Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Nasıl bir motor almalıyım?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    SONUNDA Yamaha ybr 125 :)
    öncelike merhaba, 17 yaşındayım elektirikli bisiklet almak istiyorum 1-1.5 arası bütçem var hangi marka güvenilirdir ehliyet gereklimidir gerekli bilgileri verirseniz sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial z-one 150
    o paraya alacağın elektrikli bisikletin aküsü bitiktir. sen yine benzinli motorlara bak derim.bir an öncede ehliyet ve ekipman al.

Motosikleti
    benzini karşılayamam diye düşünüyorum günde ne kadar yakar motor?

nuwanda324 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj PULSAR 200 RS
    Okumadan önce açın yan sekmede çalsın

Elektirkli sakın alma. Ben yıllarca kullandım. 5 yıl kulllandım bu mereti. Önce 250 wattlık vardı 1 tane 1500 liraya almıştım. 2 yıl sonra 150 liraya sattım. Sağlam parçası kalmamıştı. Motor durduk yere ortadan ikiye kırılmıştı. Sonra 1000 wattlık yuki dünya aldım o da 3 yıl sonra pert oldu. Bildiğin yolda giderken artık gitmemeye başladı. Bütün devreleri kabloları yanmış. Çöpe attık. Bu iş hiç de anlatıldığı gibi değil. O paraya zero mero alamazsın. Anca çinli elektrikli scoter alırsın. Onlarında iyisinden alamazsın en fazla 1000 watlık alabilirsin. O alcağın motorun menzili en fazla 30 km olur maksimum hızı da 50 km/s olur. Şimdi diyorsun olsun işte öyle tırım tırım gezerim diyorsun. Ama o iş öyle değil. Aküyü aldığın gün 30 km gideceksin. Sonra o akü yavaş yavaş ölmeye başlayacak. 1000 km yol yaptığında menzili 25 km'ye düşecek. Sonra 20 sonra 15. Sonra bi bakmışsın 5 km'lik yere gidip gelemiyorsun. O motoru kilometrelerce iteceksin. Şarjı bitecek diye fren yapmaya korkacaksın. Zaten frenleride 1000 km olmadan bozulacak. Tekrar tekrar tamir ettirmek zorunda kalacaksın. 5000 km'ye geldiğinde mecbur aküyü değiştirmek zorunda kalacaksın çünkü mahallede 2 tur atsan akü bitecek. Akünün sıfırını da söyliyim ben sana 800 tl. Yanlış duymadın 5000 km'de bir 800 tl akü masrafın olacak. Benim şu an kullandığım 150 cc motorum daha az yakıyor be. Satıyim motoru dicen 5 kuruş etmicek. Bari bakkala filan giderim diye tutucaksın. Aldığın güne lanet ediceksin. Anan ağlıcak anan.

Elektrikli motor pişmanlıktır. Almayın şunları. Bitsin bu çile. Analar ağlamasın.

Bilmek istediğin bir şey varsa anlatiyim. Ben çektim başkaları çekmesin.
    mustafa_325, incimage ve CyberMan bunu beğendiler.

Motosikleti
    cevaplarınız için teşekkür ederim, elektirikli bisikletden vazgeçtim motor almaya karar verdim 2 sorum daha var .
    1)Yaşım 17 olduğundan sadece a1 ehliyet alabiliyorum, a2 ehliyeti almak için 1 sene beklmemem gerek mi yoksa a1 beni 3-4 sene civarı idare edermi?
    2)Ucuza 2. el sağlam nasıl bir motor alabilirim tavsiye ediceğiniz bir model varmı (125cc) bütçem çok değil?

nuwanda324 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj PULSAR 200 RS
    Alıntı CyberMan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cevaplarınız için teşekkür ederim, elektirikli bisikletden vazgeçtim motor almaya karar verdim 2 sorum daha var .
    1)Yaşım 17 olduğundan sadece a1 ehliyet alabiliyorum, a2 ehliyeti almak için 1 sene beklmemem gerek mi yoksa a1 beni 3-4 sene civarı idare edermi?
    2)Ucuza 2. el sağlam nasıl bir motor alabilirim tavsiye ediceğiniz bir model varmı (125cc) bütçem çok değil?
    1. sorunun cevabını bilmiyorum. O konunun uzmanları var forumda onlara sorabilirsin. Akbird bu konuları biliyordu sanırsam.
    2. soru için ucuz, 2. el alınabilicek, sağlam motor isteyen herkese tavsiye ettiğim gibi sana da bajaj boxer 150 tavsiye ediyorum. Sıfırı 3500 tl. Temiz ikinci el 2500-3000'e bulursun. Daha ucuza ancak çinliler var. Bu motorun tipi çekici değildir. Bildiğin köylü motorudur. Kolay kolay bozulmaz ama 1. sınıf kalite de değildir. Mesela amörtisörleri paslanır. Ama motor arıza çıkartmaz. Ben daha bu motorla yolda kalanı duymadım. 50.000 km kullanan kuriye arkadaşlar var. Bakımları düzgün yapıldığı taktirde evladiyeliktir.

dei - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok :/
    [/COLOR]Cup tarzı bir motosiklet bakabilirsin yalnız önce ehliyet ve ekipman alman lazım. Bana kalırsa 1 yıl daha bekleyip a2 alman daha mantıklı olacaktır. A1 sınıfı ehliyet ile 125cc altı ve gücü 11 kilovattan az motosikletleri kullanabilirsin. 1 yıl daha bekleyerek 2 kere ehliyet masrafı yapmadan, A2 alırsan gücü 35 kilovatı geçmeyen motosikletleri kullanabilirsin.

Alıntı nuwanda324 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1. sorunun cevabını bilmiyorum. O konunun uzmanları var forumda onlara sorabilirsin. Akbird bu konuları biliyordu sanırsam.
    2. soru için ucuz, 2. el alınabilicek, sağlam motor isteyen herkese tavsiye ettiğim gibi sana da bajaj boxer 150 tavsiye ediyorum. Sıfırı 3500 tl. Temiz ikinci el 2500-3000'e bulursun. Daha ucuza ancak çinliler var. Bu motorun tipi çekici değildir. Bildiğin köylü motorudur. Kolay kolay bozulmaz ama 1. sınıf kalite de değildir. Mesela amörtisörleri paslanır. Ama motor arıza çıkartmaz. Ben daha bu motorla yolda kalanı duymadım. 50.000 km kullanan kuriye arkadaşlar var. Bakımları düzgün yapıldığı taktirde evladiyeliktir.
    Hocam yaş 17 olduğundan A1 sınıfı ehliyetle Bajaj Boxer kullanamaycaktır benim bildiğime göre.

Motosikleti
    125 cc ye kadar kullanabiliyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)