Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Şase numarası taşlanmış/silinmiş

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı anilsedali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Bugün kriminal randevuma gittim.

iki kişiydik. Birinci kişi Makine mühendisleri odasına "aaa senin şase numaran yok ki, senin burada işin yok trafik tescile git" dediği için 300 TL ödeyip gelmişti. Çünkü bu tür durumlar TUV muayenesi yapılırken genellikle karşımıza çıkıyor. Onlar da yarı okunmayan eksik okunan şaseler için bilir kişi olarak makine mühendisleri odasına gönderiyorlar. Ancak bizim durmumuz bu değil. Bizim durumumuz adli. Yani şase silimiş ya da hiç ortada yok. İnsan eliyle silinmiş. Bilerek ve isteyerek.
    Olmayan ya da okunamayan birşey için neden MMO ya 300 TL ödeyeyim ki?

Benim muayane sürem olduğu için TUV'la karşılaşmadım ve aklımı bu nedenle karıştıran olmadı.

Zaten motoru satın aldığım arkadaş da bölgesindeki TUV'a gitmiş
    o da bildiğiniz hikayeyi ve 8-9gün uğraşacağını çok zor olduğunu iletmiş.
    Yaşadığı travma nedeniyle bana motoru yarı fiyatına sırf bu yanlış yönlendirmelerden satmıştı.

Şuan 2. günümdeyim
    Tabii burada en önemli olan şey de sizin benim gibi motorundan emin olma durumu var.
    Eğer motorunuzdan emin değilseniz, çalıntı ve başka motor olduğundan şüpheliyseniz bu adımı herkes yapamaz.

Direkt Tescile gidiyorsunuz. Çalıntı buluntu araçlarla ilgili görüşmek istiyorum diyorsunuz.
    O konuyla ilgilenen kişiye yönlendiriyorlar. Sizden bir dilekçe yazmanızı istiyorlar.
    Kriminali arayarak gün talep ediyorlar. Randevunuzun olduğu gün polis nezaretinde motorunuzu
    incelemeye veriyorsunuz.

Biz oradayaken yarım saat içinde benim kazınmış hiç okunmayan şase ve motor numaramı okudular.
    Mucize gibi adamlar. Allah polisimize zeval vermesin. Hepsinden Allah razı olsun. Detaylara girmiyorum; ancak bugün gördüm ki bir hırsızın o numaraları silmesi imkansız. Gerçek er ya da geç ortaya çıkıyor. Biraz bilim biraz da kahraman Türk Polisi yardımıyla tabii ki

Şimdi yazıyı bekliyorum; çıkınca tescilden işlemlerimizi yapacağız.

Diğer gelişmeleri de yazarım.
    Tespit işin en zor ve en riskli kısmı. Orayı atlattıysanız gerisi sanıyorum ki kolay olacak.

Ben bu işlerle uğraşmamak için motosikleti artık bıraktım kenara,binmiyorum.

Eğer dediğiniz gibi kriminal işi çözüyorsa bende yarın başlayayım işlemlere.

Burdan beni yanlış yönlendiren memura saygılarımı sunuyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adam dişli çıktı ya la

Yaptığın payaşımlar için teşekkür ederim.
    oluroyle bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Kocaeli'de kriminal yokmuş,ne yapacağız

Konuyu hortlatıyorum. Şase numarasına gerek yok.Sehpa ayaklığının üst kısmında numaraların yazdığı levha var. Oradan da muayeneden geçiyor. Başıma geldi.2016 yılında şase no okunmuyor diye muayeneden çevirdiler. Oto yıkamacı birtakım maddeler sürdü yine okunmadı. İstasyona tekrar gittim. Kontrol eden görevli birkaç yere telefon etti. Ayaklıktaki levhaya baktı. Bu levha da kaybolursa motor çöp dedi. Muayeneden geçti.Korrozyona uğramasının nedeni scooterimin şaseleri ortadan çatlamış. Kaynakçı direksiyonu koltuğa yakın olacak şekilde şaseleri kaynatmış.Dolayısıyla direksiyon dingili kaportaya sürtünmüş şaseler öyle silinmiş.Şase resmi olarak çıkartılıyormuş. 100 km il merkezinde üniversiteye gidicem. HEYETİN TOPLANMASINI BEKLEYECEM. 1 HAFTA SONRA MOTORLA ŞASE ÇAKTIRMAYA GİDİCEM. TRAFİK TESCİLDİ MUAYENEYDİ DERKEN 500 +200-300 DE YOL VB MASRAFLAR ETTİ 700. ÇİN MALI 100 LÜK SCCOTRİ SATSAM 500 ETMEZ.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Eski konuymuş sildim yorumumu

Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS200

Çalıntı buluntu motor.

Merhaba arkadaşlar,

Motorum 07.10.2019 saat 3:00 te evimin karşısından çalındı ve 08.10.2019 saat 19:45 de bir köyde kömürlükte bulunarak bana teslim edildi. Motor no ve şase no plakada yazılı ve şaseye puntoluydu. İkisini de sanırım tornavida gibi bir aletle kazımışlar fakat koltuk altında şase demirinin bir yerinde daha yazan şase noyu kazımamışlardı. Yarın ben de trafik şubeye gidip süreci başlatacağım. Buradan da bilgilendirme yapacağım. 48 saatten kısa sürede motorumu bulup teslim ettiler. Allah polisimize zeval vermesin işleri açık olsun inşallah. Kontak devresi plaka ve sökülen numaralar haricinde bir masrafı yok. Onun masrafını da yarın göreceğiz. Motoru çalınan herkese allah kolaylık versin. O zaman zarfında neler çektiğimi ben bilirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:21 ----------

Alıntı seckinbakir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Motorum 07.10.2019 saat 3:00 te evimin karşısından çalındı ve 08.10.2019 saat 19:45 de bir köyde kömürlükte bulunarak bana teslim edildi. Motor no ve şase no plakada yazılı ve şaseye puntoluydu. İkisini de sanırım tornavida gibi bir aletle kazımışlar fakat koltuk altında şase demirinin bir yerinde daha yazan şase noyu kazımamışlardı. Yarın ben de trafik şubeye gidip süreci başlatacağım. Buradan da bilgilendirme yapacağım. 48 saatten kısa sürede motorumu bulup teslim ettiler. Allah polisimize zeval vermesin işleri açık olsun inşallah. Kontak devresi plaka ve sökülen numaralar haricinde bir masrafı yok. Onun masrafını da yarın göreceğiz. Motoru çalınan herkese allah kolaylık versin. O zaman zarfında neler çektiğimi ben bilirim.
    Bu gün motoru teslim alıp makina mühendisleri odasına gittim. çalan sticker şeklinde olan şase numarasını kazıdığı için ve lazer kazıma şase no motorda halen olduğu için burayla bir işin yok dediler. eğer lazerle kazınan şase no da kazınmış olsa idi oraya da belirli bir ücret karşılığında tespit için para ödemem ve şase nonun motora ait olduğuna dair belge almam gerekiyordu. plaka çıkartmak için tekrar emniyete gittim. bana bir evrak verip notere gitmemi söylediler. noterden plaka ile ilgili evrakı almak için 170 tl para ödedim ve yarın da şoförler odasına gidip plakayı bastırıp kullanacağım. ve vakit kalırsa diğer masraflarını da serviste yaptırıp faturasıyla emniyete gidip şikayetime masraflarımı ekleyip karşıdan tazmini için ek ifade vereceğim.
    süreç bitmek üzere aksi bir durumla karşılaşırsam buradan bilgilendirme yapacağım. herekese allah kolaylık versin.
    sutlusoda ve Jeansque bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)