Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Zincir yağlarken parmağımı kaptırdım

Motovento
    REKLAM ALANI
    Rebulls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ Z750R - Arora Cappucino - Kanuni Seha 150
    Hee pazar sabahı olduğu gibi motoru benzinci ye çekip bir güzel yıkayıp silip parlattim. Zincir fetişi bir adamım zincirlerim her zaman temiz ve yağlı olmalı. Zincirler biraz kirlenmisti elim değmişken şunu da halledeyim bar diye zincire girisicem ama yağı sıkarsam silip parlattigim lastikler kirlenecek bende bezi zincirin altına tutup yağı sıkmaya başladım. Bir yandan da zinciri çevirmem lazım bir elimde bez bir elde sprey tekeri ceviremiyorum. Hemen motoru çalıştırdım 2. Vitese taktım aynı şekilde yagladim bezi zincirin altına tutuyorum zincir fırfırı gibi dönüyor. Fazla yağı almak için zinciri bez ile sıktım ileri geri yapmaya başladım. Ne olduysa o anda oldu bez disliye takıldı bezin içinde de baş parmağım var. Parmağı dişli ile zincir arasına sıkıştırdım. Önce elim ile vitese ulaşmaya çalıştım yetişemedim sonra ayağım ile uzandım sol kasigima kramp girdi mal gibi kaldım. Benzinci de 20 ye yakın tazyik makinası var çok gürültülü ortam kimseye sesimi durduramadım. Yanda bir adam minibüs yıkıyor en son gordu parmağı o halde görünce panik oldu. Vitese boşa almasını söyledim adam anlamıyor motordan vitesi 5 e kadar atmış. Tabi o sırada aklıma deybraj gelmedi hiç. 5-6 dk uğraştı beceremedi baktım orda bir adam cbr 250 yıkıyor git şunu çağır dedim. Neyse uzatmim motorcu geldi boşa aldı tekeri terse çevirip parmağı çıkardım kemik flan hepsi meydanda tabi. Sonuç parmağı iki yerden tırnağı 5 yerden kirmisim 1 ay binemeyecegim. Arkadaşlar bur esseklik ettim bedelini ağır ödedim yine şanslıyım ki koparmadik parmağı hepimize ders olsun motor çalışırken yaglamayin şu zinciri

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Çok geçmiş olsun motorun zinciri parmağınızdan önemli değil fırça ile filan halledin bitsin yada benim gibi zinciri çıkarıp benzin ile bi güzel yıkayıp temizleyip geri takın

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gerçekten çok çok geçmiş olsun.Kırık yaranlanma olsada parmağınız en azından yerinde.Daha öncede forumdan bir kaç arkadaş aynı şekilde parmağını kaybetmişti.Gerçekten çok şanslısınız.Tekrardan geçmiş olsun.Bir an önce iyileşip tekrar motosiklet sürmeniz dileği ile...

Motosikleti
    Haklısın hocam ona şükrediyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Geçmiş olsun. Daha önce üzerine kereste düşmesi sonucu baş parmağım 9 parça olarak kırılmıştı. İki ay alçıda durdu fakat kaynamadı. El cerrahisi dalında bir uzman doktora gösterin elinizi mutlaka. Ameliyat sayesinde yüzde 25 hareket kaybı ile parmağım kurtuldu. Lütfen ihmal etmeyin.

Başlığı görür görmez senaryoyu tahmin ettim. Çok geçmiş olsun. İçim cıs etti.

Forumda ve youtube da birçok videoda birçok yerde söyleniyor zincir yağlarken motoru çalıştırıp vitese takmayın parmağınızı koparır diye.

Edit: yanlış anlamayın size kusur bulmuyorum. Siz zaten ben ettim siz etmeyin diyorsunuz.

Motosikleti
    Korkuttun beni ya ortapediden randevu aldım onu bekliyorum

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Yağdanlık kullanın parmağınızı kaptırmayın. Ben de motor çalışırken viteste zincir yağlıyorum ama yağdanlık zincire sıkışsa ne olur
    oluroyle ve gokberk6426 bunu beğendiler.

Motosikleti
    tvs apache
    Allah daha kötüleriyle karşılaştırmasın

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    içim gitti okurken.geçmiş olsun

Motosikleti
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçekten çok çok geçmiş olsun.Kırık yaranlanma olsada parmağınız en azından yerinde.Daha öncede forumdan bir kaç arkadaş aynı şekilde parmağını kaybetmişti.Gerçekten çok şanslısınız.Tekrardan geçmiş olsun.Bir an önce iyileşip tekrar motosiklet sürmeniz dileği ile...
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağdanlık kullanın parmağınızı kaptırmayın. Ben de motor çalışırken viteste zincir yağlıyorum ama yağdanlık zincire sıkışsa ne olur
    http://images.hepsiburada.net/assets...at_2643135.jpg
    Dikkat et bro zinciri disliyi yerden toplarsin

CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    Let the linç begin

Motosikleti
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    içim gitti okurken.geçmiş olsun
    Eyvallah hocam sağol

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Rebulls adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dikkat et bro zinciri disliyi yerden toplarsin
    210cc motorun kopartamadığı zincire, yamultamadığı dişliye incecik teneke boru ne yapabilir

Motosikleti
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    210cc motorun kopartamadığı zincire, yamultamadığı dişliye incecik teneke boru ne yapabilir
    O da doğru

Çok geçmiş olsun allah beterinden korusun :( ben de öncede 2 kolumda kırıldığında çok farklı şeyler yaşadım o yüDen vücut bu şekillere gelince kaldıramıyorum rahatsız oluyorum son bölümü okuyunca bi içim gitti sizin için baya üzüldüm hemen kapadım zaten biraz geçti yine açtım bu yazıyı yazıyorum şimdi

Geçmiş olsun. Örnek gösterilecek, ibretlik bir başlık olmuş.

mustafa42121 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ucuz kurtulmuşsunuz. Daha kotusude olabilirdi. Gecmis olsun. Bide forumdan birininde parmagi kopmustu ama o kaynamamisti. Bilen varmi kimdi o?

Motosikleti
    Alıntı mustafa42121 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ucuz kurtulmuşsunuz. Daha kotusude olabilirdi. Gecmis olsun. Bide forumdan birininde parmagi kopmustu ama o kaynamamisti. Bilen varmi kimdi o?
    Eyvallah hocam o arkadaşı gördüm o parmağın yarısını koparmış

mustafa42121 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Rebulls adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah hocam o arkadaşı gördüm o parmağın yarısını koparmış
    Evet. Artik daha dikkatli olursunuz. Cok kotu bi tecrube ama daha kotude olabilirdi. Bardagin dolu tarafina bakmak lazim. Allah acil şifalar versin insallah.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)