraja girerken çıkışını gözü kapalı bildiğiniz türde virajlar yok karayollarında, genel olarak. Adı üstünde, başka türlü olamadığı için o yolu virajla dönmüşler; sonu net bir şekilde görülecek kadar düz bir alan olsaydı zaten o yolu o kadar virajlı değil, daha düz yaparlardı ...

Velhasıl, "viraj çalışmak" çok ciddi bir konudur arkadaşlar. Daha geçende, nerdeydi, Bolu muydu, bi arkadaşımız fena kaza geçirdiğini yazmıştı forumda, videosuyla birlikte... Allah korusun ...

Ha, illa motosikleti yatırmanın heyecanına varmak istiyorsanız; daha önceki bir mesajımda da yazmıştım; 8 metrelik daracık bir ara sokakta kitap gibi tertemiz bir U dönüşü çalışın, 8 metrelik veya yapabiliyorsanız daha küçük çapta dairede sürekli 5-6 tur atmaya çalışın mesela ...

İlla karayolunda viraj çalışacağız diyorsanız; o yolu önce bir viraj çalışmadan gidin gelin, ikinci turda o virajı "çalışın" ...

derim ...

Keyifli ve güvenli sürüşler..
    Karalı, OğuzÖztürk ve CrazyBullet bunu beğendiler.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Ağva molla fenari iydir ben demiyorum diyorlar;)

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul Park

Haftaya pist günü var, gelsenize
    berk_cglr, GezeGeze ve OğuzÖztürk bunu beğendiler.

Motosikleti
    cıks
    kesinlikle pist...
    ücretler pahalı filan deniyor da istanbul veya çevresinde ki yerlere gitmek için zaten o miktarlar benzin ücreti olarak filan çıkar ayrıca tr deki hangi yola güvenerek bu tür aksiyonları göze alıyorsunuz anlayamıyorum
    racing motor sevseydim ve kullansaydım kesinlikle pist e giderdim

Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı Karalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ağva molla fenari iydir ben demiyorum diyorlar;)
    Mollafenari, Teke, Şile, Sahil yolundan Ağva, Kandıra. Daha viraja doymazsanız aynı yolu Teke, Darlık, Mudarlı üzerinden Tuzlada sonlandırabilirsiniz. Yada Kandıradan İzmit üzerinden geri dönebilirsiniz. Hafta içi o güzergah sakindir. Hafta sonu bazı bölümleri kalabalık olur.
    Karalı bunu beğendi.

şarköy gelibolu denmiş ancak kavak yolu bozuk sayılabilir iyi kalite asfalt değil çanakkale il sınırına girince viraj kalmıyor zaten.en uygunu uçmakdere yolu.barbarostan sonra naip çevreyolu yazan yere girmeyerek direkt kumbağ kasaba içinden devam edin.30 km ye yakın gayet iyi yollar var.uçmakdere sınırından itibaren bozulur ve 50 km boyunca çanakkale il sınırına kadar düzelmez.eğer gelirseniz kendi bulunduğum mürefte de mola verebilir sahili turlayabilirsiniz çay ısmarlayabilirim iyi günler

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    yalova-armutlu ve armutlu-gemlik arasi.yollar da yeni yapıldı hem

Motosikleti
    Vespa Gts 250 ie.
    Biraz once eve ulastim. Belgrad ormani ic yollar cok kotu(ayrica heryer çöp). Bir de bu sabah hava yagmurlu oldugu icin goletler olusmus. Vespayla off-road yapmis oldum. Butun motor,mont ve kask kahverengi camur olduk. Bahcekoy-kemerburgaz arasindaki yol cok keyifliydi. Behcekoy-zekeriyakoy-kilyos cok kalabalik ve yol yapim calismalari var. bu hafta bahcekoy-kemerburgaz-gokturk-cilingoz yolunu denemek istiyorum. Tecrube eden varsa bilgilendirirse sevinirim.

Piste girebilmek için ne kadar tecrübe ister ? Varmı böyle birşey ?

gadd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Skuter
    Uçmak dereyi tek geçerim..
    Hayran kaldım mutlaka gidip görülesi yerler..
    tde bunu beğendi.

tde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma F
    2 hafta önce tekirdağ uçmakdereye gittik virajlar süperdi. Yollar da çok iyi tavsiye ederim. Yalnız yollar uçurum o yüzden dikkatli olun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)