Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

YBR 125 - CBR 125 KARARSIZLIĞI

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Şu anda yok
    Arkadaşlar merhaba yeni motora başlayacak biri olarak tecrübeli arkadaşlardan tavsiye almak istedim. Uzun zamandır araştırıyorum hangi motoru almalıyım diye ybr 125 ve cbr 125 arasında kaldım . Acaba yardımcı olabilir misiniz. Özellikle uzun yol yapmak istiyorum geze geze dura dura . Hafta sonları yakın yerlere gitmek gibi yada yazın sahil akdeniz kıyı turu yapmak gibi . Ne önerirsiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Ybr 125 Esd-Pulsar 200 NS(<3)
    cbr 125 daha şekil ege akdeniz kıyılarında havan olur oturuş pozisyonu sıkıntı,satış fiyatı yüksek
    ybr 125 standart bi motosiklet pek dikkat çekmez. oturuşu rahat alımı satımı kolay
    2.eli 2 motorun da var.
    Ben tercihimi ybr den yana kullandım topcase yan çanta takınca sırıtmıyo daha işlevsel alımı daha kolay cbr ye vereceğim parayla çanta ekipman vs aldım
    cbr ss olduğu için yyorucu gelir çanta takmaya pek müsait değil.

kısacası şunu demek istedim ybr de cbr de ne alırsan al seneye değiştireceksin yetmeyecek sana bunun için yere düşünce içinin acıyacağı değer kaybedeceği ss makine almazdım ben . cbr bi gıdım daha hızlı gidiyor

Race_Blue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha-YZF-R25
    Ekipman + Sürüş Eğitimi + Kavşak Geçişleri + Frenleme + CBR 250. Bu sene motora alış. Akdeniz turu seneye.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Cbr ile ybr nin sürüş güvenliği arasında ciddi fark var, dengesi olsun freni olsun lastik genişliği olsun her anlamda ybr geride kalıyor...2 side 125 cc olmasına rağmen cbr farkedilir şekilde daha güçlü (cbr gitmiyor ama ybr hiç gitmiyor) .Yakıt olarakta hemen hemen aynılar yani normal kullanımda biri 2,6 litre yakarsa diğeride 2,8 litre yakar.Ybr ye kıyasla cbr ın tipinden hiç bahsetmiyorum bile...

Fiyat farkına gelecek olursak cbr ı pahalıya alıp zaten pahalıya satacaksınız yani o fazladan verilen para çöpe gitmeyecek motoru satarken o fazladan vermiş olduğunuz parayı geri alacaksınız.paranız varsa kesinlikle cbr almanızı tavsiye ederim...

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Yebereci arakdaşlar bu ara görevlerini boşluyorlar sanki

az daha koy YBR al 😂😂
    hakanuygun ve shizofren bunu beğendiler.

Motosikleti
    inşallah discoery 150s
    Eger benim cbr 125 alacak param olsa ybr 125 alır kalan parayla ekipman alır hala para kalırsa eğitim alırdım.

İkiside farklı sınıf araç. Bence forumun üstadları bu yüzden buraya uğramıyor. :D
    cemmoto41 bunu beğendi.

Ben olsam ybr alırdım elbet düşecek ufak kazalar olacak ki inşaAllah olmaz ama. Ve her türlü satılacak uzun ömürlü motor değiller yetmeyecek 125 bir yerden sonra. Temiz bir ybr ile tehlikeye daha az girmiş olursun sonra cbr 250ye geçersin

Motosikleti
    Şu anda yok
    Cok tesekkur ederim arkadaslar verdiginiz bilgiler icin. Haklisiniz galiba baslangic olarak ybr125 daha mantikli ekipmanada ayiracagim parayi da dusunursek daha mantikli. Surus egitimi olarak yasadigim sehirde boyle bir imkan yok. Barkin beyin videolarini surekli izliyorum yada moto,vlog arkadaslarin videolarini izliyorum elimden geldigince bilinclenmeye calisiyorum.bu konuda onerebileceginiz ne varsa cok mutlu olurum

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yeni başlayıp SS motoru yatırmak

Birisi 6,3 diğeri 10,7 bin TL, tam ortalarındada pulsar 200ns var 8 e . Bende pulsarla yaşıyorum bu kararsızlığı gönlüm hondada ama 2 milyara ekipman dizmek var rahat rahat, yoksada kredi kartıyla zorlanarak dizcem honda alırsam.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yebereci arakdaşlar bu ara görevlerini boşluyorlar sanki
    CBF TİTREŞİMSİZ

Mission complate

Motosikleti
    R25
    Al ybr gec dusursen icin acimaz yakiti iyi arkadasinda dedigi gibi topcase koruma demiri takinca motor siritmiyor fiyati uygun tam bir baslangic motoru

oenaj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    YBR fiyatı gerçekten yüksek, biraz gösterişli olsun diyorsan o fiyata Pulsar 150NS de düşünebilirsin...

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    biri commuter biri super sport. Nasıl kararsız kaldın ki

Motosikleti
    CRF 250L
    dostum motora yeni başlayan biri değilim. ama maddi sıkıntılar nedeniyle motorumu değiştirerek 3 ay önce 0 ybr aldım. 3 ay süre zarfında izmir çıkışlı artçı ile birlikte bir karadeniz ve bir akdeniz turunu tamamlayarak motorumu şu anda 12000 km yaptım. cbr 125 de kullandım. gerçekten seri motor ybr ye göre hoş bir görüntüsü var. ama uzun yol istiyorsan kesinlikle ybr al derim. cbr seni cok yorar ve eşya yüklemende bi o kadar zor ve biçimsiz olur. soruların olursa yasinborlu@gmail.com ulaşabilirsin bana.

idmanyurdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache(2007),ybr 125 (2014),(cbr 250 2013)
    biraz sabır + ybr seni istediğin yere götürecektir. sabır önemli yalnız

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı idmanyurdu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biraz sabır + ybr seni istediğin yere götürecektir. sabır önemli yalnız
    yalnız nasıl bir sabır gerektiğini göstermemiz gerekiyor

arkadaşımıza musalla taşı hediye etmeliyiz

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    bence pulsar200 de düşünebilirsin
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)