Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

OTOMATİK ZİNCİR YAĞLAMA

Motovento
    REKLAM ALANI
    Hamza Toruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DORUKOĞLU
    Herkese merhaba arkadaşlar otomatik zincir yağlama ile ilgili sorularım var ben comuter kullanıcısıyım hafta bir sprey ile yağlıyorum ama bazende sıkıyor yağmur çamur yağınca hop gitti yağ e bide bunla zaman harcıyorum her seferınde 10 dakıka ....asıl sorum şimdi bir sistem olsa otomatik yağlasa bizi uğraştirmasa biz sadece içine yağımızı koysak gerisine karışmasak ama Scottoiler gibi markalar biraz pahalı onun yerıne yerli bır marka var mı yok e biz yapalım ozaman

daha ucuz ve kullanışlı ?

Bizim otomatik yağlayıcıdan beklentimiz ne olmalı ?

Şekil şemal ne kadar önem arz etmektedir ?

Fiyat hangi aralıkta olursa kullanıcılar yani bizler almak isteriz ?

Şimdi ne gerek var diyenler illaki olacaktır , zincirini bile yağlıyamıyormusun dıyenlerde olacaktır...

Şimdi nasıl birşey yapmalıyım tüm arkdaşların YAPICI fikirlerine yorumlarına açığım...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Sağlıklı olacağını sanmıyorum. Zincir koruma düşünebilirsin bunun yerine. 500-1000 km kafan rahat olur. Yağmur çamur da etki etmez.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Chain wax tipi ürünler var. Hem temizliyor, hem yağlıyor. Yapışkan bir tabaka oluşturup O-ring'leri koruyor. Yağ gibi de kolay çıkmıyor.
    Hamza Toruk bunu beğendi.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Çok fazla yağlıyorsun. Zincir yağsız kaldığı zaman yağlaman yeterlidir. Yağlamak için belli bir zaman veya km aralığı koymana gerek yok.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ebayde biraz daha ucuz yollu bulunabiliyor

http://www.ebay.com/itm/Scottoiler-v...cAAOSwL7VWsKvp

genç girişimcilere örnek bunun yerlisini üretin çok para kazanırsınız

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Sen kendini bıktırmışsın.
    Kaktüs her gün sulanmaz.
    Sularsan çürür.
    Zincir kolay kolay yağsız kalmaz merak etme. 2 ayda bir yapsan bile kafi gelir.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Motosikleti
    DORUKOĞLU
    2 ayda bir mi şuan ankarada yağmur yağıyor zincirde yağ mı kalmış acaba yağ derken siz gres yağımı sürüyorsunuz ne yapıyorsunuz anlamadım valla ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:00 ----------

Alıntı Draconian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağlıklı olacağını sanmıyorum. Zincir koruma düşünebilirsin bunun yerine. 500-1000 km kafan rahat olur. Yağmur çamur da etki etmez.
    Adamlar buna benzer sistemler yapmış biz neden yapamayalım ??? bi açıklarımısınız

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    DIY bölümünde 10 yıl önce yapmış olduğum bir sistem olması lazım, bir bak. Resimler uçtuysa arşivime bakarım.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Tavsiye etmiyorum her yeri yağ yapıyor bmw motorumda vardı söküp kaldırmıştım...bunların rüzgar ile çalışanları çok ucuz..

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    mevsime uygun viskozitede tüpünü kullanır vede damlama sıklığını hassas ayarlarsanız sıçratma olayı azalır...

çok daha önemli olan,dişliye yağ damlatan boruları çok iyi montajlamak vede sık sık kontrol etmek gerekiyor..

borular sarsıntıdan gevşer veya arazide bir yere sürtünürse maşadan ayrılıp zincirle dişli arasına girrerek zincirin atmasına sebep oluyor..

sonradan takılan zincir korumalar da bağlantı noktalarından çatlayıp zincirle dişli arasına girebiliyor,

zincir ve dişlilerin yakın çevresine orjinal olmayan ekipman eklenirken çok çok dikkatli olunmalı..

nzm75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM WOLF 250Nİ,,KAVASAKİ KLE 500
    Zincir temizlenmeden yağlanmaz önce temizleyeceksin ışıl ışıl parlayacak sonra yaglayacaksin çamur içindeki zincire yağ sıkmanın bir anlamı yok
    Yani motora bineceksen zaman ayırıp zincire bakacaksin 👍

Motosikleti
    DORUKOĞLU
    Arkadaşlar peki size söyle sorayım ozaman bu ürün nasıl olsaydı almak istediniz ? İstek arzuda sınır yok Tüm yorumlar için tesekkür ederim hepsini tek tek değerlendiriyorum

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Yanlış hatırlamıyorsam forumda otopsici diye biri vardı. O yapmıştı. Hatta şırınga ile filan yapmıştı. Resimleri de var konusunun içinde

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)