Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

bıktım artık

Motovento
    REKLAM ALANI
    güvenyahya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mobylette hemide 2005 70 cc oldu
    selamın aleyküm arkadaşlar yaklaşık 10 yaşından beri elimzde olan bir mobylette bıonik motorsiklet var.
    bu motor fabrikan çıkarken 50 km/s şeklinde çıkmış ama ben şehir içi motor kullanmak istemiyorum ben uzun yola gitmek istiyorum zaten bu motor 2 zamanlı ben parcaladım bunu alim motordan karteline kadar 1500 tl lik malzeme aldım artık bıktım
    şimdide geliboludan keşana gidiyim dedim gidemiyorum üstünde dellorto 15.15 karburatör ve y.s gilardoni silindir var bundan 2 3 sene önce bir kaç kere kaza geçirdim ama hep korumalarım tamdı bir arkdaşım çanakkaleye giderken kaza yapıp ölmüştü bunlardanda etkilendim ama bilmiyorum ben yine seviyorum ölümüne kadar size motorsiklet hayatımı şöyle acıklayım

ilk zamanlar ehlietim yok yaşım 13 14 motora binemiyorum sadece bakıyorum taki yaşım 15 oldu sokak arasında KASK olmak şartıyla biniyorum ve orjinal bir mobyletim var. taki bir ardaşım pejoyla beni geçip 5.19 polini gilardoni 105 silindir zırvalayana kadar.
    meraktan söktüm paramparca ettim motorunu parasızlık ve ozamanki çocukluk aklı geri topladım.

ikinci kısım ise hayatımın en *oktan yılları lise 2 3 4 senelerim bir arkdaşım var tabi çukurumuzu kaza arkadaş benim motoru o kullınıyor 2 3 kere düştük plastik yerleri kırıldı gülüyor bilmem ne kendi egosunu tatmin ediyor kendini bir veli nimet yerine koyuyor. en sonda kızıp yeter diyorum ve motoru bodruma cekiyorum 11 ay hiç bakmadım bile. sonra ne mi oldu.

yanıma ilk okul arkdaşım taşında bir pejo motorları var. bana motoru bodruma koyabilirmiyim dedi tabi dedim ve koydu pas içinde bir şey ve ben memleketime karamana gittim 1 ay sonra geri döndüm karamandan silindir almışım kasnak almışım. takıcam binicem paramı buna gömmüşüm 250 tl para vermişim tatil yapmadan çalıştığım paraya bunları aldım sırf uzun yol yapıcam diyerekten. herneyse baktım benim motorda oynama yok dedim bir kaç haftaya bir gece söker sabaha kadar takar pazar günü yatarım akşama rodaj gezerim. diye düşünüyorum

motoru topladım ozaman orjinal ispanyol malı airsal marka bir silindirdi galiba ne güzel oldu geziyorum ecabata gittim uzun köprüye gittim çok zevk alır oldum ve bu seferde talihsizlik beni başımdan vurdu benzikteki adam mobiletime yağ koymamış ve 1 tl lik eksik benzin koymuş 1 tl yağ parası ben gidiyorum o gün full dolu 9 lt ye yakın üstte deposu ses bir anda değişti kastı kendini ben olayı anladım ve sağa çekip eldiveni kaskı çıkarırkene pat etti stop etti çalıştırdım yine yok en son çalıştı bağıyor ama gitmiyorum gidiyor kasıyor. yine bodrum 4 ay yattı bu arada o pejoda bir yan tarafda yatıyor alim motordan 4 ay sonra kızıyorum birdaha malzeme alıyorum

[IMG][/IMG]

