Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Inazuma / MT-25

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    VFR800 - kuba trendy 50
    konu üzerinden neredeyse 1 ay geçmiş ama hortlatalım.
    tam benimde cevap aradığım soruyu sormuşsunuz. bende sizin gibi cüsseli biriyim 1.95 boy 95 kilo inazuma alma evresindeydim ama bir arkadaşım mt-25 e de bi bak dedi ve kafamı karıştırdı. şimdi bende acaba inazuma mı yoksa mt-25 mi araştırması yapıyorum. inazuma cüsseye daha uygun ve daha konforlu olduğu söyleniyor ama boyutlarını araştırdığımda iki motorda hemen hemen aynı boyutlara sahip. inazuma biraz daha ağır. artçılı seyahat sırasında inazuma daha konforlu deniyor ama mt den de kullanıcıları memnun. benim sürüşelerim de %50 tek, %50 artçılı
    mt-25 şeklen beni daha çok cezbetti ama gene de deneyip bakmak ve uyandırdığı aidiyet hissine göre karar vermek lazım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı erenk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konu üzerinden neredeyse 1 ay geçmiş ama hortlatalım.
    tam benimde cevap aradığım soruyu sormuşsunuz. bende sizin gibi cüsseli biriyim 1.95 boy 95 kilo inazuma alma evresindeydim ama bir arkadaşım mt-25 e de bi bak dedi ve kafamı karıştırdı. şimdi bende acaba inazuma mı yoksa mt-25 mi araştırması yapıyorum. inazuma cüsseye daha uygun ve daha konforlu olduğu söyleniyor ama boyutlarını araştırdığımda iki motorda hemen hemen aynı boyutlara sahip. inazuma biraz daha ağır. artçılı seyahat sırasında inazuma daha konforlu deniyor ama mt den de kullanıcıları memnun. benim sürüşelerim de %50 tek, %50 artçılı
    mt-25 şeklen beni daha çok cezbetti ama gene de deneyip bakmak ve uyandırdığı aidiyet hissine göre karar vermek lazım.
    ikisi arasında mt-25 alırdım. kullanmadım ama inceledim. mt daha kaliteli geldi ayrıca 2.eli aşırı hızlı olması satarkende işleri kolaylaştırır. artçı konusunda da ikisinide almazdım xmax bakardım.

Motosikleti
    Mondial KT150, Suzuki Inazuma Gw250 F
    ben de 185 boy ve 95 kilo ile bu konuya abone ettim kendimi meğersem benim gibi ne kadar çok insan varmış.

bende çinli 150 cc cruiser var. görünüş çok güzel ama uzun yolda gitmiyor işte.

aşağidaki linkteki motor ile ilgileniyorum.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-suzuki-guneyin-nazli-kizi-301221372/detay

inazuma alırsam çinliyi satmayacağım. inazuma ile şehir dışı çinli ile şehir içi işe gider gelirim diyorum. biraz zengin işi olacak ama olsun.
    sonuçta 2 bin liraya sattığıma değmeyecek.

Alıntı necipalperen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de 185 boy ve 95 kilo ile bu konuya abone ettim kendimi meğersem benim gibi ne kadar çok insan varmış.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-suzuki-guneyin-nazli-kizi-301221372/detay

inazuma alırsam çinliyi satmayacağım. inazuma ile şehir dışı çinli ile şehir içi işe gider gelirim diyorum. biraz zengin işi olacak ama olsun.
    Mantıklı bir hareket olur sizin için. İnazuma F tip olarak hoşuma gidiyor benim, çantada yakışıyor. Spor touring denebilir, keşke biraz daha hafif olsa.

Motosikleti
    VFR800 - kuba trendy 50
    Alıntı necipalperen adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ilandaki motor şeklen çok güzel hatta şuana kadar gördüğüm en güzel inazuma olmuş fakat 0 km ile arasında sadece 1000 tl fark varken 0 km almayı tercih ederdim uzun süre binilecekse ekipmanlarda yavaştan temin edilir.
    Mustaphalanx bunu beğendi.

buraxdj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800 / Honda Msx 125
    Saydığınız tüm motorları kapsamlı test etme imkanım oldu,diyeceğim şu ki ;

Suzuki :

+ Sağlam ve ölümsüz motor bloğu
    + Distribütör ve servis garantisi
    + Ağırlığı
    + Sınıfındaki en iyi amortisör
    + Titreşimsiz
    + Yakıt tasarrufu
    + Çift silindir ve alt devirleri canlı.

