Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200 RS su akıtma sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 RS
    Merhaba.

Bugün sıfır bir Bajaj Pulsar 200 RS motor aldım. Motor sürme konusunda biraz acemi olduğum için evim civarında biraz deniyim, vites değiştirmeye falan biraz kendimi alıştırıyım dedim. 10 dakika falan 1. ve 2. viteste sürdüm. Daha sonra motoru durdurduğumda ortadan(motor bloğunun oradan) bir miktar su aktığını farkettim. Su sıcaktı. Ayrıca motor da çok ısınmıştı. Daha sonra sorduğum birkaç kişiden aldığım cevaplar neticesinde motoru yavaş sürdüğüm için motorun kendini yeterince soğutamadığı ve su kaynatıp şişen suyun fazlasını attığı kanaatine vardım. Ancak biraz nette araştırınca böyle bir şey olmaması gerektiğini okudum. Kafam karıştı. Yarın bir ustaya gidip soracağım. Ancak forumdaki benden daha bilgili arkadaşların da yorumlarını almak isterim.

Teşekkür eder iyi akşamlar dilerim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

fazla suyu atar, yan tarafdaki yeşil çizgiye bak, orası min de olacak, yani sıvı min e kadar inebilir orası olması gereken yeri, eğer min in altında ise ozaman sorun var, servise götür hemen.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 RS
    Soğutucu göstergesi şu şekilde:

Soğutucu bölmesine de baktım, altında az var gibi geldi bana. Bu arada dökülen su yeşil değildi böyle.

Düzenleme: Fotoğraf görünmüyor sanırım, URL'i şu: https://goo.gl/photos/2m2sqQEnFLuhaSPS7

şimdi onun içinde sıvı olması gerekir ve beyaz olarak görünür sıvı, o resimde hiç sıvı görünmüyor, sen gözle görebiliyormusun?

şöyle olması gerekir yani benim motorumdan örnek;

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 RS
    Yok göremiyorum. Sadece sıvının bulunduğu kabın kapağını açtığımda dibinde az bir şey yeşil bir sıvı görüyorum. Yarın gündüz gözüyle tekrar bakıp fotoğraf paylaşırım. Sanırım servis yolu göründü bana. Ya da soğutucu alıp eklesem mi? Su akıttıktan sonra sürdüm bir 20 km kadar. Herhangi bir sıvı kaçırması gözlemlemedim.

eğer içinde soğutma sıvısı yoksa, çalıştırmanı önermem bloğu çatlatırsın, bazı elemanlar aşırı sıcakdan yanabilir/eriyebilir, başına dert açabilirsin, servisini ara sor bunda hiç sıvı kalmamış, görünmüyor ne yapim de, çalıştırıpmı gelim,
    gelip alayim benmi ekleyeyim, emin olmadan iş yapma derim.

soğutma sıvılarınında türlüsü olabilir, öyle her sıvıyı ekleyemeyebilirsin, sorman lasım servise.
    eyrietten onun okadar azalmasının sebebinede bakmak lasım, delik felan bi durumlar olabilir..

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 RS
    Yarın bir servisi arayıp ona göre davranıyım o zaman. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

ne demek saol )

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    önce fan açması gerekir fan sesi gelmedimi ?

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 RS
    Yok. Öyle bir ses duymadım.

Düzeltme: Ki zaten aşırı ısınmayı belirten ışık da yanmıyordu. Ama bu sıvı soğutucudan başka ne olabilir ki?

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    -----------------

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler