Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: istanbul trafiğinde hangisini tavsiye edersiniz

Katılımcı sayısı
25. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • kuba superligt 200

5 20.00%
  • mondial xtrame max

4 16.00%
  • tvs apachi

6 24.00%
  • regal raptor

1 4.00%
  • ybr 125

10 40.00%
Birden fazla seçeneğe oy verilebilir.

Tercih sıkıntım var yardım edermisiniz ? sl200 - mondial xtrame max - tvs apache rtr

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    tvs apache rtr 150 2013 kırmızı
    Herkeze merhaba daha önce formda bir paylaşımım daha olmuştu başlangıç choper tavsiyesi diye bu ikinci paylaşımım olucak.öncelikle kendimi tanıtayım 10 yıldır haftanın 5 günü iett dolmuş minübus çilesi çeken (ki Son 2 yıldır günde 6 7 vesait kullanıyorum bir yerlere tutunmak için antik yunan heykeli gibi pozisyonlara sokan Oksijen siz ortama uyum sağlama eğitimi veren ve en güzeli baharın gelmesi ile ... ve ter kokusuyla sauna hizmeti veren toplu taşıma sisteminden ayrıca araba ile ulaşım sağlasak 20 lira yakıt 5 lira otopark emniyet şeridi kullanamamak ve maglum istanbul trafiginden dolayi iett den bile yavaş ulaşım dur kalk çilesi otoparkta yer arama ... dan kurtulmanın vakti geldi deyü a2 ehliyet yazıldık.lafı çok uzatmaYalım gidiş dönüş 75 km gibi bir yol katederek tuzladan kadıköyde kampüse götürüp getirecek AZ YAKAN öğrenci işi bir motor arıyorum.Bu arada Boy 1.95 kg 95 ehliyet ve ekipman hariç 4000 bütçem var.mevzu ya choper sl200 le giriş yapıp tvs ile çıkmak pek mantıklı görünmesine her motorun beni cezbeden avantaj ve de avantajlarından dolayı siz tecrübeli abilerimden yardım almak istiyorum .daha farklı görüş ve tavsiyelerde açığim
    Küba süperligt 200
    Görüntü muhteşem deri ceket ve Harley bot ile tam bir ağır abi tarzı beni cezbederkeren yakıt konusunda istanbulda 100 km 4 litre gibi bir oran (dur kalk) ve fiyatının aşırı artması ve boyum uzun olduğundan kullanışsız olacağını çhopper tarzınin dur kalk ve manevra kabiliyetinin zayıflıği duymak beni üzen tarafı (regal raptor de düşündüm ama daha fazla yakıt ve daha fazla sorun vede daha pahalı )
    Mondial x trame max
    Görüntü iri kemikli stekırları sökersek cezbedici bir görüntü ve iri olması boyumdan dolayı süper bir avantaj şehir içi manevra avantajı ve arazide kullanma avantajı en güzelide fiyat çok uygun ancak konfor eksik (öğrencinin neyineyse ) titreşim var ve yakıt olarak 3 litre üstü ve genel tanı 3.4 3.5
    Tvs apache rtr 150
    Görüntü fena değil (lastikler hariç) hızlanma manevra güzel yakıt şahane 2.4 2.5 ama süper spor benim tarzım değil arabada yüksek hız makas yapsak motor beni çok ürkütüyor acemilikten ziyade motorda bedenin şase olması o yüzden yakıt hariç bu motor pek benlik değil vede fiyat 4000 üstü olduğundan sıkıntı ancak sırf yakıt için bile alınır (birde ybr 125 var tvs ye oranla daha az yakıp daha kaliteli olsada tarz olarak motordan çok bisiklet havası var bunu sorunsuz olması güzel ama görüntü de biraz önemli yoksa al bi köylü küba çıta yada pizzacı scorterı devam et )
    Evet abilerim söz sizde hangi motoru tercih edeyim neden hangisini tercih etmiyeyim neden ??

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    az daha koy cbf al

Ofius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200

Bu videoyu bi izle derim...
    Rebel my new last name

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Öğrenciysen çinliye bulaşma derim bütce elveriyorsa. Önceliğim sırayla cbf ybr apache olurdu. Lakin bende uni 4. sınıf ögrencisiyim ve 2. cbf mi aldım. Öğrenci adam eften püften arızalara dökecek parası yoktur, zamanı geldiğinde sadece bakıma para vermeli bence

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Kuba sl 200 bence guzel... Bakimini aksatmazsaniz harika olur ve uzun bir sure uzmez sizi. Bu tarz motorlara olan ilgisizligimi degistirdi... Shadowmaster vardi forumda ona ulasmanizi tavsiye ederim harika bir pdf hazirlamisti, alin bir okuyun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:31 ----------

Alıntı Ofius adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Owlcruiser in motor, degistirdi galiba harley almıştı saniyorum en son. Cokca eglenceli videosu var tavsiye ederim.
    Ofius bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Alıntı Hubalahubhub adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuba sl 200 bence guzel... Bakimini aksatmazsaniz harika olur ve uzun bir sure uzmez sizi. Bu tarz motorlara olan ilgisizligimi degistirdi... Shadowmaster vardi forumda ona ulasmanizi tavsiye ederim harika bir pdf hazirlamisti, alin bir okuyun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:31 ----------

Owlcruiser in motor, degistirdi galiba harley almıştı saniyorum en son. Cokca eglenceli videosu var tavsiye ederim.
    bir çoğunu izledim zaten motorumu gerçekten beğenmeme sebep olan videolardır. Ben trafiği yoğun bir yerde değilim ama owlcruiser videolarından anladığım şehir içi trafiğinde diğer motorlardan bir farkı yok sl200'ün.
    Rebel my new last name

Motosikleti
    Abi cbf yağ yakıyor diyorlar birde şehir içi dur kalkta kaç lt yakıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:08 ----------

Videoyu izledim benim zaten ilk önceliğim sl200 gerek konfor gerek görüntü süper hızla işim yok ama ist trafiğinde ani manevra ya ne kadar tepki verir ? Boy 1.95 ayakların yere sürter diyorlar bunlar pek sorun değil halledilir de yakıt 4 litre diyen var siz nekadar yakıyorsun uz şehir içi dur kalkta ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:11 ----------

Alıntı harun27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öğrenciysen çinliye bulaşma derim bütce elveriyorsa. Önceliğim sırayla cbf ybr apache olurdu. Lakin bende uni 4. sınıf ögrencisiyim ve 2. cbf mi aldım. Öğrenci adam eften püften arızalara dökecek parası yoktur, zamanı geldiğinde sadece bakıma para vermeli bence
    Aynen öyle abi cbf de güzel motor kemikli hemde bi honda kalitesi mutlaka vardır ama temizlen nasıl denk geliriz birde yağ yakıyor diyorlar şehir içi dur kalk yakıtınız kaç lt

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam al ucuz bir şey bu kadar düşünme.

Ben uğraşmayayım, sorun çıkarmasın vs diyorsan ybr, cbf. (yağ yakıyor vs çok kulak asma)

Yok ben illa sıfır istiyorum gerekirse biraz uğraşırım diyorsan mondial drift, mondial 150kt(bunda chopper/cruiser tipi de var)

Yok ben illa ucuz motor istiyorum diyorsan yukarıdakilerin ikinci elleri. 2015 2016 modeller rahatça alınır. 2014 inceleyerek 2013 iyicene inceleyerek alınır. 2000-5000km vb rakamlar hiçbir şeydir.

Sen bakma milletin dediklerine, ucuz çinli motosikletler bile 20000-30000km' kadar yağ yakmıyor. Sonrasında ister öyle kullan ister sekmanları istersen de komple piston silindir değiştir devam et. Forumda bir arkadaş Mondial drift'i 55000km kullandı. Sonrasında piston silindir değiştirip kullanmaya devam etti.

sl200'ün fiyatı bence olması gerekenden yüksek. ninja 250sl'deki gibi diğer motorlardan bariz bir şekilde güçlü/hızlı olsa git al ama diğer 125-135-150-170cc'lik motorlarla aradaki fark çok fazla değil.

