Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

125cc ile uzun yol yapılırmı yapabilirmiyim?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HONDA CB 125 E
    herkese merhaba 19 mayıs'ta bi tanıdığımla ankara'ya gitmeyi düşünüyorum motorum honda cb125e ve sorduğum her motor sürücüsünden ;motordan soğursun,titreşimden elin ayağın uyuşur,bi yerden sonra işkenceye dönüşür,pişman olursun gibi cevaplar aldım yer istanbul ankaraya 455 km yol var ve bir gece kalıp tekrar dönmeyi düşünmüştük. sizlerinde değerli yorumlarını almak istedim.
    not: ben motor üzerinde tek olucam bi motor daha olcak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cıbırlover1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Başlıkta 12cc yazıyordu , bakkala zor gidersin kardes diyecektim
    Ali Bircan, Steelback ve shruikan bunu beğendiler.

Motosikleti
    HONDA CB 125 E
    aynen sonradan fark ettim düzelttim şimdi bir an bende şaşırdım

Crixa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha 1100 dragstar
    Fazla basmadan gidebilirsin dinlenerek yolda bırakmaz sanmam düşük cc le cıkılmaz olayı su yuksek cc motorun olur sabıt 120 100 le gıdersın dusuk devırde 125 cc le yuksek devırde gıdersın oda senı yorar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    100 cc ile 300km giden abimiz var.sende dinlene dinlenbe gidersin

Motosikleti
    HONDA CB 125 E
    Alıntı Crixa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fazla basmadan gidebilirsin dinlenerek yolda bırakmaz sanmam düşük cc le cıkılmaz olayı su yuksek cc motorun olur sabıt 120 100 le gıdersın dusuk devırde 125 cc le yuksek devırde gıdersın oda senı yorar
    benimde korkum o motor zaten basmazsam 80le gidiyor o da yolu 7 saatte tamamlamı sağlıycak durmadan. motor zaten düşük olduğu için dipgaz gitmem gerekecek yüksek devirde olcağından titreşimi en yüksek şekilde hissetcem

kötü olur diyecektim ama 2 motor gidiyorsunuz eğer yanında gelecek olan senle aynı hzılarda gidecekse keyifli olur

cıbırlover1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Başlıkta düzeldiğine göre hemen yanıt verebilirim
    Bir arkadasimda da honda cb125e vardı.Kendisi ankaradan antalyaya kadar motosikletle gitti.. Önemli olan kaç cc olduğu degil sizin o yoldan ne kadar zevk aldıgınizdır.. Yolunuz açık olsun

Motora bir şey olmaz, gider. Eğer oturuş pozisyonu düzgünse sürücü de gider, yorgunluk da olmaz, gider.

Ama motorun konforlu hızı 90 ise şöyle bir dert olabilir. Arkadan gelen araba sollamak kararını verdiğinde motorcuyu nereden sollayacağına kendi karar veriyor. Motorcuyu geçmeye karar verdiği yer de genellikle motorcunun sol aynasının 10 cm yanı oluyor. Bunu kötü insan olduğundan, motorcuyu öldürmek isteğinden filan yapmıyor. Sadece motosikletin bir güvenlik balonuna ihtiyaç duyacağını farkında değil. Bir tam gün boyunca yapılacak bir sürüşte arkadan gelen neredeyse her arabanın ve kamyonun motorcuyu sollaması bu açıdan tehlikeli. 100 kere sollanmak demek bunların bir kısmında tacize uğramak demek. Hele sollama esnasında çukurdan kaçmak filan gibi gerekçeler olursa doğrudan motorcunun üstüne kırmak gibi ölümcül işler de yapabilirler.