toplamda aldığım malzemeler hepsi mobilet için herneyse ben bu sefer kafaya iyi taktım bu işi ve sıfır kartel grank tan toplamaya başladım ve tork anahtarı ile topluyorum emanet anahtar yani sonra bizim yan komşu motorunu istedi bende git al dedim köpeği yok ya nasıl koydun öyle al ertesi gün birde ne duyuyum benim aldığım malzemeri onun motorundan söktüğümü söylüyor lastiklreini değiştirmişim iyide bende hepsinin belge faturası mevcut ve bu olay benim miğdemi bulandırıyor motoru dükyanın deposuna götürdüm. tam 1 sene yattı malzemeler alıyorum ama canım yapmak istemiyor en son 1 ay önce bu komşu olan arkdaşımınız babası babama selam veriyor babamda almıyor çünki bu benim motorumdan malzeme söktün muhabbetinde babamdan 300 tl para istiyor işte diyor vericeksin sonrada ben izin vermiyorum tabikide neden çünki almadım almadığım bir şey için kıyamet koparırım burası küçük yer herkeze anlatıyorlar herkezde beni tanır mobylete sen 500 liralık koruma harca mont al kaskı bul eldiven al git 100 liralık hurda pejoyamı minnet et intercom aldım ve actıon kamerası aldım bunlara paramı döktüm param yok malzeme var motor kilitli yağsız çalışmaktan herneyse iyice yazdım aklım karışıyor babam selam almadı diye babamı bıcaklamaya kalkıyor 10 yaşında kardeşim var eve geldi babam dedi aşağıya indim arasına girdim polis geldi bıcak cekti dedim yalan ddi üstünden 2 bıcak cıktı şikayetci oldum babam annemde şikayetci oldu ve bu bir kaaç gün sonra aradı iste ben falanca kişi gel burda konuşalım dedim sen gel benim ayağıma bende o an 2 uzman arkadaş var 2 kişide sivil babam ve ben bunlar geldi herneyse şikayetinizi geri alın vs. vs. sonrada oğluna faturaları gösteriyorum inanamıyor. oda koluna bıcak saklamış işte aklı sıra olay çıkarıcaklar bize anneside anneme gitmiş şikayetinizi geri alın yoksa kocam senin kocanı yani babamı öldürür muhabbeti yapmış
    ben daha çok gerildim ama babamın ricasıyla şikayeti geri aldık adam dedi işte kusura bakma psikolojim bozuk bilmem ne ben inanmıyorum aslında ve şikayeti geri aldık hopaaaa cıktık babama bir 100 tl ateşlesene diyor param yok diyor bir mobylette başıma actığı belaya bak ruhsatlı vizeli sigortalı motor sonucta bu yani. adamın kinin hiçbirşeyi yok piyasada ve ben hırsız konumuna düştüm babamla kavga ettim ayın 12 si kamu davası var babamla aram açıldı şimdi ben ne yapıyım size yazdım çünki ben kimseyle muhattap olmam burdaki insanlar daha bilgili görüş acısı daha geniş burası küçük yer ve insanlar sabit bir düşünceden yana

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:51 ----------

sözcük hatalarım için affınıza sıgınıyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu herif sizi saf görüp yolmaya çalışıyor motorla alakası yok temiz bir sopa atıcanız birdaha bulaşmaz
    Zevkler tartışılmaz mobiletin yeri ayrı zevk alıyor ve beyeniyorsan kullan başkasına bakma

Motosikleti
    valla dostum kavgayı hiç sevmiyorum bu türlü cins insanlar yüzünden babayla kavga ediyoruz

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Pek sürpriz olmamış ve bıkmak için başlamışsın zaten.

Eskilerin bir sözü vardır;

Eskinin derdiyle uğraşıncaya kadar,
    Yeninin borcuyla uğraş..
    Macit250, güvenyahya ve Panashira bunu beğendiler.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    Komşun tam onun bunun çocuğu, yine para isterse faturaları göster ve polis çağır. tenha bir yerde iz bırakmadan temiz bir sopa çeksen bir daha bulaşmazlar.

Motosikleti
    Alıntı Hasan7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Komşun tam onun bunun çocuğu, yine para isterse faturaları göster ve polis çağır. tenha bir yerde iz bırakmadan temiz bir sopa çeksen bir daha bulaşmazlar.
    abi yok zaten tvs alıcam yetti artık.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:55 ----------

günçel dir yorumları bekliyorum

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bu işi sağlam bir dayak çözer. Polis çözemez çünkü bizim kahraman polisimizin çözmesi için adamın önce babanı bıçaklaması gerekiyor.

Motosikleti
    yorumlarınız benim için değerli

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Macera arıyorsan lunaparka git, atlıkarıncaya falan bin Mike. Gerek yok böyle şeylere.

Motosikleti
    Alıntı Draconian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Macera arıyorsan lunaparka git, atlıkarıncaya falan bin Mike. Gerek yok böyle şeylere.

başkan ben esnafım yanlız çoluk çocuk yok burda esnaf oldugum için bu konuyu kovalıyorum.
    PİSTON SARMIŞ HAYATIMA SEGMAN ATSAN NE FAYDA...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)