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Alıntı hacı1834 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:08 ----------

Videoyu izledim benim zaten ilk önceliğim sl200 gerek konfor gerek görüntü süper hızla işim yok ama ist trafiğinde ani manevra ya ne kadar tepki verir ? Boy 1.95 ayakların yere sürter diyorlar bunlar pek sorun değil halledilir de yakıt 4 litre diyen var siz nekadar yakıyorsun uz şehir içi dur kalkta
    Ben hesaplamadım hiç ama kendi forumumuzda istanbul içi kullanan bir arkadas eski sayfalarda söyle yazmisti

Güncel yakıt tüketimi bilgisi :

- uzun yol toplam 280 km.
    - ortalama sürüş hızı, otobanda : 95 km/h, şehir içinde 30-50 km/h
    - yaklaşık 20 km şehir için yoğun akıcı
    - dönüşte alınan yakıt depo fulleme 36 TL
    - güncel benzin fiyatlarıyla kilometre başına 12,85 kuruş , ben de inanamadım bu kadar ekonomik oluşuna.

Bu yazi 3 mayis 2015 tarihli o zamanin benzin fiyatlarini bilmem ama cok farkli degildir herhalde

Çin malna yanaşma.çok uğraşırsın.TVS VE YBR hangisini seçeresen seç

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Alıntı avarekasnak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çin malna yanaşma.çok uğraşırsın.TVS VE YBR hangisini seçeresen seç
    Biz çok uğraşmıyoruz kardeş piyasa ağzıyla konuşmayalım lütfen bu iş bakımla alakalı motoruna bakmayıp çok uğrasan japonlar da tanıyorum.

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    kuba sl 200 istanbulda kullanıyorum 50 tl 300km 340km civarında gidiyor. Bi sorun çıkartmadı. Ama vida gevşemesi oluyor onu kontrol etmek lazım o kadar. Vitesleri pamuk gibi. Aralara commuter gibi giremez tabi.

Motosikleti
    Alıntı arda4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam al ucuz bir şey bu kadar düşünme.

Ben uğraşmayayım, sorun çıkarmasın vs diyorsan ybr, cbf. (yağ yakıyor vs çok kulak asma)

Yok ben illa sıfır istiyorum gerekirse biraz uğraşırım diyorsan mondial drift, mondial 150kt(bunda chopper/cruiser tipi de var)

Yok ben illa ucuz motor istiyorum diyorsan yukarıdakilerin ikinci elleri. 2015 2016 modeller rahatça alınır. 2014 inceleyerek 2013 iyicene inceleyerek alınır. 2000-5000km vb rakamlar hiçbir şeydir.

Sen bakma milletin dediklerine, ucuz çinli motosikletler bile 20000-30000km' kadar yağ yakmıyor. Sonrasında ister öyle kullan ister sekmanları istersen de komple piston silindir değiştir devam et. Forumda bir arkadaş Mondial drift'i 55000km kullandı. Sonrasında piston silindir değiştirip kullanmaya devam etti.

sl200'ün fiyatı bence olması gerekenden yüksek. ninja 250sl'deki gibi diğer motorlardan bariz bir şekilde güçlü/hızlı olsa git al ama diğer 125-135-150-170cc'lik motorlarla aradaki fark çok fazla değil.
    Aynen öyle abi sl200 çok güzel ama fiyat çok uçuk mondial 150 KT hiç fena değil aslında ama 0 alırsam satarken değeri nerdeyse yatı yarıya düşüyor peki yakıtı nasıl bu KT nin bilginiz varmı acaba ?

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Aynen öyle abi sl200 çok güzel ama fiyat çok uçuk mondial 150 KT hiç fena değil aslında ama 0 alırsam satarken değeri nerdeyse yatı yarıya düşüyor peki yakıtı nasıl bu KT nin bilginiz varmı acaba ?
    Kusura bakmayin ama honda cb125 e 5750 tl civari iken bu motor 8000 tl ye pahali olamaz bence.
    Bildiginizi okumayin, okudugunuzu bilin.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    cbf al boşver diğerlerini.
    arayınca temizinden bir tane bulunup alınır. 4500 yazanları ara telefonla temiz ise pazarlıkla 4000 e yaklaştırıp al.
    günlük 75 km az bir mesafe değil. bari motordan yana sıkıntın olmasın. yakıta takılma hepsi aynı yakıyor sonuçta 125 150 vs. 3 litre yakar diye hesap et. yağ eksiltme işini falan boşver. bu kadar kurye bu motoru boşuna almıyor heralde. adamlar binlerce km yapıyorlar bazen haftada. avantajlı olmasa kullanırlar mı?

