Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Radar cezasina itiraz

Motovento
    REKLAM ALANI
    mrt0661 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selamlar MT ailesi
    Arkadaslar 2 mayista eskisehirden motorumuzu getirmek icin partner aracimizla eskisehirde 131 km/h radara girdik ve 412 tl ceza geldi
    Fakat biz radara arac sollarken dustuk komiyonet sollarken tam kafayi cukardik polisle kucsklastik.
    Diyecegim su ki itiraz edsek kurtulma sansimiz varmi ??

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Bu konuda mevzuat olarak pek bir bilgim yok ama arac sollarken %10 a kadar hiz yukselte biliyorsunuz 120 siniri olan biyerdeyse 132 olacagi icin belki kurtarir ama uzun bi islem gerektirecegi kesin

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    O aracın hız sınırı 90

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Partner ticari, cezayı fotoğraflı yollamış olmaları lazım. Fotoğraf yoksa emniyeti ara fotoğrafları gönderirler veya gösterirler. Hız sınırı düşük olduğu için en üst dilimden giydirmişler. Bu arada cezada 131 km/h yazıyorsa sizin hızınız ibrede en az 140kmh vardır kamyonu sağlam sollamışsınız anlaşılan. Yapacak bir şey olduğunu sanmıyorum. Radar cezalarında cezayı kesen tarafın kanıtlama yükümlülüğü var, kanıtlayamazlarsa cezayı iptal ederler.

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    En son bir cezaya itiraz ettigimde o is oyle olmaz al sana 30 tl de mahkeme masrafi dediler bos isler bumlar bosuna itiraz etme.
    ayna639 ve F54 bunu beğendiler.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    İtirazı yok bu işin.Boşuna uğraşmayın
    ayna639 bunu beğendi.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Trafik yönetmeliğinde olan lakin uygulanmayan, aksine anında cezai işlem uygulanan kurallardan aklıma gelenler..

Duramayacak kadar yaklaşmışsan sarı da geçebilirsin. (Geçtim ceza yedim derdimi kimse dinlemedi)
    Araç sollarken hız artırılabilir. (Aynı şekilde radara girdim, biz yazalım sen itirazını edersin denildi)
    5dk. dan kısa süren durmalar parketme olmaz duraklama olur. (4 lüleri yanan aracın ki daha içinde oturuyorum gelip resmini çekti)

Kısaca olur öyle şeyler, fazla şeyetmemek lazım..
    Osm@n bunu beğendi.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Ben Toyota Hilux 4X4 ile 120-130km arası bi hızla radarı gördüm. Hemen panik fren yaptım benzinliğe girdim 1 dakika sonra çıktım. Ceza gelmedi nasıl oldu bilmiyorum Hız yaptığım anla radar aracının önünden geçmem arasında zaman farkı oldu tabi.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Hemen ödersen indirim oluyo

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    En mantıklı çözüm, erken ödeme ceza indirimi gözüküyor.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    "Beterin beteri vaarr, haline şükret dostum."

1 GÜNDE 17 KEZ RADARA YAKALANDI 4 BİN 680 TL CEZA YEDİ

İşi gereği otomobiliyle Samsun'dan Giresun'a gidip gelen, Ordu'da 1 günde 17 kez radara yakalanarak toplamda 4 bin 680 TL ceza yediğini iddia eden Fahri Kaya uygulamaya tepki gösterdi. Cezaya itiraz edeceğini belirten Kaya, "20 bin TL kredi çekip araç aldım. 4 bin 680 TL ceza yedim. Bu nasıl anlayıştır, aracımızı satıp yaya mı gidelim, at mı kiralayalım. Yetkililer bize bir şey söylesinler" dedi.
    Levent ve IRau bunu beğendiler.

mrt0661 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayirlisi olsun kacti bize yani . Lastik parasi gitti.

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Eskisehirden bilecige dogru giderken yolda cok radar oluyor. Hiz siniri otomobil icin 90 kamyon kamyonet icin 70. Sen zaten %10-30 arasi dilimde degilsin. %30 ustundeki dilimdesin.

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Bugün bana da 199 tl geldi. Hızdan yemişim Otomobil 112km...

Motosikleti
    2014 ybr esd
    ver mahkemeye gitsin...

MuttFTS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    Partner gibi ticarilerin hız sınırı 110+%10'dur. Yani 121. 122 olunca ceza yersiniz. Aynı tip bir araçla senede 70 bin km yapıyorum.

Ayrıca hız sınırının haricinde olan %10 zaten sollarken kullanmanız gereken hızlanma payıdır.

En güzeli cezayı erken ödeyip indirimden faydalanın.

Edit: Ben otoban zannettim.

Bölünmüş yolda hız sınırınız 100+%10, yani 110. 111 ile ceza yersiniz. %30un üzeri olduğu için katlamalı yemişsiniz.

Motosikleti
    Mondial Rx3i evo
    Zümer arkadaşım şu yönetmeliğin hangi maddelerinde var bana bir sıralarmısın saydıkların? Birde beyler nereden çıkarıyorsunuz % 10 luk dilimin yasal hakkınız olduğunu? Bakın beyler kendiniz çalıp kendiniz söylüyorsunuz böyle birşey yok ayrıca adam ard arda dizilmiş 20 radardan aynı hızla geçerse aynı yol üzerinde 20 kere bile ceza yazılır. Ne sandınız ya diyelim yola çıktınız "biz bir kere ceza yedik abi bir daha yemeyiz bas gaza anasını satayım" mıdır olay? Kurallara uymak bu kadar zor değil arkadaşlar adam zaten hız sınırını söylüyor, araç solluyorum diyor, hızım 130 diyor abicim sen bu aracı nerede solluyorsun sorması ayıp duble yol değil mi bu, kamyon sollayacaksın sen 131 ile radara giriyorsan bu kamyon kaçla gidiyor da sen duble yolda karşıdan kimse gelmeyeceğini bilerek 131 ile geçiyorsun, Kurallara uyun abicim %10 tolerans payı polis memuruna tanınmış tolerans payı hakkı ister yazar ister yazmaz. Her zaman söylendiği gibi bir düşünün kurallara uyarsanız ölürmüsünüz?

toseabul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o degilde şehir içinde 90 km yi geçmeyen motosikletime 412 TL ceza gelmiş :D 100cc lik motosikletin yapacagı süraat belli.. neden bu kadar yazdılar hayretler icindeyim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    O ceza ödenecek okadar !!

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı Osm@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Beterin beteri vaarr, haline şükret dostum."

http://img7.mynet.com.tr/hbr/2015/12...2347052195.jpg
    1 GÜNDE 17 KEZ RADARA YAKALANDI 4 BİN 680 TL CEZA YEDİ

İşi gereği otomobiliyle Samsun'dan Giresun'a gidip gelen, Ordu'da 1 günde 17 kez radara yakalanarak toplamda 4 bin 680 TL ceza yediğini iddia eden Fahri Kaya uygulamaya tepki gösterdi. Cezaya itiraz edeceğini belirten Kaya, "20 bin TL kredi çekip araç aldım. 4 bin 680 TL ceza yedim. Bu nasıl anlayıştır, aracımızı satıp yaya mı gidelim, at mı kiralayalım. Yetkililer bize bir şey söylesinler" dedi.
    insan gibi sürseydi bi tane bile ceza yemezdi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)