Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ferit uyar (gsxr) vefat etmiş Allah rahmet eylesin

Motovento
    REKLAM ALANI
    Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Allah rahmet eylesin. Motosiklet hata kabul etmez. Cesaret her konuda iyi olabilir ama bu konuda asla...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SİYAH İNCİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    Allah cc rahmet eylesin o son anın ne kadar ince bir ipliğe bağlı olduğunu unutmayalım arkadaşlar basiret bağlanması diye bir şey var

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Gruptan olumunu duyduğumda kotu oldum. Çok iyi biriydi bir kaç buluşmaya gitmiştim.

Kaza full ekipman diye konuşuldu.
    Allah rahmet eylesin.

Beraber gittiğimiz virajda düşmesi çok üzücü.

Motosikleti
    nc750x
    Motorda ne zaman ne olacağını bilmek mümkün değil kaldıki her insan hata yapabilir. Ölüm herkese var sonuçta. Allah rahmet eylesin.

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 tane de çocuğu varmış...Allah rahmet eylesin.Çok üzüldüm başıma ağrı girdi.Allah gerisinde kalanlara sabır versin,çok zor bi durum...

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Allah rahmet eylesin.

200'le viraja yatabilen bir tecrübeden bahsediyoruz; aşırı hızlıydı diye geçiştirilmemeli kaza sebebi.

Kaza sebebi irdelenmeli; ki, aynı hatalar yapılmasın, ders çıkarılabilinsin.

Sebep bağcıklarsa, sanmıyorum spor ayakkabıyla yüksek hızlara çıkacağını; bir videosunda tam tulumlu kıyafetli falanlar... O halde, şehir içi gidiyordu belki. Kaza sebebi bu durumda yüksek hız olmamış olur...

Hız meraklısı olmadığımdan, çok böyle hız yapılan videoları izlemediydim. Videolarına yeni baktım; burada duyduktan sonra.

Şunu teslim etmeden geçmeyelim; anısına:

Yeri yanlış olabilir belki; pistler daha uygun, tamam, ama;

Motorun hakkını veriyormuşmuş!

Böylesine tecrübeli arkadaşlarımızın ölümü üzücü.

Allah rahmet eylesin.

Facebooktaki bir yorumuyla bitireyim:
    "Tecrübe denemeden cesaret etmeden ortaya çıkmıyor.", Ferit Uyar.

Facebook linki önceki sayfalarda verilmişti; tekrar vereyim, bakmak isteyenler için:
    Ferit Uyar Facebook linki
    https://www.facebook.com/ferituyar34?fref=ts

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Allah rahmet eylesin. Tanışmışlığımız ve beraber sürdüğümüz olmuştu.

Viraj ustası olan bu arkadaşlarda virajda kaza yapıyorlarsa vay bizim halimize. Gerçi hatırlarsanız daha önceden Egemen diye biri daha virajda hayatını kaybetmişti. Ki bu 2 arkadaşta ciddi viraj ustası olarak anılıyorlar... Virajlar şakaya gelmiyor abi bu bariyer sisteminde...

Nathan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07
    Alıntı Shamy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah rahmet eylesin.
    Yillarca 600cc ve litrelik spor makina kullandim halen kullanirim, 1 tam sezon yaristim, sayisini hatirlayamayacagim kadar piste ciktim. California superbike school dan sertifika aldim. Ama cadde de kesinlikle boyle gitmedim, son surat deneyecegim zaman bie hafta ici sabah cok erken Aydin otobaninin uzun bir duzluk bolumu var onu acik.gorus acin var oraya giderim, orta seritte arac yok ise sol seritten hizimi dener hemen keserim gazi sonra. Orta seritte arac var ise onuda denenem. Gitmeyeceksiniz kardesim hizli, cevre yollarinda bile sagimdan solumdan cbr 250 ler, yzf r25 ler vizir vizir gecer ne bicim 1000rr diyorlardir kesin, varsin desinler, sehir icinde yine ybr ler scooterlar makas atarak sollar beni orali olmam. Dikkat edeceksin her zaman,motosiklet hobi isidir, cikariz haftasonu pist gunune, caddede gazlayan gazci tayfasindan adam varsa egzozum gorur anca, cokta gormuslukleri vardir pinarbasinda,manisadan tayfasindan bile yok soyle giderim boyle basarim diyen duzyol gazcilarinin altindaki s1000rr a bile tur bindirirdim canli sahitlerim var.
    Sonuna kadar destekliyorum!
    Shrieker bunu beğendi.

araltı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah rahmet eylesin geride kalanlara da sabır versin...

http://youtu.be/VruWHHEnZGw

Şunu herkes kabul etsin giydiklerimiz maalesef biryere kadar...
    Shamy ve samet10 bunu beğendiler.

VOLkann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 Honda CB600F Hornet
    Arkadaşlar öncelikle yorum yapmadan önce bu olayın bir gün şu veya bu nedenle sizin de başınıza gelebileceğini unutmayın lütfen.
    Çarşambanın gelişi belliymiş vb. Yorumlar hoş değil sonuçta yarın bi gün yolda arkadan biri tekerinize dokunsa da hızlı gidiyordu makas atarken kaza yaptı diyecek çok insan olacaktır.
    Gelelim Ferit Başkan'ıma,
    Kendisi İstanbul motor kulübünün kurucu Başkan'ı, aile babası, her yardım isteyene işini gücünü bırakıp koşan, duygusal dürüst Adam gibi Adamdı. Bir çok üçkağıt dolap vb. Hile hurdanın donduğu bu alemde temiz kalmış insanlardan biriydi. Mekanı cennet olsun, Nur'lar içinde uyusun.
    Kazada bağcıklı ayakkabı vb. Bişey giymiyordu. Arai kask, alpinestars full deri tulum, eldiven ve sidi bot vardı üzerinde. Ayrıca kullandığı motor da Gsxr 1000.
    Kaza yaptığı yer de son 1 senede abartmadan söylüyorum 1000 kere geçtiği noktadır. Bazı şeyler maalesef kader. Belki hata yaptı belki motorda bi problem oldu tam bilemiyoruz ama bildiğimiz tek şey maalesef o artık yok.
    Lütfen biraz saygılı yorumlar yazılsın ölülerimizin arkasından Allah hepsine gani gani rahmet eylesin.
    İstemeden kırdıysam birilerini özür dilerim ama 1 hafta başında bekleyen motorcu arkadaşlarınıza da biraz saygı lütfen...
    Karalı, hrnasy, Philippe ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    honda pcx
    Allah rahmet eylesin.

okan kükner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    Allah rahmet eylesin. Kotu haber. Sevdikleri ne haldedir kimbilir. Olayi tam olarak bilen yok anladigim kadariyla. Bilmeden elestiriyorsunuz. Herkes surus egitmeni olmus...

ZamboKage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATILDI.
    İnstagramında bir yorum görmüştüm bir kadın yazmıştı büyük ihtimal yakın arkadaşıydı

Aynen Cümle Şu "Sana defalarca ayağına kapandım , caddede böyle sürme diye ama bizi dinlemedin seni özlücem" diye bir mesajdı.
    Birkaç grupta okuduğum habere göre sürekli fullthrottletr ile viraj yaptığı yerde hayabusayla felan diz değdirdiği yerde sanırım o aynı virajda kendine çok güvendiği virajda çok sakin olan trafikte sağ şeritte olan aracın aniden bunun şeridine kırması sonucu kayıp bariyere vurup boyunun kırıldığını söylüyorlardı ameliyata felanda girdi ama işte vücud bu bir kere şiraze kaydımı tutmuyor birdaha işte fazla cesur olmakta iyi değil motosiklet üstünde istediğiniz kadar usta şöför olun elbet sizi öldürecek bir faktör vardır.
    Shrieker ve smiles bunu beğendiler.

VOLkann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 Honda CB600F Hornet
    Arkadasım seride kıran araba ya da boyun kırılması yok. Kırıkları vardı evet ama boyun değil.
    Duyduğum kadarıyla.... İle başlayan cümleler sallama içerik ihtiva ediyor.
    Yasin D bunu beğendi.
    4 TEKER BEDENİ 2 TEKER RUHU TAŞIR

Motosikleti
    2014 honda cbr600rr c-abs
    Arkadaşlar bilgi kirliliğinden dolayı yazıyorum...
    Pazar günü bir grup arkadaşımız ile gittiğimiz çatalca da ferit arkadaşımız viraj içinde ayağının pegden kayması sonucu ( sebebi bot vs olabilir net birşey yok) motosikletin hakimiyetini kaybetmiş ve bariyerlere çarpmıştır. 2 kol ve bacağı kırılmıştır Ambulan sa bindirirken bir kaç kelime edicek kadar kendinde idi yapılan ilk müdahalelerede olumlu cevap vermişti. yapılan damarlar ile kan dolaşımında sorun olmuş ve kana karışan ilik vs durumlardan dolayı kan pıhtı yapmıştır. bir kaç kez kan değişimi olmasına rağmen pazar gümü öğlen kalbi durmuş ve hakkın rahmetine kavuşmuştur... tanıyan arkadaşlar çok iyi bilir nasıl güzel kalpli bir insan olduğunu tanımayanlar iss bu yaptıkları yorumları yaptıkları için utanırlar... Acımız taze gereksiz yorumlarınızı kendinize saklamanızı rica ediyorum iyi geceler arkadaşlar...
    VOLkann, biosferist, 68charger ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    2012 TVS Apache 150
    mekanı cennet olsun allah ailesine ve sevenlerine sabır versin
    facebook sayfasında bi resim altında bi arkadaş bu hareketleri pistte görmek isteriz abi demiş ferit abimizde inş bigün olur ama piste girmenin nekadar pahalı oldugundan bahsetmiş ah güzel memleketim bu konuda bukadar insana yardımcı olsada şu pist fiyatları düşürse böyle güzel insanları kaybetme riskimizde okadar azalır.

Bagcik cozulup tekere dolanmis da. İlkokullu gibi yorum yapiyorsunuz. Kendisiyle bir kere geziye ciktim. Onda da full tulum
    Ve cizme giyiyordu. Ayni klupten olan arkadaslardan bildigim kadariyla da zaten hep o sekilde motor ustundeydi. Neyse uzatmadan .. İyi bir motorcuydu. Fazla muhabbetimiz olmadi ama babacan bir kisiligi vardi. Mekani cennet olsun.

Motosikleti
    pulsar ns200
    Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun.

Kırıkpedal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah rahmet eylesin.

Allah rahmet eylesin. Yorumlarımıza dikkat etmeliyiz ama yaşananlardan dersler çıkarmalıyız.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)