Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

GSR600,CBR600f, CBR600RR, R6, ERN6, FZ6, Fazer6.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Panashira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı newmoto76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    NEden ER6 n ve CBR 600 u onerdim..

Öncelikle;

- Er6N hata affeder.. Fazer ve gsr 600 affetmez.. Çok arkadaşın canını yakmıştır.

- CBR 600 F 4 silindirli ancak gücüne göre yumuşak bir makinadır. Honda zaten gücü yumuşak kullanımı için üretti bu makineleri..

- 600 rr yada R6 daha bu makinelerin dışında kategorideler.. Çok üst düzey deneyim gerektirir. Buna gerek yok diyenlerde ilk önemli kaza atlatıldığında neyi kullanmaya çalıştığının farkına varan arkadaşlardır. Alma bunları.. 5 yıl sonra tadına bakmak için al sonra satarsın..

Nacizane önerim bu..

Önce güvenlik...
    Teşekkür ederim bilginiz için.. benim de en çok cbr600f tarafım basıyor.. ancak fiyatları bu aralar inanılmaz fırladı.. onun için ern6 seçeneğini daha çok gözden geçireceğim.. peki motoru satın almadan önce en çok nerelerine dikkat edeyim?
    -Para karşılığında yapmak istemediğimiz işlerde çalıştığımız bu dünyada
    Hepimiz fahişeyiz ... !

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Ben neye dikkat ederdim onu söyleyeyim..

- Öncelikle motoru kimsen satın alıyorum ona dikkat ederdim

1) Apaçi mi ( motorun canı çıkmıştır uzaklaş )
    2) Motosiklet nasıl bişey diye merak edip alan ( motor mekanik acemiliği olduğu için yormuştur motoru )
    3) Birkaç yıllık deneyimli ve motosikleti seven gerçek motorcumu ( Bu adamdan al motoru

Bunun dışında km.sinin yaşına göre makul ( oynanmamış ) ve önemli bir kazasının olmaması lazım ( bunu ancak bir uzman/usta anlayabilir )

ŞAhsen öncelik tercihin modifiyesiz orjinal makinedir. Ancak kaliteil bir egsoz monte edilmiş bir motorda güzeldir..

ÖZeti motorun sahibi motorun kalibresini belli eder...
    Panashira bunu beğendi.

orhanay06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer çalındı - hedef WR250
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...06066832/detay

düşünürsen benim ki de satılık.

diğer arkadaşlar fiyat konusunda görüşleriniz nedir acaba?
    Panashira bunu beğendi.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Burada kesinlikle alma seçenekler arasından çıkar diyebileceğim yegane motor r6. 600 rr ve r6 nın arasında dağlar kadar fark var. Oturuşu ciddiyim en rahatsız motor ki tam anlamıyla ss aşığıyım. Güç 250 den geçeceksen ki roadwin yani RC serisi bişey kullanmış olsan yine kurtarırdı ama o motorlar alakası yok. Tip en yatık, oturma pozisyonu olarak en rahatsız, tip olarak yine en güzel, iyi baktığında iyi eğer bakmazsan seni en kolay üzecek makinadır. Biliyorum sorduğun sorunun dışında bir cevap oldu ama sadece bir tavsiyem
    Panashira bunu beğendi.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burada kesinlikle alma seçenekler arasından çıkar diyebileceğim yegane motor r6. 600 rr ve r6 nın arasında dağlar kadar fark var. Oturuşu ciddiyim en rahatsız motor ki tam anlamıyla ss aşığıyım. Güç 250 den geçeceksen ki roadwin yani RC serisi bişey kullanmış olsan yine kurtarırdı ama o motorlar alakası yok. Tip en yatık, oturma pozisyonu olarak en rahatsız, tip olarak yine en güzel, iyi baktığında iyi eğer bakmazsan seni en kolay üzecek makinadır. Biliyorum sorduğun sorunun dışında bir cevap oldu ama sadece bir tavsiyem
    Motor için iltifat edenlere teşekkürler işyerindeyken yazıp geçmişim onun dısında bende söyliyim arkadaş doğru söylemiş özellikle r6 asla ama asla pist ve öyle 1 saatlik basma dışında kullanılmaz tam bir spor oturusu var. Bu şıklardan naked şehir içi ideal olur. Fazer daha rahat seyahat edersın güçlü rahat ergonomiktir ama biraz fazla yakar. Ben hepsını denedım nerdeyse bazılarını almaya nıyetlendım 600f aldım. Basmaya gelir, gezmeye gelir, işe gitmeye gelir olay tam olarak bu ne istediğine karar verip o modelde temiz bulmakta
    Panashira bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Kardeş her yıl 700 tl zorunlu trafik sigortası vermek istiyorsan al 600 lük , vergisi benzini de ayrı haberin olsun

orhanay06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer çalındı - hedef WR250
    fz6 fazer ın selesi 4-5in saatin üzeri yolculuklarda totoyu acıtıyor. airhawk ile bu sıkıntıyı giderebilirsin ama...
    ben 120km üzeri her süratte biraz daha konfor hissini kayvediyorum. puig in camları biraz daha uzun oluyor, belki bir nebze daha rahat ettirebilir...

toseabul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bazıları dort silindirli bazilari cift silindirli. burda cc den cok silindir sayısına bakmani tavsiye ederim. er6n yağ eksiltme sorunu var diyorlar. gsr600 canavar gibi motosiklet müthis bir torka sahip ve dört silndir. normal düsük devirde kulanımda 5lt yakıor 100 km de...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)