Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

moorsiklet zinciri araba yağı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj 125 st
    motosikletimin zincirine araba yağı olurmu arkadaşlar geçen sene gri bir kutunun içinde arabanın arkasından motor yağı çıktı toyotanın onu zincire sürebilirmyim ?yada evde perfectrs contact cleaner diye bir sprey buldum ne işe yaradığını bilmiyorum kullanım iletkenliğini arttrırı diyor motorumun zinciri paslanıyor ilk ne yapmam lazım direk gidip zincire ikisinden birini yada ikisini süreyimmmi?yardımlarınızı bekliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Neden 2 konunuzdada motor değil de moor meraktan sordum :D
    tinerci bunu beğendi.

Zincire zeytin yağı sürseniz bile olur ama en güzeli bu iş için uygun olanı kullanmak. Zincir açıkta çalışan bir aksam. İnce yağlar bir süre sonra akıp gidebilir. Ayrıca zincir sürekli toz, çamur, su gibi maddelere maruz kalabiliyor. Yoğun kıvamlı yağlar kullanmak daha mantıklı. Ben tamircinin tavsiyesiyle markasını unuttuğum sprey sıvı gres yağı almıştım. Aylarca kurumadığı gibi üzerinde yabancı madde barındırmıyor. Bonus olarakta paslanmayı önlüyor. Zaten zincir yağı dediğimiz spreyi alınca azar azar kullanıp senelerce kullanıyorsunuz. Biraz kaliteye yönelmekte sakınca yok.
    Temizliğe gelince bunu bende araştırdım. Pek çok kişi gazyağı öneriyor, kullanımı kolay. Hesaplıda üstelik. Bunun içinde biçilmiş kaftan maddeler var. Bahsedilen ürünü bilmiyorum ama açıklamasında "bisiklet zincirinde kullanılabilir" desede genel amaç için kullanılan bir ürün gibi geldi. Kesin birşey diyemem. Piyasada satılan çoğu pas sökücü görünümde mükemmel etkili ama metali aşındırıyor.

Çorum İl Temsilcisi Furkan Tarık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Beyler bende de tüfek için aldığım makine yağı var sprey bilirsiniz işte onlardan var. Ondan sıksam olur mu?

Motosikleti
    Bajaj 125 st
    Alıntı Mertcan00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden 2 konunuzdada motor değil de moor meraktan sordum :D
    Hajaha abi bilmiyorum abi tus basmiyor herhslde �������� tesekkurler

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 (2014)
    Zinciri temiz bırakmadığın için paslanmış. Yağladıktan sonra kullandıkça o pas sökülür.
    Araçtan çıkmış Motor yağı sürebilirsin. Ben öyle yapıyorum.

Cumali ALP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 RR
    Motor yağı kullanabilirsiniz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)