Hatta pek çok araba sürücüsü ister ki motorcu şeridin değil yolun en sağından gitsin. Emniyet şeridi varsa orada gitsin, emniyet şeridi yoksa kenardaki çakıl taş tokacın içinden gitsin. Yeter ki kendisi 100 km/s sabit hızıyla hiç hız yada yön değiştirmeden yola devam edebilsin. Böyle bir araba sürücü motorcuyu sollamaya kalktığında karşı şeride geçip efendi gibi sollamayacaktır. Motorcunun tepesine çıkmaya çalışacaktır. Motorcu kenara çekilmeyince arızaya bağlayacaktır. Kenarda yer varsa çekilip yol verilir de ya yoksa? Araba sürücüsüne göre, o da araba sürücüsünün değil motorcunun sorunudur.

Kısaca, ortalama araba ve kamyon trafiğinin akış hızının biraz üzerinde bir hızla gidemeyecek bir motosiklet ile şehirler arası yol yapmak tehlikelidir. Ben yapmam. Yapmak isteyene de tavsiye etmem.
    oggomoggo ve SenC_an bunu beğendiler.

Motosikleti
    Activa-Pcx-cbr250r-Xj6N-BAVYERALI :) K1200R
    2012 de pcx 125 ile artçılı 800 km yaptık hemde bedavaya diyebilirim keyif senin macerayi seven ve daha önce büyük makine kullanmamis biriysen tadından yenmez şimdi olsa hayatta çıkmam ama ozaman okadar keyifliydiki

Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motora bir şey olmaz, gider. Eğer oturuş pozisyonu düzgünse sürücü de gider, yorgunluk da olmaz, gider.

Ama motorun konforlu hızı 90 ise şöyle bir dert olabilir. Arkadan gelen araba sollamak kararını verdiğinde motorcuyu nereden sollayacağına kendi karar veriyor. Motorcuyu geçmeye karar verdiği yer de genellikle motorcunun sol aynasının 10 cm yanı oluyor. Bunu kötü insan olduğundan, motorcuyu öldürmek isteğinden filan yapmıyor. Sadece motosikletin bir güvenlik balonuna ihtiyaç duyacağını farkında değil. Bir tam gün boyunca yapılacak bir sürüşte arkadan gelen neredeyse her arabanın ve kamyonun motorcuyu sollaması bu açıdan tehlikeli. 100 kere sollanmak demek bunların bir kısmında tacize uğramak demek. Hele sollama esnasında çukurdan kaçmak filan gibi gerekçeler olursa doğrudan motorcunun üstüne kırmak gibi ölümcül işler de yapabilirler.

Hatta pek çok araba sürücüsü ister ki motorcu şeridin değil yolun en sağından gitsin. Emniyet şeridi varsa orada gitsin, emniyet şeridi yoksa kenardaki çakıl taş tokacın içinden gitsin. Yeter ki kendisi 100 km/s sabit hızıyla hiç hız yada yön değiştirmeden yola devam edebilsin. Böyle bir araba sürücü motorcuyu sollamaya kalktığında karşı şeride geçip efendi gibi sollamayacaktır. Motorcunun tepesine çıkmaya çalışacaktır. Motorcu kenara çekilmeyince arızaya bağlayacaktır. Kenarda yer varsa çekilip yol verilir de ya yoksa? Araba sürücüsüne göre, o da araba sürücüsünün değil motorcunun sorunudur.

Kısaca, ortalama araba ve kamyon trafiğinin akış hızının biraz üzerinde bir hızla gidemeyecek bir motosiklet ile şehirler arası yol yapmak tehlikelidir. Ben yapmam. Yapmak isteyene de tavsiye etmem.
    Uzun yollara çıkmak isteyen, motor konusunda 150 cc ile 200 cc arasında kalan bana çok güzel fikir oldu bu yorum. Teşekkürler
    zaferce bunu beğendi.

Crixa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha 1100 dragstar
    sabit 90 la git hocam mola vererek fotoğraf çekerek gezersin zevkli olur Allah kaza bela vermesin

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,

bence oku.

http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/41228-ybr-ile-dunya-turu-gustavo-cieslar-and-elke-pahl.html

100lük cub motorla, motor yüklü, çadırlı kalmalı 250 km gittim tek günde,tek başıma.. Gece çadırda, sabaha kadar titredim.Titremek bile zevkliydi. Öyle geldi bana. Tek sorun , selenin üzerinde,çadır tulum vs nin olmasıydı.. O bile meşakat gibi gelmedi.
    100lükle dağa çıktım

125 lik ile de 150 km,motor yüklü çadırlı kalmalı gittim..

Yine olsa, yine giderim..

Ancak, çoğu kimse der ki, tehlikeli..Evet tehlikeli.. Motosiklet kullanmakta tehlikeli..
    SenC_an ve zaferce bunu beğendiler.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    GezeGeze bunu beğendi.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    parkinson olursun
    oluroyle bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA CB 125 E
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

bence oku.

http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/41228-ybr-ile-dunya-turu-gustavo-cieslar-and-elke-pahl.html

100lük cub motorla, motor yüklü, çadırlı kalmalı 250 km gittim tek günde,tek başıma.. Gece çadırda, sabaha kadar titredim.Titremek bile zevkliydi. Öyle geldi bana. Tek sorun , selenin üzerinde,çadır tulum vs nin olmasıydı.. O bile meşakat gibi gelmedi.
    100lükle dağa çıktım

125 lik ile de 150 km,motor yüklü çadırlı kalmalı gittim..

Yine olsa, yine giderim..

Ancak, çoğu kimse der ki, tehlikeli..Evet tehlikeli.. Motosiklet kullanmakta tehlikeli..
    bende tek günde 200 300 km arası yol yaptımda hemde aynı gün dönmeli 2 gün içinde 1000km kadar yol gözümü korkutuyor yol tehlikesinden değil tehlikeli her şey tehlike içeriyor bedensel anlamda yorgunluktan uzun sure motorun gidememesini çekmekten korkuyom araçlar basıp gitcek motorlarda ben 80 90 la 10 saate kadar yolda kalınca biraz sıkılırım gıbı geliyor çünki bi yere kadar güzel olcak ama sonra motorun gitmediğini görcen o noktadan sonra yol sıkıcı gelmeye baslar.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    125 cc ile uzun yol gidilmez, ver adam akıllı parasını, al bi otobüs bileti. Kendine eziyet etme.

GezeGeze, likewhat ve Merdo bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı mertcan1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende tek günde 200 300 km arası yol yaptımda hemde aynı gün dönmeli 2 gün içinde 1000km kadar yol gözümü korkutuyor yol tehlikesinden değil tehlikeli her şey tehlike içeriyor bedensel anlamda yorgunluktan uzun sure motorun gidememesini çekmekten korkuyom araçlar basıp gitcek motorlarda ben 80 90 la 10 saate kadar yolda kalınca biraz sıkılırım gıbı geliyor çünki bi yere kadar güzel olcak ama sonra motorun gitmediğini görcen o noktadan sonra yol sıkıcı gelmeye baslar.
    Tehlikelerin farkında olmanız adına, zaferce güzel bir yorum yazmış. Muhakkak pek çok araç tarafından sollanacaksın. Bırakman gereken güvenlik balonunun daha ne oldugunu bilmeyen ve senii sollamaya çıkan araç sürücüleri,çift şerit yolda, sol şerit bomboşken, seni kendi şeridinin içerisinde taciz ederek sollayacak. Bu da bir gerçek !

Muhakkak yorucu,sıkıcı olabilir. Bana göre , sıkıcı, yorucu değil zevk verici gelmişti. Bu sürücü ile alakalı tabi...

Sen,senin için her zaman en doğru,en güvenli sürüşü yapmaya çalış ..

Kazasız belasız
    zaferce bunu beğendi.
    Kadim odur ki evvelini bilir kimse olmaya

Motosikleti
    nc750x
    Dünyayı bile gezersin de çok yorucu olur. Keyifle uzun yol yapılacak motor en az 250 cc ve üzeri olmalı. Gerçekten yorucu bezdirici olur.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    125 cc ile artcili 430 km yol yaptık. Çok zevkliydi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)