Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yeni baslayana ne kadar sigorta cikar ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaslar kismetse mondial 125 znu alicam ama hic hesaba katmadigim bir masraf cikti. Hos gidip motoru alip sigorta pesine dusmedim daha ama cok yakin zamanda alicam 2 3 ay icinde forumda 3000 liralik motosiklet alip 900 lira sigorta cikan olmus. 3 senede 1 motosiklet parasi odemek istemez kimse sigortaya. Zaten bu yorumlarin devamindada bilseydim almazdim motoru 4 5 aya satarim seneye aynisini odeyemem gibi cevaplarda mevcut. Tabi bu adamlar yaslarini ehliyet yaslarini kaza gecmislerini motor sifirmi ikinci elmi modeli ne vs vs yazmamislar ama ben acikcasi korktum. Benim yasim 23 bisikletten sonra ilk aracim olucak motosiklet ve ehliyetimde motosikletle beraber tazecik yeni alinmis bir ehliyet. Motorda mondial znu 125 olucak. Banada bu tarz korkunc sigortalar cikarmi sizce ? Hayir oyleyse almicam motoruda onun icin diyorum 800 900 lira ucretler sifir fiyati 3200 lira olan motor icin cok fazla

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Sigortacıların sana bakışı bu :

Kıvrımların ne kadar hoşsa ona göre bir sey ayarlarlar.
    Mengu16 ve Panashira bunu beğendiler.

Motosikleti
    Ybr 125 Esd-Pulsar 200 NS(<3)
    1000+ çıkacak aha buraya yazıyorum

Guzel espiriydi birde tahmini fiyat vereydin iyi olurdu sehre gorede degisiyomu arkadaslar bu isler ankarada yasiyorum.

Motosikleti
    pulsar 200NS
    ikamet neresi plaka kaç

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Alıntı tylnsbl2016 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Guzel espiriydi birde tahmini fiyat vereydin iyi olurdu sehre gorede degisiyomu arkadaslar bu isler ankarada yasiyorum.
    Ankara ve İstanbul mafyavari sigorta(salterleri attiran cinslerinden hayvani icgudulerle is yapanlarindan) sirketleriyle dolu. Her turlu en azindan bir elemaninin maasini soke soke alirlar. maalesef bende son bir yildir motor almadim bu sebepten son durumdan duyduklarımız dışında bilgim yok ama 3binlik motora da ayni sigorta 10binlik motora da ayni sigorta cikiyor ne sacma sey. Sigortacilik okuyanlara derste ders yerine ne veriyorlar acaba.
    Bildiginizi okumayin, okudugunuzu bilin.

Alıntı Hubalahubhub adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankara ve İstanbul mafyavari sigorta(salterleri attiran cinslerinden hayvani icgudulerle is yapanlarindan) sirketleriyle dolu. Her turlu en azindan bir elemaninin maasini soke soke alirlar. maalesef bende son bir yildir motor almadim bu sebepten son durumdan duyduklarımız dışında bilgim yok ama 3binlik motora da ayni sigorta 10binlik motora da ayni sigorta cikiyor ne sacma sey. Sigortacilik okuyanlara derste ders yerine ne veriyorlar acaba.
    Pekala bulundugumuz sehirde yaptirmak zorundamiyiz sigortayi? Motoru gider cankiridan satin alirim abilerimde cankirida yasiyo gerekirse ikametgahda cankiriya kayiverir no problem ogrenci adamim buyuk sehir ile kucuk sehir degistirebiliyomus fiyati 3000 motora verip 1000 sigortaya vermem ben. 1.5 saatlik yol cankiri gidip ordan alayim 500 600 lira fark edicekse eger
    senolas bunu beğendi.

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Pekala bulundugumuz sehirde yaptirmak zorundamiyiz sigortayi? Motoru gider cankiridan satin alirim abilerimde cankirida yasiyo gerekirse ikametgahda cankiriya kayiverir no problem ogrenci adamim buyuk sehir ile kucuk sehir degistirebiliyomus fiyati 3000 motora verip 1000 sigortaya vermem ben. 1.5 saatlik yol cankiri gidip ordan alayim 500 600 lira fark edicekse eger
    Ben su zamana dek hep istanbulda yaptirdim ama buyuksehire gore arada makul bir fark oldugunu soyluyorlar. İmkaniniz varsa ankarada yaptirmak yerine orada yaptirin buyuk olasilikla daha uygun bulursunuz.
    Bildiginizi okumayin, okudugunuzu bilin.

Motosikleti
    pulsar 200NS
    çankırı gibi bi şansın varsa hiç durma hemen çankırıya ikametini aldır ve ordan satın al

ByYlmzZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bir Süre Yok
    geçenlerde bir motor sattım..satın alan şahıs ilk defa araç alacaktı üstüne ve yaşı 29'du..200 cc'lik motora 1.150 lira sigorta çıktı..size tavsiyem sigortanın en ucuz olan ilinden motor alın bende motor alıcam ve aynen böyle yapıcam..bazı yerlerde 290 tl'ye yapılıyormuş(örn.Burdur)

Alıntı ByYlmzZz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçenlerde bir motor sattım..satın alan şahıs ilk defa araç alacaktı üstüne ve yaşı 29'du..200 cc'lik motora 1.150 lira sigorta çıktı..size tavsiyem sigortanın en ucuz olan ilinden motor alın bende motor alıcam ve aynen böyle yapıcam..bazı yerlerde 290 tl'ye yapılıyormuş(örn.Burdur)
    Fakat istanbulda burdur plakası ile gezmek hoş olmaz :/ ve bence mutlaka bilmediğiniz sorunlarda çıkar

Alıntı Mertcan00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fakat istanbulda burdur plakası ile gezmek hoş olmaz :/ ve bence mutlaka bilmediğiniz sorunlarda çıkar
    Istanbulda burdur plaka ile gezmek neden sorun olsunki? Ve bilmedigimiz ne gibi sorunlar cikabilir heralde trafik polisi cevirip aa sen baska ilin plakasini kullaniyosun hayirdir demicek heralde ?
    ByYlmzZz bunu beğendi.

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Bu sigortalar duşsede başka konuları konuşsak :(

Aynen dussede konussak ama dusecek gibi gorunmuyorda. Hayir sigorta yaptirmasan is dahada kotu oluyo. Nereye kadar cekicez biz dolmus problemini anlayamiyorum.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    51 pilaka 45 tl.

Gafa rahat

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    51 pilaka 45 tl.

Gafa rahat
    Güzel espiri

ByYlmzZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bir Süre Yok
    Alıntı Mertcan00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaklaşık bit yıl bursa plakasıyla gezdim herhangi bir sorun yaşamadım,yaşamam da mümkün değil..türkiye il sınırları içerisinde vize isteyecek değiller herhalde :D

Motosikleti
    Nissan Juke + Honda PCX
    O dönemin eskide kaldığını söylüyorlar. Diğer şehir plakasına değil ikametgaha göre fiyat verildiği söyleniyor. Son 1 ay içinde istanbul dışı plakaya istanbulda ikametgahı olan bir arkadaşımız sigorta yaptırdıysa yazabilir mi bu duyduğum doğru mu?

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    Alıntı boshaft adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O dönemin eskide kaldığını söylüyorlar. Diğer şehir plakasına değil ikametgaha göre fiyat verildiği söyleniyor. Son 1 ay içinde istanbul dışı plakaya istanbulda ikametgahı olan bir arkadaşımız sigorta yaptırdıysa yazabilir mi bu duyduğum doğru mu?
    2015 teki yasaya göre sigorta şirketi plaka ya da ikamete göre istediğini seçebiliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:04 ----------

eğer motoru sıfır alacaksan istediğin yerden alabilirsin, belgeleriyle beraber ikametini çankırıya aldırıp, sigortanı yaptırıp çankırı plaka alırsın, ve sonra plakayı götürüp motoruna takabilirsiniz.

2.el alacaksınız biraz daha çetrefilli olur ya da çankırıdan almanız gerekir.

dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Mevcut yasa ile ilk defs taşıt sahibiyseniz %30 daha fazla sigorta primi ödersiniz

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)