Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bisiklet bilmeden motosiklet sürülür mü?

Motovento
    REKLAM ALANI

Başlıktan anlaşılacağı üzere şu yaşıma geldim bisiklet bilmiyorum.Ama hem heves hem de trafik sorunu gereği en azından bi scooter istiyorum.Alsam öğrenemezsem maddi zararda olucam.Ne dersiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    One_ Million - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1000RR HRC (2016)
    Pardon Yaş Kaç? Bu arada nick name, cuk diye oturmuş sana onu sakın değiştirme
    redmap bunu beğendi.

19 yaşındayım sırf bu soru için açtım zaten

Motosikleti
    yamaha tracer 700 2016
    Bizim bi abi bisiklet surmeyi bilmeden ogrendi.yamahanin cub modelini alip onda ogrenmisti.bi kac defa dusmustu ama sonunda ogrendi hatta sener sen'in filmindeki gibi motorun arkasindan tutup dengesini saglayana kadar ittirmistim :D ama baya cevik sporcu bi abiydi.
    sonra cbf 150 aldi 30 bin km de suan.

Bence zor yoldan ogrendi bisiklette ogren sonra motora bin dedim ama inatciligindan madem aldim binemedi dedirtmem dedi.bence bisiklette dengeyi ogrenip sonra motora baslaman iyi olacaktir.

Motosikleti
    Alıntı CahilCühela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    19 yaşındayım sırf bu soru için açtım zaten
    Bisiklet ve Motosiklet denge işidir kardeşim, bisiklet sürmeyi biliyorsan motosiklet sürmeyi daha kolay öğrenirsin, ama bisiklet sürmeyi bilmiyorsan motosiklet kullanmayı daha uzun sürede öğrenirsin, Motosiklette gaz açtıkça denge sağlanır bisiklette ise bedal çevirdikçe, bisikletten düşersen bisikletine bişey olmaz en fazla çizilir, motordan düşersen gittiğin hıza bağlı olmakla beraber yaralanır, sakat kalır yada ölürsün.

Güvenli sürüş eğitimi alarak motor kullanmayı öğrenebilirsin, çünkü eğitim motoru ile trafiksiz alanda ders alıyorsun motorun korumaları olduğu için kaza esnasında motora birşey olmaz sende en asgari şekilde hasar alırsın yada almazsın.

Tavsiyem.. Motor alıp öğrenmeye çalışıp öğrenemzsen tabi ölmezde hayatta kalırsan satıp zarar edeceğine ki Maddi olarak bu mebladan daha fazla zarar edeceğin kesin, 300-500 TL verip git eğitim al ders al, sonra motor al ve kullanmaya başla.
    Ertugyigit ve serdar23_Bilgem bunu beğendiler.
    Motora her bindiğinde kendini değil, arkanda bıraktığın insanları düşün ve öyle sür.. Ona göre kararlar ver
    https://www.youtube.com/watch?v=-sPmOzlzqAQ

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Binilir neden binilmesin ama cok sikinti yasarsin, once bisiklette dengeyi saglayip hakim olur oyle yavas yavas gecersin motora en azindan canini seviyorsan oyle yap bence ;) bisiklette candir kucumsememk lazim;)

evural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 300
    Sürülmez kardeşim. Başlangıç seviye motosiklet kurslarında bile temel şart bisiklet kullanmayı bilmektir. Sonuçta denge duygusu ile kullanacaksın bu taşıtı. Ama yeteneklisindir motoru kullanırken bir ihtimal sıkıntı yaşamazsın bilemem, ama zayıf bir ihtimal.
    Ertugyigit ve serdar23_Bilgem bunu beğendiler.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Al al al.. Motor be abii.. Al abi..
    O motoru al..
    Aaaal...

Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Motosikleti
    -
    Bısıklet bılmek motr gorenmede elbette onemlı avantaj fakat bısıklet suremeyen motruda ogrenemz dıye bır sey yok,bılen 2 saatlık egıtımle bos arazıde ufak ufak surebılırken sızde 8-10 saat egıtımle surersınız moral bozmaya gerek yok,kımse anasının karnında ogrenmıyor sonucta,su var tecrube cok olmadıgından motoru alsanız bıle bence 20-30 km ıle pazar sabahları cok bos ortamlarda tecrube kazanın derım hıc olmadı 500 km falan trafıge pek heves etmeyın sındıre sındıre tabırı caızse.

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence ilk 2.el bi bisiklet al sırf öğrenme amaçlı 250 liraya falan.2 3 ay bisiklete alış.Sonra motosiklet alırsın.

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence zaten alacaksın, gençsin Benim rahmetli bir arkadaşım dolayısı ile bu konuda kötü bir tecrübem var, ama o scooter değil SS le başlamıştı. Ona o makinayı satanlara hala lanet ederim. Dikkatli ol, limitlerini bil ve insan vucudunun ne kadar kırılgan olabileceğini sürekli aklında tut. Muhakkak ki düşeceksin ufak atlatmanı ümit ederim. Ben bir kaç kaza yapıp bacağını yada kaburgasını kırıp, başka kırık varmı diye diğer yerlerini kontrol eden cep telefonundan ambulansı arayan bir adamım biraz tecrübem var yani
    Allah kötü kaza bela vermesin. Ufak kazalar tecrübedir. sadece çok dikkatli ol.

Motosikleti
    honda cbr 250
    bisiklet bilmeden motosiklet sürülür niye sürülmesin :D ama bisiklet süremeyen bakın sürEmeyen diyorum en ufak bir şeyde düşen dengesini kaybeden insanın motosiklet sürmesinin sağlıklı olduğunu düşünmüyorum

Motosikleti
    Ybr 125 Esd-Pulsar 200 NS(<3)
    ilk yüzme öğreneceğim zaman direkt boyumu aşan yere gittim
    araba ehliyeti aldım şehiriçi trafiğine daldım
    motosiklet aldığım günün ertesi uzun yol(100 km) a çıktım
    Boş yerde sürerek tecrübe kazanılmaz benim yaşantıma göre; risk almadan trafiğe karışmak en güzeli bence.

Motosikleti
    Alıntı bilirkişi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk yüzme öğreneceğim zaman direkt boyumu aşan yere gittim
    araba ehliyeti aldım şehiriçi trafiğine daldım
    motosiklet aldığım günün ertesi uzun yol(100 km) a çıktım
    Boş yerde sürerek tecrübe kazanılmaz benim yaşantıma göre; risk almadan trafiğe karışmak en güzeli bence.
    Ne kadar süredir motorsiklet sürüyorsun? Yaş Kaç?

Motosikleti
    Alıntı One_ Million adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne kadar süredir motorsiklet sürüyorsun? Yaş Kaç?
    2.günüm izmit-kefken
    22 yaş.Araba kullanıyordum daha önce pek farkı yok takip mesafesini koruyunca sıkıntı olmuyor. TAbii bizim milletimiz tampona yapışmayı sevip takip mesafesinden bi haber olmasa kazaların çoğu olmaz

Motosikleti
    Alıntı bilirkişi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2.günüm izmit-kefken
    22 yaş.Araba kullanıyordum daha önce pek farkı yok takip mesafesini koruyunca sıkıntı olmuyor. TAbii bizim milletimiz tampona yapışmayı sevip takip mesafesinden bi haber olmasa kazaların çoğu olmaz
    Kardeş, Denizde boğulmama sebebin yüzmeyi kısa sürede öğrenmen direk derine atlaman muhtemelen suyun kaldırma kuvveti ve o anki g.. korkusu ile alakalı şanslısın, araçla direk trafiğe çıkmış olup kaza yapmamanda Diğer şoförlerin bu acemi diyip senden kaçmasından kaynaklı olsa gerek, motorla kaza yapmamış olmanda bugün 2. günün cidden şanslı birisin birde 100km ye çıktım yazmışssın afferin sana..
    Kocaeli yakın helvanı yemeye geliriz.
    serdar23_Bilgem bunu beğendi.
    Motora her bindiğinde kendini değil, arkanda bıraktığın insanları düşün ve öyle sür.. Ona göre kararlar ver
    https://www.youtube.com/watch?v=-sPmOzlzqAQ

Motosikleti
    Alıntı One_ Million adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş, Denizde boğulmama sebebin yüzmeyi kısa sürede öğrenmen direk derine atlaman muhtemelen suyun kaldırma kuvveti ve o anki g.. korkusu ile alakalı şanslısın, araçla direk trafiğe çıkmış olup kaza yapmamanda Diğer şoförlerin bu acemi diyip senden kaçmasından kaynaklı olsa gerek, motorla kaza yapmamış olmanda bugün 2. günün cidden şanslı birisin birde 100km ye çıktım yazmışssın afferin sana..
    Kocaeli yakın helvanı yemeye geliriz.
    Kocaeli yakın meşaleleri yakın

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Honda, bisiklete binmeyi bilmiyorsanız eğitime almıyor, Honda eğitimine katılamak için ön şart bisiklete binmeyi bilmek.

Bence bir bisiklet alın öğrenin. En doğru ve en kestirme yolu bu.

Motosikleti
    Bir de anlamadığım nokta var
    Bazıları motosiklet bisiklete benzemez deyip deyip duruyordu.Şimdi de benzer aynı mantık diyorlar çok ilginç

Vmaxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha MT-09 MT-07 WR250r
    yüzmesini bilmeden dalis yapmak istemek gibi birsey ..
    denge koordinasyon , bilinc altina yerlesmesi lazim..
    önce bisiklet binmeyi hatta güzel kullanmayi ögren , zaten bisiklet binmemekle hayatta bir eksigin var! bisiklet binmek güzeldir herkeze tavsiye ederimmm.
    hatta ileri gidiyorum bisikletle viraj almasini ögrenmeni fren yapmasini ögrenmeni tavsiye ederim..bisikleti sevmen icin iyi bisiklet al..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)