Eksileri

- Fabrika çıkışı lastikleri
    - Göreceli olarak tasarımı (kullandıkça hoşunuza gidiyor)

Diğer karşılaştırdıkları markalarla yan yana park et,gözle görülür şekilde malzeme kalitesini fark edersin zaten.
    Youtube : Burax Yolda
    Mototaş Aş. çalışanı

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    İnazumaya bütün 250 ve aynı ayarlari motorlar içinde en kalitelisidir yukarıda arkadasın dediği gibi yan yana koyup bakınca anlarsınız

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Seçtiğiniz motosiklet üzerindeyken çevrenize vermek istediğiniz mesaja da bakmak gerekir.

Anladığım kadarıyla İnazuma mahallenin ağır abisidir; yanından geçerken selam vermeden geçilmez; o sizin yanınızdan geçerken daha o konuşmadan siz kendinizi bi toplarsınız; o da yanınızdan geçerken, selamınızı almak babından "n'aber gençler" der, bazen, demez de, eliyle eyvallah der; o geçtikten sonra önünüze dönersiniz ...

Mahallenin ağır teyzesidir; gün toplantılarında; yeni gelinler yer vermek için uğraşır, dizlerini kırıp kanepenin kenarına yere ilişir olmadı ...

İnazuma'ya kız arkadaşın / erkek arkadaşın var mı diye sorulmaz bence. Zaten uzun süreli bir ilişkisi vardır. Kaç çocuk var diye sorulabilir... Ama sorudan hoşlanmaz; sorulmaması tavsiye edilir...

İnazuma güvenilirdir, sağlamdır, bir ömür yanınızdadır... bi yastıkta kocamak istediğinizdir...

Diğerleri ...

Diğerleri ..

Diğerleri, havalıdır, eğlencelidir, güzeldir, neşelidir, gençtir...

Avcı uçaklarıdır diğerleri ... İnazuma ise boeing 747 yolcu uçağı ...

Önce ava çıkılır... Sonra gezintiye ...

İnazuma, bu vesileyle, bi tık sonrasıdır; öncesi değil...
    l3v3nt, tde, Mustaphalanx ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Her ikisini de kullanmış biri olarak;

İnazuma, parça kalitesi, konforu, amortisörleri ve sağlamlığıyla ile ön plana çıkan bir motosiklettir. MT 25 ise gücü, son hızı, spor görüntüsü ve agresifliği ile ön plana çıkar. Artçılı kullanılacaksa 250 cc de İnazuma dan başkası pişmanlık demektir. Ciddi bir konfor farkı var. Ama artçı olmayacaksa ve kan deli akıyorsa Mt bir numara benim gözümde.

AsirMahfi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Bence özellikleri, teknik bilgileri kenara bırakın. GezeGeze süper anlatmış. Abi mi hissediyorsunuz, yoksa genç mi? Ona göre karar verin. Aksi takdirde tatmin etmeyecektir tercihiniz.

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı GezeGeze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seçtiğiniz motosiklet üzerindeyken çevrenize vermek istediğiniz mesaja da bakmak gerekir.

Anladığım kadarıyla İnazuma mahallenin ağır abisidir; yanından geçerken selam vermeden geçilmez; o sizin yanınızdan geçerken daha o konuşmadan siz kendinizi bi toplarsınız; o da yanınızdan geçerken, selamınızı almak babından "n'aber gençler" der, bazen, demez de, eliyle eyvallah der; o geçtikten sonra önünüze dönersiniz ...

Mahallenin ağır teyzesidir; gün toplantılarında; yeni gelinler yer vermek için uğraşır, dizlerini kırıp kanepenin kenarına yere ilişir olmadı ...

İnazuma'ya kız arkadaşın / erkek arkadaşın var mı diye sorulmaz bence. Zaten uzun süreli bir ilişkisi vardır. Kaç çocuk var diye sorulabilir... Ama sorudan hoşlanmaz; sorulmaması tavsiye edilir...

İnazuma güvenilirdir, sağlamdır, bir ömür yanınızdadır... bi yastıkta kocamak istediğinizdir...

Diğerleri ...

Diğerleri ..

Resmen iki kadın bir adam.. aşk çekilir aradan.. böyle de güzel anlatilmaz ki..

Ben inazuma secerdim

tde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma F

Diğerleri ...

Diğerleri ..

anlatımından sonra motorumu daha çok sevdim. bir motor ancak bu kadar güzel anlatılır. resmen duygusal bağım arttı.
    Motorlu Günlükleri - İnazuma F - Pek Yakında Yayında

Motosikleti
    nc750x

Diğerleri ...

Diğerleri ..

İnazumaya binecek çok vaktin olur ama MT gibilere her zaman binemezsin. Motor kullanırken ağır abi de olman gerekir, yerine göre genç delikanlı da.

Yok benim kanım ağır diyorsan zaten trafikte de sabırlısın demektir. Motosiklet eğlencedir. Hayatı sevmektir.

İnazuma değilsen bile mecburen seni ağır abiye çevirir. İster istemez yukarıda duygusal bağa gider iş. Aşk ölür aranızda sevgi kalır. Daima birlikte olursunuz. Ağır abi ve ABS olmayan motorla evlilik mi?

MT seni genç tutar. MT kullanıyorsan mecburen genç olacaksın zira ABS de yok. Duyguların hep açık olmak zorunda.

Yani birde şöyle düşün 2 bayan var biriyle evleneceksin. Biri sana sakin monoton bir yaşam ve sevgi, diğeri çılgınca aşk dolu günler vaad ediyor. Biri çıtıpıtı genç güzel bir kız, diğeri yaşını başını almış ağır hanım.

Bende bu duyguları uyandırdı Ben şahsen boeing 747 yolcu uçağı sürmek yerine avcı uçağı sürüp trafikte av değil avcı olmayı yeğlerim

evural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 300
    İkisine de otur. Hangisi seni tatmin ederse onu al. Arkadaşlar doğru söylemişler MT biraz daha deli dolu ama senin boy ve kilon için biraz cılız kalabilir. Ama İnazuma F alırsan cuk diye oturur. Kalite olarak da 1 tık üsttedir inazuma. Yine de aralarında çok fark yok, hangisine ısınırsan onu al.

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    mt 25 genç işi ama ben olsam gözüm kapalı inazuma alırım zira insan bir yerden sonra konfor ve sorunsuzluk arıyor. Eski bir naked kullanıcısı olarak söylüyorum tabi bu surum kişiden kişiye değişir

Motosikleti
    Kawasaki Vulcan S
    Ben de başlığa bakmayalı epey olmuştu. Konu yeniden gündeme gelmiş. Bu zaman zarfı içerisinde MT-25 satın aldım ve 1000 kilometre kullandım. Boyuma ve kiloma rağmen, motor ne görsel olarak ne de performans olarak beni hayal kırıklığına uğratmadı. Uzun yol da yaptım, şehir içinde de kullandım. Fakat bir sorunun altını çizmek istiyorum. Uzun yolda oturuş pozisyonu olarak çok rahat etmiş olsam da, belli bir hızın (110) üzerinde gidon kaynaklı titreşim hissettim. Hatta bir elimin başparmağı bir iki gün uyuşuk kaldı. Konforu çok tatminkar olmakla birlikte bu durum beni rahatsız etti. Bunun dışında gerçekten hiçbir şikayetim yok. Görsel olarak da Inazuma'dan daha fazla dikkat çektiği kesin. Az önce belirtmiş olduğum nokta dışında kesinlikle tavsiye edebileceğim bir motosiklet.

Alıntı aedemirci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de başlığa bakmayalı epey olmuştu. Konu yeniden gündeme gelmiş. Bu zaman zarfı içerisinde MT-25 satın aldım ve 1000 kilometre kullandım. Boyuma ve kiloma rağmen, motor ne görsel olarak ne de performans olarak beni hayal kırıklığına uğratmadı. Uzun yol da yaptım, şehir içinde de kullandım. Fakat bir sorunun altını çizmek istiyorum. Uzun yolda oturuş pozisyonu olarak çok rahat etmiş olsam da, belli bir hızın (110) üzerinde gidon kaynaklı titreşim hissettim. Hatta bir elimin başparmağı bir iki gün uyuşuk kaldı. Konforu çok tatminkar olmakla birlikte bu durum beni rahatsız etti. Bunun dışında gerçekten hiçbir şikayetim yok. Görsel olarak da Inazuma'dan daha fazla dikkat çektiği kesin. Az önce belirtmiş olduğum nokta dışında kesinlikle tavsiye edebileceğim bir motosiklet.
    Hayırlı olsun tekerin düz bassın. Güzel bi seçim

Pcxbear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx 125
    Dostum konfor sorusunun cevabı çok net İnazuma ama nedense o alet bana çirkin geliyor. Motora baktığın zaman albenili şeyler arayan biriysen tasarım olarak MT25 iki gömlek üstün. Yalnız MT25'in geçenlerde R25 ile beraber bazı dedikoduları yayıldı. Yamaha bu aletleri geri çağırıyormuş üretim hatasından dolayı vs. O konuyu bi araştır istersen

Motosikleti
    nc750x
    Görsellik, artçısız binilecek ve ABS olmaması önemli değilse, iki motosiklet arasından açık ara mt-25. Ama artçılı binilecekse, konfor özellikle uzun yol konforuyle birlikte görsel olarak sizi tatmin ediyorsa inazuma.

Genel olarak 2 side değil ABS si olan bir motosiklet.
    Mustaphalanx bunu beğendi.

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Beyler bazı R25 ler geri çağrılıyormuş Mt25 de aynı motor sonuçta belki mt25 lerde geri çağrılabilir. Geçenlerde bu olayın konusu açılmıştı.
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)