Motosikleti
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf al boşver diğerlerini.
    arayınca temizinden bir tane bulunup alınır. 4500 yazanları ara telefonla temiz ise pazarlıkla 4000 e yaklaştırıp al.
    günlük 75 km az bir mesafe değil. bari motordan yana sıkıntın olmasın. yakıta takılma hepsi aynı yakıyor sonuçta 125 150 vs. 3 litre yakar diye hesap et. yağ eksiltme işini falan boşver. bu kadar kurye bu motoru boşuna almıyor heralde. adamlar binlerce km yapıyorlar bazen haftada. avantajlı olmasa kullanırlar mı?
    Usta cbf é güvenim kuryelerden dolayı var ama öğrenciyiz gırtlak kuru �� ucuz olsun az yaksın diye bakıyoruz heralde xtrame max üzerinde birazdaha yoğunlaşİcam

Motosikleti
    Ybr 125 Esd-Pulsar 200 NS(<3)
    Ybr çok tatlı bence
    Apartman kapısından içeri girebiliyor ve insanların geçişini engellemeden kapalı alanda muhafaza edebiliyorsun bisiklet gibi tertemiz... Yol kapalı olur tak çıkarsın kaldırıma devam et.Ters şeride girersen bile sıkıntı yaşamadan bas git.Gidonu geniş fıtı fıtı gidiyor.Uzun yolda 90 stabil gidebiliyor Kullanması çok rahat yeni başlayan için
    Tek eksisi her 15 kmh de bir vites istiyor 15-30-45-60 şeklinde
    selesi dar bi de

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150

Videoyu izledim benim zaten ilk önceliğim sl200 gerek konfor gerek görüntü süper hızla işim yok ama ist trafiğinde ani manevra ya ne kadar tepki verir ? Boy 1.95 ayakların yere sürter diyorlar bunlar pek sorun değil halledilir de yakıt 4 litre diyen var siz nekadar yakıyorsun uz şehir içi dur kalkta ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:11 ----------

Aynen öyle abi cbf de güzel motor kemikli hemde bi honda kalitesi mutlaka vardır ama temizlen nasıl denk geliriz birde yağ yakıyor diyorlar şehir içi dur kalk yakıtınız kaç lt
    Valla bakım kitapcıgına bak ve bi bayiden sorgulat önce. Honda şimdi garantiye girmesi için 2bin kmde bir yag değişimine 4 binde bir bakıma çağırıyor. Bu bakımları yapılmımssa ve kondisyonu iyiyse alınır. Tabi sahibinini nası biri oldugunun da önemi vardır

Motosikleti
    Alıntı Ofius adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben hesaplamadım hiç ama kendi forumumuzda istanbul içi kullanan bir arkadas eski sayfalarda söyle yazmisti

Güncel yakıt tüketimi bilgisi :

- uzun yol toplam 280 km.
    - ortalama sürüş hızı, otobanda : 95 km/h, şehir içinde 30-50 km/h
    - yaklaşık 20 km şehir için yoğun akıcı
    - dönüşte alınan yakıt depo fulleme 36 TL
    - güncel benzin fiyatlarıyla kilometre başına 12,85 kuruş , ben de inanamadım bu kadar ekonomik oluşuna.

Bu yazi 3 mayis 2015 tarihli o zamanin benzin fiyatlarini bilmem ama cok farkli degildir herhalde
    yok be abi 12 kuruş olucağını sanmıyorum en azından şehir içi çoğu kişi 4 lt diyor 3,5 bile yaksa 15 kuruş yapar ama imkan olsa boyum uzun olmasına rağmen sl200 derim mat görüntü yeter

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    gunluk 75 km gezmeler felan 100 olur o. o boya cbf 150 gider. arka canta yan cantalar da taktin mi kucuk enduro goruntusu olur cokta sahane olur cbf nin yag yakmasini sikinti yapma. iki bin km de yag degitirceksin zaten 300-400 gram yaksa nolcak icindeki yag yeter ona

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler