Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

racing motordan cross motora gecme

Motovento
    REKLAM ALANI
    gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    merhaba mt uyeleri . uzun zamandir aklimda olan birsey rc250 dem ktm 250 exc 6days a gecmek istiyorum sebebide , bugun bir abinin cros motoruyla ufak arazi yaptim cakil taslarinda cok ama cok zevk aldim .ama tek aklimda kalan acaba bu motorlarin bakimlari nasil oluyor 4 zamanli bulabilirmiyiz periyodik yapsak yeter . o tarz ariyorum ama hep iki zamanli gene sehir ici kullanicam crf gibi rc yi satip 1 ay icinde almayi dusunuyorum bugunde ufak kaza yaptim aynam kirildi oda tuzu biberi oldu :D , yani 3 bine geldim ama tecrube cross 250 icin yetermi sizce yoksa crostada 125 cc ilemi baslanir illaki hic bilgim yok arastirdim ama hic bilgi bulamadim . herkese iyi forumlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mustafa42121 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    4 zamanli 200-250 cc alabilirsin bence. Crf baya iyi. Çin dusunursen mondial vs de var.

Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    Alıntı mustafa42121 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 zamanli 200-250 cc alabilirsin bence. Crf baya iyi. Çin dusunursen mondial vs de var.
    ya almisken ktm dusunuyorum . cinlilere hic bulasmak istemiyorum cunku supermotoya cevirebilirim

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı gokberk6426 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya almisken ktm dusunuyorum . cinlilere hic bulasmak istemiyorum cunku supermotoya cevirebilirim
    ktm cross cok pahalı olur gokberk bosver gırme o topa crf bak yada xt660
    gokberk6426 bunu beğendi.
    https://www.instagram.com/besafes1kr/

mustafa42121 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abi ktmler 2 zamanli ve 4 zamanlilari nadirdir. Usta felan lazim ugrasma git arkadasin dedigi gibi xt660 yada crf lere veya bunlarin muadili caponlara () bak.

omeraydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690smc-R
    KTM 450 EXC alabilirsin Ş.içi kullanır mıısn bilmem. Ama ben kullanırdım : D Tabi o lastiklerle değil.

Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    cok tesekkurler . bu yamaha 660 bu tecrubeyle bozmasin bizi . birde buna ceoss lastigi taktirip arazi yapabilirmiyim ki ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Öyle bir şey olsa bile o motorla o sürüş pozisyonuyla eziyetten başka birşey olmaz yani mantıklı hayaller kur Gökberk. Birde tavsiyem bukadar ayran gönüllü olma daha yeni aldın. Dünkü hevesini biliyoruz, biriki sezon kullansan bunu daha iyi değilmi senin için sonradan üzülme sattım diye.

Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    Alıntı redmap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyle bir şey olsa bile o motorla o sürüş pozisyonuyla eziyetten başka birşey olmaz yani mantıklı hayaller kur Gökberk. Birde tavsiyem bukadar ayran gönüllü olma daha yeni aldın. Dünkü hevesini biliyoruz, biriki sezon kullansan bunu daha iyi değilmi senin için sonradan üzülme sattım diye.
    ya benim heycanim hala var ve inanilmaz keyif aliyorum ama ilk motora binip isiklarda herkes beklerken ben arabalarin arasindan gecip en one gectigimdeki aldigim keyfi uzun zaman sonra aldim ve cross olayi beni bitirdi yarin bu isi layikiyla yapan insanlara birebir konusup bilgi alicam ve bu saat kavramini ogrenicem . eger bakimi ve masrafi cok olursa crf250 gibi gozukuyor . ya bugun yaptigim kazadan sonrada bi tirsma olmadi degil hayirlsii bakalim ...

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    ya benim heycanim hala var ve inanilmaz keyif aliyorum ama ilk motora binip isiklarda herkes beklerken ben arabalarin arasindan gecip en one gectigimdeki aldigim keyfi uzun zaman sonra aldim ve cross olayi beni bitirdi yarin bu isi layikiyla yapan insanlara birebir konusup bilgi alicam ve bu saat kavramini ogrenicem . eger bakimi ve masrafi cok olursa crf250 gibi gozukuyor . ya bugun yaptigim kazadan sonrada bi tirsma olmadi degil hayirlsii bakalim ...
    rc250 ile mi düştün yoksa kros ile mi?
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    saatlik ömürlü motorla öyle keyfe keder gezemezsin. onun bakımı bitirir adamı; ya da motor biter. adı üstünde: saatlik.

ayrıca, yakında senin de ciddi bi kaza haberini alacaz gibi geliyo bana bu gidişle.

Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saatlik ömürlü motorla öyle keyfe keder gezemezsin. onun bakımı bitirir adamı; ya da motor biter. adı üstünde: saatlik.

ayrıca, yakında senin de ciddi bi kaza haberini alacaz gibi geliyo bana bu gidişle.
    evet oda var cunku arabaylada oyle okula gidip geliyorum sanirkm bunlar icin uygun motor degillermis crosslar . yazin para ayarlayip 2. motor alicam çinli 2-3 bine en azindan soft arazi yaparim diye dusunuyorum bakalim hayirlisi . bu arada neden boyle bir dusjnceye girdinizki :( . eger gelecegi felan goruyorsaniz hemen satiyim motoru binmiyim bidaha
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rc250 ile mi düştün yoksa kros ile mi?
    rc 250 ile crossla degil . aynam kirildi yarin siparis vericem onumdeki arkadas cok yavaslamis cevre yolunda bende arkama bakiyodum 90 la carptim onda ikimizde dusmedik sadece aynam carpti kontra verince biseyim yok ufak bi kazaydi benim dikkatsizligim iste yolda cros hayalleri kurarsan
    aslinda oda kirilmazdi ama kamerami aynaya takmistim o takilmis heralde kayisi kopmus cunku suc kameramda sanirim

Motosikleti
    Yohhh
    evet oda var cunku arabaylada oyle okula gidip geliyorum sanirkm bunlar icin uygun motor degillermis crosslar . yazin para ayarlayip 2. motor alicam çinli 2-3 bine en azindan soft arazi yaparim diye dusunuyorum bakalim hayirlisi . bu arada neden boyle bir dusjnceye girdinizki :( . eger gelecegi felan goruyorsaniz hemen satiyim motoru binmiyim bidaha

rc 250 ile crossla degil . aynam kirildi yarin siparis vericem onumdeki arkadas cok yavaslamis cevre yolunda bende arkama bakiyodum 90 la carptim onda ikimizde dusmedik sadece aynam carpti kontra verince biseyim yok ufak bi kazaydi benim dikkatsizligim iste yolda cros hayalleri kurarsan
    sıkıntı yapma daha 2 gün önce ben de ufak bi kaza geçirdim. motorun üstünde bayılmışım. motor da direk ve kaldırıma yaslandı sürttü sağ tarafında çizikler var.

Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    sıkıntı yapma daha 2 gün önce ben de ufak bi kaza geçirdim. motorun üstünde bayılmışım. motor da direk ve kaldırıma yaslandı sürttü sağ tarafında çizikler var.
    gecmis olsun valla uzuyor insani ya . dusmeyen motorcu yoktur daha dusmemis motorcu vardir derlerdide inanmazdim )) . gerci dusmedim ama genede kaza tek uzuldugum nokta kaskom oldugu halde cebimizden karsilamamiz kasko bozuluyormus ...

Motosikleti
    Yohhh
    gecmis olsun valla uzuyor insani ya . dusmeyen motorcu yoktur daha dusmemis motorcu vardir derlerdide inanmazdim )) . gerci dusmedim ama genede kaza tek uzuldugum nokta kaskom oldugu halde cebimizden karsilamamiz kasko bozuluyormus ...
    ben düştüm de motor düşmedi bende garip bişey oldu.

Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    ben düştüm de motor düşmedi bende garip bişey oldu.
    bende nasil dusmedim diye sasirdim 90 la carpip dusmemek ve o kadarcik hasarla kurtulmak garipti cidden ) . nazarligi olsun son kazalarimiz olur insallah .
    jimi_hendrix bunu beğendi.

mostro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Hypermotard 1100 evo sp
    ktm exc endurodur. Cross modelleri sx ile başlayanlardir. Dağ taş arazi yollarında mı kullancaksınız(enduro) parkurlara mı girceksiniz?(cross). 125 exc uygundur. Fakat 250 exc 6days için tecrube gerekir 2 zamanlı alakasız bir motordur. Onun yerine 250 exc-f 6days tercih etmeniz (4 zamanlı) daha uygun olur.

Edit: 125 exc de 2 zamanlı. 125cc olması içini rahatlatmasın :D yine zordur 4 zamanlıya göre

Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    Alıntı mostro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ktm exc endurodur. Cross modelleri sx ile başlayanlardir. Dağ taş arazi yollarında mı kullancaksınız(enduro) parkurlara mı girceksiniz?(cross). 125 exc uygundur. Fakat 250 exc 6days için tecrube gerekir 2 zamanlı alakasız bir motordur. Onun yerine 250 exc-f 6days tercih etmeniz (4 zamanlı) daha uygun olur.
    bilginiz icin tesekkurler bende bu ayrimi tam anlayamamistim . yok hayir yani okula gidip geliyim birde koyde tarla bahce ye felan giriyim ogle bisey istiyorum . bu exc-f ile okula gidip gelsem sorun olurmu acaba 3 km gidis gelis ve gezme icin kullansam ? tekrar tesekkurler bakim araliklari nasil maliyeti nasil olur acaba ?

mostro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Hypermotard 1100 evo sp
    Kullanabilirsin ama kimileri tavsiye etmez: Çünkü üretim amaçları yarışmaktır. Sabit gazla biyerlere gidip gelmek değil derler. Sabit gazla yol yapmak yıpratır derler. Ben pek inanmıyorum sonuçta yarışa dayanan özel motorlar sabit gaza da dayanır :D youtube da birçok yabancı arkadaş bu tarz yarış motorlarıyla yol yapıyor. jant lastik değiştirmeni öneririm asfaltta kullanacaksan

Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    Alıntı mostro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanabilirsin ama kimileri tavsiye etmez: Çünkü üretim amaçları yarışmaktır. Sabit gazla biyerlere gidip gelmek değil derler. Sabit gazla yol yapmak yıpratır derler. Ben pek inanmıyorum sonuçta yarışa dayanan özel motorlar sabit gaza da dayanır :D youtube da birçok yabancı arkadaş bu tarz yarış motorlarıyla yol yapıyor. jant lastik değiştirmeni öneririm asfaltta kullanacaksan
    cok tesekkurler tek sorun bakim ya bakalim 1 ay daha gecsin sunlada

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)