Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

PROJE TEKLİFİ VE SORUMLULUK ALMAK İSTEYNLER! YAKLAŞ BİRAZ BURAYA...

Motovento
    REKLAM ALANI

Bir motorsiklet sürücüsü İstanbul trafiğinde ne denli riskler alıyor? Az biraz hepimizin derdi,sıkıntı yaşadığı sorunu,çözüm önerisi sunabileceği problemleri mevcut. Motora gaz verdiğimiz andan ayaklığı indirine kadar geçen sürede ne kadar stres yaşadığımız ortada. Hemen hemen hepimiz arabalara, trafikte kendini kaybeden şoförlere, magandalara, yollara,belediyelere söyleniyoruz. Yahu bir yerden bir yere gittiğimizde kendimizi şanslı hissediyoruz. şüklürler ve sadakalar havada uçuşuyor. Oysa çok normal bir şekilde bir yerden bir yere varıyoruz...anlat anlat bitmez sıkıntılar. Bir Milli Eğitim Bakanlığı çalışanı olarak sorunun köküne inmekte fayda görüyorum. Koca koca adamları değiştirmenin zorluğu çok açık. Bizler, deneyimli abilerimiz, yetenekli kardeşlerimiz, çok değerli fikirlere sahip üyelerimizle çocuklar üzerine odaklanmalıyız. benim kabataslak fikrim Öğrencileri, orta okul ve lise çocuklarını motorla tanıştırmak. Anlatmak. bindirmek. Arabalarla yaşadıklarımızı, yayalarla yaşadıklarımızı göstermek. Farkındalık oluşturmak. bugün her çocuğun ailesinin arabası var. Hepsi yollarda zaman geçiriyor. Hepsi en azından benim çalıştığım muhitlerdekiler, modifiye şahin hayallerine sahip...Hepsi gelecekte bizim ve gençlerimizin potansiyel trafik arkadaşı.

çalışmaktan, zaman ayırmaktan sorumluluk almaktan elindeki imkanları kullanmaktan çekinmeyen herkesle iş birliği yapmalıyız bu proje için. MEB, EMNİYET,ŞOFÖRLER ODASI VE DAHA NİCE YER BİZE destek verebilir gerekirse...VELEVKİ KİMSE DESTEK VERMEDİ. Bizim ihtiyacımız olan motorsiklet, sunum hazırlamak,parkur ayarlamak ve ekipman ayarlamak. Gerekli izinleri almak çok kolay. Okul okul gezip durumu anlatıcaz...Aslında Gerçekten Yapılabilecek birşey.
    Evet alalım gerçekçi yorum ve desteklerinizi...GERÇEKTEN BU İŞE GÖNÜL VEREBİLECEK MOTOR VE SORUMLULUK SAHİBİ İNSANLARA İHTİYAÇ VARDIR!
    OğuzÖztürk, SweentLy ve Mustaphalanx bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    nc750x
    Alıntı mkoni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir motorsiklet sürücüsü İstanbul trafiğinde ne denli riskler alıyor? Az biraz hepimizin derdi,sıkıntı yaşadığı sorunu,çözüm önerisi sunabileceği problemleri mevcut. Motora gaz verdiğimiz andan ayaklığı indirine kadar geçen sürede ne kadar stres yaşadığımız ortada. Hemen hemen hepimiz arabalara, trafikte kendini kaybeden şoförlere, magandalara, yollara,belediyelere söyleniyoruz. Yahu bir yerden bir yere gittiğimizde kendimizi şanslı hissediyoruz. şüklürler ve sadakalar havada uçuşuyor. Oysa çok normal bir şekilde bir yerden bir yere varıyoruz...anlat anlat bitmez sıkıntılar. Bir Milli Eğitim Bakanlığı çalışanı olarak sorunun köküne inmekte fayda görüyorum. Koca koca adamları değiştirmenin zorluğu çok açık. Bizler, deneyimli abilerimiz, yetenekli kardeşlerimiz, çok değerli fikirlere sahip üyelerimizle çocuklar üzerine odaklanmalıyız. benim kabataslak fikrim Öğrencileri, orta okul ve lise çocuklarını motorla tanıştırmak. Anlatmak. bindirmek. Arabalarla yaşadıklarımızı, yayalarla yaşadıklarımızı göstermek. Farkındalık oluşturmak. bugün her çocuğun ailesinin arabası var. Hepsi yollarda zaman geçiriyor. Hepsi en azından benim çalıştığım muhitlerdekiler, modifiye şahin hayallerine sahip...Hepsi gelecekte bizim ve gençlerimizin potansiyel trafik arkadaşı.

çalışmaktan, zaman ayırmaktan sorumluluk almaktan elindeki imkanları kullanmaktan çekinmeyen herkesle iş birliği yapmalıyız bu proje için. MEB, EMNİYET,ŞOFÖRLER ODASI VE DAHA NİCE YER BİZE destek verebilir gerekirse...VELEVKİ KİMSE DESTEK VERMEDİ. Bizim ihtiyacımız olan motorsiklet, sunum hazırlamak,parkur ayarlamak ve ekipman ayarlamak. Gerekli izinleri almak çok kolay. Okul okul gezip durumu anlatıcaz...Aslında Gerçekten Yapılabilecek birşey.
    Evet alalım gerçekçi yorum ve desteklerinizi...GERÇEKTEN BU İŞE GÖNÜL VEREBİLECEK MOTOR VE SORUMLULUK SAHİBİ İNSANLARA İHTİYAÇ VARDIR!
    Ben varım.

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Motorsikletten sonrasını okumadım. Yazım yanlışın bir kişiyi kaybettirdi.
    omeraydin ve Yasin D bunu beğendiler.

Motosikleti
    nc750x
    Daha önce bende bu tür girişimlerde bulunmak istedim. Ama konu hep yazım kuralları, siyaset vs çevresinde takılıp kalınca asıl hedefe yürüyemedik. Pek kimse ciddiye almıyor veya başka sebeplerden bulaşmak istemiyor. Türkiye'nin en büyük motosiklet forumunda bile bu türden çalışmalara destek bulamıyorsanız (imam cemaat ilişkisi) gerisini siz hesap edin.

En bilinçlilerimiz burada. Burası en tepesi. Dibi ne haldedir kimbilir.
    SweentLy bunu beğendi.

oguzhanlal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence motosikletli polisleri (Yunus) bu işin içine sokmak lazım. Hem ailelerin tepkisi çok çok daha az olur hem çocuklar için ömür boyu unutulmayacak bir deneyim olur.
    Mustaphalanx bunu beğendi.

Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    Uygulaması yapılabilirse en azından bizden sonraki motorcu nesli rahat bir ortamda motor sürer diye düşünüyorum ama bizler için yapacak bir şey yok
    Ben,keyfim ve kahya, her gün birimiz kullanıyoruz.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    SORUMLULUK SAHİBİ İNSANLAR!
    O insanlarin bir çocugun hayatinin sorumlulugunu alip motosiklete bindirecegini zannetmiyorum.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    nc750x
    Açıkçası okullarda çocuklara motosikleti sevdirelim sürdürelim derseniz bu büyük olay olur. Ailelerle savaşa girebilirsiniz. Ama daha çok mesela okul panolarına bilgilendirici daha o yaşta motosiklete bakışı değiştiren bilinçli sürücüler yetişmesine katkıda bulunulabilir. Böylece gelecekte motosikletlileri fark eden geniş bir kitle için tohum ekilmiş olur. Binecekler içinde bilinçli bir nesil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:22 ----------

Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O insanlarin bir çocugun hayatinin sorumlulugunu alip motosiklete bindirecegini zannetmiyorum.
    Tam olarak bunu demek istemiştim. İstenmeyen sonuçlarda olabilir. Pratik değil ama teorik anlatımlar olabilir. Bunun dışında şehir şehi gezilip bir eğitim planıyla teorik ücretsiz anlatımlarda yapılabilir gibi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    z1000e kesik.
    ...
    MEB, EMNİYET,ŞOFÖRLER ODASI VE DAHA NİCE YER BİZE destek verebilir gerekirse..
    ...
    O kadar bağlantın varsa, sulama etkinliklerini düzgün yapmalarını söylemek yararlı olur.
    Asfaltı kafalarına göre kesip biçmesinler, sökülmüş yerleri düzgün yamalasınlar, çukurlar düzgün doldurulsun, v.s
    fazil bunu beğendi.

kyagmur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ F250
    ilk önce motosikletler için otomobillerden ayrı yol olması lazım gerisi iplik söküğü gibi gelir, ne kadar bilgili olursak olalım sarhoşun teki gelip gerisi malum . karayolları ve belediyeler ile işe başlamak lazım

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Çok vakit var. Devlet refah seviyesi dünya çapında üst sıralarda.Herşey tamam bir projelere el atmıyoruz. Ülke insanı olarak çok suçluyuz bu konuda gahshhdh. Ya allah için vaktinizi karınıza çocuğunuza ayırın.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benzin fiyatlarında dünyada ilk üçten inmiyorken.başımızda ÖTV gibi yasal bir soygun varken,zorunlu sigorta fiyatları motosiklet fiyatlarına yaklaşmışken..kusura bakmayın ama çok daha önemli sorunlarımız varken okul okul gezip,çoluk çocuk ile oynayacak pek sabrımız yok.

Motosikleti
    nc750x
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzin fiyatlarında dünyada ilk üçten inmiyorken.başımızda ÖTV gibi yasal bir soygun varken,zorunlu sigorta fiyatları motosiklet fiyatlarına yaklaşmışken..kusura bakmayın ama çok daha önemli sorunlarımız varken okul okul gezip,çoluk çocuk ile oynayacak pek sabrımız yok.
    Daha da önemlisi; Devletin başında motosikletten çok daha önemli terör vs çok sayıda Şehit sorunu varken onlar bizim motosiklet isteklerimize ne kadar ilgilenirler? Askerimiz oralarda şehit olurken burada biz rahat motosiklete binelim diyerek bir şeyler talep etmemiz de biraz tuhaf kaçar. Sıra bize gelene kadar ohoooo

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Umarım yanılırım ama ne yazık ki hayal olmaktan öte gidemeyecek bir proje gibi.

Bahsettiğin bu işler için çoookça vakit lazım. Bu kadar bol vakti olan insanları bir arada toplamak zor.
    Hadi topladın diyelim, o insanların hepsinin eğitim verebilecek, konuşmacı olabilecek, aktif ve toplu hareket etmeyi bilen insanlar olması lazım.
    Hadi bunu da başardın diyelim. Bu iş için gerekli izinleri toplaman çok zor. Ayrıca bu izinler için vakıf, dernek türevi bir kuruluş olman gerekir.
    MEB ne bilsin senin çocuk tacizcisi psikopat bi sapık olmadığını.

Gerçi son cümleme ben de pek inanmadım. MEB'den yana sıkıntı yaşamazsın.

Yani özetle bu olay öyle rastgele 3-5 kişinin forumdan bir araya gelmesiyle olacak iş değil.

Yine de dediğim gibi, umarım yanılırım.
    OğuzÖztürk ve fazil bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok vakit var. Devlet refah seviyesi dünya çapında üst sıralarda.Herşey tamam bir projelere el atmıyoruz. Ülke insanı olarak çok suçluyuz bu konuda gahshhdh. Ya allah için vaktinizi karınıza çocuğunuza ayırın.
    Ben bekarım hemşerim. Gelecek daha önemli...

Alıntı OğuzÖztürk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha da önemlisi; Devletin başında motosikletten çok daha önemli terör vs çok sayıda Şehit sorunu varken onlar bizim motosiklet isteklerimize ne kadar ilgilenirler? Askerimiz oralarda şehit olurken burada biz rahat motosiklete binelim diyerek bir şeyler talep etmemiz de biraz tuhaf kaçar. Sıra bize gelene kadar ohoooo
    Konumuz motosiklet olduğu için bu konudaki öncelikli sorunlarımızı sıraladım.Yoksa Türkiye geneline bakarsak sizin de yazdığınız gibi çok daha önemli sorunlarımız var.Yine motosiklet ile ilgili sorunlarla uğraşmaya bir yerden başlamak lazım.
    MotorKafa bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)

Ben varım! Elini taşın altına sokmak yerine yolumuza taş koyan, bizden hiçbirşey olmaz mantaliteli kas kafalılara inat elimden geleni yaparım...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:50 ----------

Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz sadece oturun ya da motosiklet sürün hatta bu başlığa yorum bile yapmayın çünkü gördüğüm kadarıyla yaptığınız ya da yapmaya niyetlendiğiniz bişi yok. Havalar da güzel zaten. Bakın bakalım kediler yavrulamış mı ağaçlar çiçek açmış mı? Boşverin sorumluluk almayı siz...

schism - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    herhangi bir sosyal aktivitenin içerisinde yer almak isterim ancak güzelim ülkemde zor gibi duruyor.

Alıntı Mustaphalanx adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Siz sadece oturun ya da motosiklet sürün hatta bu başlığa yorum bile yapmayın çünkü gördüğüm kadarıyla yaptığınız ya da yapmaya niyetlendiğiniz bişi yok. Havalar da güzel zaten. Bakın bakalım kediler yavrulamış mı ağaçlar çiçek açmış mı? Boşverin sorumluluk almayı siz...
    Öncelikli olarak kıt anlayışlı,yeni yetme motorucu,devlet memuru dostum benim,hangi başlık altına yazacağım,hangi sorumluluğu alacağım seni hiç mi hiç ilgilendirmez.Terbiyesizliği lüzumu yok.

Sonrasında yazdıklarımı doğru düzgün okuyup anlamadığından bizim için öncelikli sorunlar olan zorunlu trafik sigortası,ÖTV ve benzine uygulanan vergileri pek anlayamamışın."Zorunlu trafik sigortası" tanıdık geldi mi?Hani geçenlerde sana atılan 1250 TLlik kazık.Aşağı yukarı motosikletinin fiyatının 4 te 1 i falan yapıyor herhalde.Bu üç önemli sorun çözülmeden sigortasını yaptıramadığım,benzin koyamadığım motosiklet ile okul okul gezemem.

Ben ogretmenim . Baglantilarim var demedim. Dogru isi yapinca saydigim kurumlar yardimci olma konusunda istekli oluyor. Ben kendi basima 4 tane okulu gezdim. Bi kac videolu fotografli sunum yaptim. Akilli tahtalsr oldugu icin siniflarda isler kolaylasiyo . Gercekten bu is biraz ongoru ve inanc ister. Sehitlerimiz var, otv var, yazim hatasi var, var oglu var da bize engel degil ki. Cocuga anlattiginiz birsey aninda evlere iletiliyor. Bir suru baba ve anne uzaktan da olsa bilinclenecek. Hazirladigimiz brosurleri cocuklar vasitasiyla ailelere ulastiracaz. Amac cocuklarda " motorsiklet kullanmak gercekten bilgi isteyen bir olay ve toplum olarak trafik kurallarina uymamiz gerekiyor" farkindaligini uyandirmak. Motora bindirmesek bile okul bahcelerinde motoru ekipmanlsri anlatabiliri . Derdimiz motorcu genclik yetistirmek degil. Derdimiz motoru farkeden genclik yetistirme . Velhasilikelam arkadaslarim ben tek basima yirtiniyorum. Cocugunun durumunu sormaya gelen veliye bile ayak ustu arabasi varsa anlatiyorum uc bes bisiler. Git karinla cocugunla zaman ayir diyen arkadasima ve bu is ne bos is laa diyen kardeslerime de sesleniyorum. Bir kisi bile olsa bir kisidr. Derdim hepimizin rahat ettigi bir toplum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler