Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni bir motor almak uzereyim ve acemiyim nelere dikkat etmeliyim

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yeni aliyorum
    Arkadaşlar merhaba küçüklüğünden beri motor sevdalısı olarak büyüdüm ve artık canıma tak etti 2.el Jinlun 250-5 buldum gayette güzel gözüküyor ama acemiyim ilk motorum olucak nelerine bakmam gerekir nelerini araştırmam gerekir ve aldıktan sonra neleri yanımda tutmam (bakım ve motor için gerekli takımlar) gerekir sizden yardım istiyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Yaşın tutuyorsa önce ehliyet al. 2. el alırken , ya bildiğin satılık temiz bir motor varsa al, ya da anlayan bir tanıdığın yardımını iste. Bilmiyorsan sağını solunu kurcalama.Sorun olursa servisine götür. Kask, eldiven, koruyucu mont şart.

Motosikleti
    Yeni aliyorum
    Yaşım 23 daha önce motor kullandım fakat bana ait değildi mekanlarda paketcilik yaptım ehliyette var sıkıntı yok ama tereddütle kaldım Jinlun 250-5 mi alsam tiger 250lik mi alsam her kişi farklı seyler anlatıyor karar vermedim boy 1.88 kilo 85 sizce ne olabilir

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Kendine dikkat et

Motosikleti
    Yeni aliyorum
    amaç hız değil keyif

Alıntı İzmirliacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaşım 23 daha önce motor kullandım fakat bana ait değildi mekanlarda paketcilik yaptım ehliyette var sıkıntı yok ama tereddütle kaldım Jinlun 250-5 mi alsam tiger 250lik mi alsam her kişi farklı seyler anlatıyor karar vermedim boy 1.88 kilo 85 sizce ne olabilir
    Her ay garanti 200-300 lira bakım ve masraf parası vermek istiyorum diyorsan alabilirsin :D

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Hiç bulaşma bu işe.İkinci el motor kesinlikle alma.Bilgi sahibi olmadığını söylüyorsun, büyük sıkıntılar yaşar motordan soğursun.Bütçeni yazarsan motor önerelim.Ama parçası ucuz kolay öğrenebileceğin, düştüğünde yatırdığında fazla masraf açmayacak motor almalısın.Cbf150, Ybr125 vs vs..

Motoru kendi üstüne alırsan eğer zorunlu trafik sigortasını iyi hesap ederek al.

Motosikleti
    Yeni aliyorum
    Butcem 3000 kask kamera kollukla birlikte en fazla 3750 Junlin tamamen fiyaskoymus çoğu kişi bıkmış motordan skygo 250-4 buldum 15000km ilk sahibi olan kişiyle gorusuyorum 2800e brakicagini söylüyor yarın tanıdığım bi servise gidip kontrol yaptıracağım yıllık 360lira sigortası var hasarı ve iple tutulur bi kazası yok arka çamurluk ve zincir yeni yaptırmış kullanan kişi öğretmen bakımlı ve temiz gözüktü ses ve vibrasyon iyi durumda 100km bile yapmak bana fazla diye dusunuyorum sizce nasil

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:58 ----------

Dediğim gibi hız için değil 1 2 senelik ogrenme k amaçlı alicam

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:00 ----------

Junlin ve diğer icinmi o kadar masraf

Motosikleti
    Yeni aliyorum
    Arkadaslar sonunda motorumu aldim artık bir skygo 250-4 sahibiyim ufak tefek aksaklıkları var ama duzelmicek birşey değil herkese çok teşekkür ederim

Motosikleti
    Kuba CR1
    kardeşim sana 2.el kuba cr1 yada mondial drift öneririm düzgün kullanan birisinden uygun fiyata bulursan hiç kaçırma kesinlikle sorun çıkartmayan motosikletlerdir yağına ve subap ayarlarına baktırdıktan sonra her(2000 km de bir) hiç bir sıkıntı yaşamazsın yakıtları çok uygundur cr1 kullanıcısı olarak aşırı memnundum ama sattım motosikleti şahine biniyorum artık ehliyet kask mont ve dizliğini ihmal etme motosiklet seni kolay kolay yolda koymaz ama bellide olmaz yanında buji anahtarı tornavida 9-10 açık ağız anahtar ve 12-13 açık ağız anahtar birde kurbağacık bulundurman yeterli bütün motoru söker toplarsın bunlar ile saçma sapan motosikletlere kesinlikle bulaşma bilinmiş ve herkesin kullandığı motosikletlerden al hem parça sıkıntısı çekmezsin hemde masraf açmayan bir motosikletin olur

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler